Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
6. apr 2010

cairka neviem aky je v tom v reali rozdiel.. ale viem ze aj u nas to tak bolo ze v case sudu bol manzel nezamestnany ja zamestnana... a riesili sme to aj na socialke aj na sude... proste oni to nebrali do uvahy ze budeme brat pestu prispevky ako myslim ohladom prijmu...

ja si myslim co sa tyka Katky tak je to ok ze ona je nezamestnana.. hovorim z vlastnej realnej skusenosti.. vid vyssie..

cairka ja sa nehnevam.. to vobec nebolo o tebe... ja som reagovala len na Katku... aby som ju ukludnila...

lenkove
6. apr 2010

Cairka
pisali sme s Maznacik podobne 😕
lebo toto je prijem pracovny a to druhe prijem socialny 🤐 ja som tiez dost haluzila pred sudom, tak som spovedala nasu socku 🤐 ale, opakujem, nemyslim si, ze by si s tym mohla mat na sude problem!!!!! 😕

cairka
6. apr 2010

mňa sa napríklad pýtala sudkyňa už na súde s veve, že ako ju chcem uživiť bez roboty, len nejak odhľadla od skutočnosti, že som mala doma dieťa 9m. na hosťovskom a teda v tej dobe mi skončil prac. pomer na dobu určitú (robila som tam 2apol roka) a pochopiteľne nepredĺžili, kedže som už pol roka robila len na čiastočný úväzok. Ale to ju nezaujímalo, že som prišla o robotu kvôli neschopnosti súdov...lebo ináč už by som bola dávno na rodičovskej...pred vypršaním pracovnej zmluvy...tak veľmi dúfam, že nebude problém...

natia
6. apr 2010

a ako si z toho teda vykľučkovala?

maznacik007
6. apr 2010

jasne ze nebudes mat s tym problem cairka.. a ved pri poberani pestunskeho moze v pohode si privyrabat... opatrovanim deti alebo nejakou inou pracou co sa da doma... tak co...
isto sa budu pytat na sude.. ale treba si svoje povedat a hotovo.. lebo je fakt ze vyska tych davok je suma co niekedy nemaju... aj ked jeden robi.. ..

cairka
6. apr 2010

maznáčik, to je ten problém, že opatrovanie sa nedá priznať, teda nie také bežné, jasné, dá sa spraviť živnosť atd, ale na to zas nemám priestory, aby to vydalo na miniškôlku...

natia, pomohla mi sociálna z DD, ona to presne objasnila, že som malú brala v decembri, do júna som pracovala a súd bol v septembri...

zicon
6. apr 2010

Inac UPSVAR s kravou na mieste uradnicky vie niekedy riadne nasrat. Jeden znamy z naseho zdruzenie Pes Cloveku, ma starsieho vodiaceho psa a prisiel cas na noveho. Proste po 9 roku to uz nieje ono a pes je proste moc stary. Vacsinou si ho ten nevidiaci nechava pri sebe dozit, alebo najdeme rodinu ktora si ho necha a tak sa bol spytat na UPSVAR, ze za akych podmienok moze dostat prispevok na noveho. Normalna je aj poziadavka na potvrdenie od vetosa, ze pes uz nemoze vykonavat pracu. Ale tato krava si vymyslela, ze musi mat potvrdenie o utrateni psa a jeho odvzani do kafilerie. Proste volal nam zufali ze co teraz.
Okamzite som volal na dany Upsvar ze co to je, a ta krava my lakonicky oznamila ze co ked ho preda na klobasy, alebo niekomu inemu. Tak som volal veducej odboru ze co je vo veci, a ze ked pani nezmeni okamzite stanovisko volame media. Pani veduca len vzdychla, ze toto uz nieje pravda a ze pani okamzite poriesi, ale ze nemame pisat staznost.. To ste mali vidiet tie fukoty, pani za 5 minut volala znamemu, ze staci standartne potvrdenie.
Nechapem preco uradnici si musia privimyslat vlastne potvrdenia, este kutomu takymto sposobom, lebo toto je podobne, pes je sice pracovna pomocka podla papierov, ale pre kazdeho kto ho ma je to clen rodiny.

lenkove
6. apr 2010

Zicon, to je hnus co pises, ozaj 🤐 ze utratit psa 😕 😕

popisala som vam, pocitala a idem sa opat postit 😉

suezana
6. apr 2010

Lenkove postiť?????????Niečo mi uniklo? Nebola včera veľká noc????????? 😕 😀 😀

magimary
6. apr 2010

Práve sme prišli... 😝
boli sme "loviť" cestovnú postieľku v JYSK-u, ale nič sme neulovili... 🙄 😠 😝
lebo postieľka za 35€ je ozaj postieľka za 35€ 😝 (pritom podľa mňa aj to je peniaz 😠) , úplne labilná, tenké tyčky, vo švoch roztrhaná (čo je tá látka taká tenká a krehká), skrátka o ničom... 😖

a, natia a lenkove, maximálny súhlas s tým ujasnením pestu vs.ado (resp. prechod z pestu na ado)...ja to považujem (a vždy som aj považovala!) za dve maximálne a diametrálne odlišné eventuality, preto si myslím, že to treba mať ešte predtým v sebe dobre rozlíšené...
ale z praxe viem, že na úrade tým v pohode operujú-aj nám rovno povedali-chvíľu počkáte a potom o malého zažiadate do adopcie...(pozerala som ako puk 😨 🙄 , že zase niekto rozhoduje o nás akoby hovoril o sebe).. a to isté povedali aj tým žiadateľom, ktroí si prišli "pozrieť" nášho Zajka predtým a to isté som už počula od viacerých...
čiže, niekedy mám pocit, že ani kompetentní to nemajú ("v sebe") až tak ujasnené... 😕
preto som aj bendy napísala, že je to v realite možné a dokonca aj (relat.) "bežné" 😉

natia
6. apr 2010

som videla na letáku tú postieľku, akurát dnes mi ju mama ukazovala, ale hovorila som jej, že nemá otvor a to ja chcem 🙂 inak mne sa v Jysku vidí všetko labilné...aj ten nábytok je vždy taký..

magimary
6. apr 2010

ja som si práve doteraz myslela, že tam sú akési (CENOVO) kvalitné veci (teda súdiac podľa katalógu), ale po dnešku som si urobila reálnejší názor... ozaj veľa vecí tam vyzeralo takých "akože"... 😝 😠 🙄
ale, nielenže táto postieľka nemala otvor (ten by som za tie prachy oželela, keďže to máme len na dovky, preto som chcela lacnú-najlacnejšiu), ona bola fakt neskutočne (celá taká ) "tenká"... fúúúj... 🙄 😝

brulka
6. apr 2010

ahojte 🙂 . tak sme aj my konecne dorazili domov z ultrazvuku. malicke je zdravucke, bol robeny aj organovy skrining a vsetko vyzera byt ok. a je to asi s najvacsou pravdepodobnostou baba 😵 😵 😵 som straaaaasne stastna ze je vsetko v poriadku. mala je totalne akcna, sermuje ako taka karatistka 😉 a nakoniec nam vyplazila aj jazyk 😀

magimary
6. apr 2010

jéééééééééééééééééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ééééééééééééééééééééééjjjjjjjjjjj, BRULIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TEŠÍIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMMMMMM sa s VAMI!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
zo všetkého!!!!!!!!
-zo zdravia! 🙂
-z orgánikov 😅 !
-z jej pohyblivosti 😀 !
-z toho, že je všetko OK 😉 ! a najmä(!) 😵
-že je to babuľka!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 (tichá závisť 😅 😉 😅 ) 😵 😵 😵 😵 😵 , ale ozaj, ozaj
ZO VŠETKÉHO!!! som happy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

yukki
6. apr 2010

Brulka! 😎
Držte sa aj naďalej tak dobre ako doteraz a dávaj na Vás dve veľký pozor....a zaťukaj malej jazyčnici do bruška že ju pozdravujem.

natia
6. apr 2010

že jazyk vyplazila 😀 😀 😀
teším sa a gratulujem...baby sú teraz IN 😉 😀 😝
joj to sa musíte hrozne teraz vytešovať doma... 😎

brulka
6. apr 2010

baby dakujeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 yukki do brucha skor tuka ona mne 😀 😀 😀 to je fakt sranda no mam tam noveho obyvatela je to nezvyk ale je to krasne 😉 magi a stou babou to este nie je na 100 % , no zatial tam proste nic netrci. ale mozno bol fifik len schovany - no ktovie o mesiac uvidime 😉 a ty nemas co zavidiet ty mas troch krasnych fesakov !!!!!!!

najjulinka
autor
6. apr 2010

natia ked chceš 3-4ročne dievčatko, tak to už je škoda kupovať taku postielku...... akože može sa taka použivať v poho do štyroch, ak je diťa menšie (vzrastovo), ale zas ju kupovať trojročnej je zbytočne.... 😉

brulka
6. apr 2010

no natia vytesujeme sa zatial velmi. mama tak zhikla do telefonu ze som sa az zlakla.
vies ona nas tri baby vychovala takze hej u nas v rodine samy babinec. ale este je pred nami dlha cesta som este cca v polke tak este to musi takto pekne ist aj dalej 😉 no ved sa snazim zdravo jem odpocivam tak snad hej 🙂

natia
6. apr 2010

na šak ja nič nekupujem 🙂 zatiaľ 😉
si ale myslím, že to je taká dlhodobo využiteľná vec, keďže v pláne sú aj ďalšie deti a v požiadavke máme 2-3 ročné dievčatko...a mne sa tie postieľky hrozne páčia 😎

marketka1
6. apr 2010

Brulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja som ti vravela že bude Brulinka ej ale mám radosť že ste o.k a zdravučké obe, ešte trošku počkaj a vyplazíš jazyk Ty jej 😀 😀 😀 😀
mám radosť radosť a čo na to manželíček?

marketka1
6. apr 2010

brulka jasné že to nie je na 100% že to bude baba ale nech ste obe zdravé.
Mojej sestre pred 3 rokmi na 3D ultrazvuku povedali že čaká dievku a keby jej manžel nebol pri pôrode tak neuverí že Samka jej nevymenili 😀 😀 Takže kým neuvidíš na vlastné 😕 😕okale tak sa tomu na 100% nedá veriť. Ale mám radosť aj z toho termínu pôrodu čo Ti vypočítali tak dúfam že sa trafili na 9.9. Tak len odpočívaj naďalej 😉 a papkaj len dobrotky

cairka
6. apr 2010

brulka, super, dalšia baba do partie 😀 hlavne aby bola zdravučká 😵

brulka
6. apr 2010

marketka ved mne je to fuk co to bude. hlavne nech zdrave to je to podstatne 😵 🙂 😉 a beriem to s rezervou 😀 lebo pocula som o podobnych pripadoch ako samko 😀 😀 😀 a termin sa posunul na 5.9. ze je vascie ale to je len orientacne. v knizke mam termin 9.9 😉 no a snazim sa jest menej lebo som sa nafukla az prilis 😅 vsak mi nechcel lekar verit ze som len v 18-tom ze on si myslel ze sme uz dalej 😕 . tak som sa preorientovala na zdravsie 🙂 ved tam potom aj nejaku bruchatu foto nech vidite na vlastne oci 😉

brulka
6. apr 2010

cairka tak snad hej 😵 no ale bab je tu teda dost na to ze na urade tvrdia ze ich niet 😀 😀 😀

najjulinka
autor
6. apr 2010

5.9. je moja babka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Dobru noc. Idem asi hajať už... oči mi tu klipkaju.... 🙄

brulka
6. apr 2010

juli 😀 mozu spolu oslavovat narodky 😀 😀 😀 len skoda ze ste na opacnom konci republiky 😖 dobru noc ja idem tiez zalahnut aj ked neviem co od radosti zaspim 😅

lenkove
6. apr 2010

ja som nakukla 😅 lebo toto si nemozem nechat ujst!
Brulka! Blahozelam!! a tesim tesim tesim tesim! velmi! 😵 😵 😵 😵 😵 len sa pekne drzkajte v zdravi dalsie tyzdne 😵 😵
9.9 je dobry termin, bulharsky sviatok 😝 😀 😀 ale piateho je rovnako dobry 🙂 velmi tesim, ozaj!!!!

marketka1
6. apr 2010

lenkove Ty si ale kukučka 😀 😀

maznacik007
6. apr 2010

brulka gratulujem....... mojka... ku karatistke... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre