Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

liwka
18. feb 2016

@tslobik ahoj, ja som mala zväčša novorodencov rovno z pôrodnice a tam je starostlivosť 24/7, takže u nás je zvyk dávať v tomto prípade jeden ks dieťaťa. ak by sa "vyskytli" súrodenci, dajú viacerých.

najjulinka
autor
18. feb 2016

@liwka waui.. o toto by u nas bola dračka.. aj o dve.. . 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vsa to je babo čo kde položíš tam najdeš. .aj na wc od toho odbehnuť možeš bez strachu, že sa pozabija..... 😀 😀 😀 😀

liwka
18. feb 2016

@najjulinka nooo, ja som v tomto mala asi "šťastie"..ale dobre vieme, že tieto deti prichádzajú ako kinder suprise, nikdy nevieš, čo sa kde vyvŕbi a teda nebolo to med lízať...spoznala som také diagnózy, o ktorých som nemala zdania....

najjulinka
autor
18. feb 2016

@liwka no u nas vacsinou už deti s diagnozami.. a vacsie... takže nejaku nadej mať je viac, ako istota niekedy.......... 🙄

Ja som mala novorodenca viacmenej z porodnice (asi tri dni bolo v domove) len raz........ 😵 😵 😵 😵 😵 😵

najjulinka
autor
18. feb 2016

proste jedno a male.. .nehrozi, že jedno skoči do druheho. .alebo ešte lepšie, že sa budu škrtiť... a tak.. vieš take velke ako z džungle niekedy.. normalne si predstav, že ti zvesia dve opičky zo stromu a daju do bytu.. ta asi tak je to s velkými ... 😀 😀 😀

liwka
18. feb 2016

@najjulinka na jednej strane, dostať novorodenca je úžasné- je to malé, milené, to je láska na prvý pohľad.
No z určitého pohľadu, bolo celkom fajn dostať trošku väčšie, kde už máš nejakú anamnézu a vieš vyčítať a predpokladať....

najjulinka
autor
18. feb 2016

ja som to miminečko mala ako tretie profi dieťa... k dvom... na pomojanie, užitie si.. 😵

najjulinka
autor
18. feb 2016

@liwka predpokladať sa da.. ale tie predpoklady je čosi ako odhad. pokial nebereš už fakt velke..... 😅 😀 😀 😀 😀 a to už je iný masaker ti velkači....

ja som mala miminka..... a teda neboli vemi podla "predpokladov"......

najzdravšie čo som mala bolo asi novorodenec... to som normalne mohla k tabulkovemu dieťaťu prirovnať hned a aj tak išlo..... ine tabulkove som nikdy nedostala.... niektore ale dobehli tabulky....

liwka
18. feb 2016

@najjulinka držím palce, aby ťa ešte nejaký ten novorodenec čakal niekde "za rohom" 😀

najjulinka
autor
18. feb 2016

@liwka no u nas odhadujem jedine ak by bol biosurodenec v decaku.. .nejaky fest postihnuty.. moj odhad... a aby pripadol mne, tak potom ešte ta možnosť, žeby som už jedno decko mala doma a narodil by sa mu surodenec...... toto pripušťam.....

podla mna aj to babo čo som pred rokmi mala bol asi posledne ojedinele zdrave babo..... dodnes nechapem prečo sa dostalo k nam do decaku..... 😅 ale tak dostalo a bolo MOJE!!!! aspon na chvililinku 🙂

matkaasebko
18. feb 2016

@liwka ty si si odchovala 3 mimina a z toho mojho mimina tu uz mam velku slecnu ....a z druhej malu drzku papulnatu..a k tretiemu "mimcu" sa nevyjadrujem ;))

najjulinka
autor
19. feb 2016

juj dneska som tak myslela na naročnosť babatiek... bože... utierať hovienka len zo zadku, max. ked sa to prekaka tak oblečko a postielku oprať.. .a nie pucovať pol bytu...... 🙄 🙄 🙄 🙄

kedysi na hradoch pracu s fekaliami robili väzni......... 🤐 🤐 🤐

babatenka zlatučke....

kacena4
20. feb 2016

@najjulinka juj moja, menim a hned. som tak vycerpana, ze uz doma otvaram dvere od bytu klucami od auta a cudujem sa, preco do prcic nejdu otvorit... rano o 3tej vstavam na mlieko, hoci drobec nie je doma a do 5tej neviem zaspat, lebo zabka je takmer kazdu noc medzi 3-5hod hore. 10-15x do mesiaca behame po lekaroch-vysetreniach, nadrapujem stale kocik z auta von a spat, vlacim na chrbte ruksak s vecami ktore potrebuje, hore dole dieta ci je fujavica ci snezi, ci prsi... len aby mala vsetky vysetrenia za sebou a bola ok...
nie juli, babatka nie su len o hovienka, ci kam ich polozis tam lezia... 😝 😔

najjulinka
autor
20. feb 2016

@kacena4 hej.. len niektore velke su tak rovnako zdiagnostikovane ako babatenka.... 🤐 🤐 🤐 a u nas bacily su o šťasti..... mam pocit, že na veku nezalži......... 🙄 🙄 🙄

ale teda o tretej na mlieko sa lepšie budi ako o tretej, že ktosi pochoduje po byte..... 😅 🙄

ale je to blbý čas.....

a deti si ho vyberaju zamerne.. .všetky.. či na mliečko, či na pochodovanie po byte, či na prešťatu postel..... 🙄 😀 😀 😀 😀 😀

jasne je to dieťa od dieťaťa.. .to nevravim.. len aspon na WC sa da bez toho , žeby si mala strach, že sa babatka poškrtia navzajom....

ale tak ako pišem je to dieťa od dieťaťa.....

stále sme na tom lepšie so všetkymi detmi čo sa u nas vystriedali ako to čo som mala doma za mladi..... u našich čo bolo v profi.... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

najjulinka
autor
20. feb 2016

a take že prvorodenej podam flasu s cumlom a necham kluce v dverach (zamknem byt a necham kluce v dverach a muža so všetkymi detmi v nom...)... a take a podobne poznam.. šunku medzi sladkosti do skrine vybalim z nakupu.... a plno iných hovadin..... tukam pin od jednej karty pri druhej karte (ešteže mi docvaklo na tretikrat, kde je problem, lebo už by som aj o kartu došla)......

liwka
21. feb 2016

@kacena4 poznááám dôverne 😀 kľúče od auta na vchodové dvere- bežná prax...dokonca, keď som mala čerstvé mimčo, som si budík nastavovala na pr. každé 2-3 hod., aby malý nepobudil pol rodiny, keď sa zobudí na mlieko- potom som bola v stave, keĎ som sa prebrala na to, že držím v ruke fľašu a neviem, či som mu mlieko dala alebo som sa len chystala ho nakŕmiť...

najjulinka
autor
21. feb 2016

pridam dnešne????

v sprche som si oholila jednu pazuchu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

ale aj tak to je uspech.. že som už dnes stihla sprchu a dokonca , že vobec aj žiletka sa dostala na rad.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😅 (aj ked teda vysledok je jedna oholena pazucha len :-P 😀 )

najjulinka
autor
21. feb 2016

a ešte čo sa mi stava už total bežne, ked k nam pride ktosi na obed, tak mu nakrajam jedlo na tanieri... 😅 🙄 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 toto sa mi nestalo raz 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐

najjulinka
autor
21. feb 2016

ale vravim si stale dobre ... mohla by som im to aj pomixovať 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

liwka
21. feb 2016

@najjulinka ak môžem vedieť, koľko a v akom veku máš momentálne osadenstvo?

najjulinka
autor
21. feb 2016

@liwka vek fyzický alebo mentalny???? 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale oboje je tajne... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

liwka
21. feb 2016

@najjulinka tak nič 😀

loginexistuje
21. feb 2016

@macmart nemenili sa podmienky do pestu ale teda tety by mali viac posudzovat kompexnu situaciu rodiny najma ak tam uz pestu deti su

loginexistuje
21. feb 2016

@najjulinka no treba sa o novorodenca doma pricinit nech ma L malu babiku 🙂

najjulinka
autor
22. feb 2016

@loginexistuje ešte žeby mi chýbalo k tomu všetkemu, aby mi "mlieko udrelo do hlavy" ???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 už aj oto tu je na psychiatriu same o sebe... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. feb 2016

tak dnes som si aj skoro spomenula, že treba detom čaj uvariť , aby bol na večeru už vlažný.......... a.... a na večeru pozerám.. .vlažná voda... zabudla som hodiť čaj než som to zaliala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no som zvedava čo zajtra vystrojím.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 🤐

dafnedafne
6. mar 2016

Ahojte, ja sa chystam na pestunsku starostlivost, davala som si ziadost sama, bez partnera. Neviete, ci toto nejak posudzuju ako "handicap" ? 😅
A neviete ci nie su nejake stretavky, alebo mozno len individualne, ak tu je niekto z KE, velmi rada by som si s niekym nazivo pokecat, kto je tiez pestunom alebo len caka... Diki!

cairka
6. mar 2016

@dafnedafne, nie je to "handicap" 😉 A kluby v Ke iste sú,viac ti napíšu baby odtiaľ 🙂

guzag
18. mar 2016

Žienky dala som sa na kurz profi rodiča ,čaka ma prve sedenie u psychologa aj s manželom čo nas čaka 😖

kms
18. mar 2016

@guzag to je v pohode, nic atrasneho a manzel pokial si nerobi celu pripravu aj on, tak je tiez v poho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre