Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
4. aug 2009

takže Vilik vam ostava?
Je to na urade čo bude pýtať, ale listom vlastnictva zdokladuješ čiastočne bývanie........ takže tak... prijem dokladuješ aj ked si nezamestnana, aj ked mas nulu.. .proste ten papier treba..... je na urade či kce potvrdenie o prijme, že "mesačna hrbá mzda čini XY" alebo tabulkový rozpis za posledných 12 mesiacov.. .alebo akokolvek....
Proste to su papiere čo treba... či je na nich napisane 2,50 alebo 1000000 je fuk... A dokladuješ bývanie, či maš vlastný byt, alebo najomnu zmluvu alebo čokolvvek.. proste papier........

mata2
4. aug 2009

mexx ja som 6r na RD ked som si podavala ziadost o pestu.nemala som ziadny prijem iba RP
takze to ze si zamestnana len 4 mesiace urcite nebude prekazkou v pestu

laculik
4. aug 2009

tak my sme sa dnes rano zobudili do ogrcaneho prizemia, to som este nevidela! od psa! chudakovi dala svokra vcera kukuricu!!!! no comment (vie, ze moze len granule). Kazde dva metre na 80 m2 bola grcka. Sorry za nechutnosti,ale brutal to bol. Som isla s detmi rano po schodoch dole, ze dame mlieko atd a v polke som sa otocila a vystupala hore, odlozila deti aisli sme gruntovat. Esteze mame liatu podlahu a ziadne koberce, to by mohli ist rovno do kosa. Chudak psicek, dufam, ze nic vazne.

cairka
4. aug 2009

laculík, no chúda pes...a to gruntovanie nezávidím 😅

cairka
4. aug 2009

už dorazil búrkovič aj ku nám 😒

mata2
4. aug 2009

u nas je uz po burke 😎
dvojky spia uz 2,5h 😲 to sa malokedy stava 😅 😕

laculik
4. aug 2009

aj u nas uz druhy krat doprsalo. maly spal necelu hodku 😒 . prave papá.

najjulinka
autor
4. aug 2009

nam Lucinka opäť nehajá 😠
Máme zas nové slovo - ZONO 😀 😀 😀 Zlatunká je... Aj to nehajanie som v stave jej niekedy odpustiť...

najjulinka
autor
4. aug 2009

Tak manžel čistil cibulu a len čo sa otoil, tak Lucka z koša vyjedala cibulové šupky... Tak samozrejme NONONO bolo, ale nejak sa tvárila, že kce.. .Tak sa jej pýtam, či kce cibulu a ona že ano... už nemam nerv jej zakazovať, tak som jej dala kusnuť a hned oči vypleštila a že au... a hned vyplula... a mame pokoj.. .vysvetlee.. .pochopila, že mami jej au papať nekce davať....

laculik
4. aug 2009

u nas cibula, citron, cesnak obe deti. a ziadny problem. nechapem....

najjulinka
autor
4. aug 2009

akože normaln cibulu v mäse v pohode a asi aj rybaciu pomazanu s cibulou už mala ,a le tak samotnú cibule nie... tak už to ma za sebou... a fajne silná cibula.. .manžel nad nou plakal v kuchyni 😢 😢 😢 😀 😀 😀 😀 😀

macocha
4. aug 2009

😀 aj u Dianky citrón získava na popularite. Vylíže, vyhryzie a vypýta nový. A cibuľu mala vždy rada.

Mexx, pri pestu odo mňa žiadali dokladovať, že nedlhujem za bývanie. Ak tvrdíš, že máš vlastné, tak dokladáš, že platíš daň a poplatky, v nájomnom byte len nájomné a poplatky. V podnájme by možno pýtali zmluvu, čiže podnájom načierno by mohol byť problém. Ale ak sa s majiteľom dohodneš a máte zmluvu, je to v pohode. Neboj 🙂 . Ani to, že v minulosti nebol príjem, nie je nevyhnutne problém, ale musíš vysvetliť, ako mieniš seba a dieťa uživiť. Mňa sa to napr. pýtali na súde...

najjulinka
autor
4. aug 2009

Mna sa na sude spýtal na prijem... A nadiktovala si do mikrofonu prijem a ned za tým nadiktovala a žiadne deti z manželstva nie su.. Potom sa spýtala matky na prijem a na počet detí a počet detí u nej...A aj keby som just mala polovicu biomatkinho prijmu,tak sme na tom očividne lepšie ako ona 😝 😀 😀 😀 Sudkyna to tak skvele viedla, že som mala pocit, že tu ciganku zdrbe jak syrotu, že sa nestará o decko jak má...

Hrozne píšem, že "tu ciganku", ale ked mne to vobec nepripadá ako Lucinkina matka... Inak som si tu cigasku bandu ešte pred sudom všimla a reku, že čo ked to su tí "moji"... a boli...

magimary
4. aug 2009

písala mi Andrejka, že Silvinka má silné bolesti a veľmi kričí... ☹
zatiaľ jej nepomáha ani to, čo jej pichli od bolesti... 😢
tak, opäť si prosí pomoc (od nás)... 😔

najjulinka
autor
4. aug 2009

jeminku 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mata2
4. aug 2009

chuda male ☹

pimpa
4. aug 2009

Ahojte, vcera sme sa vratili z chaty na Duchonke.
Patko sa trochu spamatava, zmena prostredia....baby neviete mi poradit, ako s nim mozem este inak cvicit, aby som mu pomahla k tomu, aby sa zacal pretacat, prip. sa posadzovat? Davam ho dost na brusko, aby dvihal hlavicku, cvicim s nim do stran a s dopomocou sa uz aj pretoci z chrbatika na brusko, z lahu ho za rucky dviham do sedu, chodime na plavanie a cakame acakame. Zubok zatial ziadny na obzore. 🤐

najjulinka
autor
4. aug 2009

vsak ma 6 mesiacov.. .nechaj ho... snad nekces aby trojročný na univerzitu išiel... 😀 😀 😀
Lucka a Kiko mali zuby po ukončenom 10mesiaci... Dominika ešte nemá ani jeden zub....

magimary
4. aug 2009

presne, pimpa, nič neurýchliš... malý toho robí dosť na svoj vek...
každé dieťatko má svoj vývinový trend... 😉
náš Zajko má 7,5m. a ešte nesedí sám, ale pretáča sa ukážkovo (definitívne začal až po 6-mesiaci) a dokonca sa už udrží na štyroch...
a môj najstarší začal sedieť až skoro 7-mesačný, ale chodil už v deviatich mes.
daj Paťkovi čas...robíš čo môžeš, ostatné je na jeho osobnom tempe a vývine (nech by lekári vraveli, čo chcú)

mixka
4. aug 2009

myslim na silvinku a jej rodicov a aj vas, ostatnu rodinu 😔

mata2
4. aug 2009

ozaj,a dominike vsetko najlepsie k meninam 😵 😵 😵

lenuska74
4. aug 2009

Ahojte Dominikám a Dominikom všetko naj naj 🙂

Magi budem na Silvinku myslieť pri modlidbách nech sa chuda netrápi 😢 😢 😔

mata2
4. aug 2009

lenuska neni aj tvoj velkac dominik? 😕

magimary
4. aug 2009

opäť nové správy od Mariky (Andrejkinej sestry):
copy z mailu:

😔

Kanylu ma zavedenú na hrudniku priamo do srdca len to mala tak prisite 3 stehmi ale uz jeden odpadol a bolo to docasne a nekomfortne riesenie

A vcera ju oslovila lekarka ze musia to aj tak prerobi na nieco trvalejsie vzhladom na opakovanu chemoterapiu asi 4x, a dali jej na vyber nieco co trci zase taka hadicka lenze to keby sli domov tak to treba mat v sterilnom prostredi a nesmie sa to namocit cize aj sprchovanie a tak je potom problem

Alebo taku inu vec ktora je priamo v operovana do tela rovno pod kozu co sa len prepichne a urobi sa odber alebo sa da chemo. Len teda musela byt pod narkozou a je to dalsi zasah ale chceli to spravit teraz pokym nema zle hodnoty v krvi a nieje jej spatne z chemo.

Chemo dobrala v nedelu vecer bolo jej zle tak jej dali lieky dalsie v noci zle spala lebo stale cikat bolo treba a isla spat az o jednej v noci

Vcera mali strasne vycerpavajúci den lebo ani poobede nevedela poriadne spat a robili jej vysetrenia na ten dnesny zakrok.

Inak teraz ma pauzu medzi chemo bude jej pravdepodobne zle a tak a dalsia bude môct byt az ked sa z tej prvej zotavi telo a to sa nevie.

Vysledky z tumoru su neni treba lebo to vieme ze je zhubny otazne je ako narastol ale to jej maju niekedy v buducom tyzdni robit sono a tak.

Pre istotu dostala dalsiu chemo aj do miechy vo stvrtok.

Uvidime ako to bude dalej.

mixka
4. aug 2009

aj ja sa pripajam ku gratulacii oslavencom meninovym 😵 a vsetko naj naj 😵

lenuska74
4. aug 2009

Hej maťa je Dominik 🙂

mata2
4. aug 2009

tak aj jemu vsetko naj 😵 😵 😵

magi...do revu mi je ☹

lenuska74
4. aug 2009

ďakujem odovzdám 🙂

tak to niesi sama je to hrozné že také maličké zlatučké dievčatko musí tak trpieť ☹

mata2
4. aug 2009

kokos bol tu opravar na tu pracku 😲 za 10 minutovu robotu vzal 20€ 😕

lenuska74
4. aug 2009

ta čo si maťa málo zadkom krutila kolo neho alebo si mala muža doma 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre