Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
19. dec 2009

ja hlavne kcem kupiť už obalenu rybu - bez kosti - nejakú dobru.. chutial mi z LIDLU najviac ta v mexickom obale - bol takej výraznej chuti.. leby ryby su take.. .no take bez chuti dosť.. aj obal s citronom mi chutil celkom... ten obyčajný len v nudzi.. .ale teraz nemaju ani jeden druh.... 😖 😖 😖 a ja nemam overene obalovane ryby a rybie prsty na Vianoce fakt nekcem 😖

magimary
19. dec 2009

tak kúp tiež pangasia (bez kosti a s výraznou chuťou) a obaľ v trojobale a máš to!

yukki
20. dec 2009

Dobré ránko!
Magi, pekné pohľadnice! A chalani sa perfektne vedia fotiť 🙂
Ináč my ani na návštevu nejdeme, ale ani variť veľmi nemusíme, lebo mama príde z Prešova aj s lavórom šalátu, lavórikom bobaliek, sklíčkom namletého maku... a mäskom a tu sa to len vypraží, dochutí, a polievka sa navarí sama na peci...
Tu je úplne bielo, treba mi ísť pratať sneh, ale počkám na Kiku, pôjdeme spolu. Asi bude musieť prejsť aj traktor, ak nejakí chatári ostali hore...síce oni to majú kadejaké silné jeepy, oni sa prederú aj cez väčší sneh. No nemohlo by takto ostať aj na Vianoce ☹ ? A na Mlynkoch vkuse hučia ratraky, snežné delá chrlia sneh....a keď im do toho začne pršať tak všetká robota nazmar vyjde.

najjulinka
autor
20. dec 2009

mary ked to budem obalovať , tak to nie je hotové.... 😖 a je to surove maso.. .to jea nechytím do ruky

najjulinka
autor
20. dec 2009

Aj tu je úúúplne bielo. 😵 😵 😵

lenkove
20. dec 2009

dobre ranko
aj tu je bielo a ja mam akosi zimu v byte, br. 🙄
inak, co som vcera pisala o tom supertalente, tak vyhral ten psik /s panom samozrejme/ 😀 fakt boli zlatiii 😵
Yukki,
aj Miso by mozno mohol ist do show 😀

lenkove
20. dec 2009

Mary
a ako zub, vydrzis? nezlepsilo sa to nahodou? 😕 🙄

cairka
20. dec 2009

ahojte 🙂
marketka, aj u nás to vyzeralo kadejak ale nakoniec (asi) dedo skončí u nás. on chcel ostať u seba, že nech my prídeme tam, ale ako sa budem (nenápadne, aby veve nič nevidela) k nemu baliť. tak nakoniec asi príde, ale kedže býva o poschodie vyššie, tak asi len na večeru 😠 minulý rok bol do siedmej v robote, tak sme k nemu prišli ale už po večeri a rozbalení darčekov my s veve, neskôr aj segra došla s family

a tu je minimum snehu 😒

brulka
20. dec 2009

dobre ranko 😅 !!!! yukki prave sme pozerali aj s MM nove foto 😀 😀 😀 kika aky sandokan 😀 😀 😀 . MM povedal ze aj on taku babu chce 😉

inak konecne aj nam nasnezilo - odhadujem tak cca do 10 cm ale lepsie ako nic. a ono sa to ma roztopit 😠 😠 😠 zase nebudu biele vianoce 😢

najjulinka
autor
20. dec 2009

tak my sme sa vrátili od našich... Deti už spať nedávame, tak snad večer budu hned tvrde... 🙄 🙄 🙄

adkapo
20. dec 2009

Yuki krásne fotky , Paľko hneď zareagoval na fotku so psíkmi :Mami a oni majú aj Leva? 😀 😀 😀
a na ďalšiu kde je Kika v bielych šatách : Vyzerá jak keby sa chcela ženiť.(no potom sa opravil - vydávať). 😀

najjulinka
autor
20. dec 2009

No nakoniec sme Mirku dali hajať, lebo napriek tomu, že v autwe zdriemla, vyzeralo že to potebuje a hajá...
Lucka sa zatial uč "padla hruška zalená" 😵 😵 😵

marketka1
20. dec 2009

Ahojte tu dnes nikto asi nie je? my sme sa boli sánkovať foto v albume.

najjulinka
autor
20. dec 2009

Lucka mi tu sedí na kolenách.. kukli sme foto... že "Kubko. Malý Kubko. Kubka kcem" 😀 😀 😀

najjulinka
autor
20. dec 2009

zatial hrušku vie tak, že ja načnem verš a ona dopovie, ale stale miesto "nezrelá"povie "malinká" - logiku to sice tiež má, ale nie je to ono 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
20. dec 2009

tak konečne som si tu sadla.
markétka, fotky super, závidím toľko snehu 😉

ja som robila cesto na zemiakovú babu, vytiahla som múku a sypem, a len kukám, že nejaká je divná tá múka 😕 som siahla vedľa a vytiahla práškový cukor 😅 😀 snažila som sa všetko vybrať, ale surové cesto sa mi aj tak zdalo sladké, som zvedavá po upečení, či to vôbec bude jedlé 😒

janivonbenji
20. dec 2009

ahojte,
idem vás len všetkých na rychlovku ( medzi dvoma plechmi 😀 ) pozdraviť....aj som v zápale pečenia zabudla, že je nejaký net....ale to preto, že sa mi celkom darí 😀 ...tak ak bude mať niekto cestu okolo, tak sa kľudne môže zastaviť.... 😉
...večer ideme ešte na vianočné trhy na punč, tak sa tešííím, že vianočná atmoška ...a ešte my už aj stromček máte...a ako vy ?
...inak tu snehu málo, ticho závidim, markétka, že sánkovanie, snáď na vianoce u našich..., len nejaké divoké počasie hlásia, ak som dobre zachytila...

julinka,
ty si "ťažký prípad", že surové mäso nechytíš do ruky!!!!, ale ryba veď to ani v podstate mäso nie je, keď sa aj v pôste môže jesť, no nie ? a ja tiaž pangasia robím, ten je super a kubko ho má strašne rád....

...veľmi sa teším na vianoce, len ešte ma čakajú 3 veeeľmi hektické dni v robote, tak snáď dobre dopadnu....ahojte 🙂

najjulinka
autor
20. dec 2009

mäso je všetko čo žilo...

najjulinka
autor
20. dec 2009

keby som chytila surove maso, tak si robim rezne,a lebo obalované kuracie prsička nejem rybu...syr vypražany moc nemusim - na vianoce sa mi nehodí ani......

janivonbenji
20. dec 2009

julinka, tak potom zapoj Ka... 😉 hádam aj on nemá problém !!!!

cairka
20. dec 2009

juli, len je sila, že to "všetko čo žilo" potom zješ 😀 😔 ked to nemôžeš chytiť, lebo to žilo, ale zjesť to môžeš 😅 😀 😀

najjulinka
autor
20. dec 2009

akože ja to aj do ruky chytim,a le nie surove... 😀 😀 😀 a ani surove nejem 😝

najjulinka
autor
20. dec 2009

hej zapojim, len aj to, že nemožem spoliehať na to, že deti budu poobede spať..... 😒 aby sa dalo robiť...

najjulinka
autor
20. dec 2009

no a Luzcinka suverenne robí kotrmelec

thera1
20. dec 2009

ahojte...julia to ako tvoje deti vôbec nejedia mäso?

najjulinka
autor
20. dec 2009

jedia... ad jedna muž naporcuje a ja potom vyberám z mrazaku a pod. .alebo kupim naporcované.. napichnem na vidličku a pod prudom vody oplachnem a tak dalej pripravujem... pripadne robim veci z mleteho masa - ale to nie detom vacsinou, ale nam... lebo detom hlavne kuracie a hovadzie... a mlete kupujem bravcove, alebo mix bravcovo-hovadzí...

najjulinka
autor
20. dec 2009

dokonca sa mi raz podarilo bravcove na kocky nakrajat.. ale bola to šou.. normalne vidlička, nož a tak.......... 😅 ale mala som ho rozmrazene a muž s azdržal a už bolo treba mi variť, tak som si nejak poradila......

najjulinka
autor
20. dec 2009

proste u nas nehrozí nejaké maso s čím je nutné sa džabať - rolovaťč, plniť a pod.. napr. faširky.... ale tak či tak deckám väčšinou polieky a so šťavou maso... čiže muž hodí do hrnca a ja pridavam to čo potrebujema varim... 😀 😀 😀 😀 ale pečen nemožem skoro ani vidieť, takže pečen nerobím vooooobec....

najjulinka
autor
20. dec 2009

akože človek sa naučí všelijaké hefty, ked proste dajak musí, tak tak aby to zvladol 😀 😀 😀

lenkove
20. dec 2009

Juli
to mate asi nejaku kosicku fobiu, ja som mala spolubyvajucu, co mala presne taky problem 😀 a este ked pises kde byvate, tak ona niekde tiez tam byvala.. to asi mate vo vode alebo tak 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre