Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
5. okt 2009

no ja som z troch kobercov rozpoznala len macka púúúú 😀 😀 😀 a tie dva ostatné boli "dačo do ružova" a "dajaký bager"... 😀 😀 😀

maznacik007
5. okt 2009

juli sak si sa mohla spytat.. ja sa celkom orientujem... v pet shopoch, bratz, polly pocket kitty... a v spuste dalsich veci... 😀 my little pony... atd...

cairka.. tak super ze mala je v skolke v pohode... a uz aj sebabastianka ma... tsk tsk.. 😵

zicon
5. okt 2009

Nuz adopcia oproti pestu je aj v tej otazke dedenia, zvlast ak by sa tam primotalo aj bio dieta. A este ja si nemyslim ze ado je kvoli sebe, ado je pohodlnejsie ako pestu aj z hladiska cestovania, dokladov vybavovaciek atd.

najjulinka
autor
5. okt 2009

no ja som na tom dodatočne nasla nazov nejaký... lebo reku ked jedno je Macko Pú, tak ostatne su take iste, len obrazok iný, tka som hladala čo to može byť... 😀 😀 😀
Ja nelubim Disney doplnky a tak.. ja mam rada farby, aj rozne motívy, ale skor "nekomerčne".. .proste radšej macka ako macka pú, radšej bager ako nejaký wall 😀 😀 😀 a tak... radsej ryba ako Nemo... 😉
Inak baby s Luckou sme dnes u doktorky boli.. ešte rano sme jej parkrat plienku vymenili... ale tam ožila... ale vkuse zdrhala... aj si tam našla nejakého plyšaka na positlke v domove... a inak už jej decák nič nevraví... nič.. .na isto išla všade!!! som ju z nejakej kancelarie vytihla... z postielky vzala plyšaka dakomu... všade... až som ja zízala jaká je... sa tam chovala jak doma... všade liezla.. všetko ju zaujimalo... inak lekárka na sestričku zakričala "Evii!...." a naraz od Lucky sa ozvalo "Evi!" 😀 😅 😅 😅 Už je tak sebaistá potvora, že až zle... To utekanie daleko bola ešte slabota.. teraz už uteká kdekolvek... všetko prebádať... všetko... a navyše je všetko jej.. ani nie naše, ale jej... od všetkeho doma, cez naše auto, ihrisko vonka... ale inak je vydžubanec.. starý Forman bol "Kalolove auto".. .nove auto bolo asi den "naše auto" a potom už len "Lucinkine auto"... 😀 😀 😀 Starý Forman ju ani nenapadlo, žeby mohol byť jej... Ale aj Domča je jej.. proste my všetci naprazdno .. my sme len radi, že tu možme bývať, že nam dovoli... 😀

cairka
5. okt 2009

maznáčik, no šikulka 😵 len či sa mi nepomamí, ked tak rýchlo si našla sebastiánka 😅 😝 😀 v 13 ju asi bude treba zavrieť do pivnice 😠 😀 😀 😀
zicon, no s pasom sme nemali vôbec žiadny problém 😉

najjulinka
autor
5. okt 2009

myslim pestun si vie vybaviť pas na dieťa... jedine čo nevie si ho zapisať do vlastneho pasu... 😉

laculik
5. okt 2009

ano, kazdy obcan SR ma narok na pas. uz sme tu riesili. cize pestuni vedia bez problemov pas detom vybavit. do grecka nam odporucali prelozit u notara rozsudok, kedze priezvisko maleho je ine, ale nikto ho nakoniec nechcel.
inak ja som uz aj trvaly pobyt malemu vybavila 😉. este to priezvisko.... 😀 😀

zicon
5. okt 2009

Najjulinka vy robite tie pobyty aj pre deti v osvojeni??

adrianamickova
5. okt 2009

cestou zo školky sme sa zastavili v parku,na gaštany 😕 mame asi 30kg 😨
a v opadanom lístí sme našli kvitnúť 1 púpavu,pekná žltučká 🙂 🙂
nemala som fotak,ale krásne to bolo 🙂 🙂

macocha
5. okt 2009

Cavte,
pestunky, aj vam dosiel taky divny list o zacati konania na zvysenie prispevku? 😕 Treba s tym nieco robit, alebo je to formalita?
Sorry ak ste to uz riesili, dlho som tu nebola ...

najjulinka
autor
5. okt 2009

zicon ano... pre všetky rodiny , ktoré prijali deti z detskeho domova, aj žiadatelia su vitaní a aj spriaznené duše, ktorých to možno práve nakopne 😉

najjulinka
autor
5. okt 2009

macocha mne nedošiel list, ja som to naraz podpisovala s prvým rozhodnutím.. .musiš podpisať papier jeden... a bude ti chodiť viac 😀

macocha
5. okt 2009

Juli dik. 🙂 Ale o podpise tam zatial nebolo reci, len ze ked sa chcem vyjadrit k podkladom alebo navrhnut sposob ich zistenia, pripadne doplnit, mam na to 8 dni...

Tak si asi pockam, kym ma zavolaju na podpis.

najjulinka
autor
5. okt 2009

možno som podpisovala len doručenie.. možno doručením je to pravoplatne.. ja neviem... kedže som bola osobne tak mi to neposielai proste....

magimary
5. okt 2009

tak som dopreberala... 😅 😝 😉
ale keďže sú naše mamičky asi taktičky, tak žiadny overal, či zimnú budnu nenechali (budeme mať ešte zimnú burzu o dva mesiace)..., dokonca bolo medzi vecami veľa letných, či jarných ...zimné minimum (pritom burza teraz bola jesenno-zimná)
a vôbec, v takom obrovskom množstve vecí je 80% dievčenských, 10% univerzálnych a možno slabých 10% chlapčenských (škoda, že mne sa to doma hmýri chlapcami 😅) a malých (do 62/68), alebo zase veľkých (do 3-4 rokov), nič medzi tým... 😝
takže, rozdávanie sa (zatiaľ) nekoná..., možno nabudúce... 😀 😉

macocha
5. okt 2009

A mozno si mala stastie a ides uz rovno po novom. Tak uvidime, co z toho bude.
Lucim sa, idem od pocitaca.

najjulinka
autor
5. okt 2009

macocha nejdem rovno p novom.. .jeden mesiac som šla po starom 😉

maznacik007
5. okt 2009

inak moja sestra caka dievcatko koncom januara.. 😵

mata2
5. okt 2009

ahojte,
mne doslo len rohodnutie o zvyseni prispevkov....
z milkom som bola u dr,dostali sme ATB..ale uplne pocut jak chrci,ked dycha..
teplotu ma uz len zvysenu 🙂 ,

cairka
5. okt 2009

mne nič neprišlo 😕
mati, rýchlo sa vyliečte 😵

mata2
5. okt 2009

diky cairka 🙂
na markize budu ukazovat babo z hniezda zachrany...natalku 😔

ralanka
5. okt 2009

podla mňa je to dobré rozhodnutie ked vie,že by dieťatko nezvládla schvalujem to nie ako tie matky ,ktoré ich zabijú a pohodia niekde do kontajnera chúdence ved aj tie deti mali právo na život a zvlášť ked sú tieto hniezda záchrany.Ked dieťa nechceli mali mu dať právo žiť v inej rodine 😒

najjulinka
autor
5. okt 2009

no pokial ho tam nechá alebo ozaj sa vyrieši a nebude to riešiť ako tá dvojčatová, čo ich odložila preto aby zbohatla na nich... akože keby mala fakt o svoje deti záujem, tak ich vezme z domova všetky čo tam mala a nie len o tie medialne bojuje... také ma doslova štve.. a mala to dobre premyslene, lebo žila v ino kraji, kde bola známi pripad socialky... a tak bábabtka strčila do ineho kraja do hniezda... a tam hned patrila pod inu socialku...

ralanka
5. okt 2009

to je pravda ale to bola sai jediná čo si vzala späť o iných nebolo nič počuť že by ich chceli mamičky naspäť a je to lepšie ako ich vyhodiť do kontajnera ☹

najjulinka
autor
5. okt 2009

no to ano
u nas v KE je este jeen podobný prípad - mileniova Veronika... ktoru si matka nechala asi preto, že sa narodila ako prvé decko 1.1.2000 a bola medializovana
a tak sa postažovala a k***t Schuster (akože mesto) jej daroval byt.... ktorý samozrejme neskor predala a prepila... proste aj ked jej kcel pomoct, tak sa to nerobí takýmto hodnotným darom.. .rradsej jej mohli dať byt do prenajmu, že nech si plati len inkaso a nič navyše.. a nie rovno celý byt...inkaso asi ani neplatila a aj tak ho predala....
a kolko deti je u rodičov, ktorý si ich nechali pre podobné ambície, ale im to bnevyslo, ani radsej nerozmýšlam....
tieto 2 pripady boli také okaté, že ma dvihalo zo stoličky.... 😠 😠 😠 😠

najjulinka
autor
5. okt 2009

No ale Natálka je nádherná a dufam, že jej to ozaj v živote vyjde najlepšie ako može 😵 😉 🙂

ralanka
5. okt 2009

no bohužiaľ stane sa aj toto čo už tomu asi nikto nezabráni ☹

ralanka
5. okt 2009

Aj ja dúfam,že sa bude mať dobre čím skôr ason sa zas pohneme bližšie k tomu nášmu 😵 😵 😵 😵

najjulinka
autor
5. okt 2009

Inak dnešným dnom Marečk robí "mooo, mooo" = moja moja 😵 😀 Tak som ho od radosti olúbila... Inak neviem, ale ked si od nejakých deti oddýchnem (napr.2hodky), tak ked sa vratim, tak ich lubim este viac... To je také super, ked oni sa tešia že ma vidia, že sa nedá nelubiť 😵 😵 😵

mixka
5. okt 2009

juli, presne tento pocit poznam... ked ide marian von s krpkami a sa po 2 hodkach vratia, normalne som stastna, ze su doma a ze ich zase vidim 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre