Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
6. sep 2013

@kateri29 no ale koľko si si zvykala na svoje detičky? 9 mesiacov v brušku si si na ne zvykala, postupne ste sa zžili až bola z toho láska. Neboj, hlavné je, aby si bola pozorná na jeho potreby, vrátane toho pritúlenia. Ostatné príde, všeobecné materstvo sa nezaprie.

Príď dnes na klub do Bratislavy, ak sa Ti podarí. Pokecáme 😉 Aj ostatné z okolia Blavy, haló, dúfam, že sa vidíme. 🙂

cairka
8. sep 2013

Tak ako dámy, fialová stužka pripravená na zajtra?

macocha
8. sep 2013

@cairka a máš predstavu, aký odtieň to má byť? A to sa len tak preloží a pripne alebo ako? Sa mi nechce do Návratu pre ňu trepať...

cairka
8. sep 2013

@macocha , nemám veru, nemám...a do Návratu ďaleko...

magimary
9. sep 2013

@macocha my sme dali takú, ako sme doma našli-mala som tam takú fialovú šnúrku, tak som použila takú 😉
a chlapci vyzbrojení argumentami tak išli do školy, aby vedeli vysvetliť, čo fialová stužka znamená 😉 🙂

magimary
9. sep 2013

@macocha @cairka takto dnes vyrazili do školy (len malého nechali doma 😅):

zuzinka1989
11. sep 2013

ahojte, profi maminy, chcem sa spytat - nejaky kurz lepsie povedane priprava na profesionalneho rodica, cez koho- upsvar, usmev ako dar alebo? a kolko to vyjde?

dioliana1
11. sep 2013

@zuzinka1989 upsvar zadarmo, ostatné sa platia okolo 140-180€

zuzinka1989
11. sep 2013

@dioliana1 jeeeej, dakujem, si zlata 🙂

duratlicka
12. sep 2013

Babulky profi,uprimnu sustrast.Pocula som,ze vam doma idu zavadzat uchvatnu bezpecnost pri praci☹

duratlicka
12. sep 2013

nataliablahova.blog.sme.sk/c/336975/Homosexuali-chcu-moje-deti-Alebo-demon-zvany-Juvenilna-justicia.html

duratlicka
12. sep 2013

Navsteva z Upsvaru uspesne za nami,hura,ide sa na pripravu🙂 Tety boli mile,este mi aj cokoladu priniesli,ze mam meniny😀

macocha
12. sep 2013

@duratlicka tak všetko najlepšie, k meninám aj k príprave 🙂

@zuzinka1989 Úsmev už aktuálne 200 eur, Návrat podobne ale keďže prípravu robia na pobytoch, treba si priplatiť aj ubytko a stravu na týždňový pobyt. http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=423fbdd46869e... (je tam link na prihlášku s informáciami)
Prípravu na úradoch nepoznám, ale skôr inklinujem k týmto dvom neziskovkám. Tak podľa časovo - finančných možností sa rozhodni.

zuzinka1989
13. sep 2013

@duratlicka ta priprava na upsvar je zadarmo, ci ako to je?

zuzinka1989
13. sep 2013

@macocha dakujem za info 🙂

kateri29
14. sep 2013

@zuzinka1989 nie vsetky urady robia pripravu na profi.u nas sa npriklad nrobi a to sme okresne mesto.robia len pre pestunov a adoptivnych rodicov

macmart
15. sep 2013

Dobry den chcela by som sa informovat ci mi neviete poradit ako dlho trva jedno sedenie u psychologicky od pondelka zacinam pripravu na pestunstvo na UPSVAR a ako vlastne tie sedenia prebiehaju o com su dakujem 🙂 🙂
A este neviete ako dlho sa caka v okrese Levice kym vam zveria deti do pestunstva

yukki
16. sep 2013

@macmart my sme mali 3x po 4 hodiny tiuším, a nejako 4 x po necelé tri...tak nejako, ale to bude na každom úrade individuálne

macmart
16. sep 2013

@yukki dakujem za odpoved a este sa chcem opytat ci nevie niekto ako dlho sa caka v okrese levice na pestunstvo

najjulinka
autor
16. sep 2013

@macmart na pestunstvo sa nečaka... resp. zaleži na požiadavkach... ale bežne sa nečaka.. len sa netreba nechať odbiť...

macmart
16. sep 2013

zato sa aj pytam lebo dnes ako som bola prvy krat na pryprave tak mi ta pani psychologicka povedala ze budem zapisana do poradovnika a ze mozem cakat aj tri roky ja mam zaujem o dvojicky do roka na farbe pleti mi vobec nezalezi mislim ze nemame nejake narocne poziadavky

najjulinka
autor
16. sep 2013

@macmart nodvojičky do roka to je dosť... a ešte samozrejme relativne zdrave.. dvojičiek je predsa len menej ako solo kusov... a do roka je to take všelijake s pestu detmi... lebo to su take čo sa idh rodičia nevzdali.. takže ich socialka musi odobrať.. no a odoberá rozne.... a ešte aby už mali spis... akože je to take.... no o šťasti....

ono ja som profi. . robim profi takmer 6 rokov.. a za ten čas kolko zdravých dvojičiek do roka boli a aby neboli volne do adopcie .. .tak čo viem v našom decaku s kapacitou okolo 100 deti, ani jedny.... bud staršie, bud chore, bud do adopcie.... akože nemusela som o všetkých detoch vedieť , ale dvojičky su mojou srdcovkou, tak mi to moc neujde 😉 😀

najjulinka
autor
16. sep 2013

ale tak mame tu maminu čo má dva pary dvojičiek v pestu a obe do roka mala 😉

macmart
16. sep 2013

@najjulinka ano ja viem ja som si stou mamickov uz davnejsie pisala a ona mi vtedy napisala ze mala obydvoje dvojicky do troch mesiacou doma a ze je ich v domovoch dost ak mislime na tu istu tak sa vola mata2 mne sa dnes tak zdalo ked sme sa stou psychologickov rozpravali akokeby sa ma snazila odhovorit od pestunstva neviem ci je to bezny postup ale ja som pevne rozhodnuta a nic a nikto ma o opaku nepresvedci

najjulinka
autor
16. sep 2013

@macmart ano @mata2 ... staršie mala doma ked mali takmer rok.. .ale tak nemali rok... len takmer.. par dni chybalo... 😀 a ani jedny jej urad neponukol sam od seba.... 😝

macmart
16. sep 2013

ano ana sa ma aj pytala ci striktne trvam na dvojickach tak ako som jej vravela ze by som bola najradsej ale ze ked nebudu dvojicky nevadi tak by sme chceli dve deti do too roka priblizne v rovnakom veku

najjulinka
autor
16. sep 2013

@macmart to sa da... 2 deti do roka si dajte do požiadaviek. .ked budu dvojičky , tak to bude plus.... 😉

macmart
16. sep 2013

a ako ich potom dostala lebo teraz tomu mierne asi nerozumiem

macmart
16. sep 2013

@najjulinka dakujem za radu vsak dufam ze si to ta psychologicka do tych poznamok tak aj napisala ako som jej to vravela ci dvojicky alebo dve do roka na buduce sa jej nato musim este raz opytat 🙂 🙂 🙂 🙂

yukki
16. sep 2013

@macmart a keby ti trebars núkali súrodencov- dvojročného a trebars polročného? pripúšťaš aj takú možnosť? Lebo ak, tak potom koncom prípravy sa tie požiadavky ešte budú prehodnocovať, tak to netreba zabudnúť si tam dať...ak nie, tak v pohode necháš to, čo ste zadali dnes. Aspoň nás sa teda ešte raz na konci prípravy pýtali, či nechceme prehodnotiť svoje požiadavky, na základe toho, ako s nami psycha pracovala, čo sme sa dozvedeli na príprave a tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre