Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
16. okt 2009

leni, nestarš, dnes už to ani v tomto smere nie je to, čo to bývalo... 😅 😉 🙂
pracovala som s deťmi s PU (por.učenia), robila som s nimi priamo korekčné cvičenia a nie je to naozaj taký porblám, chce to len viac trpezlivosti a ochoty cvičiť... 😉

a, áno, mznáčokovci, čakáme na osobné dojmy, ale už teraz sa tešímeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 , vedela som... 😉

magimary
16. okt 2009

nie je to až také zlé... 😀
keby mal so mnou kto cvičiť, vyhla by som sa snád lepšie týmto preklepom... 😅 😀
ale mňa ani nikto nediagnostikoval... 😝 🙂 , ale čo, aj tak dobre...
aspoň si musia iní pri mne cibriť predstavivosť... 😀

dioliana1
16. okt 2009

Cawte, som tu na 10 minut

maznacik007
16. okt 2009

Dakujem Janula NZ takze dalsie konikovske profidietatko je v pestu rodine 😵

tak sud prebehol super az na par drobnosti ze zacal takmer o hodinu neskor ako mal a pojednavanie nam prerusil pravnik tych co nasledovali po nas.. lebo sa dozadoval svojho pojednavania presne na cas... Danulko uz bol nervozny...

bola tam aj mama aj teta maleho.. mile slusne dievcata... az som sa cudovala...

takze teraz cakame na rozsudok a pravoplatnost.. co uz by malo byt ok.. vyzivne nebolo stanovene.. .. z dovodu veku matky..

nestihla som vas precitat.. potom vecer popisem...

takze stali pri nas vsetci svati... lebo keby nechcela to skoncit tak da hladat zak. zastupcu matky... a to by bolo na dlhe lakte...

Dakujem ze ste na nas mysleli

dioliana1
16. okt 2009

Bambulka v piatok 3.10. ochorela tak mi deti doviezli na posledný deň mojej dovči 6.10. obe choré, ešte stále sa liečime zo zápalu priedušiek... kartu u lekára ma Drobček hrubšiu ako ja...

cairka
16. okt 2009

magi, ked si robila aj cvičenia s deťmi, čo sa dá "cvičiť" ešte pred nástupom do školy? Totiž nám psychoška povedala, že u veve vyzerá, že má skríženú lateralitu? a že sa to môže prejaviť neskôr aj poruchami učenia. odporučila len cvičiť obe ruky, to robíme, ale tak či je aj nejaká iná prevencia pred dys-poruchami. Ináč prišla na to psychoška tak, že vôbec nevedela robiť tie cvičenia/hry, čo spolu robili ľavou rukou. sila je, že dovtedy som si to vôbec nevšimla a u nej bola fakt ako chromá, pri tých hrách držala ruku ako postihnutí a vôbec to nevedela správne chytiť...a to aj napriek tomu, že odmala preferovala ľavú ruku, ked som jej niečo podávala, jesť skúšala tiež najprv ľavou rukou, potom si sama prešla na pravú...proste zaujímavé, lebo som si myslela, že bude ľaváčka a nakoniec sme prišli na to, že vedome tú ruku poriadne nevie používať. ale je fakt, že sa to veľmi zlepšilo, hoci teraz už je jasný pravák 😅

cairka
16. okt 2009

maznacik, gratulujem 😵

dio, 😖 prajem skoré uzdravenie detičkám 😉

dioliana1
16. okt 2009

cairka dík už idem off

lenkove
16. okt 2009

Dioliana
ahoooj 🙂

Maznacik,
super!!!

Mary,
no ved ja som to napisala aby vynikol ten rozdiel medzi "predtym" a "teraz"! 😕

magimary
16. okt 2009

Pre pobavenie: 😀

ONA odišla na mesiac do kúpeľov. O tri dni ON poslal telegram:
- Kde sú naše lyžičky, nože a vidličky ... ?
- Spávaj doma ... - prišla odpoveď.
O týždeň ON znovu telegrafuje:
- Kde sú naše lyžičky, nože a vidličky ?
- Spávaj doma. - prišla odpoveď.
Keď sa ONA po mesiaci vrátila domov, ON sa hnevá:
- To si mi nemohla normálne odpovedať ?!?!?!
- Veď som ti napísala, aby si spával doma.

... podíde k manželskej posteli, odkryje paplón a tam sú lyžičky,
nože a
vidličky.

-----

Inak naše najstaršie profizlatíčko má presne dnes 3 rôčky!!! a najmenšie profizlatíčko má presne dnes 10 mesiacov!!! 😵 Moji drahí oslávenci! jeden najstarší, jeden najmladší... 😵

mata2
16. okt 2009

dik dievcata 😔
magi je nieco co moze byt horsie ako dyslexia?
lebo bavila som sa o tom s tomaskovou uckou a ona spomenula,ze to "bude asi nieco horsie",lebo maly sa nechyta ani pri pomockach typu: o ako kruzok,a ako strieska,i ako ihla....on ked vidi pismeno,tak len hada co to je....a povie aj take co sa este neucili...jemu kek vidi napisane tlacene o O a pisane o O...tak nepovie 4x A alebo 4x I....ale kazde pismeno je podla neho ine... 😒

mata2
16. okt 2009

Maznacik gratulujem 😵 😵 😵

magimary
16. okt 2009

nie, mati, iné v tejto oblasti (keďže inak normálne "školsky funguje") to nemá, čo byť... len vystupňovaná dyslexia... ak by mal inú poruchu, tak ani nepíše a neráta...
a keď napíše psímeno, vie, aké napísal?
ma strach a obavy z čítania, neznáša čítať?
ako sa pamätá prečítaný text?
ukazuje si písmenká?
trasie sa, alebo je inak napätý, keď číta?

mata2
16. okt 2009

netrasie sa ,pismenka si ukazuje len ked ho upozornim,pamäta si text,UZ nema rad citanie,teda ma ,ale len ked ma "citat" obrazky 🙄 ,pismenka v pohode napise podla predlohy,ale pomenovat ho nevie...

magimary
16. okt 2009

mati, to bude dyslexia...
ostatné funkcie ma v poriadku (porozumenie textu), takže to nič "horšie" nemôže byť...
náš Tobiko je na tom rovnako-písmená "pozná" všetky, obkreslí, "prečíta", ale solo písmena nevie pomenovať, nepamätá si ako sa to písmeno "volá"... a chodí za mnou a pýta sa ma: "mami, ako sa toto písmeno na začiatku môjho mena volá" (vie, že je to Tobiko, vie, ako vyzerá, vie, čo znamená, vie ho aj napísať, ale NEVIE ho "nazvať")...
a ked som o tom hovorila so psychologičkou (ked sme boli na testy kvôli odkladu), tak povedala, že to sa bude riešiť až potom, keď bude chodiť do školy, že teraz ešte nie... 😖

mayap
16. okt 2009

hodila som ešte nejaké foto detí, a aj toho ako Maťko píše. dnes preberali E a ja som bola v šoku, ako perfektne mu to doma išlo. prišla som na to, že nesmie mať zošit naklonený ale musí ho mať rovno a potom je to perfektné... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mata2,
aj my sme boli s Maťkom v pedagogicko psychologickej poradni. išli sme tam na vlastnú žiadosť. nemusíš sa toho báť... 😉 . poradia, pomôžu, nehryzú...

magimary
16. okt 2009

mayi, píše veľmi pekne 😎 😉
vie to..., tak ho treba trpezlivo upozorňovať, nech sa snaží, keď to vie aj krajšie... 😉

martina_maxian
16. okt 2009

mayap, krásne píše.... 😉 🙂 🙂

brulka
16. okt 2009

Ahojte! No mne sa to zda aj tak neuveritelne ako sa za prvy rok v skole deticky naucia pisat aj citat - ved su taki malicki a po prvom roku su to skolaci a maju plno povinnosti. co si myslite o tom aby dieta uz v prvej triede chodilo do kadejakych kruzkov? nie je toho na dieta moc - ked sa dovtedy len hralo? moja neter zacala chodit na plavanie, vytvarnu a tanecnu no to male chuda chodi domov neskoro skoro ako ja z prace a potom sa este ucit - ved aj my sme po celom dni unavene - nezda sa vam to prehnane? a potom ze sa jej nechce citat. ani mne by sa nechcelo!

magimary
16. okt 2009

brulka, mne sa to zdá veľmi prehnané... 😖
náš Tobiko? budeme radi, ked sa ako-tak rozbehneme v škole (aj to bude same o sebe náročné, veľmi) a
Tomáško? možno by naopak (oproti Tobikovi) svojou šikovnosťou a múdrosťou zvládol aj desať krúžkov (skôr vedomostných ako pohybových), ale nikdy by som mu to neurobila... pre mňa je (u chlapcov) dôležitejšia možnosť hrať sa a vyhrať si svoje detstvo... a nie "krúžkovať"...na to bude čas aj potom-neskôr, keď už bude/ú v škole zabehnutí... 😉
toť môj názor, ale viem, že je to u rôznych ľudí rôzne...ja som však zažila vo svojej praxi deti preťažené (s následkami), dokonca preťaženejšie ako ich rodičia a preto viem, že toto by som svojim deťom neurobila... 😉

brulka
16. okt 2009

ved prave to je aj moj nazor - lebo ten prvy rok musi byt pre ne tazke - ucia sa zodpovednosti - maju zrazu povinnosti atd. a deti sa ucia vela aj hranim maju tolko fantazie a napadov potom im neostane cas ich realizovat nie? kruzky kludne mozu pockat si tiez myslim!!!

najjulinka
autor
16. okt 2009

no zas ak ju to bavi, takto prhnane nie je... všetko su to krúžky, kde hlava može vypnuť 😉 ale je to o tom čo dieťa baví.... ja som akoprváčka chodila na výtvadnú a na pohbove hry (taký všobecnýšport - dalsia telesná 😀 - ale robilo a to tak nenasilne, nedrezurovali nas s kotrmelcamia pod.. .proste sa robilo čosme mal radi, väčšinou nejaká "prekážková" dráha čo nás ako deti bavilo... teké, že peskočiť cez lavičku, kotrmelec na žinenke, kluckovať medzi lopty, výsť na rebriny, šmyknuť sa na naklonenej lavičke, podliezť nejakú tyč a také pakarinky proste)... Na výtvarnej to boo tiež fajn, lebo to sme poprikreslení kecali, pripadne nam pustili rozprávku, starším hudbu a tam sme sa "zoznámili" aj s Divadlom Jára Cimmermana - mali to tam na platni 😉 😀 Proste je doležite vybrať spravne kružky, aby to bol oddych...

yukki
16. okt 2009

No tak to ja si ani nejdem prestaviť čo bude s Kikou v prvej triede! Ona, čo pozornosť neudrží ani na pár minút, ceruzku nechytí, a keď jej ju napravím tak ako má byť tak sa tvári, že som jej zlomila prsty...a nepohne s rukou pre istotu...ajajaááááj...ta to len bude..BOJ!!!

najjulinka
autor
16. okt 2009

Inak Marketka ma na mále aby vedela vyliezť z postielky 😉 😖 😀 😝 😠

mayap
16. okt 2009

yukki
maťo do 4 rokov ceruzku do ruky radšej vôbec nechytal. začal až v škôlke a za 3 roky sa perfektne vypracoval...
takže neboj sa... 😉

cairka
16. okt 2009

ja si myslím, že jeden krúžok je fajn 😅 nie tak ako niektorí majú, že každý deň v týždni niečo, to nie...ale raz do týždňa si myslím, že je fajn. a hlavne také pohybové, základy športu...na hudobný nástroj by som veve nerada dávala, to by musela moc chcieť...ale také niečo na vybehanie jej plánujem. V podstate má teraz tú tanečnú a uvidíme časom, či to zmeníme abo nie, ale jeden jej chcem určite dať.

mayap
16. okt 2009

môj Maťo má v pondelok výtvarný krúžok a v utorok počítačový. sám si ich vybral, zatiaľ ho to baví a krúžky mu končia o 16.00. takže si myslím že je to v pohode...

brulka
16. okt 2009

ju tie vsetky kruzky strasne bavia aöe ma 4 poobedia obsadene. vecer su potom revy ze sa treba ucit - neznasa hlavne citanie - musi citat na budik - jed zazvoni mozu to byt len tri vety do konca ale odmieta to docitata a vyzaduje nech to segra docita. citanie jej aj fakt nejde - teraz je uz druhacka a inak je velmi sikovna. ale co bude v tretej triede ked pridu predmety kde treba citat a z precitaneho sa naucit. to ona vobec nevnima co cita... 😒

cairka
16. okt 2009

brulka, tak to už je moc...to už nie je pre prospech dieťaťu, "na odreagovanie"...

najjulinka
autor
16. okt 2009

inak dnes lucka kcela aby som pustila "tanci tanci" a pýtam sa jej čo mam pisať? a oa na to povie "com", ale dnes povedala "outube" 😀 😀 😀 no zlatá... a dnes sa pobili deti o kočíky hračkarske (u nas aj nakupný vozik hračkarsky je kočík)... máme dokoy 3 kusy a štyria velkáči sú...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre