Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
22. okt 2009

nie je cairka. a bio ma 50 rokov momentalne....

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon ty das otazku a odpovede nečitaš? aj ja a aj mary sme odpovedali...
laculik juli a ka tam možeš dať.. .však sme len ujo a teta... hotovo...

najjulinka
autor
22. okt 2009

laculik neviem ako vysvetluješ Kikovi veci, ale ja Lucke vysvetlujem takto nejak: Bol raz jeden dom, kde boli same babatka, ktore nemali mami a Kaa... (už menujeme, že nemali ani babi, ani Marenu, ani deda, ani.....).. a raz prišla mami , že potrebuje jedno bábäto na lúbenie a tam jej povedali, že maju takú Lucinku... a že mami sa velmi potešila, lebo že presne take babatko na lubenie mami potrebovala... že sa tešila že ju našla... ale že tam videla aj Kika, ktorý čakal na mami... a aby tam nebol sám, tka sme si ho požičali, aby u nas počkal na mami kým si ho najde... a tako si požičiavame šetky deti... takže ak by sa ti hodilo, tak naš pribeh možeš ponuknuť kikovi.. že bol vo velkom domčeku , kde su same babatka a nikoho am nemaju.. .su tam same babatka len.. no ty si ho veeeelmi dlho hladala a aby tam nebol sam, tak si ho požičali julia a kaa aby počkal u nich 😉 aby tam nebol uuuplne sam...

cairka
22. okt 2009

áno, juli a ka hej, ved on si ich aj pamätá, takže to je v poho ...ale nejaký cudzí ujo-oco by ho asi viac miatol zatiaľ, teda podľa mňa 😅

najjulinka
autor
22. okt 2009

inak čo je sranda, tak vy ste laculi doniesli Lucke takú malú loptičku, ked st ek nam prišli... a ucka sa posledne vyjadrila, že je od Kika... proste vedela zaradiť kto ku komu patrí... 😉 a pritom v tej dobe bol ešte kiko náš 😀 ale teaz už hovorí, že lopička je od kika.

zicon
22. okt 2009

Ano ale len to ze to treba subezne a nie ze ci si nemyslite ze to je zbytocne obtazovanie uradmy u profy rodin pozadovat aj pripravu na osvojenie alebo adopciu.

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon asi tak zbytočné ako u pestunov a aj adoptivných požadovať po par rokoch pri dalsom decku zas.. .sice sa tomu hovorí aktualizácia,a le mnohokrát tá aktualizácia trvá 26hodín 😝

laculik
22. okt 2009

my nemame situacie ze by som nieco vysvetlovala. bola len raz, ked bola u nas tehula a ukazal na moje brucho a ze kiko bol tam u mamy. tak vtedy som mu povedala, ze nebol, bo bol u inej tety, ale ta uz neni na svete, lebo je v nebicku. mozno bola este nejaka taka situacia, ale nepamatam uz detaily. normalne poviem ze nie z mojho bruska. zatial neboli otazky z jeho strany ani nejeke zaujimanie sa. Malú to zaujímalo mozno prvý mesiac, ale teraz ju to ani nenapadne.

najjulinka
autor
22. okt 2009

no ja som to lucke ako rozpravku začala v podstate sama.. u nas sa deti striedaju, tak koli tomu.. .aby vedela, že ju už mami našla a ostatné deti mami ešte len hladá.... 😉 😀 😀 😀

zicon
22. okt 2009

Presne tak, nezacneme nejaku legislativnu kampan aby sa toto zmenila. Ale asi bez podpory Usmevu alebo Navratu, lebo im vyfukneme cast klientely. Lebo ja neviem ako vy, ale ja to povazujem za ponizujuce.

zicon
22. okt 2009

Spime??

najjulinka
autor
22. okt 2009

Nespíme.

martina_maxian
22. okt 2009

ani my nespíme... 😀

zicon
22. okt 2009

A co hovorite na moj napad, pojdeme ako adoptivny rodicia do toho??

martina_maxian
22. okt 2009

zicon, ja mám doležitejšie veci na riešenie ako takéto hlúposti... 😉

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon ako kceš "isť do toho"?

zicon
22. okt 2009

martina predstav si ako si sa horko tazko prepracovala ku koncu pripravy a preco by si to mala pri dalsom dietaty absolvovat znovu?

Lebo si prejavila otvorene srdce prijat dalsie dieta??

Preto mas stravit dalsich 26 hodin u niecoho co ti neda uz skoro nic noveho namiesto casu s rodinou??

Vies to niesu hluposti ale obycajna buzeracia zo strany uradov a alibisticke vozenie sa od OZ ktore tuto pripravu podporuju, a to ja znasat nemienim.

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon čo sa bojiš, že na druhýkrát neprejdeš cez psychotesty???
neboj pokial tu žiadne psycholog čo ti ma dať papier nesleduje, tak ked si prešiel prvykrat, tak prejdeš aj druhýkrát... 😝 😎

zicon
22. okt 2009

Nie len ze na podobne hluposti nemam cas, ani volu. A nemienim sa podriadovat a byt statistikov v nejakej organizacii aby niekto si mohol vykazat cinnost, a v horsom pripade ako je to v Pride este za to aj platit.

zicon
22. okt 2009

Neviem ako ty ale ja viem 26 hodin stravit aj prijemnejsie a to este nehovorim o prijazde sem a tam a mas z toho 52 hodin stratenych.

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon no dobre a čo kceš robiť???

zicon
22. okt 2009

Nuz ja neviem spojit rodicov, ktory uz maju adoptovane dieta a peticiou jasne povedat nie tomuto divnemu zauzivanemu postupu, zacat o tom hovorit nahlas ze sa nam to nepaci, ze to povazujeme za zbytocnu sikanu.

najjulinka
autor
22. okt 2009

vsak ja sa nehadam o tých 26hodin, aj ked priprava pokial viem nemá predpisanu formu.. tj. podla mna nemusi ist len o osbone stretnutia... možu sa dať aj domace ulohy a podla mna aj v dnešnej dobe riešiť mnohé cez net... neviem presne ako to je v zákone, ale podla mna by to šlo... napr. aj taká diskusia ako máme my s nejakým odbornníkom, alebo aj takto ako sme tu my, žeby mala jedneho moderátora - odborníka taká diskusia a je to... akože ma predpisane čo ma obsahovať, ale forma nie je daná, že OSOBNE... takže podla mna ja tam dost priestor na manever... a určite 26hodn nie je vela... a navyše sa treba dohodnuť so subjektom kde aktualizáciu spravia v kratšom rozsahu 😉

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon príprava je to najmenej na tom celom..... najhoršie je, že aj ked človek splní všetko, tka jeden uradnik je "boh" a rozhodne... takže tá príprava je najmenej...

najjulinka
autor
22. okt 2009

Dobrú noc. Zajtra nás čaká školenie. Pá.

zicon
22. okt 2009

Nuz ale to najmenej ta pripravy o 26 hodin zivota

ralanka
22. okt 2009

mixka aj keď oneskorene lebo nebolo času celý deň zo srdca blahoteláme je to super 😵 😵 😵 😵

magimary
22. okt 2009

zicon, čo je to 26 hodín proti celému životu 😅 ?!?
ja takéto veci vôbec neriešim, vždy je to o ľuďoch a v subjetkoch sa dá vždy dohodnúť na spôsobe prípravy (a rozhodne to nemusí byť tých presných 26 hodín!, môj manželík dostal na dokončenie povinných hodín prípravy na profi-vypracovanie nejakej práce s tematikou NRS 😉 ...
a potešínm Ťa, keď ti poviem, že profipríprava netrvá len 26 hodín, ale 40, resp. 6O???! 😅 😀

sú naozaj aj dôležitejšie veci (týkajúce sa náhradných rodičov a deti v decákoch), ktoré treba riešiť... 🙄 😖

ale už ozaj pá! a dobrú nôcku!

zicon
22. okt 2009

Tak ci tak, preco by sme mali sklanat hlavu pred pitomomi nariadeniami uradu, lebo je to len 26 hodin, ktore mozeme venovat dolezitejsim cinnostiam?

Dobru noc

magimary
22. okt 2009

no, toto mi ešte nedá !
krásna 5000-ka a o 0.00h 😎 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre