Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mana85
26. máj 2013

@dadenka1 kľud nerieš - nevyriešiš 😝

suezana
26. máj 2013

@kiki68 ďakujeme 😵 😵 😵 krásne sa to číta, aj ja verím, že naša dcéra raz takéto povie, alebo pocíti .....
.... prosím ťa, Bože.....

dadenka1
27. máj 2013

@mana85 ja viem, že nevyriešim... 😀

najjulinka
autor
27. máj 2013

ale vtedy to bolo iné.. neboli poradovniky....
človek šiel do decaku a či maju dieťa take a hentake a potom do dalsieho decaku........ a riaditel ked o niekom vedel, že kce, tak mohol zavolať.... neexistoval poradovnik ako taký.... bol to taký čudesný system.. človek chodil po decakocha hladal a kukal po detoch.....

najjulinka
autor
27. máj 2013

samozrejme ak riaditel mal znamu čo kcela decko, tak jej proste zavolal.......
vtedy všetko fungovalo po znamosti...

kiki68
28. máj 2013

podla mna vtedy este nebolo tolko parov,co mali problem mat dieta. Nasi,keby boli dnes v tej situacii,asi by riesili asist. reprodukciu,lebo mali zrovna take diagnozy,ze dnes sa tomu da pomoct. Vtedy sa asi tie adopcie dali riesit uplne inak.
Poradovnik asi vtedy ani nebolo treba,tych ziadatelov bolo strasne malo oproti terajsej situacii. Hlavne vtedy rodili vsetko 20tnicky, teda mali aj vela casu,mohli sa do 30tky snazit stale. Teraz sa vela ludi zacina este len 30tke o babo snazit. Ja som mala tym,ze moja mamina tak dlho musela na mna cakat vlastne najstarsiu mamu v triede na zakladke. Navyse som bola jedinacik,vtedy sa take nenosilo,vsetci mali minimalne jedneho surodenca. Svet sa velmi meni....

kiki68
28. máj 2013

@suezana Urcite nieco taketo povie,treba si pockat, mozno to pochopi,az ked bude mat vlastne babo. Vtedy clovek pochopi najlepsie ten vztah,co rodicia davaju dietatu a zacne byt vdacny 🙂 Drzim palce

suezana
29. máj 2013

@kiki68 ďakujem a prajem všetko dobré aj tebe 😵 😵

macmart
3. jún 2013

ahoj mala by som na vas jednu prosbu potrebovala by som poradit s priatelom sme spolu 7 rokov on ma uz jedno dieta z prveho manzelstva ktore vychovavame mi je to chlapec a ma dnes uz osem rokov ja som si v roku 2010 zobrala do nahradnej osobnej starostlivosti jedneho chlapca kt. mal vtedy tri roki dnes ma uz 6 a ide od septembra do skoly je to priatelova rodina konkretne je mu to bratranec do decembra som brala na maleho matersku a momentalne pracujem no a teraz k mojej otazke rozmislala som nad tym ze by som sa chcela stat profesionalnym rodicom a starat sa o deticky to bol moj sen uz od malicka vzdy som to chcela robit ale kedze mam len ucnovku tak to nepripada do uvahy lebo som citalal ze ktomu potrebujete maturitu tak by som si chcela zobrat nejake deticky do pestunskej starostlivosti najlepsie by bolo co najmensie a keby nemali nejake telesne ci mentalne postihnutie. Da sa to ako dlho sa na deticky caka kolko si ich mozem zobrat ako je to s financiami.Momentalne byvame v dojizbovom byte ktory mame v podnajme ale priatelova mama ma velky dom v ktorom nik nebyva a ked by mi dali deticky tak by sme sa urcite prestahovali tam. Na financie sa pitam len koli tomu ze ked by to boli male deticky tak by som bola snimi doma a to co by som dostala tak by bol moj prijem da sa stoho v pohode vizit aby boli detickam nic nechybalo dufam ze ma chapete ako to mislim ako dlho sa caka na pestunstvo v levickom okrese neskor by som si chcela dokoncit aj skolu a stat sa profi mamou

najjulinka
autor
3. jún 2013

@macmart čaka sa rozne dlho. Ked by si si brala malé deti, tak by si mala rodičovský prispevok na nie. ked povyrastu tak už len tu odmenu, čo je menej ako rodičák.. no a na spotrebu deti by si dostala... to je prispevok pre deti..

macmart
3. jún 2013

aha takze s financiami neni broblem ja len nechcem aby detickam nieco chybalo a nevies kolko deticiek si mozem zobrat najprv by som chcela dve ked by sa dalo tak dievcatka ale nieje to podmienkou mozem si zobrat deticky do pestunstva iba ja alebo musi aj priatel ziadat nevies o niekom z mojho okresu co ma deticky takto zvere dakujem ti za odpoved 🙂

najjulinka
autor
3. jún 2013

@macmart len ty....
možete kolkolvek.. nie je to ohraničene striktne, ale tak aby ste sa o ne vedeli postarať, aby im nič nechýbalo....

macmart
3. jún 2013

pravdaze koli tomu sa pytam a ked si dokoncim skolu potom mozem robit aj profesionalnu mamu bez ohladu nato ci mam deti v inej starostlivosti alebo nie

najjulinka
autor
3. jún 2013

@macmart no možeš.

macmart
3. jún 2013

tak si ma velmi potesila deti su celi moj zivot bez nich by som si ho nevedela ani predstavit 🙂 🙂 🙂

lenkove
3. jún 2013

@macmart pozri toto http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=97f6c9656ed79...
v Leviciach je klub nahradnych rodin, plus laicky poradca, zastav sa tam, kontaktuj ich, pokecate 😉

macmart
3. jún 2013

dakujem ti za link urcite sa skontaktujem

lucsyia
3. jún 2013

dámy, prosím poradte.. .aké sú podmienky pre to, aby sa osoba mohla stať profi rodičom ? je to nejako vekovo ohraničené ? Aké podmienky treba splnať, pripadne ake vzdelanie na to treba- a či treba nejaké špeciálne. V čom spočíva starostlivosť- je to starostlivosť ako o vlastné dieťatko. teda ak som tomu dobre pochopila. Odporúčate túto prácu ? Kludne napíšte aj vaše osobné skúsenosti 🙂 ďakujem, pekný deň 🙂

najjulinka
autor
3. jún 2013

@lucsyia minimalne matura, čistý vipis z registra trestov, priprava na profi rodičovstvo...

stara sa človek ako o svoje... akurát nerozhoduje ako o svojom 😉

lucsyia
3. jún 2013

@najjulinka . dakujem 🙂 čiže ak chcem- čo chcem, môžem sa o to uchádzať aj ja ? a ešte by som sa opýtala, ako je to s nejakým priestorovým zabezpečním- či je potrebný vlastný byt, či dieťa potrebuje svoju vlastnú izbu, alebo by stačila izba so mnou, a či je možnosť aby mi pridelili len 1 dieťatko, alebo o tom počte už nerozhodujem ja 🙂

najjulinka
autor
3. jún 2013

@lucsyia je treba mať slušne byvanie - je fuk či najomne, či vlastne... a o všetkom ostatnom sa individualne dohodne na pohovore a pri prijmani...

kateri29
3. jún 2013

baby tak od jula budem pravdepodobne patrit medzi vas.stalo sa,co som nechcela, ze som bola na dvoch pohovoroch a obaja mi ponukli miesto a ja sa neviem rozhodnut :(( tak mi prosim drzte palce,nech urobim spravne rozhodnutie .

dioliana1
3. jún 2013

@kateri29 aspon si môžeš vyberať 🙂

najjulinka
autor
3. jún 2013

@kateri29 blahoželám

mexx
4. jún 2013

@kateri29 A kde ti ponukli? Mozno tu baby budu poznat a budu ti vediet poradit aj z tej "druhej strany"... 😉

susanci
4. jún 2013

Ahojte babulky ...potrebujem sa niečo spýtať ...aký je rozdiel medzi pestúnstvom a opatrovníctvom? kamoška by si chcela vziať také cca ročné bábo ale nevie aký je rozdiel medzí tými dvoma ...alebo je to isté? a ako dlho sa čaká kým by si to vybavila a čakala na bábo? dakujem za info 🙂

cairka
4. jún 2013

@susanci , pokiaľ chce "cudzie" dieťa, tak pestúnstvo. Príprava trvá v závislosti od šťastia a od subjektu cca. 3-6 mesiacov, čakanie po príprave podľa požiadaviek na dieťa a kraja, kde býva. Cca. ročné bábo - možno aj bez čakania, biele cca. ročné dievčatko, zdravé - aj rok čakania...

susanci
4. jún 2013

@cairka áno cudzie a biele bábo by chcela...a ešte teraz ja sa niečo spýtam ..mám v decáku krsniatko ...je to tak že mamin brat žil s jednou a mali spolu dva deti ...ale do kopy ich bolo 5 detí ona mala 3 s prvého manželstva...ide o to že chcela by som si ju vziať ale len ju...keď sú súrodenci je možnosť si ju vziať samú? či by som musela oboch...malý je dosť agresívny a problémový ...len dievčatko mi je krsniatko ...tak neviem či by som mala na ňu nárok

cairka
4. jún 2013

@susanci , hm, baby budú vedieť možno lepšie poradiť, ja by som sa išla spýtať na sociálku o Náhradnú osobnú starostlivosť -NOS - a odvolať sa na to, že si krstná mama dieťaťa toho jedného. Ja neviem, nie som veriaca, ale pri krste je nejaké potvrdenie, že ten a ten sa stal krstným rodičom? Niečo hmatné, čo vieš ukázať, že naozaj máš vytvorený vzťah k tomu konkrétnemu dieťaťu 😒

Opravujem : to znie pekne blbo, že niečo hmatné, čím dokázať vzťah 😅 ale dúfam, že to bude pochopené správne

dorota23
4. jún 2013

@susanci mna este okrem toho, co pise @cairka napadlo, ze mozno ak by si vedela vydokladovat starostlivost o dieta - napriklad fotografiami, ako casto si nim bola, pripadne ci si financne prispievala, starala sa o dieta - proste nejakym preukazatelnym sposobom pred uradom ukazat, ze mate medzi sebou vztah, ktory je dlhodoby - nemam s tymto vsak vobec skusenost, len mi toto napadlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre