Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

kateri29
11. mar 2015

U nas je maly smetiak a 20€ na osobu za rok,alebo velky smetiak za 80€ a pocet osob nezalezi.dva smetiaky= 160€. Ked zaplatim dostanem nalepku a tu nalepim na smetiak,vynesu len tie,na ktorych je nalepka.
@matkaasebko ja som malehonatacala ako rano vstal, obliekanie, papanie, hranie, obed,ukladanie,hranie vonku, rozpravanie, kreslenie..,kupanie s penou skoro po bradu,aby nebolo vidno nic co netreba🙂 a ukladanie .to mi poradili v ded,ze mam z toho taky jeho jeden den urobit.a nedaj tam 10minut papanie,staci minuta.ja si to potom vzdy pozrem a hlavne tie pasaze jedlove su riadne nudne🙂

mata71
12. mar 2015

@matkaasebko hej sme 2 osoby,,pojdem to pozistovat všetko... 😵

kamikuli
13. mar 2015

ahoj, chcela by som sa opytat cez aky dd si profi mamou, sebi je vase prve profi babatko... Mne chybaju uz len dve stretnutia, som z okresu Pezinok Mam tri vlastne deti, rovnako ako ty. Katku skoro 7,5r. Timejka 6r. a Matusko 3roky. ako tvoje deti prijali profi babetko, nechceli ti dat este jedno dieta, dakujem za odpoved

kateri29
14. mar 2015

@kamikuli ahoj,tak to ste skoro ako my,vekovo. my mame maleho uz skoro 2roky, risko mal 1,5roka,ked sebastian prisiel,ten to neriesil a baby to tak nejak prijali,ze narodil sa risko...o rok prisiel Sebi...tak ako len dalsie dieta do rodiny, nebrali ho ako cudzieho,proste len sa rodina rozrastla..teraz im trosku lezie na nervy,ale nie preto,ze je cuzdi,ale ze je trosku iny v spravani ako moje deti 🙂

v nasom ded mali pri prijimani problem s tym,ze mam vela deti,ci to zvladnem,ale myslim,ze teraz su spokojni.do druheho ma nenutia..zatial

kamikuli
15. mar 2015

@kateri29 dakujem ti za uprimnu odpoved, chcela by som sa este opytat cez ktory detsky domov si zamestnana

kamikuli
15. mar 2015

@kamikuli dakujem uz som si nasla odpoved

maminkainkake2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkaasebko
1. apr 2015

Baby posielal vas niekedy domov na speci kurz?ide o to ci sa mam vobec aj opytat ci mi ho preplatia alebo mam zabudnut...;)

vilaamalia
1. apr 2015

ahojte, ako slobodna matka som si prave osvojila dieta. Teraz ma moje priezvisko a chystame sa s partnerom vybavit mu rodny list. Mate niekto skusenost, ci je mozne zapisat do RL ako otca dietata partnera (nie sme zobrati) a dat mu nasledne aj jeho priezvisko?

najjulinka
autor
1. apr 2015

@vilaamalia da sa to

vilaamalia
1. apr 2015

@najjulinka Vazne?🙂 Staci prist, povedat, ze toto je otec mojho dietata, ktore som si prave osvojila a chcem, aby malo jeho priezvisko? Fakt je to take jednoduche?🙂 Dakujem za odpoved.

najjulinka
autor
1. apr 2015

@vilaamalia ked je osvojene, tak je tvoje... to sa nerieši už nič s osovjenim... si ako biologicka matka akokeby.. kuk do zakona čo k tomu treba.. ale asi len zajdete na matriku a hotovo....

vilaamalia
1. apr 2015

@najjulinka uau, tak super, ak to tak je, nechcelo sa mi pozerat do zakonov, ale pocula som, zeby to tak malo ist. Chystame sa o par dni na matriku, len cakam este na rozsudok, kazdu chvilu ma dorazit do schranky. Tak dam vediet, ako to dopadlo🙂 dobruuu noc

hejdita
7. apr 2015

ahoj ženy 🙂 potrebujem sa opytat ako by to fungovalo keby model rodiny bol taky ze rozvedena matka je odcestovana v cudzine u svojho noveho muza a teda snazi sa zabespecit si svoju 16rocnu dceru u babicky a dedu lenze dcera zacla lajdosit tak jej povedala ze jej nebue platit drahu skolu a teda ze nech si studuje nieco co je v meste kde byva a nemusi cestovat a naraz bola zla matka lebo babka a dedo by nedostavali mesacne o 400euro viac a vlastny otec nema zaujem a ani ostatna rodina nechce len teda babka a dedo by chceli lenze nadavaju dcere ze sa o dceru stara a ze jej ned ani sa volne nadychnut k tomu aby si opravila znamky a vlasnte je zla ta dcera ktorej rodicia lubovali ako sa postaraju a vseko mozne ... takze zena uvazuje ze si dceru zoberie do zahranicia (uplne dudzojazycneho cize studium by asi nepokracovalo) lebo aj tak teraz prepada a to bola ziacka s prospechom pvd ....... da sa to riesit nejako cez soialne precovnicky aby dceru mala stale v starostlivosti ale mohla byt umiestnena niekde v pestunskej rodine kde by mali nejaky papier o tom ze za nu rozhoduju? da sa to alebo sa to da len tak ze jej dceru zoberu z opatrovnictva a zveria pestunom ako vyhradne ich pravo ako sa budu o nu starat? neda sa to akoze nahradny rodicia s tym ze by platila im vydavky a vsetko ako babke len teda aby uplne nebola od dcery odrezana? dakujem 😕

cairka
7. apr 2015

@hejdita , akože vytrhneš 16 ročné dievča z jej prostredia, strčíš ju cudzím ľuďom - pestúnom (a kde ich chceš nájsť) a.očakávaš, že dievča zlepší svoje správanie a propech?

alicag
7. apr 2015

@hejdita ako píše cairka neviem,neviem či by nejaká pestúnska rodinka išla dotoho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
7. apr 2015

😀 😀 😀 no neočakavam 🙂 😀 😀 😀 očakavla som odpoved 😀 😀 😀 😀 no a uz je to jedno 😉 😔 🙄 😀 🙂

macocha
7. apr 2015

@hejdita čo sa formalít a právnej stránky veci týka, na to podľa mňa nepotrebuje pestúnstvo a tým pádom obíde aj sociálku a zbytočné vysvetľovanie čo-ako-prečo. Zaplatí si to ako opatrovateľku - ale nie na pár hodín, ale na pár mesiacov a splnomocní ju/ich pred notárom na rozhodovanie a konanie, pričom aj presne vymenuje, v akých veciach. Alebo teda zverenie do NOS prichádza do úvahy. S tým, že tých akože náhradných rodičov si musí nájsť sama a aj kontrolovať sama.

Čo sa týka pestúnstva ako takého, tam ostávajú spravidla zachované práva rodičov aj povinnosť platiť výživné určené súdom na účet ÚPSVaRu (s výnimkou prípadov, kedy sú rodičom odobrané práva a ponechané povinnosti, napr. z dôvodu týrania, zanedbania dieťaťa alebo nesvojprávnosti rodiča). No ale potom štát (cez súd a ÚPSVaR) aj do toho celého zasahuje, kontroluje dieťa, pestúnov aj biologickú rodinu... v prípade vysokého príjmu matky je dosť reálne, že matka bude platiť štátu viac, než potom dostanú pestúni a dieťa...

No ale keď pozriem na tú ľudskú stránku veci, tak to veru nechápem. 🤐 Nie je ma nič do cudzích rodinných vzťahov, ale zjavne to tam nie je celkom v poriadku. Takže fakt ostáva otázka, ako to dievča zareaguje... a prečo vôbec začala prepadávať... a na čom matke ozaj záleží...

kamikuli
27. apr 2015

@kamikuli
Ahoj , pekny den ti prajem
chcela by som sa ta opytat na adresu detskeho domova, kde si zamestnana a ake podmienky si musela splnit. Posielala si im ziadost a motivacny list asi vsak. Skolenie mam uz mesiac skoncene, len cakam na certifikat. na porady chodis raz za mesiac, pri prijati dietata do vasej rodiny si mala urcite poziadavky na DD...
Dakujem za odpoved

matkaasebko
8. máj 2015

@kamikuli ahoj oznacila si seba takze dotycna asi nevie pre koho je otazka...ja som posielala aj zivotopis aj motivacny...len u mna to super vyslo ze akurat hladali a aj hned ma zobrali na prvom pohovore ;) ano porady byvaju raz mesacne aspom u nas v dd...poziadavku som si dala na mensie deti od mojho syna v tom case mal 4 roky ine aom nemala...

enka111
15. máj 2015

Čaute babenky....chcem sa spýtať, či máte niektoré skúsenosti, že ste si zobrali do pestúnskej starostlivosti staršie dieťa, resp. 9 ročné alebo dieťa z azylového domu, kde žije s matkou.....

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata2
22. máj 2015

@enya00 urcite sa obrat co naskor na vas okresny UPSVAR,tety s kurately ti urcite poradia a pomozu.vo vasom pripade by asi bola najvhodnejsia Nahradna osobna starostlivost,/NOS/,tety ti pomozu spisat prednezne opatrenie,a ak k nemu doplnia ze mala je zanedbavana a tym padom ohrozena na zivote,sud by ti ju mohol zverit do 24h...

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
najjulinka
autor
22. máj 2015

@enya00 ked vrieska na malionku, že ju zadusi, tak volať policiu

mata2
22. máj 2015

@enya00 matka nemusi suhlasit...hlavne chod na tu socialku,tam ti poradia...

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata2
22. máj 2015

@enya00 teraz mozes malu vziat k sebe len so suhlasom matky asi...ale ak je naliata,asi by jej to bolo fuk....
alebo zavolat policiu,oni urcite zavolaju aj socialku...
alebo zatelefonovat teraz na socialku a ist spolu rovno k matke....alebo sa aspom telefonicky informovat na socialke,co sa da robit....

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata2
22. máj 2015

@enya00 ok drzim palce,nech to dobre dopadne a babenko je v bezpeci 🚼

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre