Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
12. okt 2010

@natia no, ani si veľmi nemyslím...
ale na druhej strane mám pocit, že lulučertik má toho pesimistického len za dnešok až nad hlavu,
netreba jej ešte viac nakladať...
nakoľko mám pocit, že si realitu uvedomuje až moc jasne... 😔

keďže sa jej sama zúčastn(uje)í

lenkove
12. okt 2010

@lulucertik
máš vieru v sebe, ver to bude dobré 😔 😔 ťažké, ale zvládnete to.. a keď som čítala o spoločnosti, ktorú ste stretli 😢 😢 😢 žial, také sú často biologické matky našich prijatých detičiek... 😔 😔
a viem, že to sem nepatrí, ale .. ja mám hroznú chuť na palacinky... ale som sama a neviem či sa mi podarí spraviť cesto len na dve.. a viac by som isto zblajzla... 😝
dnes sme mali ťažký deň.. teda malá. Najprv nemohla zaspať, potom zaspala na prechádzke (schválne som ju dala do kočíka, bola už nezvládnuteľná) a zobudila sa o 18:00.. Prosím pekne, my o 19 začíname rituály na spinkanie... Tak hodinu a pol mi prerevala na rukách, kým som ju opäť neuložila. Hádam pospí aspoň do šiestej! 🙄 (túžobný)

najjulinka
autor
12. okt 2010

ked ide football , tak to Dr. House nepojde?,???????????

magimary
12. okt 2010

@najjulinka kde chodieva dr. House??? 😨 😲 😕
ja som to už nevidela sto rokov! 😲

najjulinka
autor
12. okt 2010

sakra u nas na internetovej televizi pišu klasický utorkový program.. už som na nete ale našla, že je iný program.. 😠

najjulinka
autor
12. okt 2010

@magimary STV1 - za bežných okolností utorok o 21:05

magimary
12. okt 2010

@najjulinka , vážne?!? 😨 a koľko to už chodieva?!?

najjulinka
autor
12. okt 2010

netuším.. možno len od septembra.. ja neviem. cez prazdniny sme boli viac mimo ako doma..... a ja tiež som zabudala, že čosi ide.. teraz mam naučene, že utorok Haus, v stredu kriminalky od vidim do nevidim a štvrtok Klamarov..... 😀 😀 😀

dioliana1
12. okt 2010

no konečne som sa tu dostala...idem aj ja asi kuknuť toho Hausa...či budem dačo vnímať, akosi ma dnes tá zumba uštvala... 😝 😀

lenkove
12. okt 2010

House chodí od septembra... 😉

najjulinka
autor
12. okt 2010

dobru noc ...

akim
12. okt 2010

@cerstvy_otecko , sud na predosv.sme mali minuly tyzden, takze este nemame pravoplatnost, ale aj to uz bude... 🙂 . mozno preto nam to islo tak rychlo, lebo k ziadosti na predosv. sme nepotrebovali dolozit osvojitelnost. spravilo sa to naraz, na jednom pojednavani. najskor sudca vyhlasil osvojitelnost a hned nato predosvojitelsku.ale to zavisi asi od pripadu.my sme nemali anonym. porod...
s tou 9 mesacnou dobou od predbezneho ... sudca povedal, ze je spoluautorom tychto zakonov, tak verim tomu,ze je to naozaj tak... je mozne, ze by si zakony vysvetloval kazdy sudca po svojom? 😒

lulucertik
12. okt 2010

mali sme vybraté 3 páry raz chlapcov potom dievčatká a nakoniec bol chlapček a dievčatko no boli jak z rozprávočky všetké dvojky ale prebieha u všetkých IA , tak asi už ostanú iným , teraz čakáme či sa neobjavia nejaké

mama malému S vykreslila otca ako neschopného... hmm ... že proste nie je ...ale na druhej strane poštárku ktorú sme stretli povedala, že šeky preberal mladý od 10 r. , keď k nám prišiel 1 krát tohto roku v apríli a v zvončeku sa ozvalo dobrý prišiel som za svojím ocinom je doma? tie slová mi znejú stále keď si na neho spomeniem že čo je s ním a kde spí a či dačo papá, prišiel celý utrápený že by rád spoznal svojho otca aj som mu vysvetlila že určite môže prísť každý tretí týždeň keď je doma na pár dní , som ho aj narýchlo odfotila lebo skoro stále mal dole hlavu a ani poriadne nepozeral do očí len do zeme odvtedy sa neukázal vôbec akurát som drahému zavolala a oni kecali cez telefón a dojednávali si stretnutie kedy sa stretnú ale bohužial sa to nekonalo. A kurátorka vravela že v tom čase ako on bol u nás tak vtedy už u nich boli problémy na svete, prečo nič nepovedal že sa tam niečo deje, prečo neprišiel keď sa dohodli, prečo k nám prišiel minulý týždeň po druhý krát našťastie manžel bol doma pekne sa porozprávali dohadovali čo a ako bude ďalej , síce niektoré odpovede sme z neho dolovali ako zo zlatej bane, strávili sme s ním pekné 4 hoďky , ešte sme ho odniesli na stanicu lebo nás o to poprosil , prišli sme domov a poštárka doniesla obálku , keď sme ju čitali skoro sme dostali infarkt , že všetké deti idú do DD .... no hrúza.... prečo nič nepovedal, prečo sa s manželom nespojila sociálka že sa tam niečo deje, ale rovno rozhodnutie o odobratí a prijatí do DD ....
prečo uteká nemusí ísť do DD stačí keď príde tu k nám a nebude niekde tam medzi mostom 😢 😢 😢

lulucertik
12. okt 2010

dobrú nocku

ivirk
13. okt 2010

Ahojte,
neviem či som tu dobre, ale my si chceme adoptovať dieťatko a mám v tom dosť veľa nejasností ohľadom vybvovania, tak ak by ste mi mohli pomôcť a odpovedať mi, bola by som veľmi rada 😉
1. Keďže som z Ružomberka a spadám teda do Žilinského kraja, musím si podať žiadosť len v Žiline, alebo je možné si ju podať aj v Banskej Bystrici? Počula som totiž už od viac ľudí, že v Žiline tento proces trvá najzdĺhavejšie.. a tá BB mi je nijak bližšia 🙂
2.Je možné chceiť aj novorodenca? Ak áno tak cca - zhruba koľko sa zvykne čakávať? Viem že dlho ale netuším koľko a či to je vôbec možné.
3. Ku žiadosti treba priložiť okrem iného nejaký výpis o majetku?? Kde do zoženiem? To mi nejaký úrad vystaví? Alebo ako?
4. Ohľadom zdravotného stavu - to zrejme niečo napíše praktická lekárka? Ale je tam nejaké zdravotné obmedzenie, ktoré nesmiem mať ak si chcem adoptovať?
5. Ako to je z prijímamy? Existuje nejaká hranica, že príjem nesmie byť nižší ako nejaká suma?
Náš problém je pri prijímoch totiž v tom, že manžel má síce celkom v norme príjem ale výplatnú pásku má na minimálnu mzdu. Jeho zamestnávateľ to nechce zmeniť - chápete, platí teda za neho menšie odvody a my sme zas radi, že má aspoň zamestnanie a že má aspoň na ruku viac ako minim.mzdu.Môže to urobiť problém?
6. Ďalší problém vidím v tom, že keď prídu domov pozrieť zo sociálky - pred dvoma týždňami sme sa nasťahovali ale ešte nemáme úplne všetko dorobené - síce sú to len také maličkosti a nemáme ešte kompletný nábytok.
No to by bolo zatiaľ tak všetko. Ak by sa to nevadilo, môžete mi tento proces aj celý popísať a povedať čo sa robí aj počas tých 30 prípravných hodín...
Veľmi Vám ďakujem, ak mi odpoviete, môžete aj IP. 🙂

cairka
13. okt 2010

dobré ránko.
ja dnes idem s prechorenou K. reklamovať rozhodnutie o priznaní rodičáku 😠 tá osoba, čo to písala musela byť pod vplyvom 😝 jednak mi priznali rodičák od 1.9., pritom dieťa je doma od 4.8. po rozhodnutí súdu a priznali mi rodičák na dieťa narodené v mojom dátume narodenia 😝 vyplatia mi to 30 rokov späť? 😀

@ivirk
1. nemôžeš, ak máš trvalý pobyt v RK, musíš v žilinskom kraji
2. môžeš, neviem presne, záleží na dalších podmienkach, poznám ľudí, čo v za kraji čakali 3 roky a poznám aj takých čo na zdravého novorodenca takmer nečakali (pár týždňov)
3.kataster nehnuteľnosti
4. myslím, že nič neovplyvní úplne, ale naisto neviem
5.môžu vás viac vyobracať na sociálke, ale vadiť by to nemalo
6. to je pohoda 😉 väčšinou sociálne len nakuknú do izby, dajú v obyvke kávu, občas ani to a bežia dalej 😉

ivirk
13. okt 2010

@cairka ďakujem Ti za odpoveď, si zlatá 🙂

kanhwa
13. okt 2010

@lulucertik to je jedine spravne rozhodnutie a velmi-velmi drzim palce.

natia
13. okt 2010

@lulucertik ja myslím, že práve preto prišiel, lebo potreboval pomoc... a ak sa už raz vrátil za vami, tak príde znovu... tí kamoši mu povedia, že ho hľadáte, dozvie sa to a uverí, že sa o neho naozaj zaujímate... nepovedal vám to preto, lebo nebol toho schopný..., ale v podstate vám to povedal tým, že prišiel...teraz to vidím oveľa pozitívnejšie ako včera... ak on prišiel za otcom z vlastnej iniciatívy, tak to je obrovský krok ku spolupráci... TO ZVLÁDNETE ! 🙂

bendy25
13. okt 2010

Ahojte baby! Tak som dnes KONECNE prebrala rozhodnutie o zaradeni do ZŽ 😵 😵 😵 😵 😵 Uz len cakat, co sa bude diat dalej. 25teho ideme na krajsky za tetuskou a budeme sa vela vypytovat a zistovat, atd... 🙂 🙂 🙂

5katarina7
13. okt 2010

@bendy25 super,gratulujem 🙂 🙂 🙂

5katarina7
13. okt 2010

@lulucertik držím palce,aby všetko dobre dopadlo,aby sa chlapec,čím skôr dostal k vám.

5katarina7
13. okt 2010

@ivirk ja som mala tiež ten problém,že mm je kamionista,a tiež má na papieri kvôli odvodom menej, som sa bála,ale nevadilo to.A ja som bola vtedy ešte k tomu nezamestnaná.

kanhwa
13. okt 2010

@bendy25 gratulirujem 🙂 🙂 🙂

saskah7
13. okt 2010

@bendy25 aj ja gratulujem 😵 to teraz znamena, ze uz mozete ist na urad rovno pozerat spisy deticiek? alebo Navrat, Usmev? ci na co teraz treba cakat?

bendy25
13. okt 2010

Dakujem baby 🙂
@saskah7 - tak to by som aj ja rada vedela 😕 Teraz ale musim v prvom rade cakat na svojho manzela a toho 25.10. ideme na krajsky urad a budeme sa pytat, co a ako dalej ... Fakt teraz uz len cakat na toho 25ho. Juj, nech to len rychlo zleti ...

natia
13. okt 2010

@bendy25 on až vtedy príde domov, či prečo dovtedy čakať?

lulucertik
13. okt 2010

@bendy25 gratulujem 🙂

bendy25
13. okt 2010

@natia - ano, pride az v sobotu 23ho, tak preto. Natia a co bude dalej? Ako to prebehlo u vas, hned po zapisani do ZŽ?
@lulucertik - dakujem a vy ste na tom ako?

lulucertik
13. okt 2010

bendy25 dnes sme tam boli , pekne sme pokecali a sme už na 4 mieste , tak sa tešíme 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre