Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matulikmamulik
14. jan 2014

Tak satkujeme nie sice dlho asi tak desat minut hadam ked budeme robit kazdy den vysledok sa dostavi ale bola sranda velkaaaa 😀

opicka2
14. jan 2014

@matulikmamulik ste úžasné 🙂

matulikmamulik
14. jan 2014

@opicka2 dakujeme

macocha
15. jan 2014

@matulikmamulik fakt úžasné 😵 Pritúlila sa k Tebe, aj srandu ste mali spoločne - presne o to ide.

lalus
15. jan 2014

@matulikmamulik nádherné 😵 😵 😵 ja som nosila/nosím obe deti veľa, veľa...verím, že aj to pomohlo ich adaptácii a pripútaniu

a tú látku z kapsy jej potiahni viac pod zadok (má ju cca len do polky zadku). Jej sa bude lepšie sedieť a teba to bude menej ťahať dopredu. a ak už nebudeš takto vládať, tak si ju uviaž na chrbát - tvárou v tvár je to síce intenzívnejšie, ale reálne si viem predstaviť, že už je dosť ťažká a ak si ju dáš na chrbát, dlhšie vydržíš, môžeš popritom variť alebo čokoľvek a stále budete spolu a môžete sa rozprávať - bude ti vidieť cez plece 😎

no ešte raz opakujem...krásne ste 😵 😵 😵

sentoza
16. jan 2014

@matulikmamulik reagujem k tým nadávkam a otvorenosti dieťaťa - mne sa osvedčilo, ak chcem z malej vytiahnuť nejaku info resp. emociu hrať divadielko s jej najobľubenejšou hračkou, malá ma občas sama vyzve aby sme sa išli porozpravať s Bertičkou a tej zväčša porozprava viac ako mne.

matulikmamulik
16. jan 2014

@sentoza nadavky uz nehovori prisposobila sa prostrediu strasne sa vela uci vysvetlovanim ale je velmi rozumna a ked sa jej nieco podrobne vysvetli rychlo to chape a ona rozprava az moc aj to co nevie uz sme hlavne kludnejsi ako na zaciatku, no ale hlavne som sa snazila do nej vzit ake by to bolo keby ma presunuli niekde a tam by som mala zit no nebolo mi vsetko jedno myslim si ze na kazde dieta plati asi nieco ine to nosenie nam viac pomaha mala jedno obdobie stoj co stoj do bruska sa narodit bola stoho smutna ze ona neni z mojho bruska tak to nosenie jej to pripomina, samozrejme v skolke je radsej ako som nou, je smutne na tom ze tento stat neprispieva aj na vedsie deti s ded vobec ich nezaujima ako vsetko prekrije clovek lahko sa povie nedat do skolky takto je doma len dva dni a vikend s toho som smutna viac

sentoza
16. jan 2014

@matulikmamulik krasne pokroky, gratulujem...moja mala je mensia ma len 2,5 roka. ... drzim palce nech je uz len lepsie a lepsie...

najjulinka
autor
16. jan 2014

http://slovensko.rtvs.sk/player/ - prave teraz radio slovensko 😉

liwka
22. jan 2014

Ahojte, žienky. Pravdepodobne som vám už do tejto témy prispela, bo s myšlienkou profi rodičovstva sa pohrávam už dlhšiu dobu. Teraz to vyzerá tak, že od júla budem bez práce, preto by som do toho chcela ísť. Dnes som sa bola pýtať na UPSVAR- na moje veľké "prekvapenie" som sa nič nedozvedela 😒 , preto sa obraciam na vás. Potrebovala by som v prvom rade vysvetliť rozdiel medzi profi, náhradnou a pestúnskou rodinou, potom, ako to vlastne funguje- najskôr si spravím ten kurz, budem mať certifikát a potom budem zháňať DD, ktorý ma zamestná? Teta úradníčka povedala, že DD uprednostňujú plný úväzok (tj. 3 deti)- ako je to potom finančne a že pri profi si nemôžem vybrať, aké dieťa chcem (pohlavie, vek). Ako je to, ak by som pr. mala iba jedno dieťa škôlko/školopovinné, mohla by som popritom pracovať? som učiteľka, takže by to bol akurát čas, keď by bolo dieťa v MŠ/ZŠ. A čo situácia, že mám profi dieťa a otehotniem- dá sa robiť profi popri MD?
Veľa otázok, ospravedlňujem sa, učím na ZŠ, kde je niekoľko takýchto profi detí a sú úžasné- aj keď je to s nimi ťažké, ale keď vás raz pustia do "ich sveta", je to fantastický pocit 🙂

lenkove
24. jan 2014

@liwka ahoj,
inak pekne rozhodnutie a pekne slova 🙂
Neviem ti dobre poradit ako je to s profi, hadam pridu ine maminky, ktore to robia, ale v podstate mala pani na urade pravdu.. Deti si nevyberas, ale v normalnom DD si mozes dat poziadavky ake priblizne dieta/deti chces (vekovo), ak sa rozhodnu nejake ti pridelit, tak mate interakcie, kde by mal sudny riaditel DD zhodnotit ci si sedite... Plny uvazok je teraz veru 3 deti, ale zalezi od DD, niekde davaju dve mensie napr.. Niekedy bolo miminko za jeden uvazok, ale asi to zmenili...
A rozdiely medzi jednotlivymi formami: Profesionalne rodicovstvo je ustavna starostlivost - dieta je chovanec DD, riaditel rozhoduje o vsetkom, co sa ho tyka. Ty konzultujes a prijimas jeho rozhodnutia. Si zamestnanec, mas plat.
Formy nahradnej starostlivosti: pestunska a nahradna osobna starostlivost (NOS). Dieta je v novej - nahradnej - rodine umiestnene rozhodnutim sudu (ktorym sa rusi ustavna starostlivost), pestun ma iste prava rozhodovat o beznych veciach dietata. V rodnom liste su stale uvedeni jeho bio rodicia, ti maju pravo ho kontaktovat. Niektore rozhodnutia ostavaju bio rodicom, ci musia byt dovolene sudom (lekarsky zakrok v narkoze napr.). Na pestunstvo potrebujes mat pripravu a byt zapisana v poradovniku ziadatelov o sprostredkovanie nahradnej rodinnej starostlivosti. NOS je obvykle umiestnenie dietata v ramci rodiny, mimo rodicov. Nemusis byt v poradovniku ani mat pripravu. Obe su s prispevkom na vychovu, priblizne vo vyske rodicovskeho prispevku..
Osvojenie, ci adopcia asi vies co je 🙂 Si rodicom pravoplatnym 😉
he, chyby v informaciach opravte!

najjulinka
autor
1. feb 2014

https://docs.google.com/file/d/0B3zE1GZu1iCvQzN... - toto je bežne , že sa vedie počet romskych deti v školke??? ako zapisuju poloromske.. ak su dve poloromske je tam v kolonke1KUS???????????? prečo nezapisuju aj židov, arabov, černochov, šikomokokých a iných??????????????????????

saraja
5. feb 2014

@liwka Odpoviem Ti na otazku, ci mozes pracovat popri profi - mozes. Aj ja som ucitelka a mam deti v profi uz 10 rokov. Teraz je to trochu narocnejsie, lebo sa musim zucastnovat schodzi, skoleni a supervizie na ukor dovolenky, ...:( ale da sa to.

liwka
6. feb 2014

@saraja ty si poklad, ďakujem. V pondelok som si bola oficiálne zaevidovať žiadosť o ten kurz na UPSVAR, o mesiac by mal začať. aj sa teším, aj mám obavy. Ty máš aj vlastné deti (resp. mala si, keď ste s profi začínali? ako ste to zvládali na začiatku? a dá sa otehotnieť, príp. byť na MD a popritom mať profi deti?

najjulinka
autor
6. feb 2014

@liwka byť v praci a na materskej sa neda. plati to pre všetky zammestnania.

liwka
6. feb 2014

@najjulinka máš pravdu, neuvedomila som si materskú ako materskú. Myslela som RD, ale ak dobre viem, zákony sú zatiaľ tak, že popri poberaní RD sa môže pracovať.

najjulinka
autor
6. feb 2014

@liwka rodičovsky prispevok a praca v pohode... kým to zas nezmenia 🤐

liwka
6. feb 2014

@najjulinka a ty máš aj vlastné deti? ako ste to zvládli na začiatku?

macocha
10. feb 2014

@saraja Prosím Ťa a ako to riešiš, keď je profi dieťa choré? Môžeš dostať OČR-ku z druhého zamestnania (zo školy) alebo berieš dovču/ neplatené voľno? 😕

najjulinka
autor
10. feb 2014

@macocha no očr na zamestnanie nedostaneš 😀 😀 😀

macocha
10. feb 2014

@najjulinka a čo dostanem? (okrem angíny?)

najjulinka
autor
10. feb 2014

@macocha očr snad ani na pestunske decko nie je.....

yukki
10. feb 2014

@najjulinka na pestúnske je

maznacik007
10. feb 2014

na pestunske OCR mas aj ked je v NOS ale na profi nie ... lebo nesplnis podmienku absencie prijmu za dane obdobie ...

cize nemozes dat si v skole OCR a popri tom pracovat ako profirodic a teda poberat plat profirodica za to iste obdobie...
samozrejme pokial ide o NOS alebo pestunstvo tak tam nemas predsa plat tak tam to neni problem .... 😉

lenkove
10. feb 2014

@maznacik007
@yukki
@najjulinka myslim, ze macocha sa pytala ako je to v pripade, ze mas dve zamestnania a ako riesis ocr z druheho zamestnania 😉

yukki
10. feb 2014

@lenkove no šak maznacik jej aj odpovedala

najjulinka
autor
10. feb 2014

vsak som pisala, že očr na zamestnanie nie je.. ani vychoška nedostane očr na decko v družine či v decaku, ani učka nedostane na žiaka očr.. na zamestnanie očr nie je.....

najjulinka
autor
10. feb 2014

za očr nie je zo soc. poistovne nejake preplacenie ako za pn? lebo sa to raz riešilo, že pestunske decko nie je podla toho človek , na ktoreho sa da poberať očr... možnos a to zmenilo... dajte link na koho všetkehos a da poberať OČR.. by ma to zaujimalo.... aj ked teda snad to riešiť nebudem,a le rada s apravne šprtam v týchto veciach... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre