Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
9. jan 2015

pary uprednostnuju,a le ak su obaja profi.. proste aby mali v jednej rodine plno deti.... inak je to viacmenej fuk.. .či je to sam profi slobodný či z páru.. proste sam.. a zas tak vela parov nie je čo by šli do toho obaja.... (ešte relatívne časte je, že to robí žena a muž sa časom prída - tak aj u nas bolo, ale šla som do toho ako jednotlivec a aj tak na mna pozerali.... na pohovore boli aj rozvedene a mam kolegyne rozvedené, vdovu...)

macekova
9. jan 2015

@macocha
@1inis1
Ahojte, viem, že to nie sú Piešťany , ale neni to ďaleko 😉 😉 😉 :
https://istp.sk/pracovna-ponuka/1100448/Profesi...

macocha
9. jan 2015

@macekova ďakujem krásne 🙂
Ale tam som už volala.

@najjulinka Čo ja mám skúsenosť, tak nie len ak idú obaja do profi. Teda minimálne v Nitre priamo im išlo o to, aby sa manžel alebo aspoň nejaký iný blízky človek so mnou do toho pustil a vypomáhal mi... bez nároku na honorár od nich... 🤐 V iných decákoch nie až tak priamo, ale zas bol jasný ich postoj.

najjulinka
autor
9. jan 2015

@macocha mna prijmali viacmenej zarovna s rozvedenou a viem, že prvá profi u nas v decaku tiež rozvedena.... a nejak to asi nezohravalo hlavnú podmienku, ked asi z A4 zoznamu vybrali 2 a jedna z nich rozvedena.... asi bolo viac čo mali aj partnerov a nevzali.... akože možno ked už vyberaju medzi dvoma a jedna partnera ma a druhá nie, tak možnos a priklonia k tej s partnerom,a le žeby to nejak velmi zohravalo ulohu...... skor viem o takých čo skor poloha bydliska zohrala pri vybere medzi dvoma, že povedalo vedenie, že v podstate je fuk, rešli obe, ale že tam už maju profi, tak aspon pri jednej ceste zmaknu 2 navstevy...... a dokonca neviem či tá nakoniec bola aj bez partnera..... takže asi je to fakt na vedení čo viac zavaži ked už viacerí profi prejdu konkurzom....

1inis1
12. jan 2015

@macekova ďakujem 🙂

1inis1
12. jan 2015

@macocha Napr. ak je manželský pár a profi je len jeden z nich, vždy sa to dotýka a aj bude aj druhého partnera......neviem si predstaviť, že ten druhý by nevypomáhal aj keď má svoje vlastné zamestnanie.

1inis1
12. jan 2015

@najjulinka Fúha, je to všetko docela zložité.....

matkaasebko
17. jan 2015

Baby budem drza keby som v domove povedala ze ak by bolo tak by ame prijali este jedno dieta ale keby stanovym podmienku ze babo? My sme sa na zaciatku dohodli na dvoch tak to aj je..ja som hovorila ze sak mozno caaom..ale ide o to ze baby maju v domove surodencov chceli nam potom co sme mali na sviatky ich brata nechat jeho ale ja som na rovinu povedala ze niwe..on je nepocujuci 5 rocny a je s nim fakt ze tazko hlavne s tou starsou ked su po kope je to hroza lebo len zle robili..potom tam maju eate 2 bratov ale ti uz su teda riadne starsi maju 12 a 14 myslim a tych by mi ani nedali kedze ja mam len 26 a asi by som tazko budovala rešpekt..ale keby mali dake skvrna male mensie od tej mojej 14 mesacnej by som prijala...

yukki
18. jan 2015

@matkaasebko a musíš? Tlačia ťa k ďalšiemu dieťaťu-okrem horeuvedeného brata?

matkaasebko
18. jan 2015

@yukki netlacnetlacia ja stem ;) starsia pojde asibod septembra do skolky a co budem rrobiť doma len s najmensou ;) oni ma ani do toho brata netlacili ape spytali sa ci ho nechceme a ja som odmietla nakolko on potrebuje special a ten mu ja zual pri 3 mensich detoch dat nemozem...

najjulinka
autor
18. jan 2015

@matkaasebko ak chceš babo, tak kludne povedz, že si pripravena vziať tretie ak im bude treba, ak bued mladšie ako to najmladšie.. resp. si daj, že do akeho veku chceš.. .ťa chapem.. babenko je pekne spestrenie a ono sa to da prestriedať chvilu tri profia chvilu dve profi 😉 a domov určite privita profi, ktorá tako bude aspon občas na to tretie...... ja som raz mala takto babatenko ako tretie.. .uplne z porodnice.. na tri mesiace.... 😉 ale keby sa naskytla možnosť, tak zas zvažim... vždy je to o tom, čo prave doma je... aj s ama po tej skusenosti s tretim pýtalo šefstvo či možu ešte takto zavolať, ked bude take dieťa a ja ,ž e neviem dopredu povedať či sa bude hodiť a oni , že samozrejme, ale že či vobec volať, alebo už nikdy, že to bolo moc, tak ja som im na to, že samozrejme že zavolať 😀 😀 😀 😀 ale už nikdy taka situácia od vtedy nenastala ☹ resp. len raz, ale to bolo trošku inak. .to jedno odchadzalo a prišlo ine, ktore by vlastne ako tretie bolo len chvilinku...... v podstate by šlo o vymenu, ale skor by prišlo jedno ako to čo sme mali doma odišlo... a tam to nešlo koli iným veciam.... (o to ťažšie, že s tým dieťaťom som sa už sttretla skor než sa dostalo do domova a pačilo sa mi 😅 😵 )

matkaasebko
18. jan 2015

@najjulinka u nas v dd maju skoro vsecia 3 alebo teda aj viac kedze su tam hlavne manželské pary..ake zas prevazna vacsina ma vacsie deti ci uz bio alebo aj profi...asik im to tak nenapadne naxrtnem na indi porade sak uz aj auto mame vacsie ;) a tieto moje su uz tak fajne zabehnute ze tie uz hadam ani nikde nepojdu ;) tak by to steli babo sak by som sa aj na moje nechala ukecat len keby mi ho mal kto 9 mesiacov odnosit ;)

najjulinka
autor
18. jan 2015

@matkaasebko mnaželske pary del dvoma.. .lebo počita sa počet na jedneho 😀 😉 😀

kacena4
18. jan 2015

@matkaasebko je pekne ze si trufas na 3 babatko male pri 2 "velkackach" 😉 ale nezabudaj ze ich mas doma necely rok odplienkovavas ich chystas jednu do skolky a ak pride babatko moze nastat regres spat kedze sa budes venovat babatku a nie im a hlavne synator bude az na 4tej kolaji ☹ ako najstarsi. aby to na nom nezanechalo neskor nasledky, predsa ma len 4 roky. zas to neprehanaj daj tomu cas 😉 😉 😵

kamikuli
25. jan 2015

@macmart ahoj, vas Stevko je nadherny chlapec. Mozem sa ta prosim opytat, ci vsetky tvoje deti su u teba ako u profi mamy, ja mam tri vlastne a chcela by so si zobrat dieta ako profi mama 🙂

kamikuli
25. jan 2015

@matkaasebko Ahoj, mozem sa ta opytat , ci deti ktore mas v profi mozes dat pri splneni veku troch rokov do skolky a zaroven stale poberat plat ako zamestnanec DD. Dakujem za odpoved. Kamila

matkaasebko
25. jan 2015

@kamikuli ahoj ano jasne moze ist do skolky samozrejme s platom to nieco spravi ale zamestnanec budem stale

najjulinka
autor
25. jan 2015

@kamikuli do školky prihlasuje detsky domov a je na nom a na ich psychologoch či to uznaju za vhodne a je aj na školke či deti vezme 😉 ale su to deti v tomto ako každé iné, takže od 2 rokov možu do školky.... Ak maš v profi dieťa od babatka, tak vo veku troch rokoch nebude decák proti asi, ale ak si vezmeš trojročne, tak asi nejaký rok budu chcieť aby bolo doma a možno aj dlhšie.. podl toho ako dieťa rýchlo zapadne a sa naviaže....

macmart
25. jan 2015

@kamikuli ahoj dakujeme ja niesom profi rodic Stevka mam v pestunstve a Daniela mam v Noske Patrik je syn manzela s prveho manzelstva (vychovavame ho my ) a Nelinka je nase spolocne dieta (biologicke) na tvoju otazku ti budu skor vediet odpovedat baby co robia profi rodicov

kamikuli
25. jan 2015

@macmart dakujem ti za ochotu mi odpovedat. Chcela by som vediet ci si musela absolvovat aj pripravny kurz, ked si si chcela Stevka zobrat do pestunskej starostlivosti, dostavas aj nejake peniazky od statu na jeho starostlivost. a este jedna otazka, Stevka ste si vybrali sami alebo vam ho pridelili, dakujem za odpoved

kamikuli
25. jan 2015

@matkaasebko Dakujem za odpoved, este by som sa chcela opytat ako dlho si chodila na kurza v akej intenzite. V navrate sa vraj dany kurz plati. da sa robit aj individualne, nakolko mam tri deti vo veku 3, 6, a 7 rokov. dakujem

macmart
25. jan 2015

@kamikuli Ano musela som absolvovat pripravu priprava sa absolvuje aj pri pestunstve aj pri profi len zozdiel je tam v absolvovanych hodinach na stevka dostavam rodinne pridavky prispevok nahradnemu rodicovi a prispevok dietatu .Ja som volala pani do nitry pod nu sme patrili a pytala som sa ci nemaju pre nas nejake dietatko volala som takto 3 mesiace po 3mesiacoch mi pani zavolala ze maju pre nas nejake deti ze mozme prist pozret spisy. Okrem Stevka nam ukazovala este jedneho chlapceka ten mal 2 roky a 1 dievcatko a este surodencov dievcatka 2 a 5 rocne (povodne sme mali poziadavku na surodencov do 2 rokov alebo dvojicky🙂 ) lenze som bola uz v tom case tehotna ked sme si zobrali stevka tak sme surodencov museli odmietnut aj ked tej pani to bolo jedno 🙂 Po tychto spisoch sme sa teda rozhodli ze pojdeme navstivit stevka a hned pri prvej navsteve sme vedeli ze ho chceme potom sme ho boli este dva krat pozret a brali sme si ho domov 🙂

za chyby sa ospravedlnujem slovencina nieje moj kamarat ak ta este nieco zaujma tak sa pytaj

kamikuli
25. jan 2015

@macmart mozes dostavat tieto prispevky, aj ked si na materskej. dany kurz si absolvovala na urade soc. veci alebo inde, ako dlho trval a absolvovala si ho s inymi zenami... nechcela si ist do prof.rodicovstva... Dakujem

macmart
25. jan 2015

@kamikuli ano mozem dostavat tieto prispevky kym som mala len stevka tak som dostavala na neho matersku a nepoberala som prispevok nahradnemu rodicovi ked sa narodila mala tak na maleho sme matersku zrusili a dali sme poberanie na malu a tym padom kedze maly nepoberal matersku som mala narok aj na prispevok nahradnemu rodicovi kurz som apsolvovala na urade trvanie je 26 hodin ja som zacala 15 septembra a koncila som 19december a na kurz som chodila sama na urade mi ze by mal ten kurz trvat 3mesiace . Chcela som aj profi rodicovstvo ale kedze mam ukoncenu len ucnovku tak sa to nedala trebalo mi maturitu ale manzel je na urade zapisany a ked sa otvory kurz budu ho volat mi aj ked mame Stevka v pestunstve tak uz ho mame navzdi nik nam ho nezoberie ale pri profi musis pocitat stym ze dietatko je u teba vetcsinou len docasne a potom ak sa podari ide do rodiny a nie kazdy ma povahu toto zvladnut treba si to poriadne rozmysliet 🙂
Ak sa ta mozem opýtať preco chces prave profi rodica robit ?

matkaasebko
25. jan 2015

@kamikuli chodila som tam myslim ze 2 mesiace 1x tyzdenne cele to trvalo 60 hodin ja som robila na urade..individualne sa nedalo chodit nikde ani v navrate

@najjulinkau nas prihlasujem ja domov len povedal ze keby je problem nech dam adresu skolky napisu tam list a este aj po paychologoch musim behat ze vobec ci sme vhodny do normalnej alebo do apecialnes

kamikuli
25. jan 2015

@macmart ja sama este presne neviemako sa rozhodneme z muzom, len by som si priala chlapca k svojmu najmadsiemu matuskovi,aby mal partaka bude mat tri. Dievcata si rozumeju lebo je medzi nimi rok a pol. Rodicovska mi bude koncit koncom aprila a budem sa musiet evidovat na urade prace. Mozem sa ta opytat ako ta stevko oslovuje, nebojis sa ze ta moze niekedy sud zbavit pest. starostlivosti nad nim. Dalo by sa ti popri pestunkej starostlivosti este pracovat ked deti budu chodit do skolky...

kamikuli
26. jan 2015

@matkaasebko Dobry vecer, chcela by som sa opytat este ci nemate obavy ze si vas syncek sa citovo naviaze na profi deti a ked budu musiet odist bude to pre neho tazke

matkaasebko
27. jan 2015

@kamikuli tazke to bude pre vsetkych nie len pre syna...ale mal vysvetlene ze je to moja "praca" a deticky sa môzu striedat, jednoducho sa stale o tom rozpravame, teraz sa zda ze je na to pripraveny, ale nie je uvidime keby sa to stalo ako to bude......samozrejme si nevieme nikto predstavit ze by isli prec, ale je to teda tak...

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka12
9. feb 2015

Dievčatá,už dlho sa zaoberám myšlienkou profi rodičovstva,dnes som bola na úrade práce , vypísala som si žiadosť a čakám kedy sa otvorí kurz.Mám dve deti a teraz čakáme tretie,no neviem či je teraz najvhodnejší čas sa dotoho púšťať 😒 otázka:ked si teraz spravím kurz bude mať platnosť aj o tie 3 roky povecme ked budem po materskej?alebo ho budem musieť absolvovať nanovo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre