Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

farbicka24
30. dec 2010

..a ešte aby som nezabudla postupne sa budem snažiť nahodiť nejaké fotky,tak dúfam,že mi to pôjde :D

cairka
30. dec 2010

@farbicka24 , jééééééééééééééééj, ahoooooooooj, veru si sa tu neukázala už strášne dlho 🙂 🙂 máte doma už net? som zvedavá na fotočky, ako rebeka narástla, tak dúfam, že to pôjde 😉

farbicka24
30. dec 2010

..no net máme ,ale na signál treba mať pevné nervy :D...tak dúfam,že sa mi nejaké tie fotky tu podarí dať

cairka
30. dec 2010

@farbicka24 , perfektná je. aká je už veliká 😵

farbicka24
30. dec 2010

....vďaka aj tvoje kočky sú krásne :D

najjulinka
autor
31. dec 2010

dobru noc a extra @farbicka24 ahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj

juliap
31. dec 2010

tak kocky, prajeme vsetkym ...

najjulinka
autor
31. dec 2010

.* , .* '; * . * . ★˛˚˛*˛°.˛*.˛°˛.*★* HAPPY*★*
˛°_██_*.。* / ♥ \ .˛* .˛。.˛.* . ★*NEW*YEAR★ *
˛.(´• ̮•)*.。*/♫° ♫\*˛.*˛ _Π_____.* .♥2011♥ ˛* ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。*
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬╬*˚ .˛ *.*

najjulinka
autor
31. dec 2010

PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF PF

lulucertik
31. dec 2010

Až ti šampusový štupeľ trafí do oka,
až ťa vyšetria a uznajú za cvoka,
až ti bude od chľastu veľmi zle,
až ohňostroj ti v zadku vyprskne,
až vonku na štyroch psovi budeš vravieť slečna,
až zistíš, že pyrotechnika je nebezpečná,
až v prednom vačku ti vybuchne delobuch
a zapáli ti zo zadku vyprdnutý puch
a poletíš oknom ponad nejakú strechu
a rozrežeš si zadok na kuse plechu,
tak potom priať šťastie ti už neskoro bude,
preto tak skoro ti to prajem a v kľude.
Šťastný nový rok 2011... 😵 😵 😵

macocha
31. dec 2010

Nuž teda všetko dobré v novom roku!
Nech je krásny a úspešný, nech máme vždy dôvod na úsmev 🙂
Nech sme všetci zdraví 😵 a nájdeme silu vždy znova a znova začínať 😎
Nech v našich rodinách sa každý cíti vítaný - ako doma! 😉

suezana
1. jan 2011

@najjulinka to je krásne!
Všetkým prajem úspešný rok 2011 😉

farbicka24
1. jan 2011

....s manželom a Rebekou vám všetkým zo <3 prajeme pokojný,požehnaný a hlavne láskou a prijatím naplnený rok...:D

najjulinka
autor
1. jan 2011

Dobru noc.

kanhwa
2. jan 2011

Vsetkym maminam a ich rodinam zo srdca prajem stastny, zdravy a laskyplny novy rok 🙂 🙂 🙂 A harmonicky stastny domov 🙂

pelikan8
2. jan 2011

Ahojte baby,ja som z TT kraja,teraz skončím psych. pripravu.Niekto mi vie povedať že asi koľko rokov treba počkať približne?My chceme dievčatko 0-6 mesiacov biele,zdravé.Ďakujem!

martina_maxian
2. jan 2011

ahojte ahojte.. 😉 😉 Prajem Vám všetko len to najlepšie do Nového roka 2011,,, nech je plný zdravia, šťastia, lásky, rodinnej pohody,,, a nech sú dalšie srdcia otvorené pre prijatie srdiečkových detí.... a všetko ide pekne plynule ako po masle.. 😵 😵 😵 😵 Už sem chodím veľmi málo,,, ale nezabúdam na vás... 😉 😉 😉 😉

martina_maxian
2. jan 2011

a ešte nejaké foto.. 😵 😵

yukki
2. jan 2011

Nádhera nádhera, Mareček s Markétkou sú akí veľkí, a zmenení! 🙂 😵 🙂 😵 super!

5katarina7
2. jan 2011

martina_maxian máš veľmi zlaté detičky 🙂 🙂 🙂

macocha
2. jan 2011

@pelikan8 neviem ako vo vašom kraji, u nás v BA čosi vyše roka 🙂

Počujte pestúnky, bude sa nám zvyšovať pestúnske rovnako ako rodičovský príspevok? Alebo je lepšie hodiť sa na rodičovskú dovolenku? Dá sa to ešte vôbec - my sme ešte len 2 roky od súdu, tak teoreticky by som mohla nastúpiť ešte na rok na rodičovskú, nie?

najjulinka
autor
2. jan 2011

@macocha ja sa idem hodiť na RD... len nevem i dieťa može do školky chodiť a byť mamička na RD... to neviem. .ale my do školky nechodime...

magimary
2. jan 2011

@najjulinka určite nemôže byť "bežný" škôlkar v bežnej štátnej, či cirkevnej škôlke (ktorá má dotácie od štátu),
a súčasne aj matka na RD 😉
na to je potom ten "opatrovateľský" príspevok (max 230€), ale dieťa iba do súkromných zariadení alebo u súkr. opatrovateliek...

mimoch., tento rozdiel (nezvyšovanie PP rovnako ako pri RD) som už avízovala-akosi na to (vo víre iných riešení) pozabudli, ale vraj budú teraz už na to pamätať 😉 🙂

macocha
2. jan 2011

Juli - jaaj, vidíš... to s tou škôlkou mi nenapadlo. Ale asi môže chodiť, lebo však to mal byť ten prínos.
Čo som našla na nete ( http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?... ), píšu len:
"Podmienka riadnej starostlivosti o dieťa sa považuje za splnenú, ak oprávnená osoba zabezpečuje riadnu starostlivosť o dieťa osobne alebo inou plnoletou fyzickou osobou alebo právnickou osobou."

A nikde nepíšu, že nemôže chodiť do škôlky.

A teda ideš len rovno na úrad povedať, že chceš vymeniť pestúnske za rodičovské, alebo ako na to? 😕

macocha
2. jan 2011

@magimary Aha - tak nič. 😔 Ale diky za info. Predpokladám, že ten opatrovateľský ostáva len do 3 rokov veku a nie od súdu, však?

najjulinka
autor
2. jan 2011

@macocha dobre predpokladaš.. ten prispevok je len do troch rokov dietata ako bol...

magimary
2. jan 2011

@macocha hej, len do troch-nataly to odôvodnila tak, že to je "jasličkové" a to sa priamo vzťahuje na nízky vek, nie na súdne zverenie...
ale na druhej strane-ty už nemáš malú v "nízkom" veku, tak to by mohlo trošku zmeniť situáciu s tvojim rodičákom 😉 , skrátka 3-ročné dieťatko už potrebuje aj kolektív a tak nejako zdôvodniť, skúsiť a spýtať sa 😕
btw, my sme ešte stále nedostali žiadne príspevky 😠 😝 😒
no, ale snáď nový rok to už istí... 😖 (veď mať dieťa rok zadarmo je pre štát výhodná "kúpa" 😒 )...

macocha
2. jan 2011

@magimary ty sa zas neboj, keď Ti ho konečne priznajú, musia so spätnou platnosťou od účinnosti rozhodnutia súdu. 🙂

Dobrú noc všetkým.

najjulinka
autor
2. jan 2011

Dobru noc. 😉

lenkove
3. jan 2011

Ahojte!
krasny Novy rok vsetkym 🙂 Nech sa nam dobre naziva v nasich rodinkach, nech su nase deticky s nami stastne a nech sme vsetci zdravi!!! 🙂

Mamyy adopky, mam jednu otazku: ak ste uz niektora krstili svoje dieta, tiez od vas chceli povodny rodny list? 😕 vediet tuto informaciu, tak necakam do konecneho sudu 😅 a davam krstit 10 mesacnu slecnu a nie teraz riesit 20 mesacny hurikan 😨

lenkove
3. jan 2011

Ahojte!
krasny Novy rok vsetkym 🙂 Nech sa nam dobre naziva v nasich rodinkach, nech su nase deticky s nami stastne a nech sme vsetci zdravi!!! 🙂

Mamyy adopky, mam jednu otazku: ak ste uz niektora krstili svoje dieta, tiez od vas chceli povodny rodny list? 😕 vediet tuto informaciu, tak necakam do konecneho sudu 😅 a davam krstit 10 mesacnu slecnu a nie teraz riesit 20 mesacny hurikan 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre