Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
30. sep 2009

a ozaj, nebudem mať mažoretku 😝 dnes volala teta, že sa prihlásilo málo dievčat, tak bude chodiť na takú tanečnú prípravku 😵

lenkove
30. sep 2009

Ahojte
aj tu je kosa, strasna 🙂

Myslim dnes na Diolianu, nejde si dnes po deturence nahodou??? 🙂

magimary
30. sep 2009

cairka, aj ja robím v sobotu burzu v m-centre.. 😅 😉

ja kaše kupujem (až teraz pri posledných deťoch), ale samo by som ich nezjedla ani za svet...
ale úplne najviac by som nezjedla krupičnú, takže keby som deti stravovala podľa seba, tak nejedia žiadnu kašu... 😀

magimary
30. sep 2009

samo=sama... 😉

mata2
30. sep 2009

ahojte,
u nas prsi 😝 .mali sme na dnes naplanovany vyletik ku kamaratke,ale nejdeme nikde...ked je tak hnusne..a kosa

najjulinka
autor
30. sep 2009

tak ja som bola nakupiť jogurty a posledne dva sačky kukuričných chrumiek som kupila... Tak teraz neviem či ešte budu mať, alebo skončili s nimi... A nemaju ich vsade... 😖

najjulinka
autor
30. sep 2009

tak mame podivanu...asi na piate poschodie oproti vyšli hasiči po rebriku...... a pootvarali tam okna... ale čo nechapem, že jeden hasič zvešal prádlo z balkona ako prve 😀 😀 😀

cairka
30. sep 2009

juli, tak už viem, čo urobím, ked sa mi nebude chcieť zbierať prádlo najbližšie 😎 😀

aj my sme mali podívanú, pília nám stromy na dvore a bol tu traktor a niečo ako drtička, či ako sa to volá 😅

najjulinka
autor
30. sep 2009

Tak ja si dávam kávičku a k tomu taký koláčik - bábovku straciatela z LIDLu 🙂

najjulinka
autor
30. sep 2009

A inak neviem prečo som mala pocit cairka, že si Veve brala pomerne velku... Až okolo roka... Ty si fakt mala ešte bábo... Však Lucinka mala 7 mesiacov a 7 dni ked som ju brala a to bolo babatenko malilinkaté... Tak to si si potom aj ty stihla užiť babatenko... 😵 😵 😵 Ja by som si tiež ešte kcela užit malé bába... Snad budu najbližšie na sklade... 😵 😉 🙂 😀

cairka
30. sep 2009

juli, no neviem 😎 veve mala osem mesiacov rovných, ked sme mali prvú IA a 8m a 11 dní, ked šla domov 😵 a bola na úrovni piatich, takže bábo ako vyšité 😅 ale je fakt, že behom mesiaca, mesiaca a pol sa z toho "postihnutého" bába stalo loziace a všadeprítomné batoľa 😝 ja sa normálne teším na tú neurológiu, že čo povie teta doktorka, ktorá pred troma rokmi vyhlásila, že to dieťa chodiť nebude a bude šťastie, ak spraví špeciálnu školu 😝

cairka
30. sep 2009

ináč do profi by som kvôli veve radšej parťáka, ale keby mi ponúkli bábätko maličké, tak neodmietnem 😅 😀 😀

najjulinka
autor
30. sep 2009

No Lucinka sice tak rýchlonnaštartovala, ale ked sme ju mali dmka 2 mesiace, tak mi povedala sestrička že z nej nič nebude, že nie v zlom,a le ona "take pripady pozná".... neviem ako bola na tom Lucka, že na aký vek presne, ale nechytala rukami hračku visiacu nad nou... no proste bieda.. nereagovala na to ed sme ju oslovili.. .nič....
A teraz v dvoch rokoch u krdiologičky sestrička sa len čudovala , že kolko rozpráva....
Inak k rozprávaniu.. .My tiež máme teraz oblubene slovo "ozaj" 😀 😀 😀 dačo mi vyklada a aj pred tým než zacne, tak ozja, aj na konci to zakončí, že ozaj a ešte parkrat uprostred.... neviem č to bude slovo dlhodobe,ale dnes v kočíku, každe druhé 😀 😀 😀 a raz pre zmenu veu zakončila "fakt" 😀 😀 😀

pupaviena
30. sep 2009

ahojte, mate prosim osobnu skusenost s tzv. Knihou zivota? Vsade o tom pisu a tak sme si povedali, ze budeme zodpovedni adoptivni rodicia a detom take spravime...

magimary
30. sep 2009

ja robím Knihu života každému drobčekovi, čo je u nás... 😉
potom im to pri odchode dám, (však mati, 😉 😵 😎 )...
čo ťa okolo toho zaujíma, či len tak sa pýtaš? 😕

najjulinka
autor
30. sep 2009

Pupavien kniha života može mať akukolvek podobu... v našich časoch to bol najčastejšie fotoalbum... možu to byť aj také albumy, že sa tam dolepia prvé odstrihnute pramienky vlasov, prvý vypadnutý zub sa do nejakého vrecuška k tomu ripne a pod.... napiše sa tam prvé slovo ...
može to mať elektronickú podobu 😉
Kniha života možebyť rozna...

najjulinka
autor
30. sep 2009

Tak u nas dnes poobede, ked deti hajali, tak maco plyšový rozhádzal plenky po celej izbe... nemam mu davať bac bac, len kričať "no no no" mam na maca...

pupaviena
30. sep 2009

No lenze...my nemame maleho fotky, za rok v domove, ked ho vzali mame, mame asi 3 hodnotne fotografie...Forma scrapbookingu ma laka, ale nemam material...Mala bola v profi, takze fotiek mame habadej..

magimary
30. sep 2009

tak u malého sprav aspoň jeho "históriu", odkedy sa "narodil" vám a malej použi všetko, čo ste získali...a urob to scrap-ovo, ak chceš-bude to pekné, zaujímavé a milé (ja robím podobným spôsobom -ako fotoknihu... 😉 ale po vytlačení tam nalepím ešte aj pramienky vlaskov,odtlačok nôžky a rúčky atd...
a pupaviena, napíš aj niečo o deťoch viac, ak chceš... 😉
zatiaľ sa ešte asi nepoznáme... 😅

pupaviena
30. sep 2009

no my sme rodina od decembra, maly ma teraz 4 mala ma 2, su surodenci po praslici, spoznavali sa az u nas, mala bola u profi mamy a maly v domove...su uzasni

pupaviena
30. sep 2009

rada napisem, ale teraz sa uz mala oblieka a ficime do skolky po nasho velkeho skolkara...

magimary
30. sep 2009

oki! 🙂 😉
tak potom:vitaj aj nabudúce... 😉

najjulinka
autor
30. sep 2009

U nas robia v domove formou Euroobalov..... Ja k odchadzajucemu dieťaťu pridavam milion foto na CD,resp Laculik som poprosila, ked ma, nech donesie USB klucik, lebo to ide rýchlejsie ako napalovanie a viem to aj ja a aj kooopec toho bolo....

magimary
30. sep 2009

ja k fotoknihe tiež pridávam milion foto (všetky) na cd

maznacik007
30. sep 2009

ja mam taku krabicu.. a odlozim do nej .. jeho prve topanky.. jedinu vec co ma z domova... a davam tam malickosti.. knihu s fotoskami od profimamy zatial drzia v DD tak hadam nam ju daju po sude... uvidime... vlasy som este nestrihala.. ale mohla by som..

magimary
30. sep 2009

nechápem, leni, prečo ju držia v dd 😨 😕 😖 ...
veď to jedna o ozaj OSOBNYCH vecí dieťatka, ktorá je LEN jeho... 😕

maznacik007
30. sep 2009

mary.. a este mu tam strazia aj jeho narodeninove darceky.. mozno aby sa nepokazili... 😀
mary ja o nej oficialne neviem.. ze ju tam maju.. ale viem ktora to je.. a vzdy ked prideme na predlzenie pobytu.. tak ju tam vidim v polici..
ak mu ju nedaju.. tak nic.. ako nezblaznime sa.. pravda.. urobime novu... 😉

magimary
30. sep 2009

leni, ale nejde o to, že spravíš novú... 😕
veď to je naozaj jeho OSOBNY majetok, JEHO (!) a o to ide, patrí to jemu,tak prečo by mala ostať niekde v polici dd??? 😨 😠
je to malého osobná historia, jeho prvé dni, mesiace na tomto svete...
podľa mňa by si si ju mala normálne vypýtať(nemusíš sa tváriť, že o nej vieš, práve naopka,) budeš sa tváriť ako "naivka", čo počula, "ževraj" sa deťom také knihy robievajú, tak či nemá aj on, že by ste oňu mali záujem... 😒

najjulinka
autor
30. sep 2009

mary nie že počula.. na PRIDE o tom hovoria, že to jedine ide z dieťťom celý život... take normalne vypytať, že ešte toto vam zabudli dať ... proste, nie ževraj.. .Ale "Dobrý den, sme zabudli, ked sme po maleho prišli jeho Knihu života".. lenono je fakt, že kým je na hosťovskom, tak je papierovo v domove... takže na navstevy tu knihu davať nemusia... to že nechodi na weekendy, ale je u Vas v podstate furt to už je detail... 😀

magimary
30. sep 2009

skrátka, musia ju pýtať (tak alebo tak)...ak nie na návšetvnom pobyte ale po súde..., ale rozhodne pýtať... 😠 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre