Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
11. máj 2010

z rodiny - z dediny 😀 😀 aj keď pri ich vlažných vzťahoch so širšou rodinou od svokra to mohla byť aj tetka z rodiny 😀 😀 😀

macocha
11. máj 2010

Leni to je ešte v pohode, kamoška rozprávala, ako jej manžela sa pýtala neznalá kolegyňa, či si je istý, že malý (v ADO) je jeho... lebo že na ňu sa podobá a na neho nie 😀

yukki
12. máj 2010

Dobré ráno!
Maťa25 gratulujem! 🙂

mayap
12. máj 2010

ahojte,
Maťa, blahoželám... 😵

lenkove, mňa podľa Maťa poznávali tetušky od nás, lebo sa ževraj tak strašne podobá na mm. normálne som bola jeden čas v pomykove, že či fakt nie je jeho ... 🤐 . lebo on ho chcel od prvej chvíle ako uvidel fotky (ja som si bola istá, až keď som bola za ním 2-krát), a rýpala som do drahého, že dám urobiť genetické testy, bo bio tutoľa za rohom a pre 17 ročnú žabu je všetko od 25 hore starší ženatý pán...
no a Paťo je celý po maminke... 😀 . ale tu genetické testy netreba... 😀

natia
12. máj 2010

MATA25 gratulujem aj ja... dvoch krásnych chlapčekov máte... chcem sa spýtať, že po akom čase od výberu Filipka ste podávali ďalšiu žiadosť?

natalia_blahova
12. máj 2010

Ahojte!
Maťa gratulujem!!!
To si tu musím prečítať?! 😀 Dúfam, že Vás všetkých čoskoro uvidím. Cinkni, ako to zvládate. A ako obstál Lilip, čoby veľký brat. 😉

Majte pekný deň všetci!

yukki
12. máj 2010

ženy, kedy má rozsudok vykonateľnosť? Teda aký je časový rozdiel medzi vykonateľnosťou a právoplatnosťou?

lenkove
12. máj 2010

Yukki,
čo ja viem, vykonateľnosť je iba pri predbežku, a to vydaním, právoplatným sa stáva ale až po doručení návratiek na súd.. V rozsudku neviem... Skús v téme paragrafy..

Natália, aj tebe pekný deň 😀

cara5
12. máj 2010

Mata, super... gratulujeeem, maly je krasny 🙂 🙂 🙂

dioliana1
12. máj 2010

mata gratulujem... 😉

marketka1
12. máj 2010

Ahojte 😉 mati blahoželám tak si už len užívajte malého 😉 a veľkého žiarlivca a keď si nájdeš trošku času tak daj vedieť ako sa vám 4 darí 😉

Ja som dnes bola po výsledky zajtra ešte o 13 anesteziologické a už len pekne čakať do stredy.

saskah7
12. máj 2010

pridavam sa ku gratulaciam, mata25, krasny chlapci a ten malinky este taky cerstvunkyyyyy 😵

saskah7
12. máj 2010

krasny-krasni... pardon 😕

natia
12. máj 2010

Yukki normálne je rozsudok vykonateľný v deň právoplatnosti... ale asi sú aj nejaké výnimky, tu ti kopírujem zo zákona:

§ 159 (1) Doručený rozsudok, ktorý už nemožno napadnúť odvolaním, je právoplatný. (2) Výrok právoplatného rozsudku je záväzný pre účastníkov a pre všetky orgány; ak je ním rozhodnuté o osobnom stave, je záväzný pre každého. (3) Len čo sa o veci právoplatne rozhodlo, nemôže sa prejednávať znova.

§ 160 (1) Ak súd uložil v rozsudku povinnosť, je potrebné ju splniť do troch dní od právoplatnosti rozsudku; súd môže určiť lehotu dlhšiu alebo určiť, že peňažné plnenie sa môže vykonať v splátkach, ktorých výšku a podmienky zročnosti určí. (2) Ak súd odsúdil na opakujúce sa plnenie v budúcnosti zročných dávok, treba ich plniť, len čo sa podľa rozsudku stanú zročnými. (3) Ak súd uložil povinnosť vypratať byt, za ktorý treba zabezpečiť bytovú náhradu, nie je účastník povinný byt vypratať, dokiaľ sa preňho nezabezpečí náhradný byt, prípadne náhradné ubytovanie tam, kde podľa ustanovení Občianskeho zákonníka náhradné ubytovanie postačí.

§ 161 (1) Rozsudok je vykonateľný, len čo uplynie lehota na plnenie. (2) Ak nie je v rozsudku uložená povinnosť na plnenie, je rozsudok vykonateľný, len čo nadobudol právoplatnosť. (3) Právoplatné rozsudky ukladajúce vyhlásenie vôle nahradzujú toto vyhlásenie

yukki
12. máj 2010

Vďaka, Natia. Lebo mi poradila pani z úradu, že možno vykonateľnosť bude už dňom prevzatia rozsudku, al podľa toho čo píšeš tak nie, nepomôžem si. Do čerta.

natia
12. máj 2010

pani na úrade bola zase v obraze 😉

yukki
12. máj 2010

No to je jedno, chcela mi pomôcť.

zicon
12. máj 2010

Ja k tym podobam mam jednu veselu prihodu. Hral som sa s malym davnejsie na ihrisku, prisla aj moja draha a vedla nas na piesku sedela mamicka kukala na mna, na maleho, moju manzelku. Znova si nas trocha premerala a hovori, vy ho mate urcite osvojeneho, alebo umele oplodnenie cuzieho vajicka a spermie. Prepacte ze som tak priama, ale robim doktorat z natropologie a profesionalna deformacia my neda.

yukki
12. máj 2010

Zicon, ešteže na to aby naše deti spoznali ako osvojencov treba doktorát z antropológie, nie? teda hlavne kofolky kofolkovaté mám na mysli.....

macocha
12. máj 2010

Yukki, tak teda mne to čo napísala Natia ako prvé dáva zmysel... ak teda sudkyňa dá do rozsudku, že vykonateľnosť od doručenia, to by mohlo byť to, čo si spomínala... že niečo plánuje, aby Ti pomohla.
Ale doteraz som nepočula, že by sa to praktizovalo pri riadnom súde, iba pri predbežku.

marketka1
12. máj 2010

yukki ak ti to pomôže rozlúsknuť oriešok ste ma ináč donútili vytiahnuť Maťov pestun. rozsudok on má napísané na pečiatke právoplatnosť 18.5.09 vykonateľnosť 19.5.09 .

mata25
12. máj 2010

Natia,
my sme si davali druhu ziadost ked sme mali Filipka asi tak 10 mesiacov, niekedy na jesen to bolo a hned v januari nam volali kvoli Andrejkovi.

dik vsetkym za gratulacie. mame za sebou prvy den a prve uspavanie, priam neuveritelne ale deti uz spia, bol to pre nich pre oboch velky den a dost narocny tak boli utahany. a ja som tusim tiez utahana, len este musim vymysliet ako sklbim dve deti z roznym rezimom a velkeho psiska ktoreho musime vencit. 😎 chce to asi nejaky system.

yukki
12. máj 2010

Maťa, klobúk dole. Ináč som si kukala fotky, no Vy ste nádherná rodinka a Filipko aký veľkáč! 😵

mata25
12. máj 2010

yukki a vy co? nejak som stratila nit, nieco sa pohlo?
ja si vlastne az teraz uvedomujem aky je Filip velky ked ho vidim pri tom malickom.

yukki
12. máj 2010

nič, rozsudok o pestúnstve už je, ale čakáme na právoplatnosť, skôr mi malú nechcú dať.... 😠 😠 😠 ☹ 😢

mata25
12. máj 2010

jeeej tak to mate tiez za par, (dufam),
nam dali krpca dnes na navstevny pobyt na dobu pokial nebude rozsudok pravoplatny, tak som rada, ze nemusime cakat.
tak budem na vas mysliet nech uz ste coskoro pokope. 😉

yukki
12. máj 2010

no...kiežby si mala pravdu. Mne ju nechcú dať, aj keď už rozsudok je.

mata25
12. máj 2010

rozsudok ti uz dorucili?

mata25
12. máj 2010

u nas nam vyznacili pravoplatnost asi 3 dni potom co sme prebrali rozsudok. hadam to je vzdy rovnake.

yukki
12. máj 2010

Nie Maťa, pri pestúnstve je to iné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre