Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
19. feb 2010

mne poradila dologel lekarka.. celkom si ho tam necha aplikovat.. ten nepoznate ci je dobry? 😅
popytam sa po tych co spominas v lekarni..

maznacik007
19. feb 2010

lenka zavisi od dietata... ja som si to testovala na mojej Ninke este.. vselijake druhy a jej najlepsie pomahali tie co som pisala.. ale ten dologel nepoznam... ale isto je dobry...
co ja mozem porovnavat tychto mojich .. tak ninka bola citlivejsia na prerezavanie zubov.. viac toho gelu sme spotrebovavali.. proste citliva baba.. dankovi fakt len obcas.. a len tie najhorsie stavy ked sa to uz ide prerezat cez dasno...

ninke som normalne musela davat nurofen pri zuboch od bolesti nielen ten gel...

cairka
19. feb 2010

baby, aký list mi má prísť z kraja, že môžem začať prípravu? totiž už minulý týždeň mi prišlo, že začínajú správne konanie vo veci zapísania do zoznamu..., ale v piatok, ked som tam bola, mi povedala, že ešte nemá odpis z RT a ked príde, tak pošle žiadosť na návrat...to mi príde ešte jeden list, že to poslali návratu? V tom prvom sa nič nepíše o príprave...to asi nie je ono, že?

cairka
19. feb 2010

leni, ja by som jej tiež dala aj brufen, abo niečo na bolesť, čo máš, ak nezaberá gel a má opuchnuté dasienka

maznacik007
19. feb 2010

nie to nie je ono.... este treba cakat... mali by ta nakontaktovat z navratu ze im uz prisla tvoja zlozka... /ale najprv sa musia este poriesit tie veci okolo/
existovalo usmernenie z ministerstva ze ak je uz odpis z RT a je cisty tak sa moze zacat s pripravou... ale zalezi len a len na navrate ci to bude akceptovat...

lenkove
19. feb 2010

Cairka
hlavne su tam tiez lehoty, skus zavolat na kraj ci to uz je 😅 ja som nevolala a papiere som dostala riadne neskoro (hoci boli vydane skor, aj dva tyzdne rozdiel...) ak si spominas na wolfskinku, ta stale "otravovala" a mala to o dost skor 😕 😅

no teraz mi spi 😔 ja uz haluzim, ze nieco nerobim dobre 😔 ked reve a vzpina sa na rukach len ju drzim a hladkam, prip. hojdam, ked hovorim alebo spievam tak ma bije 😎 ked ju ulozim, reve, dam hracky, chvilu prestane a potom place lebo je unavena 😅 chuda male.. 😔

maznacik007
19. feb 2010

cairka ja nemam teraz cas... ale napisem ti potom do IP o tych lehotach... aj my sme to rychlo poriesili...

Lenka to neni o tebe mala zazila velku zmenu a smuti... to je normalne... a hnev je len jedno stadium a dobre stadium... len trpezlivost a laska pomoze... aj ked je to niekedy sakra tazke.. to verim...

yukki
19. feb 2010

Lenkove, hlavu hore....to čo robíš je to najlepšie.
Baby, včera som volala že či môžme ísť za malou na návtevu a mi rovno povedali že si ju mám v piatok vziať a v nedeľu vrátiť. Nechcela som to takto robiť, )kôli deťom, nie je to dobré, myslím, že je to mimoriadne stresujúce) aj keď mi to ponúkli sami profi....ale včera ďalšie okolnosti vyšli najavo ktoré celý proces pravdepodobne zamotajú a predĺžia....tak do toho idem. Kika je z toho blbá, čo sa deje....aj kôli nej. Skoro dva mesiace sme malú ani nevideli, lebo som dúfala v rýchly proces.
Tak nám držte palce, nebola som na to pripravená ale tak snáď ju vrátime nepoškodenú...

najjulinka
autor
19. feb 2010

U nás babinec hajuši.. .Aj Lucinka!!!!!!!! Tá mi skoro v kočíku zaspavala dnes doobeda.

magimary
19. feb 2010

😵 😵 😵 hurá!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵
už máme správu o interakcii!!! 😵 😵 😵
tak fajn napísanú, reálne, ako bolo, že naša "interakcia" trvala desať mesiacov ( 😅 ), teda tak to tam nie je doslovne napísané, iba teda v tom duchu, že malý je aj doteraz u nás...
pani na úrade to tak navrhla a schválila, takže, spíšeme návrh na súd a čakáme na pojednávanie!!! 😵 😵 😵 😵
ale to asi až bud. týždeň...

ozaj, od pondelka, idem na tri dni na také "sústrednie" školiteľov (z radou úradníkov) na profi... 😅 , som zvedavá, čo to bude zač...to akože my budeme školiť úradníkov... a, leni-maznáčik-budeme to mať v Senci (v nejakom hoteli Družba 😕 , nevieš, kde to je presne?)...
ešte neviem, čo s malým, ale nejak to snáď potiahne mužík spolu s mojou maminou... ale ešte o tom nevedia 😅 😕

mati, mexx, to zn., že nepôjdeme ani na schôdzu...

maznacik007
19. feb 2010

mary super.. tak este pockat na pojednavanie.. vy mate tusim to dobre ze sa da mame lahko dorucit obsielka pokial viem.. tak to je vyhoda.. inak.. dost velka..

hotel druzba je na juznej strane jazier... /ako je zeleznica.. normalne ides do arealu a potom po tej ceste okolo sukromnych chat.. /popri zeleznici stale / a je to vlastne az takmer na konci juhu.. v takom mensom cipe... myslim ze je to tam fajn oznacene...

teda najprv pojdes na juh na jazera.. ku stanici ... vlastne..

maznacik007
19. feb 2010

yukki super budem na vas velmi mysliet... aby ste babiku vratili celu....

my mame zajtra ten krst.. tak vyrabam slanu tortu a salat cestovinovy s kur. mesom a tak.. uz sa tesime na janulu a lauriku

najjulinka
autor
19. feb 2010

mary aj nam psychologicka napisala niečo ako, že dieta je u nas a v najlepšom zaujme dieťaťa je ostat u nas, lebo mame už vzťah dávno.... žiadne také, že IA na oko.. napisala tak ako je proste...
a najlepšie, že do domova došlo, že "povolenie o nadviazanie vzťahu" nás s luckou.... tak niektorých dvihalo zo stoličky, že ako také može prisť, že je jasne, že vzťah už mame davno a ja som mala z toho srandu, že po takom čase v jednej domacnosti nam dovolili mať vzťah, že sme bez povolenia mali dovtedy vzťah 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
19. feb 2010

magi, super 😵

maznacik, pozdrav janulu, tu už nejak nechodí 😒

ja som dnes vonku nemohla z veve 😀 som nevedela, či sa hambiť, abo sa smiať 😝 sa hrala s takým cigánčikom (echt osadník), tiež 3r. ale o hlavu nižším a riadne zafúľaným a došla k nemu, že "prečo si taký špinavý?" vytiahla papierovú vreckovku a začla ho utierať 😅 a zips mal len tak do pol zapnutý, tak ho zapla úplne 😀 😀 a chlapča na ňu len kukalo, či je normálna 😀 a pochválil sa jej, že má 5 centov 😝

saskah7
19. feb 2010

Cairka, milunkeeee 😵
Mary, ked uz budes tou pani skolitelkou, tak asi pojdem k tebe na tu pripravu... 😉

magimary
19. feb 2010

leni-maznáčik, dík, len ja ani neviem, kde sú jazerá Juh 😅 🙄 , kde je to, keď pôjdem od námestia-od autobusu? 😕
a zajtra, budem na vás myslieť, aby vám to celé dobre vypálilo a tiež pozdrav janulu 😉

hej, juli, tak to máme aj my napísané, tak pekne 😵 , že malý tu má všetko a aaj o nás je tam, že už sme oddovzdali 5 detí, že toto sme si vybrali a bolo nám riadne ponúknuté a my sme ponuku pirjali atd... 🙂

cairka ai,., dík 🙂

saška 😀 , ak som to správne pochopila, tak my budeme "školiť" úradníkov, aby oni potom mohli školiť záujemcov o profi 😅 ..., takže teba jedine "súkromne vyškolím", teda už som... 😀 a nakoniec mi teraz napísali, že to nie je tri dni ale týždeň ( 😲 ), no mama aj mm to už vedia a na veľa to prijali ako fakt, tak snáď to prežijú ten týždeň... 😕 le ak sa bude dať, tak by som odtiaľ utekala domov, aby to mali "varovčíci" ľahšie...

maznacik007
19. feb 2010

mary to peso je dost daleko.. min. dva a pol km... ale ak pojdes z autobuska tak prejdes kratkou ulicou /tak sa vola / na pesiu zonu a potom stale rovno po pesej zone.... nikam nezabacat az k stanici zeleznicnej.. a potom dnu do arealu jazier.. a smerom k sukromnym chatam a tam stale po tej ceste neodbacat a po pravej strane .. to bude.. ale aj odtial je to este min. jeden km...

saskah ak pojdes do usmevu tak ta mozno budem skolit ja 😉 o chvilu zaciname 😉 ale ty si tusim chcela ist na urad... 😉

mary inak ked budes v sc sa mozeme stretnut.. zajtra to kedy zacina.. pripadne ak by si chcela a dalo sa tak mozes prist pozriet na krst a male pohostenie a stretnut sa s nami aj s janulou.. tak ze by muz pre teba siel a spet ta doviezol.. lebo my to budeme mat v pastoracnom centre... pri kostole.. sak mi napis na skype..
prip. ti este mozem ponuknut tam odvoz. lebo muz pojde pre janulu okolo deviatej na zeleznicnu stanicu.. tak ta moze hodit do toho hotela.. sak mi napis na skype... ak budes chciet..

maznacik007
19. feb 2010

inak ja som dnes dostala krasnu jarnu kyticu biele tulipani a frezie... od muza .. mame vyrocnik.. 😀 a teraz tu obsmrda... ze ci budeme vecer oslavovat co znamena ci mu nieco ponuknem z toho co chystam... prave som potiahla tu slanu toru .. syrom z krobacikov... zajtra rano ozdobim...

saskah7
19. feb 2010

Maznacik... nie, ja by som radsej navratacky kurz (najblizsie vsak az v maji ☹ ), uradnacky urcite nie, to uz viem, ze mi nic neda... len papier (hoci je to zadarmo a to tiez laka 😀 ), ale ked uz, tak radsej nieco, co ma fakt pripravi... o Usmevackom vela neviem, iba to, ze nie je pobytovy, ale "pondelkovy" po niekolko mesiacov....
napis nieco o tom, co chystate teraz vy, kde bude, ako dlho, kolko stoji... a tak...
ono, mna v tom vsetkom rozhodovani brzdi aj to, ze co ak si zaplatim nemaly peniaz za kurz a potom ani 3 roky nenajdem pracu, ako to teraz, zial, je s mnohymi novymi profi ziadatelmi... preto som sa aj pytala pred par "strankami" otazku, ze ci sa mozem v nejakom domove pytat na pripadnu pracu, aj ked este nemam pripravu, ci sa so mnou vobec budu bavit?

saskah7
19. feb 2010

a este Maznacik... blahozelam k vyrociu 😵
aj my sme mali teraz v januari - okruhlucke... 😵

mexx
19. feb 2010

Saska, ja som sa informovala v detskych domovoch na pracu aj predtym, ako som mala pripravu, aby som mala aspon sajnu, kde su ake-take sance. Dokonca som bola aj na jednom pohovore este bez pripravy. Niektore domovy su ochotne zamestnat, aj ked este nemas pripravu, ked velmi potrebuju, resp. ked velmi chcu prave teba... 🙂 🙂

magimary
19. feb 2010

jé, ahoj mexx 😵 !

leni, ja idem do toho Senca až v pondelok 😉 , zajtra naplno využívame sobotu-pracovne...v podkroví-ako inak?! 😅 , konečne ideme dokončiť sadrokartóny v celom ešte neurobenom podkroví (čiže všetko okrem už hotových izieb), to bude makačka 😝 , ale poteší výsledok 😵 ...
no, s tou diaľkou si ma nepotešila... 😝 🙄

saška, môžeš to skúsiť obvolať si tie decáky, niektorý možno zareaguje, niektroý nie, ale za pokus nič nedáš... 😉 , ja som mala najprv decák, až potom prípravu... tak ale ja som bola "pionier" medzi PR, tak to bolo trošku iné, ako dnes... skús a uvidíš... aj kvôli jednému dd, ktorý by sa ti ozval to stojí za to...

lenuska74
19. feb 2010

ahojte 🙂
merii gratulujem i úspešnej IA :DDD tak už len rýchlo šup šup súd a máte to za sebou 😵

magimary
19. feb 2010

leni, 😉 🙂
a ty ako? 😉

lenuska74
19. feb 2010

smutno nič som nevymyslela 😢 ale ved uvidíme

lenkove
19. feb 2010

Yukki
ty mas teraz asi uz ine starosti ale uzite si to 😵 bude to ok,neboj a Kike to istotne pomoze, je to pochopitelnejsie pre jej hlavicku.. drzte sa!

inak, Yukki, Cairka, Macocha a ine co vychovavate same, klobuk dolu 😔 ja estelen tyzden a kurnik, nemusi mi nikto pomahat cez den ale pri ukladani by veru niekto bodol, kto by revunovi mliecko doniesol, lebo revun sa dlho splachce a potom chladne mliecko nechce, rozmaznanec jeden! a ze cigancata zjedia vsetko 😀 😎

najjulinka
autor
19. feb 2010

Baby občas sa pošťastí... Kamaratka vyberala teraz z dvoch decakov si , kde prijmali... A vybrala jeden.. .A dnes som stretla jednu známu a jej dcera 2 týždne robi profi v tom druhom 😉 😀

magimary
19. feb 2010

leni, ach ☹ ..
a môj mail si včera dostala? 😕

lenuska74
19. feb 2010

ano dostala a vďaka už som odpísala 🙂

tatiannna
19. feb 2010

Lenkove ja si tiež neviem predstaviť byť na dieťa sama...iná odvaha, uf...ja radšej vo dvojici fungujem...

No, nové info ohľadom profi v našich krajoch - Veľké Uherce neberú, Jelka mi napísala, že tak ďaleko nedávajú, ale aj tak nemajú voľné

A dnes som bola na dobrom seminári Návratu o predchádzaní poruchám učenia a bolo tam také dievčatko 6-ročné rómske s atopickým ekzémom po celom telíčku a mala vetu, že "Ja sa hrozne bojím, keď sa ma niekto dotkne, že mi dá slimáka..." akože nikto nechápal, ani jej profi mama, že čo je ten slimák, ale vraj je to pre ňu nejaká hrozba...

No a malej trvalo tak cca 20 minút, kým sa na mňa nalepila, kreslili sme, vymaľovávali, rozprávali, na záchod so mnou chodila a že aj domov ide so mnou...no ako ja by som ju brala...ale hrozne ma potešila ako ma poctila tým, že som sa jej zrovna ja mohla dotýkať...fakt keď sa jej niekto dotkol, tak kričala alebo sa aspoń trhla a zamračila...k tomu ešte celiakia a ADHD a doma je veselo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre