Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
8. feb 2012
alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatolu
8. feb 2012

@alica11864 Môže ísť... Ak však profirodič nechce, dá sa s ded dohodnúť, že bude stále u profi 😉

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkove
8. feb 2012

@tatolu moji zlati.. Drzim vam palce.. Poznam rodinu, co ma podobny maly domcek ako vy a je to v pohode, iba kym maju babatka.. Babatko sa vam nerysuje? 🤐

tatolu
8. feb 2012

@lenkove No veď zatiaľ to bolo iba také info cez telefón... Ale myslím, že drahý je proti tým 4-5tim 😔 A asi má pravdu... Ja sa do všetkého hrniem aj hlavou proti múru (som baran 😀 ). Niekedy potrebujem niekoho na uzemnenie... Môj názor však je, radšej 4-5 detí zdravých ako 1-2 a pritom jedno postihnuté 😔. Skúsim ešte iné ded obvolať... Ale teraz ma to dosť znechutilo 😖 Musím zas nabrať guráž 😔 😵

tatolu
8. feb 2012

No a drahý má pravdu aj v tom, že máme "iba" 7 miestne auto a v dedine nie je škôlka ani škola, takže musíme voziť do vedľajšej dediny... Takže asi najlepšie tie dve... No veď uvidíme...

macocha
9. feb 2012

@alica11864 moja malá išla ku inej profi, kým tá "jej" čerpala dovču... bolo mi to ľúto kvôli malej, mohla mať o pár stresov menej na konte - ale zas aj tú profi chápem. Má 2 vlastné deti, bolo leto a chcela im dopriať prázdniny pri mori. Do zahraničia s profidieťaťom asi je dosť problém, ak DeD nesúhlasí... a možno aj potrebovala zregenerovať. Keby vedela, že už o 6 týždňov malá pôjde ku mne, možno by to inak naplánovala, neviem. Ale oni to až tak dopredu nevedia.

najjulinka
autor
9. feb 2012

@macocha ano mať zablokovane dovče koli tomu, že nemože profi dieťa mať pas je dosť o o nervy.. hlavne ak su v rodine aj ine deti a koli jednemu profičaťu sa nedá.... a hlavne ak to trrvá viac rokov..... my sme zatim len vyše roka takto odsudení, ale to ešte velke deti nemáme..... ale zas manželovi chýba to aby zašiel do polska a počul svoj materinsky jazyk....... 😔 😔 😔

@tatolu nehrn sa naraz do velkej skupiny.... ja mam viac deti v profi a pre nas by bol ideál surodenecke dvojice.... aby naraz neprišla velikanska skupina... a aby neprevalcovala to, čo už doma mame... a mladšie ako tvoje biologicke deti by som ti odporučila, nech vaše deti nie su ohrozene....... lebo starší by ich prevalcovali.......... Takže to čo domov príde nové by malo byť mladšie ako to čo doma mate a malo by toho byť menší počet alebo nanajvýš rovný tomu čo doma mate.. takže 2 detičky bohate stačia, v krajnom prípade 3....... ale treba si zvažiť aj take prakticke veci ako s celou zostavou isť von.... proste ja mam podmienku, aby som to zvladla sama... nie na vybavovačky, ale proste na ihrisko pred blok a pod... proste ak sa čosi prihodí, nech deti su venčene a nech viem dojsť do centra, kde viem aj nakupiť s vele kočiarom - bezbarierovo.... proste človek nikdy nevie, ale aj dospelakovi može byť zle, byť chorý a deti do domova nevrati, tak nech ten druhý to doma vie sam obslužiť.... 😉 Jasne neviem nastupiť s nimi do MHD, či isť na urad, kde do vyťahu vojde tak maximalne solo kočík+jedna osoba k nemu a pod... ale deti musia mať jesť a byť venčne za každych okolnosti 😉 😀
Ak to chcete robiť obaja, tak postupne deti, že najprv 2 a potom dalsie 2 , ak by ste chceli fakt viac deti....... nie proste naraz vela.....

lulucertik
9. feb 2012

@najjulinka veľmi dobre si to napísala

macocha
10. feb 2012

@najjulinka 😨 jej, to som nevedela, že tm je Poliak. 🙂

tatolu
10. feb 2012

@najjulinka Ďakujem za radu... Presne takto som to potrebovala vedieť... Pri kurze sa tak dosť divne na mňa všetci pozerali keď som vravela, že by bolo dobré, keby deti boli v podobnom veku ako tie moje... Teraz vidím, že som rozmýšľala správnym smerom 😉

lenkove
10. feb 2012

No baby, ja som uz mala dost otazok "Na koho sa podoba vasa malicka?" ze som si dnes zrana prefarbila vlasy na hnedo... A aka som bola pokojna blondava (kym farba drzala 😀 ) mama, teraz som nervozna tmavovlaska ako cert!!! Kurnik sopa, nemate to vy, brunetky, s tym temperamentom jednoduche! 😀 Ci to bude tym, ze mala vstala dnes o 4:30? 😕

tatolu
10. feb 2012

@lenkove 😀 😀 😀 😀 😀

kochanka
14. feb 2012

ahojte baby neviete nahodou ako je to s adopciou v trencianskom kraji?? kolko sa asi ca ka na dietatko tak do 1 roka??

mata2
14. feb 2012

@kochanka na biele?moja kamaratka caka na biele do 4r a v 9/2011 bola na 72 mieste..neviem na akom mieste je teraz...ale priprav sa na niekolko-rocne cakanie 🙄
kde robis pripravu?v usmeve v PD?

kochanka
14. feb 2012

hej v usmeve v pd mam pocitat dlhsie ako 3 roky??a ano biele

mata2
14. feb 2012

a kedy zacinas s pripravou?tazko povedat,ci to bude viac ako 3r...kamaratka uz caka 2r... 😒

ifaf
14. feb 2012

kochanka tak my mame rovnaku poziadavku a cakame uz 2roky v TN kraji drzime palce 🙂

natia
17. feb 2012

Ahojte...mám otázku dievčatá zbehlejšie v týchto témach....je nejakých cca 13 súrodencov, nežijú spolu pomerne dlho, o všetkých neviem, ale 5 ich je v profesionálnej rodine spolu...v tej rodine sú 4 pestúnske deti vo veku, kde najmladší má 8 rokov, brali ich pred 4 rokmi a vraj iba najmenší sa trochu naviazal, ostatní nič...problémové deti...teraz v decembri si zobrali týchto 5 do profi rodiny, najmladší má 2 roky, okamžite po príchode do profi išiel do škôlky... profi rodičia sú pracujúci ľudia, chlapík robí vychoša v decáku, majú tak po 60 a disciplínu si doma pri týchto 9 deťoch udržujú tým, že deti žijú pod hrozbou vrátenia do DD v prípade neposlúchania, zlých známok, poznámok atď...
No to len pre opis situácie... moja otázka... existuje podľa vás nejaká šanca, že by jedno z tých 5 detí, resp. z tých 13 súrodencov oddelili a dali samostatne do pestúnstva alebo Nosky?

magimary
17. feb 2012

@natia skôr si myslím, že je to veľmi málo pravdepodobné, najmä z dvoch dôvodov:
-jednak, že týchto päť detí žije (zrejme už dlhšie) spolu a sú tam väzby atd
-druhá vec, že sú zrejme ponúkané (AK vôbec!) ako súrodenecká skupina a nie ako solo jedno, druhé, tretie až piate dieťatko...

Myslím si, že v prípade pestu je šanca tak 10% a v prípade NOSky tak 20%, AK by boli vzťahy medzi tým jedným dieťatkom a budúcim "NOSrodičom" ozaj objektívne dokázateľné-
-ale to je len môj súkr. názor 😉

natia
17. feb 2012

sú ponúkaní ako súrodenecká skupina tých 5 spolu...nikto ich nechcel ani do profi...jasné, väzby majú, no je v poriadku, len rodinu stále nemajú...lásku nepoznajú...žijú v napätí, že ak nebudú dokonalí...

ja viem, že je to veľmi málo pravdepodobné, ba skôr nemožné v tomto našom systéme, len som sa v tom asi potrebovala utvrdiť, že je to ozaj nepriechodné...je to 8 ročné dievčatko z prvej triedy...myslím, že sme sa na seba celkom solídne naviazali a že by neváhala ani sekundu...

natia
17. feb 2012

@magimary joj a ďakujem za odpoveď 🙂

magimary
17. feb 2012

@natia nie je začo...
no, ale ak je tam táto väzba (!), tak ja by som do toho išla (!), na tvojom mieste,
samozrejme že potom cez NOS-ku 😉
s tým, že potom by si v žiadosti uviedla (okrem týchto veľmi dôležitých "emočných vecí", aj súhlas malej 😉) aj to, že jej budeš naďalej umožňovať kontakt so súrodencami atd...

potom by to možno priechodné bolo...
zvyšujem percentá na 40-45 😅 😉 🙂

natia
17. feb 2012

@magimary ale to je stále málo % na to aké veľké by mohlo byť sklamanie, zvlášť pre ňu, ak by o tom vedela...

magimary
17. feb 2012

@natia áno, to je pravda...
preto som tam nedala ani tú "povestnú 50-ku",
lebo ešte stále je to (v našom systéme) bližšie ku sklamaniu ako ku šťastnému koncu... 😒

natia
17. feb 2012

@magimary a okrem toho problém ďalší, že by to nebol príchod mladšieho dieťaťa do rodiny a neviem, čo by to spravilo s malým...som z toho voľajaká neistá, radšej to nechám plynúť, uvidíme, čo to prinesie napr. do konca školského roka...

maznacik007
17. feb 2012

podla mna je to dievcatko pre nich primale aby relevantne zobrali do uvahy jeho nazor v takejto veci ... a s tymi surodencami zije v podstate od narodenia takze ta kvalita vztahu s tebou verzus oni bude z ich hladiska posudzovana skor v prospech tych surodeneckych vazieb...
v k tej profi tak tazko sa vyjadrit na zaklade tohoto prosto je to ich system ako to zvladaju tu starostlivost asi o nie celkom bezproblemove deti...
ja by som budovala vazbu nadalej nic jej neslubovala snazila sa poskytnut max. podporu a neskor ked bude vacsia a domov to dovoli tak mozno nejaky pobyt... fungovat ako tutor... a potom sa uvidi...
ale realne dostat toto dieta do pestu ci do nos nevidim ako realne... pri posobeni vsetkych priaznivych okolnosti velkej davky stasteny velmi velkej ... odporucani psychologov kde sa budu posudzovat vazby so surodencami tak to vidim tak na 20 max. 30 percent

magimary
17. feb 2012

@natia aj to je dosť podstatný problém, veru...
to treba ozaj dobre zvážiť...
ja by som staršie (ako moje deti) nebrala 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre