Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon
ad 1. moja segra nebola u nas odmalička
ad 2. bola profi asi 2-3 roky, potom bola v pestunstve
ad 3. nakradla si za života, načo jej pchať niečo dalsie.... 😝 dedia tí čo sizaslužia.... a dá sa to riešiť za života prepisom.... a ušetri sa aj na dedičkých poplatkoch u notara... 😝 😝 😝

zicon
13. sep 2009

Takze nevyziadane rady rozdavat zakazane OK budem sa tym riadit.

zicon
13. sep 2009

Ale je to presne tak - niesu povazovane za deti z hladiska OZ, t.j. za dedicov v prvej linii

zicon
13. sep 2009

Maznacik007 aj keby som tu dal tu najfundovanejsiu radu na svete, tak tebe by nebola dobra, kto chce psa byt palicu si vzdy najde. A ty si do mna rada buchnes.

cairka
13. sep 2009

zicon, ty nemáš doma s kým pokecať, ked máš rodinu na výlete, čo? 😅 len si mohol zvoliť príjemnejšiu tému 😉

zicon
13. sep 2009

Ale neviem o com sa mam s Vami bavit ked vsetko co poviem je nespravne??

cairka
13. sep 2009

možno by stačilo, keby si bol ochotný akceptovať, že to môže byť inak ako píšeš 😉 a že nie každý má na všetko rovnaký názor, to by sme sa nudili 😀
ty sa hneváš, že ťa zovšadiaľ "vyháňajú" a neberú ťa, ale ked ty si najprv konfrontačný a potom sa staviaš do úlohy chudinky, čo ho nikto nemá rád 😅
tak napríklad napíš, aké je u vás počasie, u nás je síce slniečkovo, ale neviem ako dlho ešte 😝

maznacik007
13. sep 2009

deti v profi rodinach nie su z pohladu zakona vobec dedicmi.... oni su stale v ustavnej starostlivosti cize tam sa neda uplatnit ani to ustanovenie ze by patrili do 2. skupiny dedicov z pohladu zakona.. t.j osoby kt. zili s porucitelom min. rok v spolocnej domacnosti...

ako nemam na toto moc naladu....

my to poriesime tak... /zatial je maly na hostovskom/ ze mu budeme peniaze od statu davat na samostantny ucet.. aby mal nejaky zaklad ako pozeram sa na to tak... ze platim statu dost velke dane a odvody.. a ked on moze mat narok na cosi tak preco nie... aj moja sestra dostava cosi.. a aspon si zaplati cestovne do skoly a tak...
ak maly bude chciet ... tak pojdeme do adopcie.. ale chcem aby sa on rozhodol...

maznacik007
13. sep 2009

ako zicon no comment...
ako ak si myslis ze ty tu budem pritakavat ked tu budes vypisovat blbiny.. tak to sa mylis... 😀

mozeme sa tu o tom bavit ako toto riesia v pestunskych rodinach... / moji rodicia su takou rodinou/ ale ako si vyprosim aby si ma tu urazal...

😠

ries si svoje komplexy v inej teme

cairka
13. sep 2009

maznáčik, tiež to tak chcem, že ado až ked sa veve rozhodne...

najjulinka
autor
13. sep 2009

maznacik asi sa my zhodneme a asi aj laculik 😉 😀 😀 😀 presne... o našich detoch rozhodneme spolu s nimi.... a prečo štátu nechávať čosi, z čoho to konkretne dieťa bude mať osoh ak to štátu nenecháme... 😀

zicon
13. sep 2009

Ty si ma urazila ako prva a snazis sa len hladat chybi vo vsetkom co urobim,. lebo ma neznasas, ale to je tvoj vec.

maznacik007
13. sep 2009

cairka.. aj mne to pride fer... najma preto ze nase deti su kofolky.. 😉 a proste pre na je to dolezite aby maly sam prijal a rozhodol sa .... ako nebude mi vadit ked povie ze chce ostat v pestunstve.. uvidime..

pre mna ostane mojim synom navzdy bez ohladu na RL a som si vedoma toho ze jeho korene len tak neodstrihnem a ani to nechcem urobit..

a potom je mozne ze bude mat talent na hudbu / javi sa tak/ a moze tie peniazky pouzit na rozvoj svojich talentov....

cairka a ako profi crtas anieco?

cairka
13. sep 2009

maznáčik, nie 😖 stále nič...už som z toho znechutená...som popísala žiadosti do asi 150 km od martina a nič, niektorí sa vôbec neozvali, niektorí odpísali, že neberú a vedú ma v evidencii... ☹

zicon
13. sep 2009

Maznacik a kde som vypisal blbinu, ze predosvjo, pestunske, a profi deti nemaju narok na dedicstvo? To je blbina, ja si myslim ze to fest vazna vec.

Inac je tu slnieckovo.

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon uraža sa len hlupy... 😝

maznacik007
13. sep 2009

cairka to jeskoda.... ze by bolo malo deti... v DD ci vela profi.. rodicov?

zicon
13. sep 2009

To mas pravdu, ale ja som tu dnes za hlupeho tak mam narok neee?

maznacik007
13. sep 2009

Juli.... 😀

inak pocuvaj.. zle sa mi pise.. odchadzaju baterky v klavesnici a nemam tu nove... ale co si pisala do tej temy v paragrafoch...
poziadala si aj o pridavky na dieta /to co je cez 20 EUR mesacne/ plus poziadaj zamestnavatela o uplatnenie si danoveho bonusu na malu

ina pozorne sledujem ten navrh noveho zakona o RP... tak vyzera to tak ze nahradnych rodicov co si vezmu dietatko starsie ako 6 mesiacov zasa obidu.. teda to zvysenie RP.... uvidime ako to dopadne cele..

inak kolko sedeni ma este Martina? tusim to tu pisala...

cairka
13. sep 2009

maznáčik, hlavne nie sú peniaze a ochota...
a čo som mala nejaké ponuky, tak na puberťákov a na to sa necítim...
ale detí by bolo asi dosť, ja som si dala do 5 rokov, na farbe nezáleží, takže ja ani nechcem (akože nemusím mať) bábätko a aj tak nič...

maznacik007
13. sep 2009

inak dnes isiel Danko do kostola s muzom a malou /mala cita prosby dnes/ a Danko isiel v obleku... ma taky frajersky z nextu aj koselu do toho... tak je fesak... moj..
mam foto na facebooku.. ked som mu ten oblek skusala..

zicon
13. sep 2009

Musel super vyzerat, daj photo aj na konika, tvoj facebook nepoznam a asi mi ho ani nedas 😎 😎

najjulinka
autor
13. sep 2009

bonus vem,a le zabudla som... ale to je fuk, lebo ja si danove podam sma, tak ak zabudnem aj nabuduce, tak či tak si to uplatnm v danovom.. .to nebude tragedia....

cairka
13. sep 2009

maznáčik, úžasný je, jak černoch v tom svetlom obleku 😵 krásne chlapča 😵

maznacik007
13. sep 2009

juli jasne... potom je to aspon naraz viac.. no nie... Danka v obleku som dala do albumu.. to som mu iba skusala.. to je este bez kosele..

no inak.. na sud nas z jeho rodiny asi nikto nepride... / ja som ich chcela vidiet/ Danka bude zastupovat ako zakonny zastupca socialka...

najjulinka
autor
13. sep 2009

no sice viac, ale drži si to štat... takže čim skor, tým lepšie, ale zas to nie je tragedia u mna, ked zabudnem..... 😀

janula_nz
13. sep 2009

maznacik akurat som mame ukazovala danka, ze aky je, ci sa nezmenil 😅 som si trosku zaspominala, zlaty je

janula_nz
13. sep 2009

za hodinku nam ide vlacik do prahy, uf ta cesta dlhocizna 😝

cairka
13. sep 2009

jani ahoj a šťastnú cestu, užite si výlet a oddýchnite si 😵 ideš sama s laurikou, či aj vaši?

maznacik007
13. sep 2009

jani uz mi ta klavesnica aj ide.. obcas... a co hovoris.. aky je v obleku.. musim ho dneska este odfotit... a tak pekne uz mi dava pa pa.. isli s tatkom do kostola.. a on pa pa.. aj povedal aj zakyval...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre