Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
3. mar 2010

ahojte. tu bol len poprašok snehu, ináč je krásne slniečkovo, ale asi dosť zima, ideme teraz do knižnice, snád nezmrzneme 😝
som vybrala malému (čo opatrujem) kočík, tak veve práve sedí pripútaná v kočíku celá happy, že je bábo 😝

tatiannna
3. mar 2010

Tak čo ja mám už dnes za sebou, to sú horory...

U nás slnko, ale riadna kosa...jeminečky a ja už chcem dieťa, šak čo je toto za život?!

pimpa
3. mar 2010

Ahojte,
u nas je dnes slniecko. Patko krasne haja na balkone 😉
s jarou zacinam ozivat.
Baby, boli ste niektora pod stanom aj s batolatom? planujeme...vikend v stane, ked sa otepli samozrejme

Tatianna, drzim place, nepoznam tvoj pribeh, ale nech mas coskoro to, po com tuzis 😉

tatiannna
3. mar 2010

ďakujem ti...čakáme na pestúnstvo 🙂

som si pozerala tvoj album a straaašne si mi povedomá...zvláštne...a sympatická...vidí sa mi, že moja krvná skupina, škoda, že nie ste od nás 😉

magimary
3. mar 2010

ahojte 😉 ,
tak aj my už dnes máme za sebou úrad v BA...chceli sme ísť spísať návrh na súd (a aj to potom podať), ale nebola tam "teta", tak sme nič nevybavili...ale zastavili sme sa aj v dd a tam sme vybavili všetko, čo sme mali (aj Tebe mexx, hoci ani tam nebola tá správna "teta")...
snáď nabudúce budeme úspešnejší, len neviem kedy nám to zase vyjde...
teraz už budeme mať také busy dni, tak uvidíme... 😕

aj my tu máme pekne...ale oproti včerajšku chladnejšie...

maznacik007
3. mar 2010

pimpa v pohode... da sa... a ake si kupila topanocky nakoniec? ja som kupila v akcii v deichmane malemu dva pary elefanten.. ci ako sa to vola.. velmi pekne tak som spokojna...

tatianna aj ja ti prajem nech to je cim skor.... 😉

my mame teraz prazdniny a prazdninarov a tak.. poobede ideme do ba.. a tak moc nestiham... 😝

pimpa
3. mar 2010

no, zatial sme kupili take s makkou podrazkou Liliputi a ked Patko zacne chodit, tak chceme klasiky pevnejsie, asi aj my zajdeme do Diechmana. Ale este "len" stojime pri postielke, aj ked to je velky pokrok. Patko sa ani neplazil, ani nestvornozkoval, ved niektore viete...
Tani, neviem odkial sme si povedome?hehe
Patkovi zistili, ze ma velmi prirasteny jazycek a ze mu ho budu musiet operovat v uplnej narkoze, uz nam dali termin, na Velkonocny pondelok...ja som si vsimla, ze nie je asi v poriadku ze stale nevie papat kusky v potrave, a to mu musime mixovat, lebo s kuskami sa fakt ide zadrhnut, vsimla som si ze on tym jazyckom ani nevie pohnut. A naozaj, pediatricka zistila, ze tam nema ani tu podjazykovu uzdicku, co sa zvykne obcas podstihnut a je pokoj, ale ze treba komplet plastiku jazycka urobit...tak to musime nejako zvladnut 😔

magimary
3. mar 2010

fúúú, no pimpa... tak len aby to zvldáol čo najlepšie... 😔
ale, čo vôbec nechápem, je ten veľkonočný pondelok (!!!)-to čo je za termín??? 😨 😲 , veď to sa iste neoperuje... 😲
ešteže si logopedka a s malým tú rečovú stigmatizáciu máš v malíčku (ktorá by mohla byť, ak by jazýček aj po operácii nedostatočne poslúchal) 😉

tatiannna
3. mar 2010

aký trapas dnes...som si spomenula, že som si nekúpila Mama a ja (kvôli maznáčikovcom som to chcela), tak teda ide do PNS, vypýtam, teta mi podá, nablokuje a ja prázdna peňaženka! ani len na ten časopis som nemala...vôbec neviem, kde som pomíňala peniaze a vôbec som si to nevšimla...no trapas proste...

pimpa
3. mar 2010

magi, no veruze tak, aj mne to je dost cudne, ze ideme v pondelok, ale asi sa to mysli tak, ze nastupime v pondelok a v utorok ho budu operovat. No mna to tak omracilo, ked sme tam boli...zo skoly sme boli na operacii podnebia pri razstepe a trvalo to 3 hoďky a mala som dost. Ale uz to beriem tak, ze to potrebuje a pomoze mu to. Aj s papanim, aj pre rec. Ale zatial rozprava pekne, stale si blaboce. Najnovsie je na styroch a havka ako psicek cele dni...dak som pochopila, ze aj zvuky inych zvierat treba, lebo mi uz havka aj v usiach 😀 😀 😀 no a stale mixujeme 😔

pimpa
3. mar 2010

a co je novinka: Teraz mixujem jedlo aj manzelovi, lebo mu trhali osmicku zubok a no a nevie teiz teraz poriadne papat. Takte mixer je u nas teraz velmi moderny 😀 😀

magimary
3. mar 2010

pimpa..., 😅
ale nezávidím ani manželovi ( 😲 , och osmičky 😲 ), ani Tebe...
no, mixujeme ešte občas aj my...(keďže Zajko sa tak najlepšie naje a aj mne sa tak ľahšie kŕmi)...
ale on teda papať vie a krásne, len je (sme) pohodlnejší...
a riedke polievky si "zahustíme" tým, že ich pomixujeme, aby v ňom aj niečo ostalo a nevytieklo mu všetko von z pusy... 😉 , takže, aj u nnás je mixér ešte relat. "in" (ale ja používam taký ten "malý" sekáčik, čiže nemixujem doslovne, ale sekám 😅 )...

a pekne, že Paťko takto pekne havká 😅 ,musí byť nádherný a zlatučký... 😵

maznacik007
3. mar 2010

pridavam sa k tym co obcas mixuju taky ponornym mixwerom.. maly zje v pohode nemixovane... ale mne sa tak lepsie krmi...

pimpa.. fakt zvlastny termin.. ale hlavne ze to budete mat za sebou...

tatianna aj mne sa to stava... niekedy.. ja teda skor zabudnem penazenku.. 😀

marketka1
3. mar 2010

ahojte pekný deň. 🙂 Ja som dnes mala s Kubitom kontrolu na ORL katastrofa vyšli nám pozitívne výtery a máme streptokoka dali nám ATB. Ale to najhoršie čo mu dnes robili bolo mikroskopické vyšetrenie uší a prepichnutie bubienkov a odsatie hnisu a krvičky. Ja nemám problém byť pri vyšetreniach ale mne ho tak strašne bolo ľúto jak plakal o raty a kopal nožičkami, ale teraz mu je už určite lepšie.

cairka vy ako ste na tom s veve boli ste už stým pískaním na kontrolu? alebo ju to prešlo?

cairka
3. mar 2010

jejda,pimpa, tak držím palce, aby to malý zvládol super. a vy s ním 😉
markétka, my sme ešte neboli, teraz nejak není kedy 😅 ale to pískanie už tak často nespomína, občas spomenie, ale nie často 😕 tak ešte počkáme, či sa to samo ukľudní, alebo nie. teraz do piatku nám to aj tak nevydá...

pimpa
3. mar 2010

marketka, drzim palceky aj vam ☹
baby, skusali ste uz toho noveho konika? Dufam ze to bude brat aj vacsie foto do albumov, nechce sa mi travit tolko casu zmensovanim fotiek.

pimpa
3. mar 2010

Inak som sa tesila ze si na Velku noc niekam povyrazime...no do špitálu vylet som necakala 😖
cairka, aj u vas je problem s uskami 😲

tatiannna
3. mar 2010

čo je to nový koník?

cairka
3. mar 2010

pimpa, píšu, že bude obmedzená len celková veľkosť albumu, nie jednotlivé fotky. 😉
No veve začlo pred časom občasne pískať v uchu, ale podľa vyšetrenia nemá nič, mala upchaté uško mazom, ale ináč v poriadku, tak máme prísť na kontrolu sluchu. Ale nemyslím si, že by mala nejakú významnú poruchu sluchu, vzhľadom na to, že od 2 rokov (možno mesiac-dva skôr) plynulo rozpráva, niekoľkoslovnými vetami. Teba som sa chcela spýtať, či už treba riešiť šušľanie, bude mať za mesiac 4 roky a zamieňa s-š,z-ž,c-č, a čo sa mi páči menej - vôbec nehovorí H ale CH (chavko, ichla...) a nehovorí R, ale to je ešte asi OK,L hovorí, hoci často použije Ľ aj tam, kde má byť L. Tú uzdičku pod jazykom by som nejako spoznala aj ja voľným okom, že je nesprávna? Lebo nevie jazykom krútiť do strán vôbec, a hore dole, no, žiadna sláva. Ale tak skúšali sme to len podľa netu, čo ujo google poradil stránky 😅

pimpa
3. mar 2010

cairka,
sykavky az medzi 4.-5.rokom, takze to je v pohode. To H a CH moze suvisiet so sluchom, ale to sa urcite casom nauci, LR az od piateho roku, takze je uplne v pohode. Ked zamiena hlasky, tak je to normalne, vobec to netreba nejako riesit,porucha reci by bola, keby vyslovovala chybne, teda medzizubami by jej napr. trcal jazyk von, alebo klasicke rackovanie. jazycek ked vyplazi a vytiahne ho hore k nosteku, mal by sa zaspicatit. Skuste pred zrkadlom, ked sa nezaspicati, ale sa ukazuje taky skor siroky ako palacinka, alebo priam do srdiecka, tak je to znakom prirastenej uzdicky. Vraj to podstrihnutie je nebolestive. neviem. Ale urcite pomoze. Drzim palce, aby ste to nemali, a aj uska nech su zdravucke, je taka nadhernaaaaa 😉

lenkove
3. mar 2010

Pimpa,
super ze si sa prisla ukazat, velmi sa tesim z Patka, ze je taky sikovnyy. A tu operaciu, no teda.. drzim vam palceky, aby to velmi nebolelo a boli ste skoro ok 🙂 🙂

Inak, baby, my sme tam kde sme boli, zaspavanie s revom huronskym 😔 😔 teda nechce spat, len vidi postielku tak je zle.. Zuby to nie su, vtedy ma zlu naladu cely den.. A ona je ok, len pri spinkani take divadlo 😔 minule som si myslela, ze pre navstevu, ale uz sme boli na par navstevach a vzdy bola ok 🤐 a my sme boli u lekarky, ja si to zacinam spajat (aj ked profi vravi, ze u nich bolo u lekara v pohode..) 🤐 🤐 ju "odlozili" do nemocnice, dokonca do tej istej kde mame lekarku teraz 🤐 🤐 normalne na nej vidim, ze ona nechce zaspat ani za ten svet.. Chuda moje male, nakoniec som dala flasu a spi 😔 😔 zvycajne spinka od druhej.. 😅 moje chuda male 😔

lenkove
3. mar 2010

a topanocky
ja som natrafila na Sante vypredaj, za 10 alebo 15 e, super boticky za super ceny, uz maju len niektore cisla (22,23,24 isto) skor dievcenske a jedny chalanske, celokozene s dvoma suchymi zipsami, my mame su super 😀 mozem vam kuknut, poslite IP 😉

pimpa
3. mar 2010

ja sa tu naozaj malo ukazujem 😉 asi aj kvoli tomu ze stale dva dni v tyzdni pracujem a tak mam toho niekedy dost. 😒 ale neva, neda sa vsetko

lenkove
3. mar 2010

Pimpa, ti verim 🙂 ja by som tiez mala ine veci ako riesit konika stale 😀 😀
nevedela som, ze aj pracu stihas, ty sikulka 🙂 a ak sa mozem opytat, s Patkom si cvicila tie cviky, co ich tu Mary (ci Macocha??) odporucali? Ci ste chodili iba plavat? a ak ste cvicili ako ich Patko znasal?
ozaj je pekne vidiet vas tu opat 😵 😵 ja uz mam dcerku, jaj, vies??? 😀

cairka
3. mar 2010

pimpa, dakujem. tak ju ešte nechám tak. 🙂

pimpa
3. mar 2010

leni, to je super!!! a take male babo? tesim sa s tebou! Ako dlho uz ju mate? viem ze ste dlho cakali, ale oplatilo sa. Ano, cvicili sme poctivo, co mi mary odporucila a aj Mata, a aj nejake nase cviky, co som tak intuitivne vynasla, na lopticke malej-20cm fitlopta. A znasal to pekne, nie vzdy s ochotou, ale nadalo sa to porovnat s tou Vojtovkou, co sme chodili, to bolo ako vrazdenie, fakt. Patko sa plazi dookola stale a dozadu, na styroch sa vie pohupovat a vieme sa aj postavit pri postielke, ked sedi na mojej nohe, ako na lavicke, tak sa sam vie vytiahnut popri tyckach. Verim ze to pojde, ma to on trochu domotane s tou motorikou, ale nevadi 😉

Cairka, daj jej este cas 😉

tatiannna
3. mar 2010

Prosím vás kde v tom časopise Mama a ja sa nachádza MAZNÁČIK?? Neviem to nááájsť a konečne som sa k tomu časáku prebojovala 😀

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskah7
3. mar 2010

jejku, to je strasne... chudak ten Arpad... a vobec vsetci... toto je hrozny stav... ☹

magimary
3. mar 2010

add arpád: nechápem!ako môže byť rozsudok "vykonateľný", keď sám chlapec stým nesúhlasí a BOJÍ sa toho?!? veď to už je dieťa, ktorého má právo a možnosť vyjadriť sa na súde!!!ako môžu o ňom len tak rozhodnúť-opäť zas raz-ako len o VECI a nie ľudskej bytosti ☹ 😢 ☹ ?!?

a z iného súdka, na odľahčenie 😉
prišlo mi na mail od kamošky: 😀
--------------------

Na materskej tretím rokom

cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,

že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,

že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky

a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,

pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,

ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,

veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,

pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,

nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,

iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem.

Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,

začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:

"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,

malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,

musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,

cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,

zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,

k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,

pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli

a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,

na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem

a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti,

nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,

pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,

zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,

"Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky,

to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,

na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,

zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,

holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystá

môj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,

do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,

celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,

že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,

ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam,

nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,

od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky,

vyťahujem čajíčky,

mandarínky, keksíky,

veď majú hlad veliký.

Po desiatich minútach,

dogebrení sú až strach.

Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."

Cestou domov - radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.

A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.

Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,

výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.

Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví.

"Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.

Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.

Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.

Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.

Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!" zúrim.

Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.

V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.

Hore je len mamička

a kamoška žehlička.

O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.

Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre