Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

saskah7
21. sep 2010

@lulucertik pockaj, ty uz mas deticky? teraz neviem, ci si ta s niekym pletiem alebo som to tu nesledovala, ale sa mi zdalo, ze ste sa len chystali vyberat na urade... 😕

saskah7
21. sep 2010

@lulucertik aha, uz mi doslo, ze to su tvoje krstniatka... pardon 😅

bendy25
21. sep 2010

@lulucertik, @akim - zlaté deťúrence 🙂

lulucertik
21. sep 2010

@saskah7 áno moje krstnatka 😵

macocha
21. sep 2010

Tak baby dnes som asi pochopila význam Druhých narodenín... tých srdiečkových 😅 Ja som si myslela, že budeme oslavovať podľa dňa prvej IA, lebo to mi pripadá skôr ako paralela k narodeninám a prinesenie domou je skôr ako prinesenie z pôrodnice domou. Ale dnešný večer ma nejako dostal.
Dnes sú to presne 2 roky, čo som bola slobodná a posledný krát som sa v pokoji vyspala 😝 a dnes ma D. celý deň hnevala, ešte aj v škôlke sa na ňu učiteľka sťažovala. Dohovárala som jej priebežne celý deň, aj nejaké tresty boli, ale brala to ako folklór - "prepáč" alebo "už budem poslúchať" a o minútu zas ako predtým... tak som to chcela večer ešte raz prebrať. Začala som jej rozprávať, že zajtra to budú 2 roky, čo sme spolu - a skončilo to niekde úplne inde ako výchovným napomenutím 😅 Alebo lepšie povedané, ja som zostala tá napomenutá 😀 😀 Asi že ten deň má pre mňa väčší význam, ako som si pôvodne myslela. 🙂

dioliana1
21. sep 2010

@macocha 😉

lulucertik
22. sep 2010

krásny slnečný dník každému 😵 😵 😵

zuzubabo
22. sep 2010

🙂 🙂 🙂 ahojte! 🙂 🙂 🙂
ja sa vytešujem, lebo som sa dovolala na úrad do KE, úradníčka mi povedala, že list posielali v pondelok, tak hádam zajtra bude v schránke a konečne si dojednáme dátum 1.IA. 🙂

5katarina7
22. sep 2010

Ahojte!@zuzubabo,tesim sa spolu s tebou,drzim palce,aby vam dosiel list 🙂 Aj ja mam dobru spravu,dnes sme boli na poslednej priprave,konecne som sa dockala 🙂

najjulinka
autor
22. sep 2010

@zuzubabo a už vieš ktorý decák? dúfam nie Sečovce 😒 😖

lenkove
22. sep 2010

@zuzubabo joj.ako je to blizko! a IA este nemate dohodnutu? ;)
@5katarina7 supeeeeer.. 🙂 🙂 🙂

lulucertik
22. sep 2010

@zuzubabo tešíme sa s tebou 🙂

@5katarina7 super 🙂

lenuska74
22. sep 2010

@najjulinka Juli a čo je so Sečovcami aj nám z tamade núkali ale veľkáčov 😕

najjulinka
autor
22. sep 2010

V Sečovciach spravia všetko preto aby sa profi nestretol so žiadatelmi.. .stiahnu dieťa do domova.... ☹ ☹ ☹ takže pre deti desné ☹ ☹ ☹ ☹ 😢

lenuska74
22. sep 2010

@najjulinka ta to super nápad 🙄 fakt všetko pre dobro detí 😠

lulucertik
22. sep 2010

@najjulinka ☹ ☹ ☹

marketka1
22. sep 2010

@najjulinka to máš odkiaľ?

najjulinka
autor
22. sep 2010

no z viacerých stran sa to ku mne dostalo... ak sa to momentálne nezmenilo.... ale posledne sa to ku mne dostalo tak +/- posledné 3 mesiace, takže ak sa to fakt teraz nezmenilo v posledných +/-3 mesiacoch, tak je to tak....

marketka1
22. sep 2010

no lebo ja som v DD robila a tie deti čo boli v profi tak boli na IA spolu s profi rodičmi a stiahnuté ak si myslela že tam strávili niekoľko dní kvôli IA nič pravdy prišli do DD len na ten čas čo IA trvala.

najjulinka
autor
22. sep 2010

tak potom idu take famy... len je čudne, že z viacerých stran...

najjulinka
autor
22. sep 2010

jedno ale mam priamo od jednej profi čo tam robila....

saskah7
22. sep 2010

@zuzubabo tak super 😉 a pochvalis sa, koho sa vam podarilo najst? aspon pohlavie a vek 😉

najjulinka
autor
22. sep 2010

a teraz dumam, že asi od dvoch profi som to mala... a neviem či obe nemali dvojčatá v profi....

marketka1
22. sep 2010

@najjulinka ale čo určite deti sťahujú tak je to v čase dovolenky a nedohodneš to inak.

najjulinka
autor
22. sep 2010

no asi vtedy im pisali aj dovču... to si ista nie som.... fuuu.. .desne... akože neviem ako by som dala deti do decaku. . a extra tie citlivejšie... napr. Linda si odreve aj ked spinka inde , aj ked sme ju stahovali do inej izby...... a nie to ešte s cudzimi ludmi.... desná predstava deti vrátiť...... ☹ 😖 😠

najjulinka
autor
22. sep 2010

tak listujem a hladam popisanu situaciu. .tak jedna profi: vzali jej deti na IA a že už sa nevratia, či chce hned dalsie,a lebo ak nie, tak nech si ide podpisať dovču..... čiže od IA až po odovzdanie v decaku.... to je z roku 2009

zuzubabo
22. sep 2010

ešte neviem ktorý decák ☹ , dozviem sa zajtra z listu 😉
@saskah7 - chlapček, 1rok

marketka1
22. sep 2010

@najjulinka ale deti z profi rodín nejdú do skupiny k deťom ani počas čerpania dovolenky majú samostatnú jednotku kde je len to konkrétne dieťa. Aj keď si to neviem predstaviť a ani nechcem čo to pre to dieťa musí znamenať a aký zmätok z toho musí mať 😔 a ja som končila v júny 2009.

najjulinka
autor
22. sep 2010

To koli jednemu decku zamestnaju 4 vychošky???? to je dobra hovadina... pochybujem, že to tak maju naozaj.....

marketka1
22. sep 2010

@najjulinka majú a dokonca ani nie sú oblečené v tých ich bielych rovnošatách. Venuje sa im aj psychoška aj socialna a sú tam mlade baby. Izba je na poschodí kde sú aj deti v skupinách len sa nevidia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre