Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
14. máj 2009

juli a to su kde dostat? musim skusit!!! a ani ja nemusim jablkove 😒
mandle este neotvorene 😉
ale dala som salat mix vsetkeho zeleneho aj cerveneho (rajciny a redkvic) plus bylinky z mojej zahradky 😎 a tekvicovy olej. mnaaaaaaam.

rita55
14. máj 2009

ekg jej robia nic viac,cairka ked ju vysetril tak sa pytal,ze kde mame auto a ja,ze tu pred branou tak hned vyskocil a sledoval situaciu,lebo ze tam papuce len tak ficia 😀 😀 😀

laculik
14. máj 2009

mixka ale ja na tom musim tvrdo makat! neprezierat sa a behat alebo cvicit.... Do cca 28 r. som mohla zblajznut cokolvek kolkokolvek ale po 30ke. UUUUUUfffff. A to ja fakt milujem jedlo 😀 .
zato Ty si od prirody chuda, to je vidno na prvy pohlad 😉 .

magimary
14. máj 2009

my ideme zajtra opäť na genetiku...
boli mse pred dvomi týždňami a ideme zas, ale tentokrát so Zajkom... 😒
zase krvička... 😖

cairka
14. máj 2009

tak to super, len by ma zaujímalo čo by urobil, keby sa tam objavili policajti 😀 😀 ale je to super, že je taký, aj napriek tomu, že je "hviezda" vo svojom obore, minimálne na okolí

cairka
14. máj 2009

magi, ako to vyzerá na tej genetike s domováčikmi? lebo mne povedali, že treba aj krv rodičov ☹ to idete na zistenie konkrétneho ochorenia, alebo nejaké celkové?

rita55
14. máj 2009

to je fakt a najviac sa mi paci ako pekne jedna z malou ked spusti hucavan uplne,ze klidek.Fakt super clovek.A ma tam ten pristroj co vidis pekne do srdiecka,ale ja neviem ako sa to vola.

cairka
14. máj 2009

aha, no som zvedavá na utorok, už nech to je za nami 😒

mixka
14. máj 2009

laculik, ja som chuda lebo mam dvojicky 😀 pred detmi som mala o 2 cisla na obleceni viac 😀

laculik
14. máj 2009

tak moja polovicka okrem prazenych mandli dovliekol aj take "rúčky" - predstavte si akoby madlá pre invalidnov na zachode. Ale tieto su sportove na zem polozis a robis kliky. Tak sme tu prave klikovali. Aby ste vedeli s akym blaznom sa tu bavite 😀 😀 😀

laculik
14. máj 2009

inak to aj mna zaujima ako robia genetiku, ked rodicov nemaju...

laculik
14. máj 2009

myslim tym, ze dokt. nema krv rodicov...ale to ste asi pochopili 😉

cairka
14. máj 2009

laculík 😀 pochopili 😝

najjulinka
autor
14. máj 2009

laculik Sabi jogurty maju na východe 😉 U nás viacmenej hocikde, ale kupujem priamo v ich predajniach MILK AGRO 😉 Ale tie su len na východe asi...

magimary
14. máj 2009

nič, cairka a laculik, to len toberú krv dieťatku, popýtajú sa ananmnézu (rodinnú, sociálnu) sprostredkovane cez nás a v krvi ptom sledujú len všeobecný karyotyp (či je dieťatko ozaj XY, alebo XY)... a sledujú len bežne sa vyskytujúce anomálie...

ak je však podozrenie na niektorú chorôbku (napr, celiakia, či CF apod.), tak môžu pátrať cielene, ale to musí byť konkr. indikácia od lekára... 😉

cairka
14. máj 2009

aha, magi dík. mňa úplne domýlili tým, že treba aj krv rodičov. ale tak pevne verím, že sa až tam nedopracujeme a bude to OK aj bez genetických testov. zajtra držte palce 😉

dioliana1
14. máj 2009

Dobrú nocku 😵

rita55
14. máj 2009

idem aj ja do hajan dobru nocku a tesim sa na zajtra dufam,ze to vyjde a stretneme sa cairka

macocha
14. máj 2009

Aj v Blave su Sabi jogurty... len si nepamätám, v ktorom obchode som ich videla.

Mary XY alebo XX? 😉 Ok to je dôležité, ale by som čakala, že markery môžu sledovať aj priamo na krvi od dieťaťa... ale neviem, (našťastie) nemám skúsenosti.

a kto a kvôli čomu ide na genetiku? Myslím tu z fóra??

najjulinka
autor
14. máj 2009

macocha potom daj vedieť kde v BA dostať Sabi jogurty... Posuniem to tu po rodine dalej... 😉 😀 😀 😀

macocha
14. máj 2009

OK, overím 😉 ale myslím, že v Jednote.

najjulinka
autor
14. máj 2009

Idem spať. Pá zatial. Zajtra ráno manžel k Lucke nevstáva, povdal, že ked buem ponocovať, tak aj ráno vstávam... hmmmmmmmm.. .no čo už...

lenkove
14. máj 2009

Juli
jogurty SABI maju naisto v obchodoch Terno Jednota presne ako Mima vravi 😉 a niekto mi vravel, ze aj v predajniach Rema 1000 😉

lenkove
14. máj 2009

dobru noc vsetkym 😵 😉

macocha
14. máj 2009

Dobrú. 🙂

najjulinka
autor
15. máj 2009

Dobré ránko. Dnes by som mala skočiť do Tesca kúpiť čosi na opekanie, lebo zajtra doobeda by sme mai mať opekčku z klubu NR Návrat......

danielitka26
15. máj 2009

ahojte babyyy krásna témička.
potrebovala by som poradiť, kamarátka mi zase dala chrobáka do hlavy, u nás je jeden DeD a sú tam niektoré detičky voľné...
chcela by som vziať domkov jeden súrodenecký pár len by som to chcela ako zamestnanie ...
profi je ako zamestnanie ??
pestúnstvo je čo ??
kde sa mi budú počítať roky do dôchodku??

dajú mi deti domov aj hned aj ked nemám prípravu ?? tú by som si robila popri ...hm ??

poradíte mi ??

laculik
15. máj 2009

sabi omrknem v jednote aj reme 😉
danielitka, je to profesionalne rodicovstvo, cize si zamestnana v DD ako klasicky zamestnanJa ked som si robila pripravu, tak s nami v skupine boli aj zeny, co boli profi a pripravu robili az s nami. Takze sa to da. Ale!!! boli dlhorocne zamestnankyne DD pred profi, takze mali v DD istotu v nich.
A este k tym volnym detickam, to prave ako profi nie je podstatne ci su volne. Vsetky deti do 3 roku zivota by mali byt v profi (ale realita je casto ina) 😖.
Kontaktuj DD a dozvies sa viac... A su tu medzi nami profi , tak ti urcite napisu viac.

danielitka26
15. máj 2009

práve to že tieto deti do 3 r niesú chlapček má 4 a dievčatko 6 rokov ale zabehnem priamo tam a uvidím ako dopadnem ...čiže len profi je ako zamestnanec ...

mexx
15. máj 2009

Ahojte,

dnes mame pocko zas uplne naprd tusim, rano to aj vyzeralo slubne, ale teraz nic moc. No nevadi, ak nebude prsat, poobede ideme von tak ci tak. 🙂

Danielitka, profi je zamestnanie, rataju sa ti roky do dochodku, zamestnavatel ti plati odvody, proste vsetko ako v klasickom zamestnani. Do rodin sa dostavaju aj deti starsie ako 3 roky, moze to byt kludne aj do 18. 😉 Su domovy, ktore ta mozu zamestnat a pripravu si spravis potom (co najskor), ale su take, co vyzaduju, ze musis mat pripravu hotovu (ale da sa dohodnut rozne, mne v jednom domove povedali, ze musim mat pripravu hotovu, ked chcem byt profirodic, ale kym si ju spravim, mozu ma zamestnat ako vychovavatelku, aby nemali bordel v papieroch a ja som si mohla na deti zvyknut). 🙂 Takze vsetko zalezi od domova a od riaditela/riaditelky. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre