Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

pimpa
27. júl 2010

@yukki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Kika ma vzdy tak vie pobavit, teda tie jej vyroky co tu pises, normalne by stalo za to vydat knihu 🤐

@macocha dakujeeem 😉

natia
27. júl 2010

ja som takááá vytočená, že až ... bola som si vybavovať rodičovský... všetko mám obehané, vybavené, bezproblémové... až na jednu vec... na začiatku roku 2009 som dva mesiace robila na dohodu pre jednu firmu... potom som im napísala, že končím... a teraz sme zistili, že oni ma majú stále prihlásenú na sociálnej poisťovni, čo je samozrejme dôvod, pre ktorý mi rodičovský nepriznajú... tak idem na sociálnu poisťovňu a že to oni s tým nič nemajú, že to je firma z Blavy, že to len oni môžu ... tak volám ženskej do firmy, že prečo som prihlásená, tá celá nasratá na sociálnu poisťovňu, že ma už 3x odhlasovali a stále je nejaký problém, ale že v pondelok sa na to pozrie (to bolo v piatok) ... dnes som u nich stále prihlásená... volám teda do Sociálnej poisťovne v BA, kde mi bolo oznámené, že im nikdy žiadna odhláška neprišla!!! Tak volám ženskej do firmy, že čo to má znamenať a tá na mňa spustila krik, že oni mali z poisťovne kontrolu a za 12 rokov tam nemali jediné pochybenie, tak čo si to vymýšľam... potom že sa teda na to pozrú s účtovníčkou, ale že to môže trvať ajtýždeň, lebo tam nejde o to, aby ma odhlásila, ale o to, aby zistili, kde nastala chyba... čiže ak ma do štvrtku neodhlásia, tak mám aj po rodičovskom, aj po peniazoch...

čiže summa summárum nikto chybu nespravil, iba ja som na to doplatila...

a ako zlatý klinec všetkého nemôžem nájsť originál rozhodnutia o zverení ... asi som niekde niekomu nechala origoš alebo čo... viete aká som dnes vynervovaná?? vôbec neviem, čo teraz robiť...

yukki
27. júl 2010

Oooo Pimpa, keď už si tu......teda...bola.. 😝 mám taký problém, všimla som si že Kike ťažšie rozumieť ako trebars pred dvomi mesiacmi, mesiacom, polrokom.....začala namiesto L hovoriť U, ale nie že len také lajdácke L/U, ale vyslovene našpúli ústa a všade, všade ale všade vopchá U, koUo sa nám poUamaUo a do vody popadaUo...boUa som, bicykeU, traUaUaUa....ale ona to L hovorila ukážkovo, krásne ešte tak pred mesiacom......aj pred rokom nakoniec, ona nikdy nedávala namiesto toho U....upozorňovať ju na to abo nechať tak? čo to sa porobilo....keď som ju dnes už veľmi veľmi motivovala ako má dať jazyk za zuby a povedať aspoň La...tak naveľa naveľa to nejako tak divne aj povedala, ale ináč....a susedy, mama, kamošky, ja....jej prestávame rozumieť! 😒 😕 😨 🤐

macocha
27. júl 2010

@natia hlavne dýchaj, kľud...
to s tou Poisťovňou je fakt ako zo zlého sna, snáď sa to konečne pohne. Každopádne priznať ti musia aspoň ten základ (príspevok dieťaťu a buď rodičák alebo príspevok pestúnovi).

ten originál niekde bude. Vyšleš poobede všetkých preč z bytu, niekam na zmrzku nech idú, potom v kľude všetko preberieš ešte raz....

pimpa
27. júl 2010

yukki, to bude nicim inym, iba prichodom mensieho dietata do rodiny
a hovorim: Opravovat, opravovat, pri zrkadielku predviest rozdiel U-L a odmenovat, pochvalovat, pripadne sa tvarit, ze nerozumies...atd. To sa napravi, ale nenechaj to urcite tak, uz je predsa velka sLecna, nie sUecna!!!!!!

pimpa
27. júl 2010

inak zhanam prave nejake obliecky na paplonik a vankusik patkovi do postielky, lebo nam uz pomaly vyrasta zo spacakov, keby ste mali nejakeho tipa, sem s nim 😎

yukki
27. júl 2010

Pimpa, vďaka!
😉

macocha
27. júl 2010

@yukki nie som odborník, ale čertíka ti neurobí? také to blllllllll? D. to zbožňuje, berie to ako standu. Akurát že to znie ako "bĹb" (s dlhým Ĺ namiesto opakovaných L-L-L-L-L)

yukki
27. júl 2010

Mimi, ona ho povie...to L, aj ho vždy vedela povedať-len ho proste momentálne nepoužíva. ☹ 😒 veď ona normálne rozprávala Kladivo, labuť, lekno....a teraz...ufff, ani to nejdem zas písať bo aj ja začnem tak rozprávať,že mi padUo kUadivo.... 😒 😝

maznacik007
27. júl 2010

ty taky dlhy prispevok som napisala a nezobrazilo sa mi to...

pimpa chod do ikey maju celkom pekne... pre chlapcov.. take autickove.. a tak...

natia.. tebe som napisala cely prispevok... dlhy a zmazalo to...
no nic.. hlavne nestresuj...nestoji to za to...

treba pritlacit na tu firmu nech ta odhlasia.... zo Soc. poistovne.. vedia to urobit aj dodatocne.. a k tvrdia ze to urobili tak nech preukazu ze to urobili... ja som mala podobny problem.. a poriesili sme to.. odhlasili ma dodatocne...
ty mas teraz este dva mesiace narok na tych 256 RP predpokladam... a chces potom poziadat aj o to satnikove.. ked pojdes robit.. tak na nich dupni.. nech ta odhlasia... posli im doporuceny list... ze tym ze nie si odhlasena zo Soc. poistovne ich firmou to vznikne skoda mesacne 100 Eur a ze si ich budes od unich uplatnovat sudnou cestou.. pokial nepreukazu ze ta odhlasili v sulade so zakonom.
o Rp mozes zaziadat 6 mesaicov spetne

natia
27. júl 2010

@yukki mňa tiež ako prvé napadlo, že je to reakcia na Markétku...
@macocha prúser je, že ja som ten originál mala v obálke s rodným listom a uznesením a tie dve tam stále sú, ale ten originál nie... a doma som už prehľadala... a ukľudniť sa mi nejako nedá, už sú to 2 hodiny a stále ma ide rozhodiť...ja mám malého na PO, čiže príspevok pestúnovi mi dajú až po právoplatnosti rozhodnutia o pestúnstve...teraz môžem ísť na rodičovský, ale v podstate nemôžem 😠
@pimpa ja som kúpila v Jysku...mali tam všelijaké pekné obrázkové detské za cca 10€

natia
27. júl 2010

@maznacik007 to fakt? no to je sila, kamoška mi tam robí a toto mi nepovedala!! sa mi vidí, že sa v tom nejako moc nevyznajú tie pani pracovníčky...keď ma neodhlásia do štvrtku, tak ti napíšem o radu 🙂

cairka
27. júl 2010

natia, tak obvolaj všetky úrady, kde si dávala kópiu rozhodnutia, či si im omylom nenechala originál, že im donesieš kópiu 😉 z obálky sám nevyšiel, takže bud bude medzi inými papiermi, alebo si ho odovzdala .

yukki, a nechce sa kika presťahopvať do Mauacek? 😀 😀 😀

natia
27. júl 2010

@cairka to mám v pláne, idem poobede na Sociálnu poisťovnu, inde som ho hádam nemala kde dávať sa mi zdá...

natia
27. júl 2010

ozaj @yukki neboli ste s niekým kto tak rozpráva? žeby sa jej to hrozne zapáčilo...

yukki
27. júl 2010

Natia, boli sme, a je možné, že sa jej to zapáčilo. Idem ju ale teda skúsiť opravovať.

maznacik007
27. júl 2010

inak v najhorsom pripade.. zajdes na sud... oni ti to vytlacia znovu a das si tam vyznacit pravoplatnost.. ked to nenajdes...

natia
27. júl 2010

no a keď pôjdem na ten súd, tak vezmem aj Kiku ... do tých mauacek... tak sa jej bude páčiť 😀

yukki
27. júl 2010

Natia a zbaľ si už veci na uzavreté oddelenie nemocnice do Pezinka keď budeš chcieť cestovať a vybavovať niečo s Kikou po boku, tak je možné že tam skončíš..... 😝

natia
27. júl 2010

no do šlaka... na to som nebola pripravená... no nielen s Kikou, aj s Jakubom 😝

maznacik007
27. júl 2010

na ten sud si ale naprv zavolaj aby tam bola ta zapisovatelka od toho sudcu / sudkyne.. aby vam to mohla vytlacit.. bo teraz su tam dovolenky dost...

v pezinku by nam mali vyclenit jedno oddelenie... co poviete?

natia
27. júl 2010

jasné... len premýšľam, že na čo ešte ten originál vlastne budem potrebovať? dôležitejšie bude potom ten o pestúnstve, ten dám odložiť mm 😝 že či má význam to vôbec riešiť?

macocha
27. júl 2010

Natia a kópiu máš?

natia
27. júl 2010

mám... kópiu si spravila tá kamoška na úrade a keď sme tam zistili, že nemám origoš, tak to zas okopírovala ona mne 😉

marketka1
27. júl 2010

Ahojte 😉
@pimpa krásne fotečky 😵
@yukki 😀 😀 Kika nemá chybu a aká je Markétka cítiť že jej idú nočné zuby 😀 Jakub pri nočných zuboch je niekedy neznesiteľný nám ale idú obe naraz a už im len kúštik treba aby boli celé vonku.
@natia u nás sa tomu hovorí že na posratého aj budár spadne 😖 neboj nájdeš aj originál v podstate Ti ho treba len k RP a rod.prídavkom. Podstatný bude potom pestúnsky.
@cairka aby som nezabudla 😵 😵 😵 pekné to sestričky a dcérenky máš 😉 kedy bude PO tento týždeň?

my sme boli vybavovať Martinovi papiere na ZTP po roku(teda ešte nie je rok ale žiadajú si o 2 mes. priniesť skôr papiere kým rozhodnú) a bola som zbytočne, lebo aj tak ešte raz musím ísť z daľším potvrdeným papierom od pediatričky. Ale to mi min. rok pani na úrade nepovedala že aj ten im bude treba znovu 😝 ale kúpili sme nový čierny golfový kočiar Jakubovi
http://www.babypoint.eu/zobraz_vyrobek.php?obr_...
a Martinovi sa asi na oku robí jačmeň lebo má horné viečko oka nejako veľmi opuchnuté. 😖

natia
27. júl 2010

@markétka1 čo je prosím RP? Prídavky už mám vybavené, takže tam je to v pohode...

natia
27. júl 2010

pekný golfáč... nám sa Jakubko tak rozbehol, že kočár už moc nechce, stále behá... on fakt veľa prejde, výdrž má jak ďábel a keď tak, tak na ruky sa pýta... akože vydrží v kočári, ale netúži po ňom...

dioliana1
27. júl 2010

cawte, boli sme na očnom, Lenka bude nosiť okuliare... 😒 , dosť silné, 3,25 a 2,5....

yukki
27. júl 2010

Jáj teda Markétka...zas dačo. Vám tie bacily nedajú pokoja tiež!
no, Markétka je teraz taký vzdorovitovček, ale zas na druhej strane nesmierne prítulná, takže čo ja viem, asi tie zuby až tak veľa roblémov jej nerobia......teplotku nemá....a už jej trčia dva očáky, a hrbolky z dvoch stoličiek....takže chúďa všetko naraz. Len nechce papať chlebík, ale to asi kôli tým zúbkom, tak papá jogurty. 😝 A ináč, ona si vie robiť srandy! To je pre mňa novinka, to som pri Kike nezažila. kaká pekne do nočníka, aj sa vypýta,občas aj vyčurá sa do nočníka...zlaté deco.

natia
27. júl 2010

fúúúha, tak to sú fakt dosť silné na také dieťatko... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre