Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
15. apr 2012

@ifaf ? nechápem

kacena4
16. apr 2012

neda mi zaripnut 😉 ze sudy su pomale a ziadatelov vela je fakt.... ale skusme si uvedomit, ze deticiek je dost, len nase kriteria su niekedy az prehnane velke. kazdy (vacsina) chce biele zdrave do 6 mesiacov do ado. ak by zlavili z nejakej poziadavky, napr. z ado do pestu je tu viac deticiek, ktore by im pasovali do poziadaviek. a z pestu sa casto moze stat aj ado. hoci mam pri tom pocit, ze sa tu rozpravame skor o zemiakoch ci mrkvi ako detoch ☹ a dalsia vec, co je to zdrave biele dieta z ded??? sak deticky sa sem dostavaju, lebo maju rodicia nejaky problem a nie su schopni sa o neho postarat... myslim, ze najprv musime zmenit svoje zmyslanie az potom mozeme menit sudnictvo ci zakony. lebo je rozdiel co my chceme a co chce kazde dieta (rodinu) - toto moja filozoficka poznamka 😉

cairka
16. apr 2012

@ifaf , áno, príde súrodenecká skupina z osady 1 - 13 rokov. Berieš ich?

kacena4
16. apr 2012

@cairka zabudla si povedat ze minimalne 6 clenna 😅 😅 😅

cairka
16. apr 2012

@kacena4 , áno, táto informácia tam chýbala 😅 ale myslela som presne na takú 😝 😀

tatolu
16. apr 2012

Dievky, tak ja som tu už mala dve osoby od rôznych ded... Asi máme predsa len malé priestory, takže z toho profiodičovstva nebude asi nič... 😔 😖 😢

cairka
16. apr 2012

@tatolu , to mi je ľúto, možno časom to nejako poriešite 😕

tatolu
16. apr 2012

@cairka No keď sa nedá takto,tak dnes som začala s kurzom Inštruktor sociálnej rehabilitácie 😉 Uvidíme,možno vyjde toto 😉 😵

lenkove
17. apr 2012

@magimary Mne tu stranku co si dala nechce nacitat... 😅

magimary
17. apr 2012

@lenkove mne ide normálne...skús si to skopírovať do nového okna

najjulinka
autor
17. apr 2012

mne to tiež ide ............

Lucka nie a nie spať.... 🙄 🤐 🙄

tinki
18. apr 2012

V tejto téme ide o profesionálne rodičovstvo? tzv. pestúnstvo? Aké sú podmienky? Mám šancu aj keď bývam v dome, ktorý patrí rodičom? A ako to je vlastne, ak by som mala nejakú šancu, dostanem dieťa alebo deti na dlhšiu dobu, alebo až kým nedospejú? Lebo ja sa bojím, že si zvyknem a potom by mi ich zobrali a mne by bolo smutno.

natia
18. apr 2012

profesionálne rodičovstvo a tzv. pestúnstvo sú dve celkom odlišné veci...pre začiatok si skús naštudovať toto a potom sa rozhodni, že ktorá forma ti je bližšia....

cairka
18. apr 2012

@natia , vzala si mi slová z úst. teda ja som musela premýšľať, ako to napísať diplomaticky 😝 každopádne pri oboch formách hrozí to, že si zvykneš a potom ti ich zoberú -pri pestu sa to môže stať, pri profi sa s tým ráta...

macocha
18. apr 2012

@tinki a čo sa týka šancí, tak na pestúnstvo je takmer 100 % šanca uspieť, ak si občanka SR, nemáš záznam v registri trestov a si "normálna". Ide ozaj o to, o čo Ti ide. 🙂

najjulinka
autor
18. apr 2012

@macocha nemusi byť občanom SR.... nam to tak povedali, ž emusi a ked už som obehala všetko sama, tak že nemusi, že kukli zakon........... ale už som do toho šla sama... bez muža 😉

magimary
18. apr 2012

toto hovorí aktuálny zákon (teda jedine že by sa zmenil za posledný polrok):
---
Pestúnom sa môže stať len osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorá má spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu a má osobné predpoklady - najmä zdravotné, osobnostné i morálne, a ktorá súčasne spôsobom svojho života zaručuje, že bude pestúnsku starostlivosť vykonávať v záujme maloletého dieťaťa. Pestún je povinný vykonávať osobnú starostlivosť o dieťa v rovnakom rozsahu, v akom ju vykonávajú rodičia. Avšak právo zastupovať maloleté dieťa a spravovať jeho majetok má iba v bežných veciach. Ak pestún predpokladá, že rozhodnutie zákonného zástupcu – biologického rodiča dieťaťa v podstatných veciach nie je v súlade so záujmom maloletého dieťaťa, môže sa domáhať, aby tento súlad pri konkrétnom rozhodnutí zákonného zástupcu preskúmal súd.

macocha
18. apr 2012

@magimary @najjulinka
jasné, nie občan SR, ale trvalý pobyt... už som zabudla 😅 Dík za upresnenie. 🙂

eliana
18. apr 2012

@tatolu a v akych priestoroch byvate? aj my sme kedysi uvazovali este nad profi,ale no my sme si sami povedali ze male priestory a nateraz malo energie 😖

magimary
18. apr 2012

@eliana ahooooj po sto rokoch 😉
čo máte nové? ako ste sa zžili so školou a s Ch. v nej?

eliana
18. apr 2012

@magimary haha....no kadejako 🙄 Chiara ma skolu rada,len neviem ci aj skola ju 😅 rozumovo to nie je az tak zle,ale spravanie je trosku dost zle

magimary
18. apr 2012

@eliana ,
trošku dosť...
hovorí za všetko... 😒 😅 😖

eliana
18. apr 2012

@magimary take tie bezne starosti ako kradeze,klamstva a vyrusivanie na hodinach 😕

magimary
18. apr 2012

@eliana z toho všetkého je bežné najmä (a len?) to vyrušovanie na hodinách... 😒
nezávidím...

tinki
19. apr 2012

@najjulinka
@magimary
@eliana
Ešte ma zaujíma, ako je to s deťmi. Sú prideľované, alebo má pestún aj možnosť nejakého napríklad výberu? Napríklad mám strach z toho, že by som nevedela ako sa správať, resp. vychádzať s postihnutým dieťatkom. Je to určite omnoho zložitejšie. Alebo pohlavie dieťatka, dá sa vybrať?

najjulinka
autor
19. apr 2012

@tinki pri pestunstve si vyberaš ake chceš... rovnako ako pri adopcii....

tatolu
19. apr 2012

@eliana Eliana, máme rodinný dom s dvoma izbami a veľkou kuchyňou... Sme tu ale 3 dospelí (maminka má ešte polohovateľnú posteľ v kuchyni) a 3 malé deti. Jednu izbu využívame iba ako obývačku. Rátala som to zmeniť tak, že jedna izba by bola iba detská, z kuchyne by bola tak na 1/2 aj obývačku a tá druhá izba by bola spálňa pre nás dospelých... Síce prerábame aj vedľajší dom, kde budú 3 izby a kuchyňa spolu s obývačkou, ale tam je ešte veľa roboty... A myslím, že je aj trošku problém, že moje deti sú ešte dosť malé 😔 Čo sa týka ostatného pozemku, tak ten je velikánsky, takže tam problém asi nie je 😔

eliana
19. apr 2012

@tatolu a vy nebyvate nahodou s nami? 😀 😀 my to mame velmi podobne,akurat ze s nami uz nijaky dospely nebyva,tiez mame este jeden dom,ktory prerabame,ale akosi pomalicky 😅 to mas biologicke deti,alebo nie?

tatolu
19. apr 2012

@eliana Áno, biologické 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre