Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
13. jún 2010

natia vitaj v klube .. zvykneš si........ treba odpovedať, že to nie je z nudze, ale je to alternatíva.... u vas to tak nevyšlo, vy ste si to tak vybrali..... 😉 ja po dvoch rokoch musim povedať, že už to je celkom utrasene....... aj ked kde tu padne, že však sa vam možno aj podari... a podobne reči..... no ja na to poviem, že dufam, že sa nepritrafí... ale ked, tak aj to budeme lubiť... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
13. jún 2010

Kazí sa nam naš kočík Inglesina ☹ odišlo prvé koliesko... Ešte sa da, ale je to otazka času, kedy uplne definitivne odpadne ☹ ☹ ☹ Naj naj naj kočík.......... Prešiel mnohými zaťažkavacimi skuškami............ Ešte skusime napisať dovozcovi o nahradne sučiastky, ale obavam sa, že nič z toho (takýto kočík sa 7 rokov nevyrába už ☹ )........

cairka
13. jún 2010

ahojte.
ja večer čakám na výsledky volieb a chvíľu pred tým, ako ich mali vyhlásiť došla búrka a vyradila z obehu telku aj net...teraz nás zapojili 😅
natia, ja by som povedala, že je v pestu, lebo si chcela pomôcť nejakému dieťatku 😀 lebo adopciu ozaj berú často ľudia ako riešenie neplodnosti , ale zas je veľa adorodičov, pre ktorých to tak naozaj bolo, lebo vlastné nemohli (jasné, že nie všetci, ale dosť veľká skupina)

aksuram
13. jún 2010

@natia - mne to tiez lezie na nervy tie otazky a co a preco ... ale kedze mame 2 biosynatorov tak sa nas aspon nepytaju ze preco nemame vlastne 😝 ... ale pytaju sa ze co ked pride dalsie vlastne - tak bude dalsie .... 😅 😵

5katarina7
13. jún 2010

ahojky,aj ja už vidím tie reakcie,keď sa nám pošťastí si adoptova dieťatko.Máme tu takých susedov,že až.A máme 1bio dcéru,takže to absolútne nebudú chápať.Ale to mi je jedno,horšie je že ani príbuzenstvo to nechápe,a to ma viacej trápi. ☹

dioliana1
13. jún 2010

@5katarina7: Ja mojim príbuzným ani nepovedala že idem do pestuntva, keby dačo tak dalšie profidieťatko 😝 ....

dioliana1
13. jún 2010

Ja sa skôr stretávam s týmto....Aj naši mladí budú adoptovať....alebo .....ja by som etniko nevzal...

aksuram
13. jún 2010

@doliana - jedna stara baba tuna od nas sa ma opytala, ze ci som sa nebala si ciganov domov zobrat 😀 .... sak ti bambuliaci ani nevedia co su a ci su ... ale stara baba to uz ma jasne 🙄

natia
13. jún 2010

a ešte aj otázka : "a nebojíš sa?" ... to ma už chytá zúrivosť 😀

neviem Cairka, bežní ľudia mimo obor vôbec nechápu, že existuje viac druhov NRS... väčšina pozná len adopciu a kto pozná náhodou aj pestúnstvo, tak ten zas rieši, že na decku ideme zarábať... ale to sú kvázi takí tí náhodní spolucestujúci životom... takí bližší ľudia vedia čo a prečo a nevypytujú sa, to je jasné... akože ja s tým nemám problém, len ma to vytáča, že prvé, čo ľudí napadne je, že si kompenzujem svoju neplodnosť... a prosím vás tam, kde nemajú DD, v tých krajinách si tie deti berú iba neplodné páry alebo čo??

ach jaj...

natia
13. jún 2010

no Aksuram, tak rovnakú myšlienku sme písali 😀 mňa sa to dnes spýtala 30ročná...

cairka
13. jún 2010

mňa zabila jedna známa, ona vedela, že chcem bábo z DD, ale viac sme to neriešili a ked nás prvýkrát stretla, ta sa spýtala "a to biele tam nemali"? 😨 😝 😀

natia, tak to potom stretávam lepších ľudí 😒 , so mnou ešte nik neriešil, že mám dieťa aby som na ňom zarábala, a to mám dieťa 3apol roka a nie víkend... alebo sa nenechám vytočiť kecami, ja viem ako to je, kto ma pozná bližšie tiež a tí ostatní nech si myslia, čo chcú...

dioliana1
13. jún 2010

no minulý týždeň som zažila útok, jeden spiťák začal vrieskať že nemá rád čiernych....a drobec sa bál a kričal ...Zlý ujo...našťastie tam boli normálny čo ho spacifikovali-toho spiťáka....

cairka
13. jún 2010

dio, 🤐

macocha
13. jún 2010

Nuž reakcie okolia vždy boli a vždy budú. Ale ja asi podobne ako Cairka - buď stretávam lepších ľudí, alebo budím taký rešpekt, že priamo do očí si také keci netrúfnu 😅 😎 A to mnohí sa ma pýtali, či následne beriem do ado - sama som sa divila, koľkí vedeli o pestúnstve - a ja že nie, že bez príspevkov štátu by to asi nešlo. A ani zo zarábania na deťoch ma zatiaľ nikto neobvinil, namiesto "nebojíte sa" povedia pozitívny variant "to ste odvážna". To len moja mama riešila, že som lenivá sa vydávať, tak si to takto zľahčujem 🙄

macocha
13. jún 2010

Dioliana 😔 chúďa malé, už tak skoro to zažil... 😒

mayap
13. jún 2010

najlepšia odpoveď na otázku, či sa nebojíš vziať si dieťa z DD je odpoveď : nie nebojím, skôr som mala strach mať vlastné...
zaručene vezme reč... odskúšané... 😝 😀 😀 😀

cairka
13. jún 2010

mimi, že lenivá 😀 😀 😀 😀
a ináč ja mám úžasne pozitívne reakcie od cigánov 😀 fakt sú perfektní, od detí cca 5 rokov, kedy si uvedomujú, že není normálne, aby som ja bola biela a dieťa hnedé, až po babky a kupodivu aj dedkov 😅

macocha
13. jún 2010

No Cairka, teraz budem asi za zlú, ale to aj preto, že vedia, že si pre Veve dobrá voľba... super opatrovateľku im robíš zadarmo... asi čítaj medzi riadkami 😔

yukki
13. jún 2010

Aj ja od cigánov pozitívne. Negatívne len od detí kus starších od Kiky aj to len dve za celú dobu u mňa. A od belochov-známi, rodina...z každého rohu trohu, skoro všetky reakcie vyše popísané som už počula...

dioliana1
13. jún 2010

mayap to je aj moj prípad hrozím sa toho žeby som mala dalšieho chalana... 😝

dioliana1
13. jún 2010

akože bio myslím... 😒

dioliana1
13. jún 2010

ja pozitívne od cigánov hlavne od starších detí...vela ma začalo zdraviť 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. jún 2010

no deti reaguju najlepšie.... ja sa nemožem na cudzie aj velke deti stažovať.. .tie su naj s reakciami.... 😉 ak z toho nevyrastu, tak naše deti budu žiť vo fajn spoločnosti....

inak tu na ihrisku je jedne Denis... predškolak - pripravkar... a je strašne zlatý.... on moje deti by obskakoval a hlavne Lucku.. a povie mi, že ona chce, tak on to urobi.. a pod.. minule ju chcel niesť, lebo ona chce... a Lucka ta už vie povedať čo kce, tak jak princezna pri nom 😀 😀 😀 musím Deniska brzdiť.... a Denisa stráži väčšinou velký brat Adam, takže ani neviem kto su jeho rodičia... Addam ho zvykne stražiť so svojou partiou chalanov ... a takí su pohodoví všetci.... aj tí velkí chalani a aj Denis.... takí rozumní.... (až na fajčenie velkáčov - ale aj to sa mi rátalo, že išli za plot ihriska fajčiť, že aj to im samim od seba došlo, že na ihrisku ee - a za ten čas im Biki pobrala mobily z lavičky 😅 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

marketka1
14. jún 2010

Pekné slnečné ránko 😉

yukki
14. jún 2010

Pekné popŕchacie ránko 😉

cairka
14. jún 2010

pekné pobúrkové a asi aj predbúrkové ráno 😝 😉

baby, neviete ako sa šíri zápal spojiviek? konečne sa dieťa ako tak drží, tak donesiem infekciu ja 🙄 🤐 čo robiť, aby to veve nedostala? stačí, že ja vyzerám jak angorák 😅 a hlavne neviem, čo by to u nej všetko spustilo zas 😕

marketka1
14. jún 2010

cairka pokiaľ viem tak s veve sa kontaktuj len s čistými rukami(aby si si nepošúchala oči a potom jej ruky aby si to ona nezaniesla do oka tiež nejako a nech si neutiera tvár do Tvojho uteráka.) Ja viem len toľko.

cairka
14. jún 2010

marketka, dík, to aby som sa na dnes presťahovala do kúpeľne k umývadlu, nech mám furt umyté ruky 😅 ale ten zbytok by nemal byť problém, veve má svoj uterák...tak idem pestovať svoju pevnú vôľu 😝

natia
14. jún 2010

Bré ráno...zamračené a predbúrkové ... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre