Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
18. jún 2010

porucha pripútania je u detí z DD bežná... sú 2 typy... 1 je taký, že dieťa sa nalepí na každého... napríklad naša M., ktorú sme mali v profi... 10 ročné dievčatko nalepené na vychovávateľke, kým nezbadala uja školníka, od toho sa odlepila, keď zbadala pani učiteľku a tak... to sú deti, ktoré nikde nemajú putá a korene a idú s hocikým a za hocikým, kto im prejaví trochu pozornosti, náklonnosti... U nej je to v podstate také už vážne, že jej je jedno, či je doma, u nás alebo v detskom domove, ona to nevníma ako nejakú stratu, lebo všade sa nájde niekto na koho sa nalepí a je spokojná...

2. typ je taký, ktorý sa vyslovene bráni nadviazaniu kontaktu, nedajbože dotykom... to bol zase D., ktorého sme mali... 11 ročný chlapec, ktorý mal paniku z dotykov... prvý mesiac ani priblížiť... aj keď to je určite ten lepší prípad, lebo on si potom vybuduje akú-takú dôveru a verí tomu človeku a vracia sa k nemu... on napríklad odchod od nás oplakal a ťažko to znášal... ale ten druhý typ poruchy pripútania je až taký, že dieťa ignoruje svoje potreby, lebo má skúsenosť, že ich aj tak nikto neuspokojí... napríklad tieto deti necítia bolesť... lebo vedia, že je zbytočne plakať, aj tak ich nemá kto utešiť... tak proste tieto pocity potlačili...to je veľm zjavne vidieť na niektorých deťoch z DD...

natia
18. jún 2010

suma summárum obidve poruchy majú spoločné to, že dieťa nemá osobu, ku ktorej sa vracia, na ktorú je naviazané a ktorá je pŕe neho zdrojom bezpečia... tí prví hľadajú tú osobu v každom, tí druhí to vzdali...

marketka1
18. jún 2010

natia tak si to pekne opísala náš Martin je typ. č.1 ale ja verím že sa to zmení nie hneď, ale časom (ja som si dala tak že do 6 rokov by mohol byť teoreticky o.k.)aj keď je to na celý život. 😔
My na to máme dokonca už aj papier 😔 F94,2 reaktívna porucha príchylnosti na podklade ranej rizikovej anamnézy.

A čo sa týka povedať nepovedať dieťaťu pravdu sme za to aby to vedeli čím skôr. Dokonca sa ma Martin začal pýtať či som mamka z Trebišova a ja mu na to že nie, že ja som mamka z Košíc.
natia ja som práve deťom dojedla kyslé rybičky 😲 😀 nič si z toho nerob myslím že každá občas niečo zje rada za deti. 😉

najjulinka
autor
18. jún 2010

Teraz poobede - ťažká romantika v posteli:
Ja: "Chceš sa rozprávať?"
Lucinka: "Asi chcem pizzu."

natia
18. jún 2010

😀 😀 Lucka je stobodová 😀

markétka som netušila, že na to aj diagnóza, zaujímavé...

no ešte s tou poruchou je to tak, že čím neskôr príde dieťa do rodiny, tým horšie... pričom teda ráta sa aj profi rodina, teda veď vlastne na to je ... 🙂 ale tak celkom najlepšie, aby dieťa prišlo do "rodiny nastálo" čo najskôr... si myslím, že sú tu aj baby, ktoré to vedia porovnať, že vzali dieťa menšie a druhé väčšie a že sú tam rozdiely...

dioliana1
18. jún 2010

cawte, tuším som to o tej poruche priputania našla aj na googlu...http://www.rodinka.sk/index.php?id=80510 a http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q=porucha...

dioliana1
18. jún 2010

cawte, tuším som to o tej poruche priputania našla aj na googlu... http://www.rodinka.sk/index.php?id=80510 a http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q=porucha...

bendy25
18. jún 2010

Pekne ste to baby rozpisali ... Fakt u tych starsich deti je to asi zlozitejsie, ako u tych drobcov malych ...

lenkove
18. jún 2010

inak, o pripútaní sa písalo aj v najnovšej mama a ja, ak sa nemýlim 🙂 🙂

dioliana1
18. jún 2010

ja si to už nekupujem, nemám čas to čítať, som našla číslo s pred polroka čo som ani nečítala... 😀 som radšej tuná...

najjulinka
autor
19. jún 2010

dobre ranko.

jankaka
19. jún 2010

Dobré ránko všetkým.. ako sa máte?? 😀

dioliana1
19. jún 2010

@jankaka dobré ránko, "poznáme sa?" 😀 😀 😀

jankaka
19. jún 2010

@dioliana1
nie, nepoznáme sa.. 🙂

dioliana1
19. jún 2010

@jankaka si náhradná mama? alebo budeš? 🙂

bendy25
19. jún 2010

upršaný deň ... 😠

lenkove
19. jún 2010

@jankaka
vitaj medzi nami a prezraď o sebe niečo 🙂 🙂

bendy, tu už dopršalo 😝 😎

bendy25
19. jún 2010

Ja mam este casopis Mama a ja asi spred 3 mes. a tiez to nemam cele docitane 😉 Ale inac, je to fakt dobry casak, no tiez radsej chodim sem 😉

bendy25
19. jún 2010

No tu raz prsi, potom na chvilku prestane, potom zas a tak stale dookola. Mne je akasi zima, dufam, ze na mna nelezie chripka ...

bendy25
19. jún 2010

Lenkove: malicka pocuva? 😉 Co mate noveho? ... Akurat som si minule docitavala, ze ste boli niekde na dovolenke...

lenkove
19. jún 2010

@bendy25
a ponožky máš? 😀
Aj Ivanka má trošku upchatý noštek a teplotu vyššiu ako obvykle, ale hádam sa vystrábi a neochorie.. Išla k babke, s ockom samozrejme, samu ju ešte nepustím 😀

lenkove
19. jún 2010

@bendy25
bendy, maličká je fantastická, hryzie mamu, rehoce sa, kočíkuje, kŕmi (obvykle do oka 😀 ) a oblieka bábu (teda priloží kus oblečenia obvykle aj k správnemu hnátu) 😵 😵 no paráda 😀 a vy ako príprava?

najjulinka
autor
19. jún 2010

Tak vonku prší a nám všetky 4 baby spia!!!!!!! To sme tak davno taký veget nemali poobede... ja už 2 torty hotove (take akože polotovarove a pod.., ale hotove), robim puding, potom šalaty začnem.......

jankaka
19. jún 2010

@dioliana1 ahoj, ja som maminka 2 mesačnej Denisky.. 🙂

jankaka
19. jún 2010

@lenkove a to také?? mám 20 rokov a som maminka na MD.. mám 1 dieťatko-DENISKU.. nedávno som skončila školu ako učiteľka 1-4.. v máji som mala matury.. 24.10.2010 budeme mať výročie svadby 1 rok.. strašne rada chodím na prechádzky a fotím malú Denisku. strašne ma to baví.. mám rada deti.. 🙂 chcela som mať takýchto drobčekov vééééééééééééééééééééééééľa.. 🙂

lenkove
19. jún 2010

@jankaka
pýtam sa, lebo téma Prišli k nám je o prijatých detičkách, adoptovaných, pestúnskych, v profesionálnej rodine, či inej náhradnej (osobnej) starostlivosti 🙂 tak vyzvedám či si chcete osvojiť dieťatko, či stať sa prof. rodičmi, či si zavítala len tak a tak 😀 😀 ale info si podala, ďakujeme 😵
ja mám osvojenú (Bendy25, osvojenú, heeej 😀 😀) takmer 14 mesačnú dcérku, keď sme pri informáciách 😉

cairka
19. jún 2010

janka, učiteľstvo prvý stupeň sa nevyučuje na VŠ? 😨 aj by som sa hádala, že hej 😅

jankaka
19. jún 2010

@lenkove

OK, to je v pohode... 🙂 tak to je krásne keď máš adoptovanú dcérku.. 🙂

lenkove
19. jún 2010

@jankaka
nooooo, veď tu všetky máme kohosi, dcérku, synka, dvojičky 😀 😀 a tak 🙂 🙂

jankaka
19. jún 2010

@lenkove
tak to je úchvatné.. 🙂 teším sa, a držím paľce.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre