Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

floskula
12. aug 2010

bendy, tiez to tak vidime, ze to dieta bude mat sancu zit mozno hodnotnejsi zivot takto riadne v rodine, ako v nejakom zariadeni. neviem, ci niekoho vobec napadne ze si uspokoji svoje potreby. vsak to nie je hracka, ktoru si vezmem z police len ked mam naladu. 🙂

bendy25
12. aug 2010

@floskula - plne s tebou suhlasim

kanhwa
12. aug 2010

floskula, bendy25
ja mam na rozdiel od Vas nazor, ze ide o vzajomne uspokojenie potrieb aj rodicov aj dietatka. myslim, ze kazdy, kto sa rozhodne pre prijatie dietatka, ci uz ado, pestu alebo profi, si uspokojuje aj svoje vlastne potreby a predstavy o zivote. a nevidim na tom vobec nic zle, ved prave uspokojenie vlastnych potrieb je pre stastny zivot nevyhnutne 🙂

cervena_ciapocka
12. aug 2010

prepáčte, že vám leziem do diskusie, ale @kanhwa má pravdu 😉 ide aj o uspokojovanie vlastných potrieb, pretože, ak by som netúžila byť mamou, starať sa o dieťa a vychovávať ho, tak nebudem mať ani vlastné, ani si iné nevezmem a kúpim si rybičky 😅 len tie naše "potreby" skôr nazývame túžbou po dieťati, po pomoci iným ...

mexx
12. aug 2010

Ja si tiez myslim, ze to nie je vzdy len o uspokojovani potrieb opusteneho dietata a tuzba pomoct. Samozrjeme, ze je to dolezity faktor...ale sama poznam vela ludi, ktori si chcu adoptovat alebo uz adoptovali preto, ze nemozu mat vlastne deti, pricom keby mali biologicke, tak by nad adopciu vobec neuvazovali. Proste niektori ludia tuzia cely zivot po prijati dietata dietata, a niektori to urobia, len ked ich k tomu dovedie nejaky dovod.

lenkove
12. aug 2010

Ahojte
tak ja som konečne po siahodlhej dovolenke späť pri vás 🙂
vítam nové tváre a starým a novým odkazujem, že asi nezvládnem prečítať všetko, čo napísali ;) ale snaha bude!
teraz vybaľujem, periem, idem dať víno chladiť a mm ukladá naše úžasné, mojkavé, ukecané a občas škriekajúce dieťa spať 😀

lulucertik
12. aug 2010

@lenkove vítame ťa späť 🙂

5katarina7
12. aug 2010

ahoj@lenkove,tak vy ste boli na dovolenke,preto si tu chybala?

bendy25
12. aug 2010

@kanhva - ide sice o uspokojenie potrieb aj rodicov, ale predovsetkym sa prihliada na deticky. @cervena_ciapocka - no ved jasne, ze keby som netuzila byt mamou, tak si dietatko ani neberieme. Ja a floskula sme sa pochopili, mozno sme to napisali pre vas trochu mylne, ale my vieme, co sme tym mysleli 😉
@lenkove - tak konecne doma? Ako bolo na dovolenke?

smejka
12. aug 2010

@lenkove vitaj doma 😉
pimpa vdaka....my budeme odrazadla kupovat az na jar.....skor musime poriesit nejake megasane 😉

najjulinka
autor
12. aug 2010

Dobrú noc...

lenkove
13. aug 2010

dobré ránko
@smejka @bendy25 @5katarina7 @lulucertik ďakujem 😵 😵 a Lulucertikovi zároveň blahoželám k ukončeniu prípravy 😵
na dovolenke bolo dobre, s mm nám to prospelo, aj keď už začíname opäť v starých (nervóznych) koľajách 😝 😀
počasie celkom prialo, ale keďže mala malá tri dni horúčky (a všetci z partie vrátane jedného pľúcneho doktora ma posielali k doktorovi na ATB) tak sme si my dve slniečka veľmi neužili,kúpala som sa asi trikrát 😉 . Nuž ale nevadí, k domčeku sme mali obrovskú záhradu, takže sme sa mali kde vyhrať 🙂 dovolenka bola fajn 😵 len škoda, že Škorička nemá pár krajších foto s mamičkou, tá by mala začať držať diétu 😀 😀 (usudzujem po vzhliadnutí fotiek 😝 😀 )

yukki
13. aug 2010

Dobrý článok, veľmi dobrý.

bendy25
13. aug 2010

@lenkove - a kde ste to vlastne boli? Pochval sa aspon jednou foto 😉
Inac, ani ja nemam ideál. postavu, ale co uz ... A diétu? No to v ziadnom pripade 😀

bendy25
13. aug 2010

Aspon vidno, ze sa o nas manzelikovia dobre staraju 😀

lenkove
13. aug 2010

Bendy, spravím album, len čo budem mať viac času. MM práve ukladá Škoricu, dnes po tretí krát, akosi odmieta spinkať.. ale: krásne sa napapala 😵 😵 prvýkrát po 12-tich dňoch 😔 Bolo tam na ňu jednoznačne priveľa podnetov, vzruchov.. Veď ako inak si vysvetliť, že starostlivo vyváranými dobrotkami od iných pohrdla (striedali sme sa vo varení, inak) a od mamy doma je dobrá aj rascová polievka 🙂 😵
A boli sme v Chorvátsku v Umagu.. Pobrežie je tam trošku skalnaté, takže prístupy do mora ma neoslnili.. Ale ako som písala, my s Ivi sme na pláži veľa nepobudli, zato náš tatík je černý ako cigán a prešnorchloval to tam celý čas 😀

bendy25
13. aug 2010

@lenkove - aha, takze more, super. Aj mm uz cez 3 roky planuje, ze pojdeme k moru, no ani jeden rok nam to zatial nevyslo. A uz ked bude babo, tak to uz asi vobec. Najblizsie mame naplanovany den v Osviencime, ale vraj tam horelo, tak neviem, ci bude otvoreny ...

lenkove
13. aug 2010

Bendy, držím palce na ten Osvienčim,aj Krakov je nádherné mesto, tak ak by nevyšlo to múzeum, pozrite aspoň to 🙂
Inak, naša malá si na dovolenke vypracovala fóbiu z kúpelní, bála som sa ako dlho sa toho budeme zbavovať, ale hlásim, že kúpanie prebehlo bez plaču, bolo iba jedno plačlivé mamiiiii 😵 a potom sa už tešila... Dnes ju ale chytil vonku hysák a pre nič za nič, ani som jej nič nezakázala.. 🤐 🤐 Kočíkovala bábu, zrazu sa jej niečo zazdalo, robehla sa s krikom smerom na cestu, zobrala som ju na ruky, aby neušla, ona mi zhodila a pokrútila okuliare a revala akoby ju na nože brali.. Potom sa upokojila, poslúchla (trošku občas mrnčiac), že ideme domov (boli sme len pred blokom) a keď sa jej nepodarilo pretlačiť kočík cez schod začal rev opäť 😔 juch, to z tej zmeny hádam bude dobre 😔

najjulinka
autor
14. aug 2010

Dobru noc.

lenkove
14. aug 2010

dobré ráááánko 😀

pimpa
14. aug 2010

vidim, ze dnes tu bolo zas mrtvo a nic som nezmeskala 😅
Zajtra ideme na ten tabor pre rodiny YWAM, tak sa tesime, a uz zaciname aj balit 😉

najjulinka
autor
14. aug 2010

Dobrú noc. 😉

najjulinka
autor
14. aug 2010

Ja som si až teraz všimla, že už je zajtra.. fiiiiiha....

najjulinka
autor
15. aug 2010

Dobré ránko.

mexx
15. aug 2010

Juli zas uzatvara den a otvara novy... 😀

Baby, chcem sa opytat, ked podate navrh na sud a pojednavanie je az za dlhsiu dobu, davate potom k pojednavaniu znova vsetky doklady zaktualizovane? Myslim hlavne potvrdenie od lekara, o prijme a vypis z RT. 😕

maznacik007
15. aug 2010

dobre ranko...
pozdravujem vsetky najma kocky co sme boli vcera na Cer. kameni... 😉

mexx ano vsetko sa dava aktualizovane... /oni ti presne poslu zo sudu co chcu ale je to ta klasika.. najma si dajte zalezat aby bol ten prijem rozratany po mesiacoch a /samozrejme cisty prijem a urobeny priemer .. lebo u nas to sudkyna doratavala s kalkulackou 😀 ten priemer/ a este pridu zo socialky na kontrolu a poslu spravu na sud.. ta sa tam cita..

maznacik007
15. aug 2010

mne sa zda ze platnost potvrdenia rataju max tri mesiace.. ale zavisi od sudcu ako to akceptuje

mexx
15. aug 2010

Vdaka za info. 😉

natia
15. aug 2010

@maznacik007 a ten príjem požadujú za aké obdobie? klasicky za rok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre