Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

adkapo
7. dec 2009

Ja bio detičky nemám a obdivujem tých čo si zoberú deti z domova aj keď majú bio 🙂 😉

Myslím si , že zobrať si dieťatko nie je problém , no mali by ste s tým súhlasiť spoločne , teda aj manžel , aby nebol do niečoho tlačený , možno sa o tom ešte viac spolu rozprávať a zvažovať za a proti . A ďalej ide o to aké dieťatko by ste chceli prijať / vek , pohlavie , etnikum atď./ Treba si to poriadne premyslieť a zvážiť , lebo dieťa nie je tovar.Neviem tiež aký sytém náhradného rodičovstva je u vás v ČR/ teda príprava, doba čakania, poradovník atď./ Sú tu aj skúsenejšie snáď Ti oni poradia lepšie a viac.
Veľa šťastia 😉 🙂

adkapo
7. dec 2009

Prajem vám všetkým dobrú noc a zajtra pekný deň !

Viem ,že bude pre viaceré z vás nároční / magi, juli,matimaxi, maznáčik , možno som aj niekoho zabudla / tak veľa síl a trpezlivosti , budem na vás myslieť 😉 😎 😵

najjulinka
autor
7. dec 2009

mna k tomu všetkému čaká zajtra zubárka a j 3 deti nám už prehliadne (tj povozí na kresle 😀 )

magimary
7. dec 2009

ja už mám mravce v bruchu, ako to všetko zajtra zvládneme...
ale keďže na seba navzájom myslíme, verím, že bude fajn 😔 😉
ďakujem, adka...

nás zajtra čaká odber niekoľkých skúmaviek najprv na dermatovenerologickej ambulancii a potom ďalších pár skúmaviek na gastroambulamcii... 😨
malý bude (z krvi) stečený akoby dával krv na transfúznej stanici, zlatinko moje...

juli,a matimaxi a maznáčik a mexx, aj na vás všetkým myslím zase ja...
budeme vnútorne spojení 😕 🙂

najjulinka
autor
7. dec 2009

be mary to nezavidim. ja už do karola hustim, že všetky odbery krvi obchodi on... pre istotu dopredu hustim...

phoebe003
7. dec 2009

Adkapo děkuju 🙂 mne by nevadilo žádné dítě, ani romské, ani vietnamské ani mulátek, nebo černoušek. Ale manžel s tím má problém, takže kdyby nakonec s adpocí souhlasil, muselo by být dětáko "bílé" Tam, kde žijeme je dětský domov o asi 50ti dětech. Jednu dobu jsem tam vedla pěvecký kroužek a pár dětí (většinou romského původu) doučovala jak češtinu, tak matematiku a zjistila jsem, že i děti, které ve škole prospívají "dostatečně" jde při troše snahy a péče a hlavně trpělivosti přimnět k lepším výsledkům.. Kolem svátků se snažíme dětem zajistit pestrou zábavu, andělské slavnosti, pečení a malování perníčků, tvořili jsme s dětmi adventní věnce a podobně. Zjistla jsem, že je velice snadné si k takovému dítěti najít vřelý vstah. já osobně by jsem si chtěla vzít dítě starší, které si bude vědomo, že není "vlastní" ale že milované jako by bylo. Například předškoláčka, nebo školáčka. Jedna moje dobrá kmarádka si adoptovala 3měsíční miminko. Dnes už jsou chlapci 4 roky a je to velice chytrý a šikovný modrooký blonďáček který dokáže vždycky rozesmát, jen si neumím představit, že bych tomu človíčkovi někdy měla říct, že vlastně nejsem jeho máma a že jsem mu v podstatě celý život lhala, a ono se pak rozhodně najít biologickou matku a já budu jen nějaká "teta". Proto bych raději dítko, které si je již vědomo toho, co se kolem něj děje...

martina_maxian
7. dec 2009

ahojte,,, no ďakujem, že na nás budete zajtra myslieť baby,, my určite budeme myslieť na vás.. 🙂 dnes spať určite nebudem,,, ale nevadí.. 🙂 deti sú úžasné,, pripnem pár fotiek z Mikuláša.. 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
7. dec 2009

Jéééj maxi vy ste aj dačo stihli cvaknuť??? My vooobec... 😅

cairka
7. dec 2009

phoebe, ja som teda tiež neriešila taký problém, tak neviem poradiť. Len k tomu, že chceš väčšie dieťa, aby si už uvedomovalo, čo sa deje. Ono je to na tebe, nie je problém, aby aj bábätko vyrastalo v tom, že je zo srdiečka a nie z bruška 😉

mati, na zajtra prajem ľahký a rýchly "pôrod" 😉 😵

najjulinka
autor
7. dec 2009

cairka a nám lahký a rýchly potrat nepraješ??? 😀 😀 😀

martina_maxian
7. dec 2009

Juli, len toto Maťo odfotil, viac nič,,, škoda, že neodfotil aspon Mikuláša.. 😀 cairka ďakujem, dúfam, že to pojde fajn,,, 🙂

magimary
7. dec 2009

juli fuj... 😝
vy nepotrácate, iba prepúšťate bábätká z pôrodnice so šľastnou maminkou a tatinkom... 😅 😉

cairka
7. dec 2009

krásni čertíci 😵 ako keby sa narodili s rožkami 😅 😀

juli, no potrat radšej nie, to nie je pekné slovo 😉 😅

magimary
7. dec 2009

maimaxi, ale sa vám tie rodinné fotečky krásne rozširujú...
za chvíľu budeš musiať mazať, aby s nám mohla ukazovať stále aktuálnejšie rodinné fotečky 😵

martina_maxian
7. dec 2009

magi,, kludne budem vymazávať a pridávať stále aktuálne... ale myslím, že na to už veľmi času asi nebude.. 😀

magimary
7. dec 2009

neboj, zabehnete sa a potom bude aj čas... 😅 😉 😵

juli,písalasimi niečo na skype? mne v tom monete zmizol skype z obrazovky a viac ho nemôžem nájsť 😨 😕

najjulinka
autor
7. dec 2009

nič .. hodila som link aké Duplo n anový rok kcem kupiť.. nevravim, že hned v januári, ale napr. v Marci ma Miruška meniny... Tak možno tak... ked dvojky odídu, tka mam za ciel naučiť sa mirku ako tak hrať... Trošku sa už chytá ale pri štyroch ťažko sa hrať tak rozumne.. Lucku som to naučila v tom čase, ked sme mali lucinku a Bikiku len... 😉 😀 Takže teraz je na rade Mirka aby sa naučila 😉

najjulinka
autor
7. dec 2009

Dobru noc. Idem spať, aj ked s ami nekce... som tak nabudená nervami čo nas všetko zajtra čaká... ale aj hajať treba...

silviaa
7. dec 2009

Mati krasne fotecky, pristane vam to spolu 😀 , na zajtra ti tiez moooc drzim palceky, ako som spravne pochopila mas DD. Drz sa!

martina_maxian
7. dec 2009

Juli dobrú noc,,, ja som tiež na nervy,, spať dnes asi ani nepojdem,,, to sa nedá... 😉

najjulinka
autor
8. dec 2009

Dobré ránko. Už s Lucinkou trenujem ako dnes bue doktorka počítať zuby.. .No som zvedavá ako to zvládneme na ostro 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dioliana1
8. dec 2009

Dobré ráno, my dnes ideme na koncert do Prešova, z decákom, ani neviem kde to bude... 😀

maznacik007
8. dec 2009

Dobre ranko dievcata

mary, matka,juli mexx myslim na vas a v duchu som s vami... 🙂

tak ritka je u nas o dost lepsia.. po noci... asi nebude treba ani ten imazol uvidim pre istotu kupim nech mam..

mati super fotecky.. no proste uzasne...

kto vlastne ostal na to piatokove stretko... ? mozno by sme sa mohli stretnut aj skor ...

juli ake duplo? ja idem kupit detom to lego duplo dom... mi uz toho dost mame a toto sa mi paci a urcite aj ninule...

jaaj este raz to musim napisat dnes je velky den pre nas viacerych tu a fakt to tak super vyslo na dnesny datum aspon pre mna dost znamena...

najjulinka
autor
8. dec 2009

maznacik modrý dom mam v plane raz kupiť 😀

maznacik007
8. dec 2009

no my nakoniec do domova do kolarova nejdeme ze je tam epidemia... ☹ ale co uz v kazdom pripade sa zastavime a aspon J. posleme darcek od danka a pojdeme za nou o dva tyzdne...

ja myslim tento...

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=63126&a...

najjulinka
autor
8. dec 2009

žltý je v pláne tiež.. v žltom maju škrečka, v modrom akvarko 😀 žltý kcem kupiť a k namu aj stajnu, lebo tá je žltá, tak nech sa dá domček rozšíriť 😀

dioliana1
8. dec 2009

juli, mati, mary držím palce

lenkove
8. dec 2009

ticho... ziadne novinky? 🤐

najjulinka
autor
8. dec 2009

Máme zubárku za sebou. Ja žiadne nové kazy, len tie 2 zuby na vytrhnutie čo stále. 😅 Deti vyšli od zubárky jak z obchodu - dostali zubné pasty, omalovanky, cukríky, papieriky kde sa znači kedy si umyvali zubky...

brulka
8. dec 2009

ahojte!

tak mata maxka este sedi v aute - su na ceste 😉 za svojimi pokladmi 😵 😵 😵

leni vy ako? uz je vam lepsie? muzi poslucha ci este frfloce???

jui snad to deckam este dlho vydrzi taky pozitivny vzta k zubnej ambulancii 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre