Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
8. sep 2010

@lulucertik blahoželám...

lulucertik
8. sep 2010

@dioliana1
@bendy25
@saskah7 dakujem vám 🙂

najjulinka
autor
8. sep 2010

dobru noc....

lulucertik
8. sep 2010

som v polovici čítania dočitavania, ale už nevládzem idem ja haji haji 😔
vítam nové členky 🙂
snáď vás dočítam niekedy 😒
dobrú nocku všetkým 😔

vivien2505
9. sep 2010

@lulucertik blahoželám... 😉

bendy25
9. sep 2010

Prajem pekny hoci uprsany den ...

kanhwa
9. sep 2010

@lulucertik gratulujem k zapisaniu do poradia 🙂 teraz uz len co najkratsie cakanie na to Vase prave dietatko prajem

lenkove
9. sep 2010

@lulucertik supeeer!!! blahozelam!!! 😵 😵 😵 😵

marketka1
9. sep 2010

@lulucertik paráda dôležitá časť za vami. 😉 už len vydržať kým priletí bocian 🙂 😵 blahoželám.!!

zuzubabo
9. sep 2010

Dnes som našla v schránke list - kópia žiadosti o vydanie súhlasu k nadviazaniu kontaktu...
takže dnes ho asi dostali aj v Košiciach,
koľko dní ešte budem asi tak čakať na odpoveď? 😉

natia
9. sep 2010

@zuzubabo oni si to posielajú mailom, aby to bolo rýchlejšie, takže oni to skôr dostali... mne tuším prišla tá kópia až vtedy, keď už som IA mala dohodnuté 😉 takže oni to už isto dávno vedia... ja by som zajtra už volala do DD a skúšala si dohodnúť IA s psychologičkou... ja som to teda tak spravila, súrila som ich ako sa dalo 😀

magimary
9. sep 2010

@zuzubabo súhlasím s natiou,
na tvojom mieste by som už nečakala, lebo by si mohla čakať ešte dlho a takto keď už všetci vedia to, čo majú, podľa mňa nemáš na čo čakať... 😉 🙂

lenkove
9. sep 2010

@zuzubabo
jasne, Zuzi, so suhlasom v ruke volaj a domahaj sa svojich prav 😉

zuzubabo
9. sep 2010

to by ma vôbec nenapadlo, že môžem už volať 🙂 ,
povedali nám, že máme čakať na list od nich aj s tel. číslom na detský domov😒
no a v hlavičke je úrad práce Košice - takže mám volať tam?

dioliana1
9. sep 2010
zuzubabo
9. sep 2010

@dioliana Ďakujem, tak zajtra volám 🙂

natia
9. sep 2010

@zuzubabo nieeeee, nájdi si na nete číslo na detský domov a tam volaj... priamo buď s riaditeľkou alebo s psychologičkou... proste že si chceš dohodnúť termín IA, lebo sa na malého veľmi tešíte atď.... 🙂

magimary
9. sep 2010

@zuzubabo áno, áno, tak ako vraví natia!!! 😉 🙂

bendy25
9. sep 2010

@zuzubabo - volaj, volaj ... drzime palce

akim
9. sep 2010

Chcem sa spytat... Chodievate na kluby NR? Pytam sa tak vseobecne, alebo ak niekto chodi do ZA. Neviem celkom presne, co mam od toho cakat... Pojdem pozriet, uvidim, 🙂 ale uvitam aj vase postrehy. 😉 Co vam to dava?

zuzubabo
9. sep 2010

Tie kluby by aj mňa zaujímali 🙂

macocha
9. sep 2010

@akim @zuzubabo ja na kluby chodím, začala som už ako čakateľka. Mňa to dosť zaujímalo, že s čím všetkým sa ľudia stretli. Občas je aj nejaký serióznejší program, ale väčšinou sa len kecá 😅 A je to hodne o kontaktoch a informáciách, podobne ako toto fórum. A myslím si, že nezanedbateľné u starších detí je aj to, že majú kamarátov z NR - proste že nemajú pocit, že len oni mali taký zlý osud.

Ale stretla som sa aj s mamičkami, ktoré tvrdili, že ich to dosť odstrašilo, keď na klube počuli o rôznych komplikáciách. Moc to nechápem, lebo ja to beriem skôr pozitívne, že super že sa o tom dá niekde otvorene porozprávať - ale niekomu to proste nesedelo.

zuzubabo
9. sep 2010

@macocha takže teraz chodíš na tie stretká aj s dcérou?

macocha
9. sep 2010

Zuzi áno, nemám veľmi kde ju na tú dobu odložiť 😉 Tých najmenších tolerujú priamo na klube, starší majú program so školenými dobrovoľníkmi. Lebo občas niekto preberá aj citlivé problémy - jednak nevhodné pre detské uši, jednak aj prítomnosť dieťaťa môže zabrániť otvorenému hovoreniu o probléme... lebo to je podľa mňa hlavný zmysel. Aby každý mal oporu, keď príde k problémom v súvislosti s náhradným rodičovstvom- akýmkoľvek.

dioliana1
9. sep 2010

aj ja občas chodím na stretká NR do 😀 ako dar, ked momentálne sú drobci zdraví...občas je tam nejaké preškolenie ked sa niečo zmení v príprave alebo sa pozve odborník, alebo len tak kecáme o deťoch, alebo hladáme riešenie pri nejakom probléme u niekoho....proste babský-mamičkovský klub, občas s polovičkami samozrejme... 😀

lenkove
9. sep 2010

@akim
do ZA Navrat sa chystam ja! Este som nebola 😉 ale ak sa vychystame spolu bude to super! Neviem na ake stretka chodievala @smejka, ale mozno by sa pridala 😉
Inak v Navrate byvaju kazdy treti piatok v mesiaci o 17 hod. ;)

lenkove
9. sep 2010

a ak to mas nahodou blizsie do Trencina, tak by ti @natia vedela podat relevantne informacie 😉

najjulinka
autor
9. sep 2010

dobruuu noc...

akim
9. sep 2010

@macocha ,@dioliana1 , dakujem. Ked sme este chodili na pripravu, mali sme aj skupinove sedenia s ostatnymi ziadatelmi a psychola sa nas vtedy snazila dat "dokopy", aby sme sa spriatelili a nestratili kontakt... Mne to vadilo, mala som dost svojich priatelov a znamych, nebudem sa predsa priatelit s uplne cudzimi ludmi iba preto, ze aj oni si chcu osvojit dietatko... 😖 Ale tento nazor som zmenila. Mam stale dost priatelov a znamych, ale obcas by som sa rada porozpravala aj s takymi ludmi, ktori vedia co a ako... 🙂
@lenkove , budem rada, ak pojdeme spolu... pisem IP

lulucertik
10. sep 2010

@vivien2505 @kanhwa @lenkove @marketka1
ďakujem no šak sme sa načakali na záverečnú správu 🙂
už sa nevieme dočkať bociana 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre