Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
16. mar 2010

záleží kde tu prípravu budeš robiť, na UP je vraj nuda

lenuska74
16. mar 2010

no hej juli ako vraví cairka ale na úrade majú aj takých čo už dieťa maju ale chcu ešte dalšie tak ich vedu dalej a tým posielaju výzvu na aktualizáciu rovno na návrat alebo úsmev a tí ťa vyzvu aspon tak nam to vysvetľovali lebo my sme boli iný prípad nám úrad poslal a návrat čakal že aj oni dostanú a nič že vraj je to na nás osloviť ich :( no proste kocúrkovo ale ta šak už sa ani nedivím skôr by ma prekvapil opak 😅

marketka1
16. mar 2010

juli ak máš dieťa v pestu. tak Ťa dňom právoplatnosti z poradovníka vyradia nemusia ti to oznámiť. Ale ak máš v žiadosti súrodenca tak by si mala dať žiadosť pred tým ako Ti končí 2 roč. lehota na UPSVAR a oni potom kontaktujú úsmev a následne Ťa oni potom kontaktujú ako prebieha aktualizácia.
Ak by Ťa vyradili kvôli tomu že máš dieťa a nepožiadala si o ďalšie písomne pred právoplatnosťou tak musíš na novo všetko dokladovať.

najjulinka
autor
16. mar 2010

dik marketka... no surodenca som požiadala len ustne..... 😖

najjulinka
autor
16. mar 2010

takže som vyradena ☹

najjulinka
autor
16. mar 2010

no čo už... nekcelo sa mi papiere zas obehavať........ tak si ich obehnem...... smola....

magimary
16. mar 2010

ale veď možno to ešte do apríla stihneš, či...? 😕

najjulinka
autor
16. mar 2010

no do aprila ano, ale Luckinu pravoplatnost sme mali v auguste.......
ja som do dotaznika napisala, len že kceme Lucku... ale hned som sa pýtala, že či nam potom možu dať vedieť o bio surodencovi ak sa pritrafi, že asi by sme mali zaujem

magimary
16. mar 2010

aha, hej...
už chápem...

suezana
16. mar 2010

Ahojte,
Cairka, ja mám s deichmanom dobré skúsenosti, najlepšia: 800korunové botasky som zodrala od apríla do októbra a keď som to išla reklamovať, vrátili mi plnú sumu 🙂 - inak som čakala, že mi to nejak budú zliepať a tak, ale oni kukli a že vyberte si niečo iné. Nič som nevybrala, tak vrátili peniaze. Navyše kupovala som ich v BA a reklamovala v NR. S takým prístupom som sa ešte nestretla. Aj pre Vanesku mám fialové botasky, a už aj sandále na leto, lebo stáli len 5euro a krásne.

Apoloma, nás už čaká posledné sedenie u psychologičky v NR - ideme robiť spis, či záverečnú správu...na adopciu. Inak včera sme boli, bolo to také 🙄 a môj muž sa normálne musel ísť ukľudniť, čo bol 🤐 Skrátka toto posledné sedenie v nás zanechalo také znechutenie...

suezana
16. mar 2010

Som tak trošku zvedavá, čo je to tu vymazané? Magi, nemôžeš IP?

mixka
16. mar 2010

ja kupujem detom topanky od prvych krocikov len v deichmane a nedam na nich dopustit 🙂

barbareta
16. mar 2010

Pripravu ideme robit na UP, suezana ako to prebieha ? co sa tam vypytuju ? alebo tak celkovo,,,vôbec neviem co mame od toho cakat ?

magimary
16. mar 2010

suezanna, v čom znechutenie? 😕
strašila vás alebo čo?

barbaretta, na up to možno nebude to pravé orechové... 🤐 , ale to nech ti povedia babulky, čo tam robili (napr. brulka, lenkove ai.)... 😉

suezana
16. mar 2010

B. neboj sa, oni sú milí, ja nemôžem povedať, všetko je o vás. My sme rozoberali naše rodiny, vzťahy, zoznámenie, chodenie, manželstvo,...my máme s mužom pekný vzťah, takže pre mňa to bolo príjemné, nerobilo mi to problémy, aj návšteva bola ohlásená, pohodová,

o dieťatku sme sa bavili, naše predstavy, ako ho prijmeme, ako sa budeme správať keď s ním budeme v dd, čo budeme robiť keď si bude napr. búchať hlavičku, zachádzať sa od plaču,...

martina_maxian
16. mar 2010

barbareta, na up, to nebola zas až také strašné a nudné,,, problém bol viac-menej v tom, že to bolo strašne neflexibilné,,, že nebolo možné dohodnúť si viac hodín denne, alebo viac sedení do týždňa..... my sme sa tam o všeličom rozprávali, pýtala sa veľmi veľa o našich rodinách a tak... no a samozrejme rôzne testy sme robili, potom sme to vyhodnocovali a tak... nemáš sa čoho báť,, je to v pohode.. 😉

suezana
16. mar 2010

V NR sme mali stretnutia tak každé 2-3 týždne 1,5 hodiny.

najjulinka
autor
16. mar 2010

Dobru noc. Idem do hajan.

najjulinka
autor
17. mar 2010

Dobré ráno. U nás svieti slniečko. Doobeda idem s V. na gastro.

lenkove
17. mar 2010

ahojte
ja som uvazovala nad tym navrhom na navrh o zmenu zakona 😅 a viete co mi napadlo? ze by to mohlo pomoct zrusit detske domovy. Ak budu PR vedeny na UPSVaR na kraji, ako ziadatelia o adopciu a pestunstvo, tak ked pride dietatko, mozu (budu musiet ak to bude v zakone) to zhodnotit hned, pravne volne, adopcia, ine cosi, pestunska, ani jedno, PR, diagnostiky by boli bud v PR, alebo by sa zachovali len nejake "krizove centra" kde by boli deticky na DG, prip. kym sa im nenajde vhodna profesionalna rodina. Nic by neslo cez DD, vtedy by sa to dalo 🤐 🤐 🤐 ale ja to asi dobre nechapem... 🤐

Barbareta, my sme tiez robili testy a testy, rozpravali sme sa, hm, napr sme kreslili nase rodinne vztahy, nasu ciaru zivota a tak, bolo to obcas zdlhave ale fajn 😵 😵

Suezanna, chapem tvoje pocity.. aj my sme obcas dostali, hm.. strach? musis vytahovat na seba vsetko pred clovekom, ktory ti je cudzi.. veci mozno nie skarede, ale naopak, tebe drahe, ktore su len pre teba a tvojho manzela.. musis pri otazkach "co budete robit ak" pripustit si, ze to dietatko moze mat problemy a ze to moze byt velmi, velmi narocne.. a to su potom, aspon u mna boli, take zvlastne busenia srdca, nie pre znechutenie, ani nie zo strachu, len jednoducho akosi prisli 😅 a ako prisli, tak odisli 😀

inak, my uz len zvysena teplota a to bez liekov 🙂 🙂

lenkove
17. mar 2010

a moje drahe dieta, ktore mi zalomilo na rukach po polozeni do postielky vytrestilo oci, a teraz komunikuje 😀 asi zo spanku dnes nic, esteze mame polievku zo vcerajska 🙄

natia
17. mar 2010

LENKOVE zaujímavý názor s tým ÚPSVaRom...ale čo by sa spravilo s tými deťmi, ktoré stále sú v DD? Ja stále riešim tieto staršie deti čo s nimi? Je ich strašne veľa, nikto ich nechce. Ale ak tam budú, DD nemožno zrušiť, lebo kam by šli? Ono podľa mňa zrušiť DD je u nás v prítomnom čas čistá vízia a ilúzia, lebo aj keby sa zaviedli také dočasné pestúnske rodine a podobné veci ako majú iné krajiny, kde DD neexistujú, tak je tu stále otázka romska...tie deti v DD sú zväčša rómske a ja neverím, že existuje na Slovenku toľko ľudí, žeby sa všetky tie deti podarilo umiestniť...tá rómska otázka je u nás predsa len veľmi silná a toto je možno práve to, čo celý ten proces bude u nás zdržovať...

lenkove
17. mar 2010

Natia, mne sa vidi, ze tak ako to pisem to funguje v Nemecku a este kdesi.. No ved to, aj mne napadli tie deticky, co su uz tam... preto som napisala,ze to asi dobre nechapem 🤐
a o romskych detickach mi ani nepis, ja len tu medzi vami zijem v akejsi bubline a potom sa mi rozum {a srdce} zastavuje nad reakciami ludi von na inu farbu pleti ci povod 😔
musim bezat, komunikacia skoncila, nastupuje vydieranie 😀

magimary
17. mar 2010

ja si tiež nemyslím, že by náš nový potenciálny zamestnávateľ spôsobil práve to, že by deti nemuseli byť v DD,
podľa mňa vôbec nie... veď dieťatko tak, či tak vždy vezú priamo z nemocky do domova, čo myslíš, že by im ho zložili na úpsvare a náš zamestnávateľ mi nám hneď volal?!? 😅 🙄 určite nie...
dokonca by tá komunikácia mohla byť oveľa pomalšia a zdlhavejšia, lebo úrad tie deti tam v domove priamo nevidí, nemá na ne dosah, nerieši okamžite hneď, že dieťatko je tam už 12 týždňov a rýchlo ho treba dať do pr... , lebo to nevidí... je úplne niekde inde... 😒 v teplej nerušenej kancelárii...

najjulinka
autor
17. mar 2010

mary akože v tomto je jedno či sedí v kancelarii o poschodie nižšie alebo o 100km dalej... to je o ludoch..... tak isto socialna v domove nemusi mať šajn čo je na oddelení........

magimary
17. mar 2010

no, sociálka nemusí, ale ona o tom všetkom (tu u nás) ani nerozhoduje... a ten, kto rozhoduje, vie o všetkom...

magimary
17. mar 2010

ale, je mi jasné, že všetko je o ľuďoch...
ako inak?
aj tá príprava na úradoch je o tom, s kým máš tú česť 😉 , a platí to vo všetkom...

magimary
17. mar 2010

ale, (možno naivne) ja si stále myslím, že v dd je predsa len viac chápajúcich a zanietených ľudí, ako v teplých kanceláriách...
viem, že sú výnimky, no moje skúsenosti za posledné 4 roky sú takéto...

najjulinka
autor
17. mar 2010

akože my v domove v pohode, tak ja by som sa do reformy moc nehrnula... ale zas z toho celoslovenskeho meritka je dosť možné, žeby to bola výhra to presunuť na kraj........... aj ked bohvie........ akože mne to ku šťastiu nechýba.....

lenkove
17. mar 2010

no, baby, ked vas tak citam.. nebolo by jednoduchsie prisnit vyber na poziciu riaditela DD? Podrobit ich priprave a psychotestom? 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre