Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
4. júl 2009

tak my sme si prešli asi pred rokom, na začiatku vzdoru aj sebaubližovaním... ale to už je OK, len tiež vzdor má teda riadne akútny 😅 no čo by som chcela od barana, však 😝 mňa skôr štve to, že už som si myslela, že máme po vzdore, lebo sa s ňou dalo v pohode dohodnúť už väčšinou, tak teraz má (možno v súvislostí s tou škôlkou blížiacou sa) také hysáky, aké ešte nemávala...a možno je to "len" vzdor vyššej triedy

aj ja si občas vypočujem, že som mala rátať, že bude temperamentná a iné veci týkajúce sa genetiky 🙄

dioliana1
4. júl 2009

no neviem, ale
nata dnes v plnej rýchlosti hlavou do skrinkových dverí, vzdor s hysakom dokopy po poobednajsom spánku u mamy

janivonbenji
4. júl 2009

čo sa týka genetiky a povahových vlastností - tak v tom máme už dávno jasno - schladila som tým naše rodiny ešte na začiatku :
1. a čo my už len mám za super povahy a nadanie a genetickú výbavu, že sa ideme povyšovať nad iných...
2. ako v každej rodine!!!! aj u nás sa nájde pár "mimoriadných" jedincov a keby malo moje dieťa takú povahu, no tak to zbohom rodina....
...a takto v tých úplne najvyhrotenejších situáciach mám ešte aj argument sama pre seba, že s tým nič nenarobím, resp. ja za to nemôžem, že to je genetika 😀

rita55
4. júl 2009

Jani dakujem....prosim Ta a kolko ste cakali kym sa ozvali zo sudu ohladne predbezka?Podame ho az v utorok,lebo na socialke momentalne nestihaju.

rita55
4. júl 2009

Cairka dnes bola u nas jedna kamoska aj s dcerkou vo veku veve tak to bola ina kava 😉 nielen veve prechadza pubertou 😀 uz sa neviem dockat kedy bude mat naty tri 😀

magimary
4. júl 2009

rita, aj "ivka2007" brala chlapcov priamo z pôrodnice- a na prvého čakali na predbežko tuším 10 dní a na druhého tuším dva týždne po podaní predbežka...
možno si tie časy nepamätám presne, ale ona upresní, keď sa "zjaví" (alebo keď jej napíšeš IP) 😉

cairka
4. júl 2009

rita, no kto si počká, ten sa dočká 😀 😀 😝 a dakujem za ukľudnenie 😉

rita55
4. júl 2009

😀 ja viem,ze ma to neminie 😀 no co uz ...zvladneme no nie?Mary nestras ma,ze tak dlho ved socialna povedala,ze do 7 dni ☹

magimary
4. júl 2009

ja nestraším... 😉
iba som povedala, ako to bolo u nás-v našom kraji... 😕 😉

dioliana1
4. júl 2009

juli dala foto

najjulinka
autor
4. júl 2009

noooooo... dnešné... 😀

dioliana1
4. júl 2009

pekné, všetci v uniforme 🙂

cairka
4. júl 2009

dio 😀 😀
pekné deťušiky juli 😉

dioliana1
4. júl 2009

dobru noc idem uz hajat................

rita55
4. júl 2009

zlatucky su vsetci 🙂 a vyparadeni 🙂

bubi35
4. júl 2009

rita no tak dva tyždne asi pokial pridu papiere zo sudu.

tulenka
4. júl 2009

Caute, je tu este niekto? Juli, ako nove detusiky? Na foto su super zmes 🙂 . Rita gratulujem.
Ja mam za sebou brutal dva tyzdne-od vidim do nevidim v robote. A ked uz som konecne doma, tak najradsej v zahrade. Tak som vas ani necitala. Ake su este novinky?
Este tento tyzden bude asi "vesely" a potom uz dufam vypadneme na dovolenku.

macocha
4. júl 2009

Jeeej, krasne nove prirastky ma Juli 😵 😵 😵

Magi, nechces si namiesto igelitovych gati kupit PULky? Su maksie, lepsie dychaju, ale kaku neprepustia, peru sa vacsina na 60 ine aj na 90 stupnov. Sice stoja od 5 do 12 (aj viac) eur, ale pri Tvojej praci urcite vyuzijes. A ako raz spominala Juli, ked mate take prispevky, ze nie je na co minat... 😀

mata2
5. júl 2009

dobre ranko,
idem si dat kavu,a daco uvarit 🙄
uz vidim,ze zas bude hic na umretie 😝

janivonbenji
5. júl 2009

rita,
takže my sme veci k predbežku posielali na súd poštou v piatok a vstredu nám volala zo sociálky, že sa tam bola pýtať a že to máme pripravené, takže my sme si ho boli vo štvrtok osobne zobrať a potom v piatok sme išli pre malého do nemocnice..takže ak dobre počítam na súde to stihli za 3 pracovné dni....ale viem, že to "teta zo sociálky " trochu urgovala.... 🙂
tak držím palce...

mata2
5. júl 2009

nam prislo predbezko za 29 dni 🙄
nam bolo povedane,ze do 7 dni sa predbezko schvali,iba ak je dieta v ohrozeni zivota.

najjulinka
autor
5. júl 2009

Tak dnes obaja rano boli dokakaný, ale nič z plienky nevyšlo 😉 😵 😵 😵 Tolko radosti. 😀

janivonbenji
5. júl 2009

mata,
je to ako vždy o ľuďoch - my sme mali sudkyňu, ktorá nás mala aj pri predosv. a aj osvojení a sama nám povedala, že takéto veci treba riešiť urgentne vždy !!!!! lebo hovoríme o deťoch a nie o kuse poľa alebo susedských sporoch o sliepkach ( nechcem bagatelizovať, len citujem )...takže sme narazili na spriaznenú dušu 🙂
..a náš malý, keď mal presne 1 rok, tak už sme mali rodný list s nami ako rodičmi ( inak aj ten nám vydali na počkanie 🙂 a nie za 2-3 týždne ako tu píšete ) ....

juli,
pozdravujeme dvoječky, sú naozaj krásne...a po tých hovienkach - skús podať športku, možno niečo bude 🙂

laculik
5. júl 2009

ahojte, u nas tiez bolo predbezko do 7 dni! a to dokonca postar priniesol v nedelu!!!!! Sme to doteraz nepochopili.
K tomu spravaniu bio vers osvojene, u nas je to presne naopak, mala je energickejsia, papulnatejsia, stale treba nieco s nou riesit, ma na vsetko vlastny nazor, non stop proste daco (je to asi ale aj spojene s jej intelektom). O malom niekedy ani nevieme ze ho mame 😀 . Cize u mna nikto nepochodi s nazorom, ze ved co sa divite, je z DD. Neurologicka s tym sice zacala (ze sa jej zda maly trochu hyperakt atd) ale som ju hned schladila, ze maly????!!!??? tak to potom donesiem malu a o malom hned zmenite nazor 😅 .
Ruka ma uz boli minimalne, zabrala mi naplast Flector - super vecicka! odporucam 😉 .
Dnes isiel MM pre malu na chalupu, tak si tu gazdujeme s malym vo dvojke 😉 .

rita55
5. júl 2009

Jani a kde pracuje ta super sudkyna?My mame sud v Ziline.No som hrozne zvedava,ale tiez poviem na socialke ci by to nemohli trosku sup sup 🙂

najjulinka
autor
5. júl 2009

laculik Kiko je samostatný.. .T je jeho velké plus... On si proste zábavu nájde.. .Len treba dohliadnuť aby zábava bola bezpečná 😀 Nič viac 😉 Nie je náročný, nevycucáva človeka... Proste taký samostatný... 😵 😵 😵 Suprové dieťa... však ono tu samostatnosť bolo poznať aj na interakciách, ked psychologička, že na prvej interakcii samozrejme som celý čas prítomná a ja som sa po 5 minutach zdvihla, že mam čo vybavovať, že ked povybavujem, tak sa vrátim a on to v pohode zvládol... Autíčok bolo v herni dosť, tak načo by som ja tam oxidovala 😀 😀 😀 😉 Zato Lucinka je iný výcuc... my si aj deti tak delíme teraz... Jeden má Lucinku a druhý ma zvyšnú trojicu 😀 😀 😀

janivonbenji
5. júl 2009

Rita,
ja som síce zo za, ale malý podľa miesta narodenia spadal pod okresný súd dolný kubín...
ty riešiš veci cez upsvar v žiline ????

rita55
5. júl 2009

jani mame to naopak 😀 😀 😀 ano cez Zilinu 🙂

najjulinka
autor
5. júl 2009

Svěrak začína... Strašne sa mi páči Svěrák.... Strááááášne

cairka
5. júl 2009

ahojte. dnes nám počasie urobilo škrt cez rozpočet, do nejakej druhej bolo fajn, ale potom došla búrka, asi 2 hodiny pršalo a dosť sa ochladilo...veve sa vyčľapkala riadne, lebo sa člapkala aj v daždi (nie v búrke) a aj potom...som zvedavá, aký bude následok...som ju obliekla do teplákov a trička, tak sa vyzliekla a vliezla do bazéniku 😠 takže bojovať by bol boj s veterným mlynom... 😅

rita, ja si myslím, že oni to nebudú naťahovať, vzhľadom na to, aby ju nemuseli umiestniť do DD 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre