Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lulucertik
29. mar 2010

dobrú nocku vám prajem všetkým som rozhodnutá idem na pestu 😵
manželíka som zlomila na zatial 60 percent na pestu 😀 , do stredy mu to hádam dôjde že profi momentálne nie .

najjulinka
autor
29. mar 2010

Dobru noc.

najjulinka
autor
30. mar 2010

Dobré ránko.

dioliana1
30. mar 2010

Dobré ráno

lenuska74
30. mar 2010

ahojte všetci 🙂
dioli no ako ste dopadli ???

lenuska74
30. mar 2010

inak pozerám Juli že ty nemáš chybu ty si v noci povieš dobrú noc a ráno si odpovieš dobre ráno 😀 😀 😀 😝

dioliana1
30. mar 2010

v sukromí odpoviem

marketka1
30. mar 2010

Ahojte pekný deň.

Dnes je Kubkovi lepšie nepotrebovali sme už čipky a telefonovala som s mudr. tak máme prísť zajtra tak som zvedavá na výsledky.
suezana časom si zvykneš na všetko( ja to až tak zle neberiem pretože ani moje bio dieťa by nemuselo byť v 100% zdra. stave a keď že ja mám dosť dg.od puberty tak som si zvykla že sa s lekármi musím kontaktovať akurát ak je problém s dýchaním tak sa vtedy dosť zľaknem lebo neviem čo by som robila keby náhodou začal modrieť.)

dio napíš ako ste dopadli

cairka
30. mar 2010

baby, máme problém 😒 ked sme boli v utorok dohodnúť nástup do škôlky, tak spomínala učiteľka, že jeden chlapec má kiahne, ale nik iný a teraz je už 6 detí z triedy vaneskinej doma s kiahňami 🤐 Joj, neviem, či ju mám dať po veľkej noci do škôlky, ale zas koľko bude treba čakať, kým prebehnú kiahne celou škôlkou? a druhá vec je, že v piatok sme sa hrali s dvoma dievčatami zo škôlky poobede a dnes už obe majú kiahne - ale neviem odkedy, viem len, že majú, takže je čisto teoreticky možné, že aj veve už má a objavia sa do týždna,dvoch... tak ju asi dám a budem dúfať, že jej tie kiahne nezhasia imunitu dočista dočista. Ono zas kedže má IgA 0,03, tak už tie kiahne ani nemajú moc čo rozhasiť 😅

marketka1
30. mar 2010

cairka sestrine deti mali kiahne pred nedávnom a my sme ich nedostali aj napriek tomu že sme boli v kontakte kiahne sa prenášajú v rozmedzí 4dni pred vykuknutím prvej vyrážky potom cca do 5 dní by sa mali ukázať všetky ktoré chcú vyjsť na povrch tela keď praskne posledná vodnatá vyrážka tak potom ešte 2 dni sa dajú preniesť na inú osobu. inkubačná doba je 2-3 týždne. tak som to napísala jak hotentót. 😉

cairka
30. mar 2010

marketka, no uvidíme...asi ju do škôlky dám a ak ich má mať ich dostane...keby som ju aj nedala, tak na jeseň nastúpia do škôlky nové deti a zas budú kiahne, takže si nepomôžeme... snád nebudú komplikácie, toho sa ja bojím vzhľadom na vaneskine priedušky a pľúca a imunitu, ale tak rovnako by tie kiahne mohla dostať aj na ihrisku, to by som ju musela doma zamknúť. Už som to trochu strávila, len prvotná info ma splašila 😅

marketka1
30. mar 2010

cairka ja som sa presne toho obávala tiež jak sestra zahlásila máme kiahne, ale potom keď som tak nad tým rozmýšľala že raz nás určite neminú a prídu. Tak som to nechala tak a čo má byť bude. 😉

najjulinka
autor
30. mar 2010

No na kiahne sa ani ja neteším... ja som ich totiž ešte nemala 🤐 😀 😀 😀 a na ostatne detske choroby dnes už deti očkuju, tkaže mi nič nehrozi.. len tie kiahne.... lebo z anašej ery ešte osypky a mumps.. .a rubeola , ale tu som mala a dokonca 2x... raz asi omylom zle diagnostikovana som bola a drzuhýkrát už naozaj 😀 😀 😀 takže v karte 2x rubeola .. pomerne tesne po sebe.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marketka1
30. mar 2010

A niečo na odľahčenie mysle čakaním na dnešné verdikty sudcov.

Toto mi prišlo od kamošky.
Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale začala sa kutrať v kvetináči....

magimary
30. mar 2010

fú, markie, tak toto keď som si prečítala, skoro mi zle prišlo (!!!) 😨 😲 😲 😲
ešte teraz ma mrazí...
ja odpadnem, to som ešte niekdy nepočula...

ako dobre, že existuje net a babulky, ktoré sa zveria s hocičím, lebo normálne to považujem za (môj) vedomostný objav... 😨 😲

a ešte jedna info, úplne "od Mima"-dnes má byť veľká víchrica (na východe Slovenska, na Orave, na Kysuciach a na Záhorí), až 100-ková..., tak si dajme bacha... u nás už teraz fúka ako besné... 😕 😨

magimary
30. mar 2010

no, a ešte k tomu kvetináču... veru, ja neviem, ale tiež by ma asi ani len nenapadlo volať do predajne...
skôr by som robila všetko iné, ako volať a potom by som sa večer zoznamovala s obrovskou opachou (!!! fúj už len tá predstava!!! 😝 😲 🤐 )...

marketka1
30. mar 2010

aj u nás sa zamračilo a fúka ale zatiaľ nie 100čka.

magimary
30. mar 2010

že tá víchrica má byť najhoršia až v popoludňajších hodinách... 😕

natia
30. mar 2010

mňa išlo cestou domov uchytiť... a stále sa to zhoršuje sa mi vidí...

lenuska74
30. mar 2010

ahojte 🙂
aká víchrica ???? ja nič neviem kde to žijem 😕 ešte že Vás tu mám tu sa ani konárik nepohne vonku 😕 Žeby ticho pred búrkou ?!
no už viem marketka prečo si už nekúpim žiadnú orchideu 🙄 šak ja by som asi aj infarkt dostala keby mi toto povedali do telefonu a možno v letku by som sa aj vymkla ako by som utekala z domu aj s detmi 🙄 😀 fakt ste tu dobre informačné stredisko 😅

cairka
30. mar 2010

baby, tá orchidea je hoax 😉 http://www.hoax.cz/hoax/palmy-s-pavouky/ tak žiadna panika 😀

mata2
30. mar 2010

cauté baby,aj nas idé viétor uchytit..mamé taký otocny trojhranny susiak na dvoré,kruti sa jak bésny,dokonca mi aj normalné zastipcované pradlo z ného poodlétovalo 😲

marketka1
30. mar 2010

tak to aby som išla už prádlo pozbierať 😕

saskah7
30. mar 2010

no super, s tym pavukom, vdaka Cairka, moj sok teda netrval dlho... 😀
ale som si najprv fakt myslela, ked to marketka pisala, ze to bola naozaj jej kamoska osobne...
inak, ten vetrisko... 😨
ked som sla teraz autom domov z Modry, tak mi nebolo veru vsetko jedno... a ked si pomyslim, ze Moj prave vyraza domov po dialnici z TN, tak ziadna sranda, tam to asi bude riadne hadzat 😕

misi33
30. mar 2010

ahojte

to s tym pavukom som uz citala minuly tyzden a aj som to konzultovala s mazelovym synom "odbornikom na chrobaky" lebo to bola pre mna nova info, vraj ked je tarantula v ohrozeni zivota tak vydava take zvuky

my sme mali dnes dve oficialne navstevy.najskor z detskeho domova a potom nasa kolizna.bolo to celkom fajn. 🙂 🙂 malicky bol ukazkovy a mali z neho velku radost,ze za mesiac nielen narastol ale urobil aj velke pokroky 🙂 🙂

po obede som letela k lekarke a dostala som ATB a zajtra rano musim na krv.

natia
30. mar 2010

mne je z tej tarantuly zle... ja by som sa z toho bytu asi odsťahovať musela! 🙂

natia
30. mar 2010

To Mama a ja je fakt dobrý časopis...akurát sa prehrabujem v novom čísle 🙂

ralanka
30. mar 2010

no my sme včera skúsili mrkvovú šťavu a na moje počudovanie vypil 50ml mrkvovej šťavy ako nič 😀 😀 😀 😀
tak dnes som mu dala ale len 30ml a po treťom dni ideme skúsiť kombinovať s jablkovou šťavou uvidíme čo na to povie 😀 😀 😀

saskah7
30. mar 2010

ralanka, a nie je maly na tieto novoty este maly? ja teda neviem presne, kedy nedojcene deti presne zacinaju prikrmy, ale myslim, ze najskor po 4.mesiaci, nie?

dioliana1
30. mar 2010

saskah ked čitam že neskor je mi smiešno, lebo mna lekár ked mal moj syn 2 mesiace vyhraešil že som mu ešte nedala ochutnať šťavy...ked mal 4 mesiace už mal aj mlete maso

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre