Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
24. aug 2009

u nás na Slovensku to rozhodne legálne neexistuje...
teda aspoň, čo ja viem... 😉

magimary
24. aug 2009

aj keď,
dať by sa to, podľa mňa, dalo...

najjulinka
autor
24. aug 2009

no legalne s oporou zákona sa to nedá.. jedine cez NOSku skusiť, ale tam ma matka stale prava a ked sa zaštorcuje, tak... 😖 😠 😢

olalka
24. aug 2009

najjulinka, nam v navrate povedali, ze by sa to aj dalo, ze by to dokazali urobit, tak teda neviem. my sme kedysi dostali taky navrh. len ma to aj nevyhody, bio matka pozna ado a moze vydierat a rozne ine veci.
inak ja zajtra rodim, tak drzte palceky 🙂

lenkove
24. aug 2009

akoto ze nie?
a priama adopcia u nas neexistuje??? 😅

adrianamickova
24. aug 2009

magi,hej..aj v Bratislave

najjulinka
autor
24. aug 2009

No olalka da sa to obisť, ale človek nemá istotu, kým to uplne neodklepnu... normálne legálne nedá sa... obklukou... ale presne to, že matka ma dlhu dobu na rozmyslenie............

Lebo existuje Nahradná Osobná Starostlivosť - to sa len na urade spiše, že kto komu do výchovy dáva dieťa a hotovo.. nečaká sa na súd... ale matka ostáva matkou... a potom by sa z toho dalo prejst na pestunstvo a nasledne na adopciu 😉 A to pestuntvo by sa dalo asi preskočiť... len... no neviem...

maznacik007
24. aug 2009

ako v zakone priama adopcia vylucena nie je... sle su moznosti ako to spravit.. v zilinskom navrate maju s tym najvacsie skusenosti..
ale ako pisala Juli.. je to velmi velmi problematicke.. skor to ide potom do NOS.. nahradnej osobnej starostlivosti.. alebo sa to robi potom inak.. ale to uz je hladanie dier zakona..

riziko je matka.. ako je to hop alebo trop..

ak chces viac info napis konkretne a odpoviem jedine do IP
da sa to urobit legalne... aj sa to dost casto robi.. najma u tych kt. chcu matku studentku.. a tak..

maznacik007
24. aug 2009

len som chcela dodat... ze v cechach to robi FOD tam je to rozsirenejsie..

da sa to aj inak ako popisuje juli.. da sa ist aj hned na pestunstvo.. da sa ist aj inak.. ale vsetko je to velmi na hrane.. ale da sa.. len to treba mat pravne podchytene.. a mat stastie na matku

lenkove
24. aug 2009

Adi
tak vy ste Sonku hladali vsade... moji, moji... a mozem sa opytat kde ste ju nasli? ona nie je vychodnarka?

lenkove
24. aug 2009

a kde ste vsetci zmizli 😕

najjulinka
autor
24. aug 2009

no prave najvacsi problem je s matkou... lebo adopcia je o tom, že do toho už matka nemože.... ale tu to tak nejde.... tak je to risk....

magimary
24. aug 2009

ja si tiež myslím, že najmožnejšia (nie však menej riziková) cesta je cez NOS-ku...
ale legálne to nemá nikde oporu v zákone...

magimary
24. aug 2009

aDA, a ako k vám pristupovala? ja ju osobne nepoznám (hoci práve za jej riaditeľovania som strávila v "jej" domove asi polroka ako dobrovoľnícky pomocník=praktikantka zdravotná sestra, ale to sme s ňou nikdy neprišli do kontaktu), len ma zaujal ten článok a to, o čom tam hovorila... 😉 , ale zase, počula som už hocičo-aj v zmysle plus/aj mínus...

a, vy ste hľadali až v BA? a odkiaľ je teda napokon sonka? a vlastne aj amálka? 😕 🙂

adrianamickova
24. aug 2009

nakoniec je z Prešova,sonka ...amka košičanka 🙂

lenkove
24. aug 2009

ja si dohadujem kamosky na dovolenku, uz sa tesim 🙂 😵

lenkove
24. aug 2009

Adi,
vy ste asi dlho cakali, ked si pisala, ze ste Sonku hladali 5 rokov 🙄
ale to si musela zacat hadam v 17, ked teraz tak mlado vypatras 😎

adrianamickova
24. aug 2009

tak sedela ako krepa za stolom,cestovali sme boli sme dohodnutý na hodinu ako nám kázala a ukázala mi jedno dievčatko..postihnuté čo akurát nespalo..lebo či si ja mýslím že sme do ZOO prišli pozerať na zvieratá,dve deti v albume a odhovarala ma aby som si u nás hladala a nie tam,a mníška ...no ja som jej postojom bola zhrozená...návšteva v dd.trvala možno 15 nimút a naspať som až po tatry plakala...
dnes mam kočky a nevymenila by som za nič na svete 🙂

adrianamickova
24. aug 2009

lenko...hej sa smej...24 ročna som sa vydavala, 🙂

adrianamickova
24. aug 2009

my sme mali ist v stredu do Madarska na kupko,ale padlo to že maly záujem....
☹ ☹ ☹ tak sme sa tešili ☹

najjulinka
autor
24. aug 2009

adi ani nehovor.. .u na sto padlo na dlho.. .deti mame bez pasov 😖 ☹ ☹ ☹

lenkove
24. aug 2009

Adi ja sa nesmejem, sak mam oci, ne? 🙂

adrianamickova
24. aug 2009

ja beriem rodné listy ked ...ideme za hranice,
ale zase mame mená rovnaké 🙂
juli tak ...po slovensku,ja rozmýšlam asi s nimi pojem do Vrbového,alebo do Ružbach ...náhradný plán 😉

najjulinka
autor
24. aug 2009

ada ty si to riskni, tebe deti nevezmu... ja si to nerisknem.. stači jeden ruser a sme v prdeli...

adrianamickova
24. aug 2009

už som bola s rodnymi listami...v pohode v madarsku ,v polsku
ale som si najprv volala na colny urad,že je to doklad občana SR 🙂

najjulinka
autor
24. aug 2009

ada doklad to je... akurat, že taký doklad nemá len občan SR 😀 😀 😀 a co ti jaký olnik povie je šuma fuk.. .podstatný je zakon , predpis, vyhlaska..... 😝

rita55
24. aug 2009

caute baby 🙂 Tak dnes sme mali predosvojitelsky ,cele to trvalo asi 10 minut a z toho sa nas sudkyna 5krat opytala,ze ci si to este nechceme rozmysliet 😠 😕 🙄 Ja som z toho normalne na nervy.Cele toto je jeden hrozny chaos z nespravnymi ludmi .Nechapem to a mm tak tym vytocila,ze ked sa to opytala posledny raz tak jej povedal,ze sme rozhodnuty a nie je o com premyslat.Je to choreeeeeee

adrianamickova
24. aug 2009

ale mate to za sebou,to je hlavné.... 🙂

luckai
24. aug 2009

Ahojte vospolok!
Chcem sa pridať k téme. Riešite tu rôzne problémy a neviem či budem mať čas vždy všetko čítať, tak ak by ste mi niekto písali niečo dôležité, napíšte mi prosím IP na ktorej strane sa nachádza odkaz pre mňa. Nechcem ale len IP-čkovať, lebo to nie je fér voči ostatným. 😉
Ideme si adoptovať chlapčeka, už ho navštevujeme, má 2,5 roka a už rok býva u profi matky. Keďže je už dosť veľký, nevieme presne ako bude vnímať prechod k nám. Asi to nebude ľahké. Nemáte niekto podobné skúsenosti?

janivonbenji
24. aug 2009

rita,
a to čo ako chcela počuť, že sa ešte uvidí, ako bude malá spávať nasledujúci mesiac a potom sa rozhodnete, že či áno alebo nie ????!!!!!...je to smutné, ale našťastie vy ste super super pre peťku...inak pozdravujeme.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre