Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
19. dec 2009

Ahojky a dobre ranko ideme dnes poslat jeziskovy list na vianocne trhy a potom gratulovat Jakubovej sesternici, ma narodeniny v ten isty den ako Jakub srdieckove. Kokso to uz budu 3 roky co sme ho videli prvy raz.

Vy ako pocitate srdieckove odo dna 1. interakcie alebo sudu?? My odo dna 1. interakcie

najjulinka
autor
19. dec 2009

Dobre rano... toto bol zabijak... O jednej Domča flaša, o tretej Lucka flaša, o piatej zas domča... 🙄 🙄 🙄

yukki
19. dec 2009

Ja odo dňa kedy sme si Kiku priviezli domkov. To bude zajtra dva roky.
U nás tiež nie najkrajšie ráno...Kika už pred šiestou vstala že ona ide so mnou...no samozrejme vonku tma zima, ani som s ňou zarevanou nepostíhala všetko a teraz celkom nevýchovne kuká na telku a ja varím, kúrim chystám raňajky...všetko to, čo robím ináč kým ešte ráno spí...

najjulinka
autor
19. dec 2009

možno by sme mali aj my zaviesť telku 😀 😀 😀 u nás sa telka nečumakuje... ani telku nemame, ale ani na nete nepozerajú deti telku.... občas výnimočne bol večerníček,a lebo na youtube pingu 😀 😀 😀 ale to hlavne ked Lucka nemala partnera na hru, ked sme mali len ju a Dominiku...

najjulinka
autor
19. dec 2009

Lucinka mi už pár minut sedí na záchode 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
19. dec 2009

u nás sa telka takto pred rokom ešte tiež nečumákovala...to Kika nevydržala ani jednu celú rozprávku.

najjulinka
autor
19. dec 2009

no lucka pingu vydržala, ale väčšinou s nami pozeala, bola mala na to aby som ju bez vysvetlenia nechala čumakovať telku.......... a kludne pingu vydržala aj všetky kuknuť za sebou 😀 😀 😀

najjulinka
autor
19. dec 2009

No Lucka csedela na záchode asi 20minut.. .výsledok asi žiadny,a le však čo už....

lenkove
19. dec 2009

Zicon
krasne oslavte dnes srdieckoviny 😵
ja neviem kedy budem slavit.. ja som nasu este nevidela ani spis a uz ju mam v srdiecku 😨

Yukki, no teeeda, televizor a sama a sedi 😵 to znie velmi dobre 😵

cairka
19. dec 2009

dobré ránko.
aj my máme srdiečkové deň, ked prišla domov 😉
a veve kukala DVD (Teletubbies) už skoro, neviem presne ale niekedy medzi rokom a pol - dvoma rokmi sme začli. A nepríde mi to nevýchovné...ved tam nesedela pol dňa, ale pol hodiny, rovnako ako mi nepríde nevýchovné, ked sa hrá na PC - len ked sme doma kvôli chorobe alebo zlému počasiu - má viacero tých detských programov, najviac fičia Detský kútik 2 - tam má omaľovánky, skladačky, také hry na priestorovú orientáciu (označ, čo je pred, za, medzi, napravo, naľavo...), čítané rozprávky a nejaké pesničky a druhá hra, čo hrá rada, je Výmyselník Dobromír - a tam má zas skladačky, puzzle a taká hra ako človeče, to hrávame spolu, na stole moc človeče zatiaľ nechce. A nech si hovorí kto chce, čo chce, myslím, že práve práca s myšou jej pomohla sa posunúť v jemnej motorike, lebo v dobe, ked "ovládla" myš, začla aj výrazne krajšie kresliť - ona mala zápestie strašne stuhnuté, to bola jediná vec, ktorú jej psychologička "vyčítala" a na to tá myška zabrala 😝 😎 Rozhodne netrávi viac času hraním na pc, pri telke, ako hraním sa reálne, ale ako pomoc mi to nepríde zlé 😠

najjulinka
autor
19. dec 2009

u nas snežia chumáče 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
19. dec 2009

u nás svieti slniečko a je úplne nádherne 😵

adrianamickova
19. dec 2009

urady nám davali deti pred Vianocami,aj my Soňku 21.12 doniesli domov 😵
Yukki,ako boli ste naIA?

lenkove
19. dec 2009

pred Vianocami sa urady idu rozkrajat, ale naozaj to tak vychadzedzaa..
Adi a kolko mala Sonicka a Amalka ked ste si ich priniesli? mozem vediet? ja si robim taku anketku... ze ako na tom budeme my 😔

lenkove
19. dec 2009

inak tu je jasno, vraj minus 12 🙂 a od pondelka ma byt plus, to pocasie je nemozne 😠 😠 a na Vianoce hlasia dazd u nas na Slovensku ☹ 😖 😢

adrianamickova
19. dec 2009

S-2 mesačná,A-6mesačná ,sonka darček pod stromček,amalka na moje meniny 🙂 🙂

yukki
19. dec 2009

Boli, Adi. Malá je zlatá. Ani som nič nefotila lebo som bola aj s Kikou, všetci sme vyviazli bez zranení. Tak teraz ideme čakať papier z Kraja, že si môžem dať žiadosť na súd...

marketka1
19. dec 2009

Ahojte pekný deň všetkým.Vás dočítať to stíham len na etapy. 🙂

yukki aký máš postup na súd? lebo nám stým pomáhala p.zo sociálky a Kubko bol doma za tri týždne.

najjulinka
autor
19. dec 2009

marketka, tak ten známi, žo dietoval bezlepkovo už nedijetuje nejaký ten rok a povedal, že z netu recepty, že nepisal si žiadne... takže nepomožem... 😖

najjulinka
autor
19. dec 2009

ten naš známi nemá celiakiu, ale nejaké iné dedičné ochorenie... a ono dietu nedrží nonstop... pisal, že držal viackrat dietu bezlepkovu, tka odhadujem, že asi po operáciach vždy ..... viem že oni preventivne u deti do roka mali bezlepkovu dietu dodržiavať, ael u detí do roka to nei je žiaden problem... to sme vlastne aj my s Domčou preventivne mali do roka bezlepkovu dietu...
tak držím palce, nech nejaké koláčiky vyjdu tak ako maju, aby boli chutné 😉 😀 😀 😀

yukki
19. dec 2009

Aj za mňa to napísala pri Kike pani zo sociálky, takže to využijem aj teraz. Tam to už ide šikovne, len musím čakať na papier z KÚ....a im odošlú ten...posudok? či správu? z interakcie najskôr v pondelok (pozajtra), t.j. pred sviatkami to vybavovať v KE už nebudú....rátam, že najskôr v polke januára mi ten papier z KE príde...no a k tej žiadosti musím doložiť zas potvrdenie o zdr.stave, odpis z registra, potvrd.o príjme....tak ako tie veci si skúsim vybaviť v tú prvú polovicu januárovú. Potom rátam min.mesiac, kým bude vytýčené pojednávanie (=polka-koniec februára), plus nejaké dni kým rozsudok nadobudne právoplatnosť (to sa môže predlžovať v príp.že bio ho neprevezme alebo sa odvolá)

najjulinka
autor
19. dec 2009

yukki u mna v KE nič k sudu nekceli - žiadne papiere... kceli len mňa... 😉 😀 😀 😀

najjulinka
autor
19. dec 2009

a od podania žiadosti na urad - čiže od toho kedy som dokladala prijem a všetko až po sud prebehlo 13-14mesiacov, takže moc aktuálne to na urade nemali...

lenkove
19. dec 2009

Juli, vy ste boli nejaki protekcni.. 🙂 😉 no a som zvedava kedy nam vytycia.. Martinkovcom to kolko trvalo? Mesiac?
a Yukki ten register si sama musis vybavovat? (to aby som zacala) 😝 a tebe malu na predbezko alebo hostovsky nedaju? 😨 a ak sa mozem spytat, mala je z ineho kraja ako vy?

cairka
19. dec 2009

tak my máme upečené perníčky. rastie mi doma pekárka, v podstate som len asistovala a starala sa o rúru 😎 veve vaľkala (za mojej asistencie) a vykrajovala (takmer sama) 😵
odo mňa papiere na súd chceli, ale ako som ich podala sudkyni, tak ich založila do spisu, ani sa na ne nekukla 😠

yukki
19. dec 2009

no tak dobre by bolo, keby na súd nič nechceli, ušetrila by som si nejaké behačky, ale odo mňa chceli pri Kike na súde všetko ešte raz...a súd bude v tom istom meste. Však ale to je najmenej, tie potvrdenia. Blbé je, že to vyšlo na obdobie sviatkov, to predpokladám že do takého 11,1,2010 sa nič také na úradoch riešiť nebude...tak s tým aj rátam. Milo by ma prekvapili, keby hej.

lenkove
19. dec 2009

Juli, my sme od podania ziadosti po DUFAM sud tiez asi tak.. od zapisania po ten "spravny" telefonat 😉 4 mesiace a trosku 😅

lenkove
19. dec 2009

Cairka to je dobreeeeeeeeeeeeeeee ten spis
a Vevuska je sikovna 😵 😵 😵 😵 😵 na taku malicku je fakt velmi trpezliva a dosledna v dokoncovani veci, waw 😨 waw 😕 waw 😵 😀

yukki
19. dec 2009

Lenkove malá je z iného okresu, kraj ten istý. Na hosťovský nie a predbežko...to asi čert ako diabol, keď sa do mesiaca vytýči pojednávanie tak je to už dosť fuk...A odpis neviem, asi sama. Alebo teda výpis, teraz neviem, ale však si to ešte ozrejmím.

lenkove
19. dec 2009

na mojom krajskom urade sa riesi aj medzisviatkami a zacinaju 4.1 😉 mozno aj vasom 🙂
Inak ja sa pytam na hostovsky a pritom 😝 aj ja chcem cim skor sud, lebo na hostovsky sa nevybavia prispevky.. a predbezko nam tiez, ako sme sa informovali, neuznaju, az sud. 😝 takze Yukki nemusis ma comment 😝 chapem 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre