Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
25. feb 2010

Nám všetkých 5 detí už spí!!!!!! čistý zazrak, že tak rýchlo a všetci naraz (resp. tesne po sebe) zaspali 😵 😵 😵 😵 😵

lenkove
25. feb 2010

baby
a my sme sa dnes vymkli 🤐 🤐 🤐
vysli sme si rano, len na nakup,ze na polhodinku a potom sa da malej papat a ked sme prisli domov, tak bol kluc zvnutra 🤐 hned sa nasiel vinnik (ze ja) a mm bezal do zeleziarstva, ze to svojpomocne otvori (uz sme mali radu ako na to od predchadzajuceho majitela bytu) a ja s mojim chudatkom vonku, hladna, pocikana, smadna.. nemala som ani flasu s cajikom 🤐 po necelej hodine to mm otvoril a mala medzitym zaspala a spi uz skoro dve hodiny. REKORD 😀 a to aj noc mala tazku, skoro stale musela byt na rukach (to sa nestava v noci) a hned zrana taky stres, chuda moje 😕 😕 no sme tlci s mm sa teraz bavime na sebe 😀 😀

mexx
25. feb 2010

Juli, posli recept na zazracne zaspavanie aj k nam. Vcera som sa s deckom mordovala od pol osmej do deviatej, kym definitvne padol. 🙄 😀 😔

U nas je dnes taaak krasne, fajnove pocasko zas... 🙂 A mame nove vchodove dvere na tom nasom stale rozbitom byte. Prerabka slimacim tempom ma zas kusok za sebou... 😅 😀

yukki
25. feb 2010

Juj, Lenkove....ešteže je manžel taký zručný! Tak už je dobre....a malej to asi prospelo, keď už dve hodiny spí, asi by ste sa mali zabuchnúť častejšie....

marketka1
25. feb 2010

leni tak to Vám nezávidím aj u nás by bol raz dva vinník ženského pohlavia pretože chlapi si dávajú pozor 😒

cesto na pagáče kysne dúfam že sa podaria. A náš ocko dnes z nás bude mať "radosť " prišiel k nám na návštevu SAMO a vytrhla sa garniža zo steny a vinníka nie to.

tatiannna
25. feb 2010

urobilo sa to samo...to nie ja, to dominik 😀

Aksuram asi máš pravdu, na maily mi odpísali myslím 3 DD a čo som posielala poštou, tak zdá sa mi, že tiež 3...ale vravím, už profi neriešim toho času vôbec...už sme sa naladili na to pestúnstsvo a nejdeme zas kombinovať jedno cez druhé...teraz najbližšie minimálne dva mesiace budeme žiť takto pekne vo dvojici v kľude a pokoji s víkendovými návštevami troch našich pubošov 🙂

maznacik007
25. feb 2010

akurat som si nasla dalsie cislo mama a ja v schranke... tak zasa budem pocuvat ze tam vyzeram lepsie ako v skutocnosti... 😀

tatiannna
25. feb 2010

počkaj, počkaj, zase som mimo obraz...čo máš ty s tým časopisom? idem si ho kúpiť ? 😉

dioliana1
25. feb 2010

nie si náhodou tá Nina?
😀

lenuska74
25. feb 2010

Ahojte myslím že maznačik nieje ta Nina ale Ninka je jej 🙂)) 😀

zicon
25. feb 2010

Ahojky vidim ze dobre si nazivate.

To teda bolo rano infarktovych stavov, myslite ze mame na zlato

maznacik007
25. feb 2010

dio nie... ja nie som tehotna... co je ten serial volne miesto v srdci.. to sme my.. 😀

tatiannna
25. feb 2010

tak to si musím teda kúpiť zajtra 🙂

najjulinka
autor
25. feb 2010

Tak ja som poobede na pol hodky tiež zalomila,a le ed som sa zobudila, tak som netušila čo je za den, či je rano či čo 🙄 🙄 🙄 Uplne ma to polhodinove zdriemnutie zmohlo... 😅 😅 😅

marketka1
25. feb 2010

tatiana Ty by si teraz niekedy mala oslavovať narodenie ak sa nemýlim 😉

tatiannna
25. feb 2010

Markétka a to ako vieš? 🙂 Zajtra, zajtra 😲

marketka1
25. feb 2010

sa mi marí že si to tu raz spomenula že o pár dní oslavuješ tak som chcela vedieť kedy.

striedavastarostlivo
25. feb 2010

prva marcova streda o jednej hodine poobede pred NR SR

Dobry den,

V stredu 3.3.2010 o 13:00 bude zhromazdenie za podporu navrhu na doplnenie zakona o rodine - aby bola doplnena moznost striedavej vychovy (po rozvode rodicov).

Ako viete, terajsia prax je taka, ze sud automaticky zveri dieta do vychovy matke alebo dokonca starej matke bez ohladu na to, ze by dietatu mohlo byt lepsie u otca. Nehovoriac o krivdach voci otcom, dieta tak vlastne pride o vychovu zo strany otca, co moze mat vazne dopady na jeho dalsi zivot a schopnost vytvarat zdrave socialne vztahy v dospelosti - hoci o tom sa vela nehovori.

Kazdopadne, v zahranici je uz generacia dospelych ludi, ktori po rozvode rodicov vyrastali v striedavej starostlivosti, teda je mozne hodnoverne preskumat vplyvy striedavej vychovy - ukazuje sa, ze deti lepsie prosperuju vo svojich osobnych vztahoch, vzdelani, vyrovnanosti osobnosti atd. Teraz ide o to, aby aj nasa legislativa umoznovala, co je pre deti preukazatelne osozne.

Dalsi dovod v prospech striedavej starostlivosti je skutocnost, ze prakticky odpada potreba platit alimenty, co potlaca moznosti financne zneuzivat exmanzelov skryvajuc sa za deti a do dosledkov to predstavuje aj odlahcenie sudov o mnozstvo pojednavani ohladne alimentov.

Prosim, preposlite tuto vyzvu ludom, ktori maju zaujem, alebo su ochotni iniciativu podporit a podla moznosti sa aj zucastnit na zhromazdeni.

Viac o SS napr. tu:

http://www.iustin.cz/art.asp?art=285

http://kaja.chytrak.cz/stridavka.htm

http://www.childrenofeurope.cz/o-nas/?PHPSESSID...

http://www.iustin.cz/files/hkvodicka.ppt#267,1,... VÝCHOVA V EVROPĚ

http://hnonline.sk/slovensko/c1-40646640-poslan...

najjulinka
autor
26. feb 2010

Dobré ráno.

juliap
26. feb 2010

striedava, nie je pravda, ze sud automaticky zveruje dieta do starostlivosti matky alebo dokonca starej matky. je vsak pravda, ze v zahranici funguje aj model striedavej starostlivosti, ale tiez to nemas vzdy, len v pripadoch ak je opodstatnenie a vyhovuje to vsetkym zucastnenym stranam. u nas na sk sa necuduj, muzi povacsine sa o deti prd zaujimaju aj ked su manzelmi, viac ich zaujimaju krcmi a podobne institucie, tak ake striedave, ja si budem deti 2 tyzdne piplat, krmit, ucit ich poriadku, davat im lasku a potom budu 2 tyzdne u niekoho, kto bude chodit kazdy den ochlastany, nebude sa im venovat, za tie 2 tyzdne sa im vzdy zhorsi prospech a to mi chces nahovorit, ze si tym vytvoria normalne rodinne vztahy???

dioliana1
26. feb 2010

cawte, ten neda pokoj už otravuje ine temy

lenkove
26. feb 2010

dobre ranko
tak my sme mali dobru noc a aj rano 😵 😵 od pol siestej som ju supla manzelovi, ze ocko staraj sa a ja som teraz vstala 😀 😀 ked ja v noci robim mliecko, on sa prevaluje na druhy bok 😉 jaj, ako mi bude tazko samej 😔 😔 a vcera sme mali v pase ! 😵
pekny den vam, my idem opat riesit umyvacku, co este furt nejde 😀 😀

lenkove
26. feb 2010

inak, ked vidim tie linky hore 😉 tak ako pocuvam dnes v hospodarskych novinach su rady ako na danove priznanie 😉

najjulinka
autor
26. feb 2010

juliap striedava starostlivost nie je o tom.. nemožeš všetkých šupnuť do jedneho vreca...... ja poznam chlapika, ktorý mal zverene dieťa po rozvode... a tak zaujimavo, že mali 3 deti a sud im ich podelil...

marketka1
26. feb 2010

dobré ránko 🙂
tatiana všetko najlepšie k okrúhlemu výročiu 😉

martina_maxian
26. feb 2010

ahojte krásny piatok prajem... 🙂 marketka, ako sa vydarili pagáčiky??? 🙂 nepodelíš sa o recept?? ja som to ešte nikdy nerobila, ale rada vyskúšam... 😉 😉 😉

tatiannna
26. feb 2010

Ránko, Markétka ďakujeeeeem 🙂

nikuska2611
26. feb 2010

Ahojte som tu nova hladam info o profi nejak je tazke zohnat zakladne info. Potrebovala by som vediet ci je to nejak ohranicene vekom a ako je to s bytovymi podmienkami mam 25 ale byvam s rodicmi v dome myslite ze by to mohol byt problem a este by ma zaujmalo ako dlho trva priprava. este raz prepacte ze sa vam sem miesam ale neviem najst na niektore otazky odpoved ☹ 😉 😉 dakujem

dioliana1
26. feb 2010

vek asi nie, ani byt nie, ked rodičia nemaju nič proti, ale zo skusenosti ti poviem že ked rodičia nemaju pripravu budu ti zasahovať nevhodne do výchovy...radšej podnajom s deťmi ako s rodičmi dokopy...možeš aj v podnajme ked si riadne všetko platiš, mexx by ti povedala viac...poznam u nas jednu rodinu kde to robi matka s dcerou tak si pomahaju s deťmi
treba mať maturu a bezuhonnosť a urobiť profi pripravu, násť si žiadosťami pohovormi DD a začať... 😀 veľa šťastia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre