Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
6. máj 2010

jeden? Ta to dakde na benzínke k bločku dostal 😀 😝 😀 😀 pozdravujeme mužíka, nabudúce nech doneise jednu pani ktorá sa zdržiava tiež v Anglicku a ju postrádame

dioliana1
6. máj 2010

nie dostal 6 ale rozdelil každemu členovi domacnosti...dostal v robote miesto poldecakov (tí čo nepiju si kupuju čokoládu 😀 )

yukki
7. máj 2010

Dobré ráno 🙄 Kika ma od štvrtej budí (v asi 10 minútových intervaloch), že sa chce ísť bicyklovať resp.že chce ísť bicyklom do krčmy. Sľúbila som jej, že keď dojde sama na bicykli do krčmy (je bližšie ako obchod), môže si tam vybrať čokoládu. Ta treba mne ju dačo nové učiť....nestačilo ju naučiť bicyklovať až ako školáčku? 😅

marketka1
7. máj 2010

Dobré ránko
yukki veď si jej dala motiváciu a nemôže kvôli čokoláde spať che Ti dokázať že je šikovnica 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

dobre rano.... yukki nemyslim, že učenie na bicykli by bolo na škodu.. .ale učiť ju chodiť do krčmy???????? 😨 😨 😨 😨 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
7. máj 2010

Jooooooj, Julka...nech sa naučí, kto ma bude ochlastanú vodiť domov.... 😝

marketka1
7. máj 2010

maznacik
Ty si spomínala že ak je dieťa právoplatne osvojiteľné a prejde do pestu nosky tak sa mu osvojiteľnosť automaticky ruší.
vieš mi zistiť zákon kde to nájdeme? my sme to nenašli ani v zákone o rodine ani kuratela to nespomínala. ďakujem

najjulinka
autor
7. máj 2010

yukki a ty si ju motivovala nech dojde do krčmy... tak musíš motivovať (na slaninu? 😀 ) aj z krčmy.. . 😉 😀 😀 😀 😀 😀

No ja si dnes idem asi po ATB pre seba k lekarke.. .vidim to tak.. 😒

lulucertik
7. máj 2010

som tu nebola tri dni a tu toho popísané... no idem čítať
od včera manželík a ja sme choručký teplotujeme, ☹ potíme sa vo vlastnej šťave

najjulinka
autor
7. máj 2010

tak ATB už mam domka... ......

najjulinka
autor
7. máj 2010

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/lunana/albu... - dnes som našla tuto sranda skrinu s opačne namontovanými strednými dvierkami.. .a som to okomentovala so smailami a ona mi vymazala komentar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
7. máj 2010

aj my sme ochoreli. .. aj ja aj maly... 😝

marketka... ano je to tak... lebo tym rozsudkom o pestunskej starostlivosti sa rusi osvojitelnost dietata... ono to bude priamo v rozsudku.... uvedene .. ze tymto rozsudkom sa rusia predchadzaj[ce rozsudky... /t. j. o nariadeni ustavnej starostlivosti a aj o osvojitelnosti/ a teda na sud o pestu budu prizivany aj rodicia aj ked uz ma dieta osvojitelnost a budu im dorucene rozsudky a budu zaviazany platit vyzivne na dieta...

po 9 mesaicoch pestunstva si ale mozes poziadat o osvojenie... uz bez predosvojitelskej... ale znovu budu pozyvany rodicia...

my sme to presne takto mali.. ze nad malym uz vyse roka bola vyslovena osvojitelnost.. a my sme ho brali do pestunstva nas na to pozornili priamo na ustredi v BA... aj na sude...
a tym ze sa zrusila osvojitelnost tak sa dieta neponuka do osvojenia.. 😉

zakon musim pozriet... napisem.. uvidim ako budeme...

maznacik007
7. máj 2010

juli sak to ma naopak.. my tu skrinu mame v detskej tu istu.. a sak to aj slepy vidi... ale mozno to bol zamer 😅

yukki
7. máj 2010

Ta to ne naopak, to proti deťom, nie? aby všade zas nedočiahli..... 😝

najjulinka
autor
7. máj 2010

yukki a tvojim resp. tvojmu decku treba ručku na to aby skrinu otvorilo? 😀 tie skrine sa lahunko otvaraju.. .to nie na klucik. .a detske prstiky sa do škar zmestia 😀 😀 😀

maznacik naše decká maju podobnu skrinu... a tiež ked ju muž montoval, tak sme si srandy robili, že dame naopak, že budeme origoš.. .no ešte že sme nedali naopak, bo kukam, že až tak origoš by sme neboli 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
7. máj 2010

podstata je taka ze pri konani o osvojitelnosti prijde k pozbaveniu rodicovskych prav /preto sa uz napr. na predosvojitelky nevolaju bio rodicia/ a my tieto deti co maju osvojitelnost vratime akoby o krok spet a rodicom sa znovu priznavaju prava a povinnosti... v istom rozsahu... /myslim ked ich berieme do pestunstva/

inak o tom pojdenava.. aj ked len velmi kratko obciansky sudny poriadok...

maznacik007
7. máj 2010

§ 180a
Konanie o osvojiteľnosti

(1) Ak súd zistí, že sú splnené predpoklady na osvojenie podľa osobitného predpisu, 23) môže začať aj bez návrhu konanie o osvojiteľnosti.

(2) Účastníkmi konania sú dieťa a jeho rodičia. Maloletý rodič dieťaťa, ktorý dosiahol vek šestnásť rokov, je účastníkom konania, aj keď nie je zákonným zástupcom dieťaťa. V tomto konaní má procesnú spôsobilosť. Maloletý rodič dieťaťa, ktorý nedosiahol vek šestnásť rokov, musí byť v tomto konaní zastúpený svojím zákonným zástupcom.

(3) Rodičia dieťaťa nie sú účastníkmi konania, ak sú pozbavení rodičovských práv a povinností, ak boli pozbavení spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu alebo ak nie sú schopní posúdiť dôsledky osvojenia. V týchto prípadoch je účastníkom konania poručník.

(4) Rodičia dieťaťa nie sú účastníkmi konania ani v prípade, ak dali súhlas na osvojenie dieťaťa vopred bez vzťahu k určitým osvojiteľom.

(5) Súd v konaní vždy vypočuje toho, v koho starostlivosti sa dieťa nachádza, alebo štatutárny orgán zariadenia na výkon rozhodnutia súdu, v ktorom je maloleté dieťa umiestnené. Súd v konaní o osvojiteľnosti skúma i okolnosti na strane dieťaťa vylučujúce splnenie účelu osvojenia.

(6) O osvojiteľnosti rozhodne súd rozsudkom bez zbytočného odkladu, najneskôr do troch mesiacov odo dňa začatia konania. Túto lehotu možno predĺžiť najviac o tri mesiace, ak rozhodnutiu súdu bránia vážne dôvody a objektívne príčiny.

§ 180b

Súd na návrh rozhodnutie o osvojiteľnosti zruší, ak d 😉 ôjde k zmene pomerov. Ná 😉 vrh je možné podať len do času, kým nie je maloleté dieťa odovzdané na základe rozhodnutia súdu do starostlivosti budúcich osvojiteľov.
§ 185

Konanie o zrušenie osvojenia môže súd začať na návrh osvojenca alebo osvojiteľa alebo aj bez návrhu.

ako zmena pomerov sa chape aj to ak boli obmedzene alebo odobrate rodicovske prava a povinnosti lebo ked dieta ide do pestunstva tak je rodic povinny prispievat na vyzivu dietata ... /vacsinou ide o toto a proti tomu sa aj niekedy ti bio rodicia buria/ aj ked sud nemusi tuto povinnost bio rodicovi priznat...

yukki
7. máj 2010

Hej mojim deťom treba rúčky aby si skriňu otvorili 😝 jazykom si nevedia

maznacik007
7. máj 2010

moje tiez ruky pouzivaju.. fakt je ze sa to hrozne lahucko otvara... a moje to vedia tak s prstami podobrat.. a otvorit.. aj danulo.. preto davam taku gumku na tie dvere...

najjulinka
autor
7. máj 2010

yukki 😀 😀 😀 😀 😀 😀

baby ja mam brať ATB každých 8 hodin a pol hodinu pred jedlom.. .to je choroba..... no bombová.. .tá ma doslova nuti po nociach vyžierať chladničku 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulucertik
7. máj 2010

no tak tie dvere su opačne 😀

najjulinka
autor
7. máj 2010

akože tie dvere opačne že sranda.. len mi prišiel trapas, že mi zamzala moj prispevok pod foto... akože trapas.. .ale čo už...... niekomu sa hodia len komentare, že "wau" a že "nadhera" a tak....... idem aj svoje fotoalbumy asi popremazavať, ked sa nenosia všetky komentare, nech som IN 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
7. máj 2010

začnem premazavať asi svadobný fotoalbum.... lebo tam bola určite kritika.. a nie jedna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
7. máj 2010

juli daj link ja ti skritizujem... 😀 😀 😀

dioliana1
7. máj 2010

maznáčik nemáš náhodou link na práva profesionálneho rodiča?

najjulinka
autor
7. máj 2010

dio take, že prava prof. rodičov neexistuje... maš normalne prava ako zamestnanec, alebo ako človek starajuci sa o dieťa..... proste ideš podla roznych zakonov....... čo potrebuješ????

zicon
7. máj 2010

Najjulinka a ako opacne montovane?? Nerozumiem

marketka1
7. máj 2010

maznacik tak sme to práve rozoberali s právnikom osvojiteľnosť dieťaťa môže súd zrušiť len na základe návrhu (ktorý niekto musí napísať z akého dôvodu sa má osvojiteľnosť zrušiť,tam môže byť uvedené to že sa bio rodičom nariaďuje platiť výživné v prípade ak ide do pestu. alebo iné .... taktiež ústavná starostlivosť sa ruší tiež na základe návrhu ak nie je podaný návrh tak osvojiteľnosť je naďalej aktuálna pretože ju nikto oficiálne nezrušil. 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

zicon prave na lavej strane a lave na pravej strane...

lenkove
7. máj 2010

Markie
ja som vcera pozerala zakony tiez a :
osvojiteľnosť sa ruší na návrh. a nie na to, že sa bio na úrade spýta, že ako sa má jej dieťa, či kurátorka sa spýta bio či vie ako sa má jej dieťa. Ten návrh je možné podať len do právoplatného rozhodnutia súdu o zverení do starostlivosti budúcim osvojiteľom 😎 takže ak tam máte takú formuláciu 😎. Bio určite nie sú účastníci daľších konaní, ak nie je zrušná osvojiteľnosť! (sebavedomý, že sme múdrejší ako kurátorka)
ale zaujalo ma, že osvojenie sa može zrušiť na návrh alebo bez neho. To ako bez neho? Že návrh podá tretia strana (sociálka napr.) chápem. Ale bez návrhu? hm...
a moje choré dieťa práve zaspalo a sused vŕŕŕŕta a vŕŕŕta 😠 😠 😠 😠 😠 (strašne najedovaný!!!!)
vr vr vr! joj! 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre