Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

juliap
24. feb 2010

aha, cize ak mi robi danove zamestnavatel, mala by som povedat, ze mi to tam ma zaskrtnut a uviest ...

marketka1
24. feb 2010

tak zamestnávateľ by to mal vedieť.

tatiannna
24. feb 2010

ježiši, ja som ešte na tom ani nezačala robiť...nestresujte ma 🙂

aksuram
24. feb 2010

Ahojte,
tak uz sme sa s detmi zohrali natolko, ze obcas aj net stiham. Tak sa idem pochvalit aj Vam-uz je aj zo mna profimama surodencov- bambulka ma 5,5 roka a bambuliacik 1,5 roka 🙂

macocha
24. feb 2010

Baby to ste ma teraz dostali, lebo ja som sa v práci pýtala a môj zamestnávateľ tvrdil, že nárok na tú prémiu nemám a ako tak pozerám, asi áno... takze mi to v tej ziadosti o vykonanie skrtli... to by jeden z toho scvokol, čo všetko musí sledovať. 😒

Maruska gratulujem 🙂 🙂 Nech sa vám darí.

maznacik007
24. feb 2010

aksuram... gratulujem.. k profi...

ja som tiez danove este neriesila dnes mala vystupuje na akademii. muz ju prave viezol do kulturaku.... a mne maly spi ako o polnoci.. tak neviem ci tam vobec stiham prist.. 😒

yukki myslim na vas nech to dobre dopadne...

Aká je výška zamestnaneckej prémie?

Výška zamestnaneckej prémie nepriamoúmerne závisí od dosiahnutých príjmov zamestnanca. Pre rok 2009 sa bude jednať o dve príjmové skupiny: zamestnanci s ročným príjmom od 1 773 do 3 546 eur a zamestnanci s ročným príjmom nad 3 546 eur.

Príjem od 1773 do 3546 eur

U zamestnancov, ktorí dosiahnu príjem v rámci tohto pásma (napr. 2 000, 2400,...3545 eur) sa zamestnanecká prémia vypočíta podľa vzorca:

(nezdaniteľná časť ZD1 na daňovníka – ZD1 z minimálnej mzdy) x 19 %

Zamestnanecká prémia tak pre všetkých zamestnancov, ktorí dosiahnu v roku 2009 príjmy v pásme od 1 773 do 3 456 eur predstavuje 181,03 eura za 12 mesiacov.

Príjem nad 3546 eur

Prípade, že má zamestnanec vyšší príjem ako 3 546 eur, vypočítava sa zamestnanecká prémia podľa vzorca:

(nezdaniteľná časť ZD1 na daňovníka – ZD1 daňovníka) x 19 %

Príklad: Príjem pani Novákovej za rok je 4 200 eur a splnila všetky podmienky pre získanie nároku na zamestnaneckú prémiu. Aby sme získali základ dane, musíme od dosiahnutých príjmov odpočítať poistné (13,4 %). ZD pani Novákovej tak predstavuje 3 637,20 eur. Zamestnanecká prémia pani Novákovej potom bude: (4 025,70 – 3 637,20)x 19 % = 73,82 eur

mixka
24. feb 2010

ahojte 🙂

ja som dnes zacala balit a zacala som tusim neskoro ☹ mam pocit, ze do soboty to nemam sancu stihnut 🙄

cairka
24. feb 2010

my sme práve pozerali takú rozprávku, že som sa až naštvala pri nej 🙄 o dvoch deťoch, chlapec a sestra, a dievčatko ochorelo, angína, a prišla babička a doniesla jej puding. Len jej, lebo je chorá. a tak to bolo pár dní, až kým chlapec raz si nechcel zobrať z toho pudingu a ho načapali a za trest nemohol už ani počúvať rozprávky, čo babička číta sestre, tak sa nahneval, UŠIEL z domu do zoo (po vlka, aby zožral babičku ako v červenej čiapočke 😀 ) a tam zaspal a prechladol a bol happyend, že už je chorý a môže aj on puding 😕 Som len ja divná, ked sa mi to zdá divné? teda aj veve to prišlo divné, tak sme divné dve 😝

tatiannna
24. feb 2010

dievčatá, tak my sme sa po udalostiach posledných dní a po rozhovoroch rozhodli, že ideme riešiť to pestúnstvo malého dieťaťa, také cca 1-2 roky...že to je teraz naša priorita a ostatné necháme bokom...

len by som sa chcela opýtať, ja mám teraz takú situáciu, že nemám žiadny trvalý pracovný pomer, akože robím na dohody, ale to nie je pravidelný príjem...je toto problém? máte s tým niekto skúsenosť, žeby to na súde mohol byť problém? lebo však stejne pôjdem s malým na materskú, tak to si mám na 1 či 2 mesiace hľadať prácu??

najjulinka
autor
24. feb 2010

tatiannna v pohode aj nezamestnaní možu byť pestunmi 😉
Aj ked poviem, že na sude to vyznelo velmi dobre ked som povedala svoj prijem a že ine dieťa okrem Lucinky s manželom nemame, len profesionalne deti a na to biomatka povedlaa svoj prijem a z toho 9 deti ma živiť.... To vyznelo skoro akože Lucke po osemnastke dame aj dom s bazenom... asi tak to vyznelo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Akože ale je to fuk kolko zarabaš, či nezarabaš 😉

tatiannna
24. feb 2010

jááj, tak ale pýtať sa na to budú teda...chápem...no dúfajme, že to problém fakt nebude...

a to normálne aj nezamestnaným na súde priklepnú dieťa? zvláštne...

maznacik007
24. feb 2010

tatianna...

ja ti nechcem brat iluzie ale to ze nastupis s dietatkom o mesiac dva na rodicovsky /na materske nie.. to sa da len do 8 mesiacov veku u tychto deti/ je malo pravdepodobne... trva to dlhsie... len pokial sa vytyci pojednavanie... to trva nez spisu rozsudok.. ak budu vsetky okolnosti priaznive a neprijde k odroceniu /bio sa nedostavia , neprevezmu atd/ a potom este tiez trva tak mesiac a pol niekedy aj viac.. nez to nadobudne pravoplatnost... /pisem o petunstve.. pri adopcii ak je vyslovena osvojitelnost to ide rychlejsie samozrejme.../

ja ti mozem napisat na pri. nase casy...
koniec aprila 2009 sme isli na urad pre dotazniky
15. jula sme boli oficialne zapisany v zozname pestunov
od augusta 5 teho sme mali maleho na hostovskom pobyte /uz bolo podane na sud/
sud bol v polke oktobra...
pravoplatnost 8.12.

na rodicovsku dovolenku som mohla nastupit az od 8.12. skor sa neda...

co sa tyka prijmu.. tak u nas sa to riesilo.. a v case sudu bolo manzel nezamestnany a museli sme dolozit podpisanu pracovnu zmluvu od novembra 2009 /on nerobil vlastne dva mesiace september a oktober/ ale nase prijmy boli nadstandartne... a zasa v tom potvrdeni od zamestnavatela o mzde co sme dokladali... /ja som mala priemerny plat v ba / tak zahrnuli aj odstupne co muz dostal.. takze to bolo cele ok...
takze sme museli toto dokladat.. lebo sa na to sudkyna vyslovene pytala.. /ale dopredu nas aj zo socialky upozornili/ je to aj v rozsudku... v tom odovodneni
toto bol sud v novych zamkoch

zasa mojho svagra sestra... si brali novorodeniatko.. z ba... aj tu mali sud.. a oni boli obaja nezamestnani... /ako maju krasny dom a plno penazi.. dostali dedicstvo... a tak/ a im dokonca kvoli tomu odrocila sud.. ze nepreukazali ako financne zabezpecia rodinu.. a jej muz sa potom zamestnal u mojho svagra v s.r.o. fiktivne.. a to dolozili....

ale ako som ti pisala.. este mas dost casu a da sa to poriesit pocual som uz ze to dokladovali financnou hotovostou na ucte /nasetrene../ ked islo o zeny samozivitelky a tak...

ale zavisi od sudu... osobne si myslim ze este mas cas. a mozes to poriesit.. dovtedy...

tatiannna
24. feb 2010

Maznáčik ďakujem.

Ono ja na materský ani rodičovský ani nemám v pláne ísť, to bolo tak vo všeobecnosti, že ako sa to rieši.

Ale presne to, čo si popísala mi robí problém s tou prácou...že napríklad súd bude vytýčený o pol roka, ale ja o dva mesiace môžem mať na predbežko dieťa doma...a ako kurňa môžem chodiť do práce, keď budem mať dieťa doma?

Nás tieto úrady a súdy asi fakt prinútia k tomu, že sa zoberieme 🙂

maznacik007
24. feb 2010

tatianna... ono keby ti dali predbezko tak by to bolo super.. ale to je fakt na lubovoli sudu.. a ked je dieta v profirodine.. /co 1-2 rocne byt musi/ tak sa neponahlaju a predbezka niekedy zamietaju...

my sme tak mali maleho pat mesiacov.. a zvladli sme to... aj ked s odretymi usami... ale da sa.. ono este pokial je dieta v dobrej profi tak sa da.. u nas ale to bolo o to horsie.. ze by siel zasa do dalsej rodiny alebo pendloval medzi rodinami a domovom.. tak sme ho vzali na hostovsky...

popytaj sa cairky.. ona ti bude vediet povedat co sa tyka sudu a mzdy.. lebo ona si tak brala malu.. ze sama.. u nej viem ze mali hostovsky.. tusim rok...

tatianna.. a uz vies odkial bude maly? lebo nie vsade davaju predbezka.. na pestunstvo... 😒

tatiannna
24. feb 2010

neviem, ešte nemáme vybraté konkrétne dieťa...

CIARKA tak prosím o tvoju skúsenosť, ďakujem 🙂

tatiannna
24. feb 2010

AKSURAM gratulujem aj aj...toľko malých detičiek doma, veselo 🙂 ak sa smiem spýtať, odkiaľ máš deti? (aj keď ja profi toho času neriešim vlastne, xixi)

cairka
24. feb 2010

tatianna, no mňa sa teraz už sociálna pýtala, že ako chcem uživiť 2 deti, ked som bez roboty...
no a pri veve, ju som brala 17.12.06 z DD na hosťovský, súd bol začiatkom septembra, ale kedže matka nepreberala poštu,tak právoplatnosť až 13.11. 07 ...a ešte + mesiac, kým prišli koruny... Ináč ja som bola zamestnaná, ked som veve brala, ale len do júna som mala na dobu určitú a už mi nepredĺžili a na súde sa tiež pýtala sudkyňa, že ako môžem nezamestnaná brať dieťa... ale tak našťastie si dala vysvetliť, že keby súdy nerobili drahoty, tak ja som mohla mať dávo do júna poriešené všetko... A že ja som mala rok dieťa doma, na ktoré DD bral koruny a ja ani halier - to som zistila až spätne, to nikoho netrápilo 🤐

mexx
24. feb 2010

Bry vecer,

dieta tu z postele vyhukuje, spat ani za svet, tak sa pri nom este po nete pozeram. Dnes sme mali schodzu, tak mam zas hlavu jak melon, a na tri tyzdne pokoj. Ale dobre bolo... 🙂

A som sa dnes dopocula od nasej pani riaditelky, ze v DeD v Modre hladaju profi, kto by ste chceli skusit... 😉

tatiannna
24. feb 2010

CIARKA a ešte mi povedz to, že ako si aj chodila do roboty aj mala malú doma? toto stále nechápem, že ako mám zrealizovať...

A ty si chceš brať ďalšie dieťaťko? Bo to už človek nestíha sledovať 🙂

Bože, ale vidím, že toto sú veci fakt na dlho, však to dieťa bude o rok staršie, kým sa ku nám dostane...sakriš, s týmto som teda vôbec, ale vôbec nepočítala, lebo v Návrate mi povedali, že to tak do mesiaca máme dieťa doma, ak netrváme ani na bielom ani na novorodencovi a jedná sa o pestúnstvo... No tak ja asi fakt musím ísť riešiť buď tú robotu alebo svadbu 😀 ale asi robotu, lebo my sa brať nechceme a z takéhoto dôvodu...no neviem...v prípade núdze...

tatiannna
24. feb 2010

MEXX ja tam mám žiadosť a neodpovedali mi!!! to čo je? 😠

🙂

cairka
24. feb 2010

tatianna, no ja som mala robotu, kde sa dalo 85% robiť doma na pc a tých zvyšných 15 som zvládla aj s veve,ale ku koncu už bola moc mobilná, tak to bolo doooooooosť náročné... ako ja som mala dieťa doma 11 dní po prvej IA, len potom rok som ju mala na vlastné náklady...a áno, chcela by som ešte jednu kočku do pestu, ale neviem, či ukecám "zodpovedné pracovníčky" 🤐

najjulinka
autor
24. feb 2010

tatianna pri nasich oboch odovzdavani od prvej interakcie kým išli domkov prebehlo +/- mesiac 😉 S tým, že prve odovzdanie na predbežko, druhé na hosťovský po normlanom sude - už sa čakalo len na právoplatnosť 😉 (čo bolo o necelý mesiac po sude)

mexx
24. feb 2010

Tani, no neviem, nam to dnes hovorila riaditelka, tak snad ozaj hladaju. Mozno si tam skus zavolat alebo mailom zistit, mohli by ti odpovedat aspon...

najjulinka
autor
24. feb 2010

tatiannna ako dlho tam maš žiadosť???

tatiannna
24. feb 2010

Julia tak to si ma potešila, že sú aj prípady, kedy sa nečaká rok 🙂 my by sme sa hrozne tešili, keby to bolo do leta...no veď uvidíme, nejdeme to siliť, ani tlačiť na pílu, tým sa len dostaneme pod tlak, do stresu a ničomu to nepomôže...

Žiadosť som tam posielala meilom v nedeľu večer ...

najjulinka
autor
24. feb 2010

tatianna my sme predbežko nehceli, nam to neponahlalo, tak podlai sme na sud 23.12.2008, pojednavanie bolo 30.6.2009 a pravoplatnost myslím 19.8.2009 😀 ale predbežko sme nechceli... nukali nam ho ale na urade hned...

marketka1
24. feb 2010

tani my sme mali ukážkové pestúnstvo v apríli sme podali papiere na súd a júny sme mali už aj právoplatnosť ale bio rodičia nerobili problémy.

písala už niektorá list bio rodičom? čo ste tam písali?

lenkove
24. feb 2010

Markie
isto Maznacik 😕

inak, Maznacik, dosla si na predstavenie? a aka bola Ninka? ved sa pochval 😵 😵

Mixka
uz som na vas myslela, ze kde si dobre pobal a drz sa 🙂

Mary,
chybaaas 😀

inak, ahojte vsetci 🙂
ideme s mm pozerat film, mala bola dnes uzasna, je to velky betar, ach kde sa to v nej berie 😅 😵 😀

mixka
24. feb 2010

dakujeme lenkove, snad zvladneme 🙂

yukki
24. feb 2010

Deti budú mať v piatok karneval. šla by som s Kikou pozrieť...ale nemáme masku. Teda-iba jedna prichádza do úvahy, kde nám veľa netreba špekulovať a dotvárať.
čert.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre