Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
29. máj 2009

juli 😀 😀 😀

cairka
29. máj 2009

juli, tak aspoň že nedoniesol hračky a lucku nenechal tam 😉

no my sme doma tiež vždy čučoriedky pri hnačkách dávali, len teraz mám pocit že veve ešte horšie reaguje na sladké ako na nesladké. ale uvidíme. práve bolo KOLO KOLO, tak točí aspoň koníka, ked už nie seba

tulenka
29. máj 2009

Ja u seba tiez liecom tieto stavy "vypalenim cerva", ale u deti 😒 je to horsie. Ale nieco sa mi mari, ze sme uz davali aj cuciriedky, my ich davame aj na mocove cesty, tak sa mi ti pletie

macocha
29. máj 2009

Škoda veru.
Ale ozaj aj čučoriedky zahusťujú a hydratujú. Ináč by mi dali čistú vodku, resp. s čiernym korením 😉

magimary
29. máj 2009

mati, neurologička, u ktorej sme boli raz s Milkom je teraz neurologička aj malého Zajka a keď som jej spomínala Milka (min.týždeň v piatok), tak sa pýtala, ako napreduje a ako sa má-tak som jej povedala, že štvornožkuje ako besný, že aj za ruku chodí, len tie nôžky má také slabučké... 😕
a ona, že: "To nič, keď štvornožkuje, znamená to, že určite bude aj chodiť..." 😵

cairka, pomixovaný banán, aj čučoriedky sú výborný nápad...len aby to chccela, resp.aby to v nej už zostalo... 😔 , ale aj mrkvový odvar by si mohla skúsiť...
a hlavne piť-ja som počula že pri takýchto dehydratáíciach po hnačkách je výbroná Coca-cola... ( 😕 ), vraj...neskúšala som, ale kamšky tomu dosť veria (neviem, ako u deti, ale trošku by monžo prežila a možno by jej to aj zachutilo...)...

yukki
29. máj 2009

pálenka s čiernym korením bola aj u nás na pastve jediný liek na sračko-rigačky, ale v zásade to skutočne zaberalo. čučoriedky a banán, ja myslím, že to už pomôže. Chúďatko Veveričiatko.

najjulinka
autor
29. máj 2009

cairka a ešte štvorček horkej čokolády by veve mohla (bud na varenie, alebo takej kvalitnej čo píše plno percent kakaa) 😉

Všetky hračky z piesku su domka 😉

cairka
29. máj 2009

juli, čokoládu už zjedla skoro celú varovú 100g - po štvorčekoch teda .

cairka
29. máj 2009

no ak nezaberú tie čučoriedky, tak ostane asi fakt už len tá pálenka s korením 😅
colu mi radili už, len to sa mi moc nepozdáva 😖 ale nikdy nehovor nikdy, možno na ňu dôjde

a ozaj, tú čokoládu nie dnes, to od stredy 😀

yukki
29. máj 2009

Ale fotočky máte krásne, Cairka! Veve je modelka! A Tebe už je dobre? Lebo by si mohla otestovať tú pálenku...pred požitím riadne zamiešať!

mata2
29. máj 2009

cau magi,
uz vidim to jeho chodenie uplne realne,dnes sa sam postavil a par sekund postal asi 5x,tak dufam ze sa pohneme trochu dopredu 😵

cairka
29. máj 2009

mne už je lepšie, ale ja vždy aspoň pijem, takže ja som ani nebola v takom stave ako veve.

lenuska74
29. máj 2009

Ahojte
tak hlasím už aj u nás máme maroda Slávka ma poriadne zapálene mandle a vysoké teploty ☹ Cairka nejak sa vám to ťahá čo ☹ želám skore uzdravenie

cairka
29. máj 2009

leni, no to teda tiež máte veselo ☹ prajem skoré uzdravenie

veve sa už tvárila, že jej je kúštik lepšie, tak snád sme na dobrej ceste

lenuska74
29. máj 2009

držím palce nech už to máte čím skôr za sebu ☹ chuda malé furt sa na nu dačo nalepí ☹

najjulinka
autor
30. máj 2009

Dobré ránko. Dnes Dominika celá prešťatá ráno, som jej večer zabudla vymeniť plienku... Ale nejak jej to nevadilo... Usmievala sa 😵 😀 😀 😀

cairka
30. máj 2009

ahojte.
tak vaneske asi zabrali tie čučoriedky s banánom, lebo už ju nepreháňa, ale ešte má pár príznakov, ktoré s ami nepozdávajú, tak sa ešte neteším, že to je úplne za nami. totiž stále má teplotu a teraz už pre zmenu nechce jesť a bolí ju hlava a nohy. ale to snád už len probiotikami a hylakom zvládneme dať do normálu. 😵 už je trocha živšia aj, tak to asi ide tou správnou cestou.

najjulinka
autor
30. máj 2009

Ide to správnym smerom cairka... Super...

Manžel vzal Lucinku von a ja jej robím zatial dom... Uvidíme kolko stihnem... Už natieram... Na modro 😀 😀 😀

janivonbenji
30. máj 2009

juli,
to robíš ten dom z krabice ako si tu kedysi písala ???

....potom hoď foto, prosím, na inšpiráciu, aj my by sme si možno urobili niekedy také maľovacie rodinné poobedie - dobre využijeme čas a malý bude šťastnýýýýý ako blcha ako ho poznám... 😀

najjulinka
autor
30. máj 2009

No zatila som ju len na modro netrela.. tak ako išlo... a ako som stihla 😀 😀 😀 Ešte by to chcelo koláž a domalovanie kvietkov a podobných detailov... Dnu namalujem akože obrázok na stenu - akože s našou foto 😀

laculik
30. máj 2009

ahojte, tu je nejako ticho dnes 🙄 .
ja spom mala prvy den po troch mesiacoch sama pre seba. mala bola od vecra u babky, maly u starkej od dnes rana do 17tej a polovicka mimo BA. Som sa tesila jak blcha na tento den, ze niiiiiic nebudem robit, len sa tak povalovat. Nakoniec mi povalovat vobec neslo, tak som sa nejako presúšala hore dole. Bolo to divne ze sama. No, ale uz sme v plnej zisrave.
Cairka ako malá?
Vcera som si nasla kliesta, dost nevtipne, bo ma to miesto svrbelo uz dva dni a nic som nevidela, az vcera som to poriadne okukala a kliest. Taky mini, moc sa nenapil asi. No ale blbe ze 48 hod. som ho tam mala. Cize mi hrozia tie horzne choroby z kliestov. amen tma ☹ .

najjulinka
autor
30. máj 2009

laculik no celý den sama... odkedy mam deti,tak som také nezažila...

cairka
30. máj 2009

ani ja som také nezažila veru odkedy mám veve ...

už jej je lepšie, aj teplú večeru zvládla (ryžu s mrkvou), len ešte nech troška zosilnie, lebo je ako mucha slabá 😅

macocha
30. máj 2009

Laculik neboj, ja som ako dieťa mala kliešťa každú sobotu (=záhrada), nie vždy sa našiel do 48 hodín a nič. Boreliózu som chytila až vo Wienerwalde.

Ale celý deň sama - hmm - môžem snívať, hoci znie to dobre 😉

A tešííím, že sa Veve pozviechala, len tak ďalej 😵

laculik
30. máj 2009

cairka veve super, len tak dalej!
mimina!?! a ako sa ti prejavila ta borelioza? som vcera studovala na nete a moc nevinne to teda nezneje!!!
my si s MM kazde leto robime tyzden sami pre seba. Tak som zvedava, ci to vyjde aj toto leto 😝 . A viac som si uzivala tesenie sa na tento den ako samotny tento den 😅.

laculik
30. máj 2009

juli, jeeeej odry domcek 😉 🙂 🙂 . to je v rohu lavom od dveri v detskej, tam kde bol prebalovaci pult?

macocha
30. máj 2009

No, ja som to zistila hooodne neskoro, asi po mesiaci, lebo na kliešťa som zabudla, keďže som na nich zvyknutá 😅 Ono to je fakt dosť vážne, ale dá sa to dobre liečiť 🙂 Teda aspoň si myslím, že som bez následkov 😨 Keby sa Ti zajtra rozrástla škvrna okolo miesta, kde bol zabodnutý, alebo nedajbože začali teploty, nevoľnosť či závraty, treba skočiť k lekárovi. Ale ten výskyt v Blave ozaj nie je taký častý, neboj 😉

janivonbenji
30. máj 2009

laculik,
jeej, že deň bez detí....na prečistenie hlavy je to super...
ja som práve dnes mm hovorila, že keď malý nastúpi v septembri do škôlky, tak ja prvé 2 týždne ešte do roboty nenastúpim ( dúfam, že šéf to predýcha ) a to jednak kvôli malému keby bol problém v škôlke ( čo dúfam, že nieee ), ale hlavne kvôli tomu, že sa budem flákať, budem chodiť nakupovať nejaké tie handracka na seba, s kámoškami na kávu a nebudem pozerať, či je v reštike detský kútik, pôjdem na kozmetiku, ....chodím aj teraz,ale potom pôjdem v kľude a pohodičke, že mm v robote a malý v škôke 😎 ....

cairka,
som rada, že je vaneske už lepšie, rýchlo sa vyzdravte...

janivonbenji
30. máj 2009

juli,
ten domček vyzerá fakt dobre...musíme pošpekulovať aj my nad niečím takým, a keď si ho bude môcť sám pomaľovať, tak bude v siedmom nebi.... len horšie bude s krabicou, lebo malý má už takmer 1 m...

laculik
30. máj 2009

je to super raz za cas takto si aspon par hodin oddychnut! ja ked som zacala chodit kazdy den do prace (ked mala isla do skolky), tak som tam normalne oddychovala a bola konecne v klude. Dnes ma dva krat trhlo v aute, ze kde je maly 😀 😀 😀. Ci som ho niekde nezabudla 🙂. On bol doteraz non stop so mnou, aj v robote ked som, tak je tam pri mne. A zrazu nebol v aute, fakt som zavahala sekundu...psychi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre