Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
15. feb 2010

no, to súmi teda rozdiely(!!!) 😠 😖 🙄
niekde jeden spis, niekde 600spisov (!!!) 😲 😕 😖
tak,bruli, keď u nás je to ten jeden, tak ja silne pochybujem, že to bude práve ten "náš"...tak to už vidím, ako pochodujeme do Návratu... 🙄

lenuska74
15. feb 2010

aj u nás to tak bolo v návrate som videla spisy iba raz a pýtala asi 100x a aj to iba asi 4 a to ešte na začiatku inak vždy že nič nemaju a že neukazujú všetky iba tie ktoré si oni pre nás vyberu takže pravý opak ako vravíš ty brulka 😀 iný kraj iný mrav

yukki
15. feb 2010

Maťa-teda Milko Macka paráda! 😵

brulka
15. feb 2010

no lenuska u nas by ti v navrate ukazali ozaj asi vsetky. ty sice povies o ake dietatko asi mate najvacsi zaujem ale ukazu to koniec koncov aj 2-rocne ked si povies. je ejdno co mas v ziadosti. tie zeny z navratu boli velmi velmi ale velmi empaticke a mile. ja mam len tu najlepsiu skusenost 😵 magi v navrate nebude isto ziadny problem. ale ja som si myslela ze na urade o vas vedia a ze tam ten jeden spis na vas caka ??!! nie ???? ci to sa zmenilo ????

magimary
15. feb 2010

vedia a nevedia... 😒
viem, že návrat bude v pohode, to sme už dnes doriešili...

brulka
15. feb 2010

no ja nechapem, tak snad skuste urad a ked to nepojde chodte hned ten isty den do navratu. spis musia mat aj oni a tak to moze ist aj oklukou ked sa inak nebude dat ci ???

magimary
15. feb 2010

a ozaj, v návrate si vás pamätajú,bruli... 😉
som ťa spomínala, tak hneď vedeli... 🙂

a, mati, daj "mojim" lásočkám šikovným pusu! ani si celkom neviem predstaviť, ako sa Milko zaženie a rozbíja nosy okolo seba... 😅 😀 ,a juro ako dopadol na vyšetreniach? 😕

lenkove
15. feb 2010

aha, Mary, tak potom moja IP bezpredmetna.. ale chapem ta, cez urad by to bolo rychlejsie 😔 😔 neboj.. nakoniec to dobre dopadne.. ani som si neuvedomila, co som napisala, citas? NEBOJ sa 😉 😉

Mata, Milko je frajeeeer. Supeer 😀 😀 😀 😀

Yukki,
rada by som ti pomohla ale neviem ako 😅 ak sa nejako da, napis.. ale strasne ma to mrzi, strasne 😔 😔 😠 😠 😠 😠

brulka
15. feb 2010

jaaaj magi ved ja verim ze s navratakmi este poriesime dietatko 😵 😵 😵

lenkove
15. feb 2010

Brulka 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 ak nie, tak sa ozvi!!! 😀

tatiannna
15. feb 2010

MAGI a musíš to riešiť cez úrad? Nedá sa ísť rovno do Návratu a proste si ho vybrať tam? Pýtam sa aj preto, lebo ja mám tiež taký plán...

magimary
15. feb 2010

nie, tatiana, kým nie sme "zrieknutí", nemôžeme žiadať, ani nazerať do spisov...
preto TO musíme riešiť cez úrad... 😉

tatiannna
15. feb 2010

jasné, jasné, chápem už, na toto som zabudla 🙂

mata2
15. feb 2010

magi juro bol na koznom a odtial ho poslala asi do 5 ambulancii na vysetrenia,tak ked bude mat vysledky tak tam pojde zas,a uvidime co povie...ale povedala ze 9 z 10 pacientov posiela k psychole,lebo to byva zo stresu...ale zaroven nas potesila...povedala ze ked sa pride na pricinu a zahaji sa liecba ,tak pri takom type alopecie aku ma on zvyknu vlasy dorast.. 😅

lenkove
15. feb 2010

ja idem spat, nech nemam spankovy deficit 🙂 ale s napatim cakam zajtrajsie rozuzlenie.. 🙂

a Lenuska 😵 😵 super 😵 😵 hadam to uz dlho nepotrva 😨 😨

magimary
15. feb 2010

ó, máti,l tak to je super! s tými vlasmi... to je potom na tom lepšie, ako môj drahý,ktorému postupne vlasy viac a viac vypadávajú (a tie už nikdy nedorastú 😀 😀 😀 )...

mata2
15. feb 2010

akoze mne by nevadilo,keby bol holohlavy navzdy 😅 ...najprv som si to nevedela ani len predstavit,ale zistila som ze mi to nejak zvlast nevadi 😎

magimary
15. feb 2010

vadit nevadií,,,je to vec zvyku (a najmä praktická 😅 ), ale ked to odchádza takto postupne (z hlavy), tak je to ťažké-pre mužíkovu maminku ( 😅 😀 )...

mata2
15. feb 2010

lebo to isto z teba mu vypadavaju 😀 😀 😀

magimary
15. feb 2010

veď prááááááááááááááááááve!!! o tom to celé je!!! 😀 😀 😀

mata2
15. feb 2010

vsak ja to poznam 😀

magimary
15. feb 2010

všetky oslianske svokrušky sú také 😀 😅 😀 ???

mata2
15. feb 2010

uz som mala volaco napisane,ale zmazala som to
😀 😀 😀

magimary
15. feb 2010

čoooooooooooooooooooooooo 😅 😀 😅 ???
prezraď... 😀

mata2
15. feb 2010

radsej ip 🤐

magimary
15. feb 2010

😅 😉 😀

najjulinka
autor
15. feb 2010

mata ty maš +/- deti ako ja... o chlp mladsie... co dokazu? kolko toho narozpravaju?

U nas je to dost diametralne odlišne u Lucky a Mirky hlavne čo sa komunikácie týka. Hrubá motorika narovnako +/-, jemná Lucka lepšie ako Mirka, ale ešte ako tak v pohode, ale reč a chápanie (jedno s druhým suvisi) čo sa po nich chce tak tam je diametrálny rozdiel...
Lucinka už basničky začína (vacsinu tak, že dopovie posledné slovo vo verši, ale už nikde vie aj cele verše), vie ako sa vola (meno a priezvisko a vie priezvvisko aj Mirkine, Kikove a Karolove), vie napočítať do 2 a vie čo su čísla, len ešte ich hovori len tak, akože počíta a povie "1,4,5,8,9" a tak... Farby ešte moc nevie aj ked občas trafí (zelenu, ružovu, oranžovu asi najčastejšie uhadne 😀 😀 😀 )
Mirak ta vie toho malilinko - v januári už začala ja vety, takže používa dokopy 3 vety "kde je havo?", "tu je havo.", "kde je karol?" (možno používa aj kde je mami, ale to netušim, lebo ma nehlada, ed som pri nej 😀 😀 😀 - to len usudzujem podla tých troch viet čo viem že používa).. inak pár slov a aj to velmi komolené (HAPUPA - papuča a pod.)

marketka1
15. feb 2010

ahojte ja som sa pred chvíľou vrátila s mm z parku Anička boli sme odskúšať nové bežky to Vám bol teda zážitok z nočnej jazdy ja som sa asi po 20 rokoch znova 1x postavila a za hodinku som 5x spadla 😀 😀 😀 došla som s vyplazeným jazykom 😝 ale zajtra večer sa chystáme znova je to pekná sranda.

magi nám na úrade ukázali len jeden spis a info o príjme som musela na novo dokladať až na súde.

najjulinka
autor
15. feb 2010

ja som na sude nič nedokladovala - aj som sa divila a mala som so sebou potvrdenie o prijme, že čo ked... a nič nechceli....

mata2
15. feb 2010

juli,
macka je oproti milkovi dost vpredu,respektive bola,uz sa ju snazi dobiehat.macka chytala drobne predmety do 2 prstekov asi od 1,5r,milko zacal az po 2r veku,dovtedy chytal vsetko celou pästickou.macka ovela skor chapala co po nej chceme../dones babiku,uprac hracky,daj pyzamko pod vankus/,milko to mal dlho vsetko v pazi,asi pred 2-3 mesiacmi zacal aj on reagovat a teraz v pohode chape co od neho chceme,obaja vedia zaspievat kukulienka kde si bola,slova co nevedia povedat len tak melodicky naznacia,..viac ako trojslovnu vetu zatial nepovedia,väcsinu slov,aj tie ktore nikdy nepoculi dokazu obaja po mne zopakovat,a kazdy den sa naucia niekolko novych,farby zatial nepoznaju,milkovi cisla nic nehovoria,ani macke moc nie,akurat dnes pri hre povedala,pät,sedem sest,ale to si len zrejme spomenula na to,jak som sa s tomaskom,par hodin pred tym ucila...
ich zalubou je schovavat si dudle,a vzdy aj z odstupom casu si obaja pamätaju,kde ich maju....
obaja sa dokazu povyzliekat,obut,vyzut a macka si vie obliect nohavice pyzamove...vedia pomenovat casti tela a odevov,nevedia si nabrat na lyzicku jedlo,ale ked im naberiem tak do pusy si trafia...
na otazku "ako sa volas" milko nepovie nic a macka :"volas" 🙄
inak pozorujem,ze cim viac slov vedia povedat,tym viac ustupuju prejavy vzdoru...a milko ich mal teda kvalitne,ale teraz fakt uz len vynimocne sa z vreskotom tresne o zem..
a napr. najcastejsie mi volaju juro a mama,na kazdeho z nich mam v mobile inu melodiu,a dvojky uz podla melodie vedia kto vola a skanduju bud tatko alebo babka pokym nezdvihnem.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre