Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
14. dec 2009

markétka, to koloidné striebro si kupovala v lekárni? tiež som rada, že vám je lepšie 😵
ja to u nás moc ružovo nevidím, veve mala už 2 hysáky, teraz sa ukľudnila až asi po 10 minútach objatí...až ju triaslo od zlosti...to nem dopadne dobre 🤐
s poisťovňou veru nemáme problém, veve má pôvodnú už 3 roky 😉

lenkove
14. dec 2009

inak, viem, ze asi mate nastudovane, ale pridavam vam zakon o priezviskach 😉
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?...

a ak by ste mi vedeli niekto na oplatku to-co vysvetlit o predosvojitelskej 😝 budem vam vdacna. Najma termin, ze tato starostlivost prebieha na naklady osvojitela,co je v zakone.. a este, ak viete, ako je to s poistenim zdravotnym dietata. Plati ho stat, alebo mozeme vybrat kde ho chceme poistit? 😅

lenkove
14. dec 2009

no teda, to sa neda otvorit, no tedaaaaaaaaaaaaaaa . ale je to z. č. 445/2006 Zb.

yukki
14. dec 2009

Lenkove ja som v predosvojiteľskej normálne bola doma s Kikou na materskej dostávala som rod.príspevok+prídavky, a dali mi ju aj so zdarv.kartou a preukazom poistenca, preukaz som zmenila až po úplnom osvojení, ale vraj sa dá aj počas predosvo., ale to by som si len robotu prirábala lebo zas keby menila priezvisko pri poslednom-osvo.súde tak by som zas musela lietať a meniť...
V noci bolo mínus 12. Slušne. A sneh sa držíííííí zatiaľ

lenkove
14. dec 2009

Yukki
diky.. 😎 ved to, ze viem, ze sa dostavaju pridavky a tak ale co to toto v zakone, nechapala.. dakujem, ozajsky 😵 😵

a este, pls. do akej doby musi byt urceny datum pojednavania? da sa aj tak, ze dame navrh na sud a urcia neskoro, tak az potom dame predbezko, ci sa musi skor predbezko? 😅

minus 12 dobreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 to asi bude sniezik na Vianoce... 😵 😵 a Kika uz nekasle??

laculik
14. dec 2009

leni, ak si dobre pamatam, tak mozes oba navrhy dat naraz na sud...

magimary
14. dec 2009

ahojte! 😵
ja už mám za seba megaplný deň (žehlením) a ešte kus pred sebou...
doobeda som stihla prevliecť návliečky na posteliach, oprať ďalšie dve pračky, vydávať nepredané veci na burze a od obeda žehliť, žehliť a ešte raz žehliť(!!!) 😝 😝 😝 😝 , ale mám to KONEČNE úspešne za sebou!!! 😵 😅 😵 ,
ľudia, žehlila som (okrem destkých prckovín a návlieščiek ai.) 15 košieľ!!! 😲 😲 😲
ale už do vianoc nebudem!!!sľubujem si!!! 😀 😀 😀
a ešte niečo dôležité sa mi podarilo! 😵
nečakane sa môj mužík vo štvrtok nachádza v BA na školení a tak som rýchlo zavolala psychošovi a vybavila som (po veeeeeeeeeeeeeeeeľmi dlhom prehováraní 😝 🙄) skroší termín psychotestov - UŽ na štvrtok!!! namiesto 8.1.2010 budeme otestovaní už pozajtra!!! a potom už len záverečná správa a sme PPRIPRAVENÍ!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
to znamená, že sme zase o kus bližšie k nášmu Drobčekovi 😵 🤐 😵 😵 😵 😵

teraz sa ide malý napapať a padáme na vianočne vystúpenie v škôlke (Tobi hrá jednú z halvných postáv a Tomi je veľký manžel)... 😵 , teším... asi sa zase rozcítim... 😅 😉

laculik
14. dec 2009

magi, ty si akčná žena! 🙂 🙂 🙂

magimary
14. dec 2009

a momentálne hlavne HAPPY!!! 😵 😅 😉
a na odchode... 😀

padáááááááám... 😀
a dík!

lenkove
14. dec 2009

Maryyyyyyyyy uuuuuuuuuuuuuuuuzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 blahozelam k terminu, super super super!!!

Laculik
dakujem... 😵

edit.ka
14. dec 2009

zvykava sem este niekto pisat ????

edit.ka
14. dec 2009

na zlej strane som bola 🙂 😀

edit.ka
14. dec 2009

chcela by som sa spitat ci je to niekto kto si v poslednej dobe adoptovalo dietatko, mi si chceme adoptovat, ale uz to trva dho...

lenkove
14. dec 2009

Nuz, Edika posud sama podla poctu prispevkov v dnesny den 😀 aj ked mam pocit, ze pisem len ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
14. dec 2009

Editka a ako dlho to trva? 😕
to asi zavisi od poziadaviek, ale celkom tu deticky idu, pravda ked to ide rychlo, tak to nie su deticky biele 😕
a ktory ste kraj? NR? Mate pestunsku ci osvojenie?

mixka
14. dec 2009

ja by som pisala, ale nestiham pri mojich tigricach 😀

magi, ty si fakt super zena 😵

edit.ka
14. dec 2009

ahoj, ja sem skoro vobec nechodim, ale tentoraz by som potrebovala par nazorou o adopcii a tak....

marketka1
14. dec 2009

leni aj mi sme tu teraz sme vstali a trebalo by ich aj nakrmiť a upratať tak sa zase na čas odmlčim ale čitať stíham po pri praci. 😉

maznacik007
14. dec 2009

ja som tu aj ked len na chvilku.. danulo este spi.. ale uz ho caka spenatik kt. on strasne lubi... a este aj pudincek...

tak mali sme hekticky vikend.. tak som sa odmlcala.. v sobotu sme boli fotit.. takze serial bude zacinat vo februari.. som zvedava na tie foto ake vyberu nakoniec...

mary sestre som uz zohnala na mmb tu kombinezu krasnucku..

a teraz idem trosku reagovat co som si pocitala.. trosku...

Laculik vsetko naj k meninam...

Mary uzasne tesim sa s tebou... takze od noveho roku ste uz v zozname.. ako tak ratam.. a mozete ist na to.. super...

Lenkove pri predosvojitelskej ako ti pisali baby mas norm. narok na materske /podla veku dietata/ alebo rodicovsky pridavky.. klasika ako pri valstnom dietatku...

nasa sa intenzivne uz pripravuje na vystupenie zboru... ze boli niekde aj na lux tv v tom poltone /to natacali ked som bola v nemocke/ ale musim to kuknut niekde v archive ak take maju vobec...

mati super ze chudnes aj ja chcem... ked budete v BA daj vediet... 😉

lenkove
14. dec 2009

Marketka, Mixka, citajte 😎 😎 sak ja sa nehnevam ze nikto nepise 😵 vzdy ked odosielam prispevok si hovorim, "pockaaaaajte, sak o mesiac-dva vam uz ani riadok nenapisem, len pockaaaaaaajte" 😀 😀 😀 😀

maznacik007
14. dec 2009

ked sa napapa ideme von pre ninulu este ma dnes dramaticky kruzok.. a miro ide konecne pre zimne gumy 😅

lenkove
14. dec 2009

Maznacik,
som zvedava na ten serial, velmi.. ste uzasni a ako citam aj vy akcni 😀 😵

maznacik007
14. dec 2009

Lenka aj ja som zvedava co z toho stvoria.. ale zatial boli velmi mily.... a ty co ako.. obzeras na nete kociky a tak?

a este si rypnem.. co praca.. kolko stran sa zadarilo? 😀

lenkove
14. dec 2009

a este ma dnes vystrasila moja dobra kmotricka, ci mam zoznam 😕 😕 co potrebujem 😕 a naslubovala mi vecicky po ich malej, je o tri mesiace starsia po nasej 😀 😵 😵
tak som si jeden spisala... ak mi viete podat konzultacie formou IP bude vam stratena ovecka vdacna 😝 😵

lenkove
14. dec 2009

Maznacik, pol a jedna tabulka 😝 😝 bida, gulove h..... 😎
kociky jasne, pozerala som tu teutoniu a hartan 🙂 vyzeraju dobre, a ta cenaa, mnamky mnam, skoro ako nasa postel 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ale zainvestujeme 😉

maznacik007
14. dec 2009

jasne toto mam rada... hlavne ale treba zistit aka vahova kategoria je vasa malinka... lebo ono vek nie je niekedy smerodajny...

tak isto postielku, kocik fusak na zimu teraz overal, zavisi kolko to bude trvat cely proces...

potom bodynka, pancusky natelnicky no proste sak nech ti da vsetko co ma... 😀 😀 😀 ja teraz chystam sestre vybavu.. v januari sa narodi.. mala Ela tak uz vsetko ma .. este som overal zhanala.. a supravku do porodky... tu uz mam vybranu v nexte a jedna sa mi v mothercare paci.. tak uvidim.. ze ktoru nakoniec...

tak uz budem trojnasobna teta... a normalne si to vychutnavam 😵

maznacik007
14. dec 2009

Lenka a neda sa taky z druhej ruky tam zohnat.. tieto kociky su kvalitne.. 😉

lenkove
14. dec 2009

no ved mi aj vsetko naslubovala 😵 😵 aj bracho maju dievcatko, hadam sa mi aj od nich nieco ujde 🤐
stolicku zbehnem kupit do Ikei so svagrovou, nech sa citi zainteresovana.. 😎

no aj to som si spisala, ze co sa pytat profimamy.. dufam,ze ma k nej pustia neviem ako to maju v tamtom DD. ze ako spi, z coho zvykne pit, aky cumel a ci vobec, teplota v izbicke, prikrm oblubeny, veci.. choroby 😕

deticky su radost 😵 😵 blahozelam tete k Ele 😵 😵 😵

maznacik007
14. dec 2009

teraz mam zasa monolog ja... 😀 maly mi este stale spi... 😅 no idem povedat mirkovi nech ide on odviezt malu na ten dramaticky... 😉

lenkove
14. dec 2009

Maznacik,
ja som tu! 😀 😀

a moja cesta na obkuky sa rysuje coraz jasnejsie, z Navratu nemam ziadne info, ja to nevydrzim 🤐 🤐 🤐 🤐 kedy mate to stretko??? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre