Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
5. mar 2010

Chudák Kubík malý janko hraško.....tak mu ani lieky nepomohli? Ja sa mu nedivím, on sa možno nie len z ATB ale aj so stresu...môj malý. ☹

cairka
5. mar 2010

juj veru, chudák kubko, už nech mu to prejde ☹

cairka
5. mar 2010

mata, strašné 🤐 aj keby si tie zranenia robil sám (možno deprivácia?), tak nevyhladovel by sa určite sám 😖

yukki
5. mar 2010

Neuveríte. 😢 😢 😢
Včera si ctené súdy ráčili konečne odoslať korešpondenciu- TV do RV a zároveň RV do TV. Ohľadne toho istého decka, pri čom obidva súdy boli informované, že sa im to chystá ten druhý postúpiť-čiže nehľadali možnosť na ktorom to ostať ale ako sa toho na čas zbaviť-na čas, pretože na jednom z nich sa proste bude musieť raz rozhodnúť. A že ide o dajaké decko? no ta čože.... 😠 😠 😠

yukki
5. mar 2010

čiže: jeden súd (v úplne šialenej verzii to urobia obidva-už by som sa nedivila ničomu) bude musieť opäť tú moju žiadosť postúpiť, čiže opäť sa bude mesiac čakať, kým si to biom.vyzdvihne a až POTOM sa MOŽNO vytýči pojednávanie.

suezana
5. mar 2010

Ahojte.
Tatianka ď a k u j e m. Krásne vidieť koľko lásky máš v sebe 😵 , koľko pozitívnej energie 😵 (všetko nasávam). Deti sú krásne, aj láska na celý život 😉

Yukki, je mi ľúto, musí to bolieť 😔 prajem veľa síl.

tatiannna
5. mar 2010

Yukki ja nemám slov...fakt nemám, hrozne ma tieto veci deprimujú

Suezana ďakujem 🙂

tatiannna
5. mar 2010

xixi, koľko rozruchu som spôsobila s tým zamilovaním...zrazu mám všetkých na fb 😀

suezana
5. mar 2010

Tak ty si teda ... šikovná 😀
Mňa nechce nikto 😢 😢 😢

tatiannna
5. mar 2010

no veď keď nemáš žiadne fotky na fb 😉

suezana
5. mar 2010

Jaj, veď ja sa to len učím, ale už mám aspoň tú základnú, tak uvidím 😉

lenkove
5. mar 2010

Yukki
na zabitie 😠 😠 😠 svinuchy, inak to neviem povedat, chrapunstvo to je 😠 😠 😠

inak, my sme odsudeni 😵 😵 😵 mm sa smeje, ze mame 9 mesacnu podmienku a uz sa tesime na dozivotie 😵 😵 😵

suezana
5. mar 2010

My už pomaly končíme prípravu, tak potom sem ešte lepšie zapadnem 😉 inak, odkedy si tu, tak je debata taká živšia, veľmi sa mi to páči 😀 😉

suezana
5. mar 2010

Lenkove, už máte malú oficiálne svoju? Gratulujem

lenkove
5. mar 2010

Tatiana,
s tou pripravou je des 😠 😠 my sme na urade zazili identicky pristup a ked sme povedali,ze si menime pripravu na Navrat, zrazu sa dalo 😅 skus aj ty tak 😉 😉

este by som chcela trosilinku sa vratit k vcerajsej rozprave :
Yukki, tak take podnety, to je sila, babka si teda zavarila 🤐 🤐 🤐 to my nie az tak 😀 Ivka sa teraz zacina viac udomacnovat, ako som pisala, uz sa tuli,napr. uz moze byt sama pri hre ked ma nema pred ocami (alebo niekoho svojho) a nefnuka... to je velky pokrok 🙂 (ale taka len doma, ked sme na navsteve, tak ma chce len ked sa bavim s inymi detmi... )
a k starostlivosti u profi, myslim ze tam mala vsetko, nielen papat a suchy zadocek, ale ozaj VSETKO. rozdielnost podnetov je rozdiel v temperamente rodiny a v pristupe k vychove, to je vsetko.. Inak vychovava dieta matka, co vychovala tri vlastne a tri (styri) "nevlastne" uz odovzdala a inak prvorodicka 😀 😀

a este vam poviem, ze vas vsetky strasne lubim a som vdacna ze vas mam. Pateticka som ako kon, ale to tie hormony 😵 😵 😵 ach 😵 😵

lenkove
5. mar 2010

Suezana.
no mame po predosvojitelskom sude, osvojitelsky nas caka 😀

yukki
5. mar 2010

Lenkove blahoželám k oficialnemu pôrodu! 🙂

lenkove
5. mar 2010

Yukki
dakujem 😔

tatiannna
5. mar 2010

LENKOVE pripájam sa a teším s tebou 🙂

Suezanna a ty si robíš pestúnstvo, či profi? Už som zabudla v tomto zmätku ľudí 🙂

tatiannna
5. mar 2010

Baby ja sa ešte raz vrátim k rómskej problematike...vy, čo máte rómske deti, nebojíte sa "volania krvi"? Lebo môj priateľ o tom stále točí a že má z toho strach...že nepokojná krv...a teraz zas, že on by radšej dievčatko asi, že ak už rómske teda, tak dievčatko...a zlatý klinec programu mi povedal, že on bude mať rád akékoľvek dieťa, ktoré vyberiem, ale on sa na výbere nechce zúčastnovať, že to je na celej veci najväčšie peklo...takže vlastne takto : menej čierne, ale nemusí byť biele; čo najmenšie a radšej dievčatko...

No a neviem sa vyznať v tých Júliiných deťoch, ale to malé polorómske dievčatko s veľkými uškami sa nám nehorázne páči obidvom 🙂 neviete niekto ktoré to je?

tatiannna
5. mar 2010

MEXX a kde mám tie fotky, ha? 😉

suezana
5. mar 2010

Tani, my ideme adoptovať, Vaneska je moja bio. MM chce biele, dúfam že nájdeme nejaké bledé cigančiatko 😀 , inak moja malá je ryšavá a ja som včera v obchode videla ryšavého cigánika 10 ročného asi, sranda 😉

tatiannna
5. mar 2010

Naše decká majú v DD v skupine ryšavého cigánika, on je strašne krásny a fakt ho ľúbim...7 rôčkov má, ale to je niečo fakt milené 🙂 pohlavie a vek máte ujasnené?

cairka
5. mar 2010

lenkove, gratulujem 😵
tatiana, podľa mňa je aj u bielych adopčiatok/pestúniatok vždy riziko, že ich bude volať "hlas krvi" 😝 ja už dávno sledujem českú rodinu, diskusiu tam a je tam jedna náhradná maminka, ktorá má takú peknú myšlienku, že už prijatím POLOrómskeho dieťaťa musí rodina prijať fakt, že sa stáva RÓMSKOU rodinou 😉 Jednak preto, že musí dieťaťu sprostredkovať niečo z histórie a kultúry rómov a jednak preto, že pre zbytok sveta už vždy budú "tí, čo majú cigánika...." Tvoj muž na to pripravený podľa mňa nie je, na to to moc rieši.
nebojím sa, že sa ozve "hlas krvi". Ak niečo nevyjde, tak bude problém vo veľkej miere v mojom prístupe, môže sa to stať,ale nebude to preto, že dieťa sa jedného dňa zobudí a bude počuť vnútorný hlas "pod k nám,pod k nám..." ale bude to vyústenie nášho spoločného (ne)fungovania

magimary
5. mar 2010

ahojte 🙂 !
som doma z mc-čkárskej burzy (teda dnes len zo zberu vecí, až zajtra je predaj) a nohy mám ťažké (a boľavé) ako kláty 😝 😅 , ale opäť mám krásne úlovky... 😵 😉 🙂

tatiana, k tomu návštevnemu pobytu len na sobotu... 😖 , nejako mi to nevľšetí nič dobré... "včera" celý víkend, "dnes" len na sobotu a "zajtra" vôbec... 😨 😒 🙄 (včera, dnes a zajtra rozumej obrazne)...

yukki, skutočne nemám slov... to je fakt už na žalobu za nejaké prieťahy v (pred-)súdnom konaní... 😖 😠 ☹

chúďa, Kubík... snáď sa to už v stredu nezopakuje 😔 😢, markie+kubitko=držte sa!

prikladám fotky/-y (podľa toho, ako sa mi zmestí 😅 ) zo včerajška... 😵 (tu, nie na FB, tam to neviem 😅 )... 😉

tatiannna
5. mar 2010

Cairka to máš pravdu, nie je zrovnaný s tým, žeby to bolo rómske dieťa...aj keď na druhej strane viem, že ak by som ho doviedla domov, tak by ho ľúbil, aj keby bolo červené...natoľko ho poznám...ale na ďalšej strane viem, že nespravím nič s čím on nie je zrovnaný, lebo to je človek, ktorý mi je nabližší a ktorého po zbytok života budem potrebovať...suma sumárum - radšej sa vzdám osvojenia rómskeho dieťaťa ako jeho ...

tatiannna
5. mar 2010

a Cairka, som sa chcela opýtať - prečo nie je nikde tvoja fotka? ja by som rada vedela, že s kým to vlastne debatím...

cairka
5. mar 2010

v pase 🙂

tatiannna
5. mar 2010

jak v pase? na fb ako mk, davaj! 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre