Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

suezana
1. feb 2011

@envy, tu je to 😉

macocha
2. feb 2011

Baby prosím vás máte niekto link, kde by boli prehľadne spracované vyrážky, najmä v súvislosti s horúčkou? 😕

maznacik007
2. feb 2011

uz som ti pisala do sukromky....
@macocha

mmacca
2. feb 2011

Pýtala som sa v druhej téme, ale položím tú istú otázku aj tu. Neviete, ako to prebieha pri malinkom dieťatku priamo z nemocnice, myslím postup(papiere, doba za akú dajú dieťa domov)? Ak sa ho matka vzá hneď po narodení, má tiež 2 mesace na rozmyslenie? Myslím, že tu to už niekto písal, len neviem kde.

najjulinka
autor
2. feb 2011

@mmacca 6 týždnov ma matka na rozmyslenie... či z hniezda, či anonymný porod...

morisa
2. feb 2011

Ahojte 🙂
v pondelok u nas bola pozriet teta z uradu kvoli adopcii. Ani si nepozrela byt, len si sadla v obyvacke a rozpravala sa s nami ake mame predstavy o dietatku a tak.
Bolo to cele velmi prijemne a teta bola super 🙂 bola to asi prva uradnicka, ktora sa nespravala ako uradnicka, ale bola ludska a velmi mila.
potom si nas este predvolali na urad a tam bola tiez velmi mila teta, ktora sa nas popytala na nejake veci.

No a 14., 15. by sme mali zacat robit pripravu v Navrate v BA
Ozaj, nechystate sa nahodou niekto na ten isty termin? 🙂

mmacca
2. feb 2011

@najjulinka Mňa len preto zaujíma tá doba, akú má matka, aby sa potom nestalo, že si zoberieme mimi a bio ho bude chcieť naspäť.

najjulinka
autor
2. feb 2011

@mmacca ak chcete babo z nemocnice priamo, tak na 99% si vezmete mladšie ako 6 týždnov... jedine žeby ste si počkali na nejake predčasne narodene, ktoré sa tak dlho zdrží v nemocnici... takže na 99% do toho rizika pri bábu z nemocky priamo sa ide...

mmacca
2. feb 2011

Keď tu to riziko je a nemyslím len náš prípad, tak prečo sa potom nejak zákonne neošetrí? Veď to je hazardovanie s citmi aj dieťaťa, aj náhradných rodičov.

lenkove
4. feb 2011

@mmacca
neboj, na urade ti daju podpisat papier, ze si si vedoma rizika, takze to je (aspon z tej bezcitovej stranky) "osetrene" 😝 😝 😔 a gratulujem? ci este nie? 😉 😉
Babulky, zajtra ma nasa Skoricka prve srdieckove narodeninky! Torta od krstnej mamy sa uz chladi na balkone, navstevy pozvane, darcek kupeny 😀 uz len oslavu pripravit 🙂 🙂 😵 😵 Takze ideme dnes na balony 🙂 Tesime sa velmi, jemine ako ten rok zbehol! 😵 😵

suezana
4. feb 2011

@lenkove 😵 gratulujeme...

maznacik007
4. feb 2011

@lenkove 😵 😵 😵

cicimotinka
4. feb 2011

@lenkove Odkedy sa rátajú srdiečkové narodky... My sme si malého našli 28.1. ale u nás doma je od 20.5. Ja som to nechala na ten máj, len neviem, či som to urobila dobre... 😀

maznacik007
4. feb 2011

ja myslim ze je to na vas kedy si to zvolite.... my ich mame az 16.10. to je datum sudu kedy nam bol prisudeny... lebo my sme si ho brali domov na hostovsky na zaciatku augusta a on ma narodky v juli tak som to nechcela velmi pri sebe....

cicimotinka
4. feb 2011

@maznacik007 na predosvojiteľskej je u nás súdne od toho mája, na termín súdu na osvojenie čakáme (február?), tak sa mi ten máj zdal aj taký fajn, že sa dá niečo podniknúť aj vonku na záhrade... na rozdiel od januára a februára... a je to v strede medzi meninami a narodeninami... 😀

maznacik007
4. feb 2011

@cicimotinka hej to je super.. maj je vynikajuci termin na oslavu.. uz je teplucko... a ked je to medzi meninami a narodkami neni co vahat....

😀 😀 😀

ralanka
4. feb 2011

@cicimotinka ahoj ani ja som to nevedela a baby mi písali že väčšina z nich oslavuje deň ked ho donesieš domov napríklad na predbežko ale je to vlastne na tebe kedy chcete oslavovať 😉 😵

ralanka
4. feb 2011

@najjulinka a chcem sa opýtať ked sa matka vzdá ale nie je to anonymný porod tak tam je aká doba kedy sa môže ozvať pýtam sa kôli kamarátke díky 😉

najjulinka
autor
4. feb 2011

@ralanka netušim, ale snad je to rovnake, kedže aj anonymný porod a aj dieťa z hniezda zachrany ma rovnake lehoty na rozmyslenie matky - 6 týždnov.. ale neviem... len predpokladam

kanhwa
4. feb 2011

@lenkove gratulujem Skoricke aj Vam rodicom a prajem peknu oslavu 🙂 🙂 🙂
baby, ja som uz tiez (hoci predcasne) uvazovala, ze kedy budeme srdieckove oslavovat. ze ci vtedy, ked sa s malou prvykrat stretneme alebo ci az ked pride domov.

cicimotinka
4. feb 2011

@ralanka ahoj, nám predbežko zamietli, tak ho máme až na predosvojiteľské... nedali nám ho ani na hosťovací... my sme ho doniesli domov 1x 20.5. a odvtedy je u nás, takže sa mi ten dátum vidí vhodný... 😀

cicimotinka
4. feb 2011

@kanhwa práve toto tu riešim aj ja, ale rozhodla som sa, že to bude deň, kedy sme ho 1x preniesli cez prah... máj je predsa lásky čas... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
4. feb 2011

mne všetky deti hajaju

lenkove
4. feb 2011

@cicimotinka
@kanhwa my oslavujeme v den ked sme ju priviezli domov... Dost sa to kedysi aj tu, online riesilo ze ktory den slavit a den prichodu vyhral... Lebo az od toho prichodu sa vsetko meni 😉 Nezanedbatelnym faktom je, ze 1. interakciu sme mali 2 tyzdne po jej meninach, tak nech tych oslav nie je vela na kope 😎 😎

dadenka1
4. feb 2011

@lenkove A všetko najlepšie... Dobre oslávte... 🙂

lenkove
4. feb 2011

jej, baby (manzelky) ake mile 😉
http://www.ntm.sk

lenkove
4. feb 2011

Dakujem vam vsetkym v mene oslavenkyne a jej hrdych rodicov za priania! 😀 a nechce mi pridat fotku 😢

macocha
4. feb 2011

@lenkove aj ja pridávam gratuláciu a blahopriania na mnohé roky 😵

Inak ani mne nevyhovuje termín prinesenia domou, je to medzi mojimi meninami a jej narodeninami. A ešte aj moja sestra má medzitým meniny... tak asi budeme oslavovať v deň prvej interakcie. Veď aj klasické narodeniny sa neslávia v deň príchodu z pôrodnice ale v deň, kedy maminka prvýkrát videla svoje dieťatko na vlastné oči (bez prístroja - ultrazvuku) a kedy ho prvýkrát pritúlila. 😉

mmacca
4. feb 2011

@lenkove Aj my oslavujeme srdiečkové vo februári, ale až v polovici. Je to deň, keď sme si ju priniesli natrvalo, po osvojiteľskom.

marketka1
4. feb 2011

@lenkove prajem krásne srdiečkoviny. 😉 pekne oslávte. 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre