Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
13. apr 2010

Bendy25 ja som robila prípravu v Spišskej, trvalo to cca 4 mesiace, aj preto, že sa čakalo kým sa nazbierajú páry a všetky si dorobia tú individuálnu, aby sa potom mohlo začať so skupinovou prípravou...a to bolo raz za týždeň 4 hodiny...a ani to ani návšetvy nie sú "to najhoršie" (ako píšeš vyššie...že to najhoršie mať za sebou)...najhoršie je čakanie....najprv kým sa ozvú s vhodným dieťatkom, a potom keď sa niečo skomplikuje, Vy už dieťatko máte vybraté a..............ono ešte nemôže prísť k Vám.
S prvým mojim dievčatkom to šlo rýchlo, dalo sa to teda yvdržať, ale teraz...malá mala 10 mesiacov keď som mala prvú interakciu s ňou a už má 16 a ja ešte neviem ani termín pojednávania....a na hosťovský pobyt dlhodobý mi ju endajú....

lenkove
13. apr 2010

a medzi nami, myslite ze je normalne ked 11 mesacne dieta zaujimaju iba knihy? 😅 ked sa ma sama hrat, vytahuje si knihy, ukazuje si prstekom zvieratka a hovori "jej jej".. ja musim tiez len "citat". s kockami, nadobkami, cimkolvek takym ani za svet. ak tak plysaky, alebo drevene zvieratka 😀 prosto, mame zvieratkovske obdobie 😀 😅 a hovori aj nove slovo: meee meee 😀 co je - neuhadnete - medved!

juliap
13. apr 2010

lenkove, rastie ti mudre dieta, to iste som mala ja s nasou emkou, ta sedela vzdy 2 hodiny s knizkami a pekne si ukazovala a rozpravala sama pre seba, tak v 2 rokoch ta cakaju puzzle so zvieratkami, ale nie take 6-8ks ale rovno 20-25ks, to bude potom len zabava, ked to nebudes este ty ani vediet poskladat a baby to zlozi raz dva ... 😀

lenkove
13. apr 2010

Juliap
dakujem teda 😎 😎 😎
dnes, ked som okolo nej behala na styroch a havkala, s tym, ze sa budeme nahanat alebo NIECO a ona sedela nad knihami, tak zdvihla oci a pozrela sa na mna tak nezucastene, lahostajne, tak ako mm ked sa ho nieco pytam a on je sustredeny nad pracou...mala som teda riadne deja vu. pomoc! po kom to dite je? 😀

lenkove
13. apr 2010

Yukki
presne, to je nahorsie.. ked uz existuje niekto konkretny, v tvojom srdci zabyvany a takto sa to komplikuje ako u vas 😔 😔 😔 to je to, co je na ado (pestu) procese to uplne, uplne najhorsie a najnebezpecnejsie pre srdiecka vsetkych zucastnenych..

dioliana1
13. apr 2010

lekove celý tata 😀 😀 😀

lenkove
13. apr 2010

Dioliana
no prave 😅 😅 😀 😀 oni budu na mna dvaja 😅 😅

juliap
13. apr 2010

lenkove, tak to si presne vystihla s tym nezaujatym pohladom, ja som vzdy mala dojem, ked som ju chcela akoze dostat do inej cinnosti, ze ked na mna pozrela, tak si urcko mysli, ze mamine sibe ... no ale nemala potom ani rada, ked sa s nou rozpravala sposobom tutulimutuli, v 2 rokoch, ked takto na nu zacala teta ze moja zlatulinka a blablabla, tal ema jej uplne s vaznou tvarou povedala : co ti sibe teta, ja ne som male decko sa lozplavaj nolmalne ... 😀

maznacik007
13. apr 2010

Lenkove.. no sak co chces.. ved mala je cela ty... ked ju tak knihy bavia... /ci to mam pomylene?/

😉

yukki
13. apr 2010

Maznáčik, páčilo sa Dankovi na tanečnej? či na akom krúžku ste to boli? Vyrástol...podľa fotiek, hodne...

maznacik007
13. apr 2010

ano pacilo sa mu... yukki... tak budeme chodit kazdy tyzden... ano fakt vyrastol v poslednu dobu.. teda najma pribral... taky fajny je macaty.. uz...

a hrozne ma rad futbal.. kope do lopty.. a ked ide v telke futbal.. tak krici ze gool..

musim uz aj najnovsie foto dat... zo sibania a tak..

a co Kika... to je tiez uz velka kocka...

maznacik007
13. apr 2010

idem dat fotky z mobilu do PC...

najjulinka
autor
13. apr 2010

som si spomenula na niečo, tak vam to tu tak drbnem od veci - od temy...
Dnes v Tescu v hračkarstve Lucka pobehovala... našla si tam hračkarsky kočik s babikou vyloženy, tak pobehovala s nim.... a postavila sa do uličky tak, že 2 tety za nou nemohli prejst..t ak jej vravim, nech pride ku mne, že tety nemožu prejsť... A Lucka nič... potom sa navela obzrela, že ake tety maju problem ale nepohla sa... volala som ju "Pod sem!" a samozrejme parkrta za sebou... a ona nič.. tak jedna z tých paní jej vravi "Ja si ťa vezmem, ked nechceš isť s mamkou" (ale tak pekne milo, žiadne bububu) a Lucka na to jej hovori "Zjem Ťa." 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (inak do nej celu žemlu dostať je problem,a le na tučnu tetu by si trufla 😀 😀 😀 )

yukki
13. apr 2010

Kika...raz hore raz dole, ale už sa s ňou celkom dá rozprávať. Strašne rada by som s ňou chodila na nejaký krúžok...toto mi tu fakt chýba. No ale, čo narobím. A rastie tiež, už má meter a cez 13 kíl. 🙂

maznacik007
13. apr 2010

tak nejake fotos od nas...

lenkove
13. apr 2010

a takto sa u nas cita 🙂

Maznacik, myslis? 🙂 🙂 a potom ze si deti nevyberaju podnety podla prostredia v ktorom su 🙂 😀

yukki
13. apr 2010

No zlatý je, šibač s cumlíkom....

cairka
13. apr 2010

maznacik, perfektný je 😵 ozaj vyzerá "dlhší" , futbalista 😵

maznacik007
13. apr 2010

krasna foto.... moja Ninka bola taka... ze na knizky aj jej to ostalo...

Danko az tak na knizky neni...

maznacik007
13. apr 2010

dakujeme... uz ten cumlik odburavame ze iba na spanok.... ale tatkovi som ho dala radsej na sibacku aj s cumlom.. 😀 ale krasne to zvladli...

yukki
13. apr 2010

A Škorica aká vedátorka...Ty počuj Lenkove, nerobí Ti ona rešerše k tej dezertačke? či už len korektúry? či smolí za teba autoreferát?

marketka1
13. apr 2010

maznacik teda vy ste ale veľký koľko má Danko?

leni nečuduj sa že číta 😉

maznacik007
13. apr 2010

yukki inak aj mna to napadlo... 😀 😀 😀

maznacik007
13. apr 2010

Danko ma rok aj osem mesiacov... inak uz pekne ide po schodoch.. s jednou rukou sa drzi.. tyciek.. a ide..
no ale aj vy sa pochvalte... nech sa tu sama nechvalim... 😀 😀 😀

lenkove
13. apr 2010

no ja som sa hlavne bala, aby sme jemnu motoriku nezanedbali, ale uz mi zbiera vsetky omrvinky a moje vlasy 🙄 z koberca a hned s nimi sup do pusy 😝 a skuste ju o ne pripravit! co je v puse, to je vojnova korist!!! 😀

maznacik007
13. apr 2010

pockaj ty jej vyberas z pusy to co si ona ulovila ? chudatku... nedoprajes 😀 😀

lenkove
13. apr 2010

baby, dakujeme 🙂 je fakt zlata, teraz pominuli zle dni a reve len ked ju vozim pokakanu v kociku 😝 a sa cudujem, ze co to dite tak vystraja? 😀 🙄 😀

marketka1
13. apr 2010

maznacik my nemáme nič nové až na MŠ trošku nám robia zase problémy a chúďa Martin si to odskáče vyšetrením. Ale to je na dlho. a Kubko ešte je chorý stále berie ATB a ja som sa konečne rozhodla aj sama sebe povenovať spraviť si preventívky a kontrolné vyšetrenia konečne po niekoľkých rokoch.

lenkove
13. apr 2010

Manzacik, vsetko nie, len take dlhe blondave sa snazim 😝

lenkove
13. apr 2010

Marketka
ja citam " a ja som sa rozhodla sebe sa povenovat" a cakam, ze "bola som na kozmetike, masazi, idem s kamoskou na nakupny vikend" a tam 😀 preventivky 🙂 🙂 to treba, jasna vec!!! ja som len tak prizemne toooo, asi blondiiina 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre