Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
22. okt 2009

mixka blahoželám.

mixka
22. okt 2009

d a k u j e m e vsetkym 😵

mayap
22. okt 2009

mixka aj ja sa pripájam k blahoželaniu... 😵 😵 😵

inak baby, čo ste to riešili s DD NR...? aj ja som tam mala ísť pôvodne robiť profi (riaditeľka bola veľmi ústretová, chcela mi podržať miesto-ýe radšej takej, ktorá má dieťa v adopciii priamo od nich, kým si spravím prípravu). mala som tam začať chodiť od vlańajšieho septembra, no akurát vtedy Paťkovi vyšli zlé výsledky (podozrenie na svalovú dystrofiu)a ja som riaditeľke zavolala, že bohužiaľ nebudem môcť začať chodiť na prípravu, kým neviem ako na tom malý bude...
no osobne si mysslím, že kecať do rezimu dieťaťa v profi je blbosť... 😕 . hádam by som nebuntošila rodinu ráno o 5.00, lebo v DD to tak robia... 🤐 😝

yukki
22. okt 2009

Mixka gratulujem! 🙂
Maznáčik, aj ja si prosím!

zicon
22. okt 2009

Aj my gratulujeme, nas sud 2 bol v podstate formalita a Vas??

magimary
22. okt 2009

ahojte!
práve so prišla od kaderníčky 🙂 ...
laculik, požiadala som ja... (naše dd sú "prepojené"..., tak si už konečne musím zvyknúť, že mám byť 🤐 )...
maznáčik, písni ajmne IP, keď už to máš tak zrhnuté...(ja to mám síce v skype-och, ale rozobraté)...dík...
mixka, blahoželááááááááááááááááááááám!!!!!!!!!!!!!!!! budeme teda vidieť mixiatka na fotkách čaastejšie? 😕 súd bol v BA? 😕
mayap, ja som písala žiadosť aj do menovanéhho dd a mala som presne opačnú skúsenosť ako ty... ale úplne! 😝 😠 😖

smejka
22. okt 2009

mixka blahozelam 😵

mixka
22. okt 2009

magi, ano sud bol v ba IV 🙂

janula_nz
22. okt 2009

mixka aj ja graaaaaaatulujeeeeeeeeeem 😵

najjulinka
autor
22. okt 2009

Dnes ked som bola s detmi vonku, tak išla jedna trieda školková po vonku... Do tej triedy chodia kolegynine 3 detičky (2 pestuske a jedno profi)... a pani učitelka ako išli deti v dvojstupe, tak nejak sa ten dvojstup tak rozttiahol. .no proste už nešli pekne usporiaane a ona hovorí deťom niečo ako, že pozriete sa ideme ako cigáni.... no toto ked poviem kolegyni... učitelka s takými všelijakými deťmi v triede a takto podporuje rasizmus.......
proste to jej ani nepríde, čo hovorí...
no a potom si všimla našu Lucku a hned vravela svojej kolgyni učitelke, že aha ako sa ta mala podobá na Rebeku (mojej kolegyni pestunska dcera)... No a to už sa tak nepodobaju ako ked boli babatka... ja som Lucke v domove ešte povedala neraz Rebeka 😅 😀 😀 😀

cairka
22. okt 2009

mixka, blahoželám 😵

ja sa snažím vaneske zohnať topánky a jej číslo asi prestali vyrábať 😕 teda ak nerátam topky nad 20 €, toľko žiaľ nemám... ale aj v normálnych obchodoch za nižšiu cenu len do 24 a od 28. a my potrebujeme 26 🙄

mayap
22. okt 2009

no, maznacik... 😨 ...sánku mám padnutú pri klávesnici... 🙄

... magi, ono tá moja skúsenosť je možno podmienená tým, že keď som to ja riešila s menovaným DD , boli sme tam na návšteve... ...muž zobral nejaký sponzorský dar z firmy, ja som spakovala oblečenie, kočík a nejaké hračky a mali sme tam obe deti...

no vzhľadom k prečítanému... ... mám pocit, že by som tam dlho nebola vydržala pracovať... 🤐

my keď sme si z tadiaľ priniesli Maťa, tak ja som ho nechala , nech si sám vytvorí režim aký mu bude vyhovovať. som toho názoru, že nie dieťa sa má prispôsobiť rodičom, ale rodičia sa prispôsobujú potrebám dieťaťa...
... by som tam asi s týmito revolučnými myšlienkami nepochodila, že...? 😝

janula_nz
22. okt 2009

ja mam problem s toopankami vyrieseny uz. kedze laure nemozem na jej nohy hocijake, tak len zdravotne resp. take, aby jej tam vosli ortopedicke specialne vlozky. no ale natrafila som presne na take ake som chcela , mali jej cislo a jediny druh, tak som hned aj kupila. veru stali cez 500sk. ja jej zase zhanam vetrovku. tu u nas este neni zimny tovar. dnes som behala a teraz poobede, ze pojdu pre tovar, tak som zvedava zajtra ci nejaku kupim. zas ja ked kupujem nieco, tak aj tak, aby mohla nosit vetrovku este aj o rok.

cairka
22. okt 2009

jani, aj ja tak 😉 ale vetrovku sme kúpili fajnú na burze 🙂
len tie boty...my máme jedny, ale ked tam nemá ortovložky, tak v nich chodí vcelku normálne a ked jej tam dám vložky, tak úplne dáva členok dnu, proste čapce, nechápem, prečo s vložkami, ked bez nie 😕

mayap
22. okt 2009

cairka,
...k tým topánočkám len toľko, buď jej z 24 odrežeš špicu a bude mať tzv. letný strih, alebo 28 vypcháš... 😝 😀 😀 😀

...sa mi smeje, že...? nás čaká zháňanie topánok pre Paťa, keď tam napakujem ortopedické vložky, nenarvem mu tam nohu... 😝 😝 😝
...keď mu do topánok narvem aj nohu aj ortopedické vložky, tak vyzerá ako pako... topánky o tri čísla väčšie, on krpatý... ako šašo... 😠 😝 😀 😀 😀

magimary
22. okt 2009

juli, spomínaš ten rasizmus, tak ja to trochu nadľahčím hláškou nášho romčeka Timinka ( 😀 )-v nedeľu, keď sme tam boli, tak hovorí: "Poďnme, poďme, rýchlo do kúpeľne, musím si ísť rýchlo umyť ruky, šak ja nie som žiaden cigán, ja som Slovák!"... a jeho mamina (tiež tmavá romka) hovorí, že to robí často-že si častzo umýva ruky, aby nebol špinavý ako cigán, lebo on nie je cigán, ale Slovák... 😅
razizmus? áno, či nie...
keď romček v romskej rodine o sebe povie toto?! 😀

najjulinka
autor
22. okt 2009

ked sme pri topankach čo detom teraz obuvate? u nas Lucinak už čižmy nosí, lebosme skušali a ona ich velmi lubi, nosila by ich aj po byte 😀 😀 😀 marečkovi som našla super zateplené topánočky.. proste nie čižmy, ale maju takú akokeb kožušinku dnuka, tak som mu ich dala,a le ostatným zatim obyčajné boty... Akože oni nosia také celé boty - nie poltopanky, ale nemaju zateplene... Stačí to? Tie Marečkove sa mi najviac pozdávajú na teraz, ale to sme dostali po niekom a bohužial len jeden pár... ani značka mi nič nevravi, neviem ani z kade k nám doputovali...

janula_nz
22. okt 2009

cairka myslis to, ze ked chodi veve, ze jej idu nohy tak dovnutra? lebo laura tak chodi tiez a nam nato povedala ortopedicka, ze ked sa ucila chodit tak som jej mala obuvat topanky naopak 😨 ze s tym sa teraz uz neda nic robit

cairka
22. okt 2009

jedna noha, ale nie vždy. ale v týchto topánkach, čo má, to je úplne okaté ☹
ináč má zateplené členkové juli

najjulinka
autor
22. okt 2009

no ak pvie sam o sebe je to trošku ine, ako učitelka pred plnou triedou deti s troma (no asi len s dvoma - jedno dievčatko j myslim akože biele) ciganmi zahlasi toto... maa by si podla mna dať pozor...

mayap
22. okt 2009

juli, môj malý už nosí zimné topánočky, ale po Maťkovi, (prvýkrát zdedené, zatiaľ mal len nové), lebo som doteraz nezohnala také, kde mu vojdu aj ortop. vložky aj noha...
Maťo je hrdina, on nosí zatiaľ botasky, lebo vššetci chalani ešte nosia.... 😝

mixka
22. okt 2009

ja zatial nedavam zimne boty, sa mi zda, ze nie je este taka zima. ani ja nenosim zimne 😕

najjulinka
autor
22. okt 2009

Ja mám ešte jedny zateplené boty, ale tam sa mi nepáči, že podrážka je tenká a nezateplená, takže o ničom... sú to akoby tenisky len zateplené členkové... a to mi pride horšie ako normalne boty nezateplene... niekedy nie celkom chapem na čo výrobcovia myslia, ked zateplia boky a spodok nič.... a dalsie zateplené sa otváraju same - na suchy zips... neznašam také "vady" čo nie su vady, len proste nedomyslené a človek na to príde až používaním...
Inak tie marečkove topánky maju značku, že PUNKTCHEN (na u 2 bodky) - nejaká nemčúrska značka...

cairka
22. okt 2009

ja dávam, lebo najskôr prechladne od nôh

najjulinka
autor
22. okt 2009

No mne tiež na zimné je skoro... ale Lucinke sa páčia, tak taký kompromis, že doma ich nosiť nebude.. nie su to snehule, len normálne obyčajné čižmičky, ale veelmi pekné.. páčia sa aj jej aj mne... a uvidime či jej ešte v zime budu dobré 😀 😀 😀 Ona z poltopanok rovo vhupla do tých čižmičiek... Proste ich lubi 😀 😀 😀 A zas spotenu nohu nema ked sa vratime zvonka, tka som jej dovolila ich nosiť... 😀

maznacik007
22. okt 2009

ja kupujem na zimu goratexove... alebo ecco niekedy maju v parndorfe super akcie...

ale treba vystihnut...

tak vcera som pisala ze sa malej rozlepili papuce.. /od RAKA slov. vyroba/ kupovala som ich 5.10 tak ich muz vzal reklamovat.. a ze o dva tyzdne.. ma prist ze ich poslu vyrobcovi...
no ja si myslim ze ked sa po dvoch tyzdnoch rozlepia papuce co nosi iba v skole tak ich mali hned vymenit.. ale kaslat na to doma mala este jedny tak si vzala tie..

inak dnes v noci sme boli iba jednodetni... lebo ninul sla spat k babke.. aby jej mohla moja sestra /18 nastka/ nakuceravit vlasy s jej novou kulmou ci co to ma... 😝

nasa uz nosi zimne.. topanky ma dvojo take vyssie goratexove a potom cizmy... mala tak aj minuly rok a stacilo jej to..
maly mam take kotnickove zimne ale on este po snehu velmi behat asi nebude... on ma 20 tku.. a mala zimne 32

laculik
22. okt 2009

mixka gratulacia 🙂 🙂 🙂 !
u nas malá nosí take jessene, ale bude ich mat aj v zime, my nikdy nekupujeme s kozusinou, tu v BA je malokedy taka zima. Iba ak ideme do Tatier tak berieme take nepremokave - goretexove hrube. No a maly nosi stale tenisky. Sice tiez uz ma kupene aj hrube, ale este nebola taka zima podla mna. Mala este nemala ani hrube pancuchy a maly len raz, ked spal vonku (v kociku) a ked som ho obliekala, tak ze jeeeeeej pyzamko, zahlasil 😀 😀 😀 . Ja celkovo snazim neprehanat s hrubymi vecami, ani zimne bundy este na sebe nemali. A o cenach za topky sa ani nebavme radsej! ja som kupila malej jedny a malemu jedny topky, sice kvalitne nepremokave a neviem ake, ale zaplatila som 186,- EUR. HROOOOOOZA. za dva pary topiek podotykam. Inak nekupujem znackove veci, kupujem HM alebo Zara, ale na topkach sa vacsinou snazim nesetrit, ale toto bolo uz moc. Mala som z toho zly pocit, resp. mam doteraz.

mayap
22. okt 2009

no ani ja ešte nenosím zimné topánky... ale pre malého sa mi zdajú byť už obyčajné poltopánočky studené...
... a párkrát mal už aj zimnú vetrovku, keď veľmi fúkalo. mal síce pod ňou len tenučkú mikinku, čo nosieva vo vnútri, ale vždy lepšie ako na neho narvať viac vrstiev oblečenia a tenšiu bundu, lebo potom sa nevie poriadne hýbať. no a kým nie je v hrubej bunde spotený, tak je to podľa mňa ok...

cairka
22. okt 2009

laculík, ved to bola viac ako polovica môjho mesačného príjmu 😨

maznacik007
22. okt 2009

laculik... vy ste otuzily... ja uz davam od toho ochladenia pancuchy malemu aj skor... 😀 aj zimne bundy aj overal davam.. my sme asi zimomravy...

inak tie ceny su fakt hroza.. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre