Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zuzkanka117
3. sep 2010

@natia ja ti mám ale vážny problém - ako biela s tmavým dieťaťom nebodujem u bielych chlapov a pozoooor, keď som si chcela "naraziť" tmavého chlapa, tak som bola len biela papuľa !!!! 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 ja sa neviem zaradiť 😠 😠 😀 😀

marketka1
3. sep 2010

Ahojte tak ja po krátkej dovolenke aj tu pozdravím 😉
@zuzubabo ono sa ťažko radí čo si vybrať určite Vás niečo na dieťatku osloví že toto je to správne. Ja sa teraz smejem že nebyť mm tak Jakubka doma nemáme.Tak v skratke na úrad sme sa išli po telefonáte pozrieť na spis /ale keď že sa nám týždeň pred tým stala taká nečakaná situácia že profi.Martina sme sa rozhodli nechať v pestu., lebo sa mal v 3 rokoch vrátiť od nás do DD-satelitu/ tak sme sa pred dverami úradu dohodli že radšej asi najskôr doriešime toho Martina a potom budeme riešiť ado. dieťa. Takže ja som sa sama celý čas v kresle počas čítania spisu snažila nejako veľmi na Jakuba nemyslieť. A na to si mm znenazdania požiadal o povolenie kontaktu v DD nevideli sme ani fotku ale niečo mm za ním ťahalo.Vonku som bola z jeho reakcie prekvapená ale teraz som šťastná a máme doma dvoch pre nás krásnych chalanov. 😉

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 vidíš a nepochybne tomuto chceli úradníčky predísť a preto ti poskytli ten čas, kým si nemala malú 😝 veď to všetko do seba krásne zapadá 😀

natia
3. sep 2010

@marketka1 no toto som ja vôbec nevedela 🤐 fííha... tak vy ste dvoch naraz riešili? to úrady povolili??

zuzkanka117
3. sep 2010

@natia 😝 😝 😝 hmm, počkaj, akého tata si nájdeme ... pustíš malého robiť družbu s mojou veri ?? 😵 😵

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 bez debaty 😵

marketka1
3. sep 2010

@natia 2týž. odstup súdov. Na kraji neboli nadšení ....,ale skoro 3 roky o Maťa nikto nezakopol a ja by som ho do DD nemohla vrátiť a kto by vrátil nejaké dieťa v takomto prípade (Martinko bol síce u nás len 6 mes. ale to hovorím že ho radšej nemali do rodiny v takomto prípade vôbec dávať a takto ho zase sklamať tým že by sa zase ocitol v DD)

natia
3. sep 2010

@marketka1 no sila... tak ale to bola riadny záhul, takto dve deti naraz ... síce to vlastne len papierovo, lebo Martinko už u vás bol... tak to je iné... no ešte aby ste si nechali ujsť také krásne babuliatko ako je Kubko 😉 na niečo sú tí chlapi predsa len dobrí 😀

marketka1
3. sep 2010

@natia papierovo riadny chaos. 😉 a chlapom ja veru nerozumiem mm poznám 16 rokov 9 rokov sme manželia ale on ma vie stále prekvapiť nejakou nečakanou reakciou. Jakubec tiež patrí medzi ne, ale on je tou najkrajšou reakciou zo všetkých 😉

natia
3. sep 2010

@marketka1 😉 😵

natia
3. sep 2010

@zuzubabo kde si?? 😲

suezana
3. sep 2010

@natia pýtaš sa, či nám nepovedali, že na ado sa dlho čaká, no ja som vedela, že na biele novorodeniatko ano, ale keďže sme dali vek až do 3 rokov a neuviedla som ani zdravé ani biele, tak som myslela, že to bude skôr...

suezana
3. sep 2010

@lenkove, dobojujeme, len ma to mrzí - toto som nečakala. Čakala som pochopenie - navyše deti do pestu je oveľa viac - komukoľvek pôjde ten príspevok.

bendy25
3. sep 2010

@zuzubabo - sa na nas asi vykaslala 😉

natia
3. sep 2010

@bendy25 ccc, a vy ste na tom ako?

natia
3. sep 2010

@suezana no nám vraveli, že je to problém aj 5 ročné do adopcie... pamätám si to, lebo aj ja som sa nad tým vtedy pozastavovala... a som si hovorila, že dobre, že ideme do pestu, lebo celú mladosť sa mi nechce čakať...

suezana
3. sep 2010

no vidíš, nás najprv kvalitne postrašili pestúnstvom 🙄 , škoda reči 😝

5katarina7
3. sep 2010

Naozaj tolko treba cakat na ado?Nam povedali priblizne 1rok,a to hovorili na biele,zdrave dietatko do jedneho roka.

suezana
3. sep 2010

aj nám tak nejak povedali, rok - rok a pol

suezana
3. sep 2010

na konci prípravy

suezana
3. sep 2010

ale to je dlho, ja som od 1.9. bez práce, nechce sa mi č a k a ť tak dllhhoo 😢

5katarina7
3. sep 2010

@suezana a vy ste kedy skoncili pripravu?

suezana
3. sep 2010

apríl 2010 a povedala, že máme zavolať v oktobri, ako sme sa posunuli v poradovníku a že skôr ako v oktobri volať nemám! ale už som volala 😝

5katarina7
3. sep 2010

Ja sa neviem dockat poslednej pripravy,uz sme povodne mali byt v septembri zapisani do poradovnika,nevieme sa tam dostat,uz by som tam isla aj sama bez mm,lebo s nim neviem kedy dokoncime pripravu,je to na nervy.

natia
3. sep 2010

Rok a pól je podľa mňa také, že minimum...ľudia fakt čakajú aj 3 roky bežne...

5katarina7
3. sep 2010

@natia,tak fakt nechapem,preco nas blaznia,ze len rok.

5katarina7
3. sep 2010

@suezana a o kolko ste sa posunuli?Povedali vam to?

najjulinka
autor
3. sep 2010

Dobrú noc........................

lenuska74
3. sep 2010

vid my sme vzorový príklad už aj po aktualizácii 😒 už to bude o chvíľu 3r. a to máme adopciu aj pestúnstvo , len chceme dievčatko tak smola a ešte svetlé /môže aj poloromske / 2-4r. úplna katastrofa kedže aj bez súrodenca, lebo tých už bude mať u nás doma 😒 takže máme vysoké nároky podľa úradu 😢

magimary
3. sep 2010

@5katarina7 nestresujte 😉
to je rôzne v každom kraji...
ak vám povedali rok, tak to bude cca rok-neboj sa-oni nemajú dôvod vás klamať...skôr by vám povedali dlhší čas, aby ste neboli sklamaní a nie naopak...
majú to ako-tak zmapované, tak vedia, koľko asi môžete rátať...
u nás -v našom kraji sa čaká tak rok (na biele do roka)
a rokapol na úplne dokonalé mimčo 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre