Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
15. máj 2009

danielitka: Ja som profi, zo zákona by mali byť všetky deti do 3 rokov v profi, DD si musíš hladať sama, ale najprv mať prípravu na ÚP, Návrate alebo Úsmeve.

dioliana1
15. máj 2009

U nás dávajú do profi vždy najmladšie so starším súrodencom...

mexx
15. máj 2009

U nas hocijako. 😀 Ale nie, snazia sa davat dohromady surodencov, ak su vekovo blizko, alebo aspon primerane. Ale nas Maugli ma desatrocneho brata, a to uz ohodnotili ako zbytocne. 😕

najjulinka
autor
15. máj 2009

mexx ešte dodám, že v profi može byť aj staršie "dieťa" ako 18ročné 😉

najjulinka
autor
15. máj 2009

no výber detí je na dohode... U nas davali čim mladšie.. .Mali podmienku, že do rodiny musia ist deti do troch rokov, ale nevadilo im ak malo dieťa 2roky a 10mesiacov a tak... Dalo sa dohodnuť. Ja som chcela čim menšie, tak som dostala 2 mrnuchov, kolegyna zas chcela nech jedno už chodí, tak dostala mrnucha ako ja a k nemu jeho brata asi dvojročného, alebo 2 a pol... Tak dajak...

mexx
15. máj 2009

Ja som chcela co najmensie, ale kym som stihla predlozit a odovodnit poziadavku, riaditelka mi rovno povedala, ze potrebuje niekam pichnut Maugliho, a ten mi vyhovoval, takze som sa ani nejednala. 😅

No aj starsie mozu byt, ale myslim, ze o tie sa uz potom nikto prilis nestara... Resp. to je v takych pripadoch, ked ostane v rodine, kde bol predtym, aj po osemnastke... Ci inak ste to mali, Juli? 😕 Viem, ze vasi toho mali dost, takze skusenosti bohate... 😅 V tomto ti inak v dobrom zavidim, vzhladom k tomu, z akej rodiny si "vysla", sa nikto nedivil, ze chces robit nieco taketo. U nas sa tvarili, ze to pocuju prvykrat, a tych reci okolo toho... 🤐

lienocka235
15. máj 2009

danielitka ja len dodam ze profi nie je o tom ze ti si vyberas deti ale v podstate su ti z domova pridelene deti co to najviac potrebuju a nemas na ne ziaden pravny ani iny narok

a potom dalsia vec je ze zo zakona nevyplyva povinnost raiditelovi ded dat dieta nad 3 roky do profi yatial tak padlime na svadbu.. pa pa.. foteckz neskor

najjulinka
autor
15. máj 2009

mexx tak som to myslela, že si može do profi dakto vziať aj dospeláka z domova... Známi brali 18ročného chalana,a le ked už, tak zvyknú také mladé matky brať aj s bábom do profi... Ale tiež to nie je časté...

cairka
15. máj 2009

ahojte. tak my sme zas boli zbytočne 🙄 aj paralen veve dali a aj tak im nenapotila koľko potrebovali 🤐 a že nám odporúčajú nájsť nejaké pracovisko, kde robia ten odber inou technikou 😠 tak pôjdeme budúci týždeň za obvodnou čo s tým.

macocha
15. máj 2009

No Cairka 😖 ale že Paralen na potenie? 😕 Ja sa po ňom nikdy nepotím, to už radšej bazový čaj. Ale hádam Vám vyjde iná metóda, humánnejšia.

Dievčatá ako sa zarába deťom sójové mlieko z prášku? Už nemám origoš krabicu kde bolo napísané dávkovanie. Som dala 5 lyžičiek na 2,5 dl vody a mi to stále chutilo vodovo...

magimary
15. máj 2009

tak my máme genetiku relat. úspešne za sebou...
trochu krvičky a Zajko má maximálne rozdráždený deň...
🙄

bud. týždeň nás čaká zase neuroklogia, vo štvrtok s Menším, v piatok so Zajkom-ako na bežiacom páse...
😖

mimochodom:
tento kočík má malý Zajko z domova (presne táto komibnácia):
😉
http://www.allegro.pl/item606224231_lekka_space...

najjulinka
autor
15. máj 2009

macocha opisujem z krabice:
"10g prášku (1 vrchovatá polievková lyžica) rozmiešame v 1 dcl teplej vody."

Mne sojove mlieko chutí vodovo... 😝 Ja len do kašičiek som používala, ked deti boli zahlienené a to sa v kaši stratilo tá vodnatosť 😝

magimary
15. máj 2009

hlavne tá neuroklogia... 😅

najjulinka
autor
15. máj 2009

mary plaštenku ma fajnovú... tá sa mi páči.. .by som kcela nepremočný kočiar... som mala hlboký steggi nepremoakvý a do bolo fajn...

najjulinka
autor
15. máj 2009

a prečo si si nedala už naraz oboch an neurologiu... ja to tak vždy poposúvam, aby obe deti išli naraz... vsak +/- pár dní...

yukki
15. máj 2009

Cairka ta Vy si len s tými doktormi užijete....ja som mala dosť dnešku, a nie že by som tam vkročila "zbytočne". Zas my sme už o pol šiestej stáli na zastávke, raz prestupovali, potom hodinu sa potulovali po rannom meste kým sme boli u dr objednané...a potom Kiku napichli a nič, ani kvapka krvi. Zato rev bol na celú polikliniku. Potom ju napichli rovno na opaku dlane, tam pobiede dačo vycedila, rev samozrejme pokračoval, doktorka skoro chytila kŕče, čo jej tak ruku držala. Samozrejme som si vypočula zase "NECHCEM MAMUUUUU!" a potm sme sa ešte vyše tri hodiny museli motať kým nám šiel bus nazad. Kika vypucovala nohavicami všetky hojdačky, kolotoče a šmýkalky v širšom centre okresného mesta. 😝 😝 😝 som vyšťavená

najjulinka
autor
15. máj 2009

Baštím tu čokoládky After Eight.. velmi ich lubim... a Lucinka ich nelubi... zatial jediná čokoláda čo nekcela.. .mentol predsa len štípe... 😝 😉

magimary
15. máj 2009

juli, to som aj ja taká múdra a robím to tk, ale:
teraz má každý z nich inú neurologičku...menší na Kram. a Zajko v DD... 😒
ani jednemi, ani druhemu ich už nebudem meniť...každá pozná toho svojho...

najjulinka
autor
15. máj 2009

aha.. .v DD máte neurologičku??? No fiiiha... Lebo akože u nas v decaku boli deti zapisane u tej neurologičky čo zrovna mám ju tu blizko, tak som ich tam nechala........ dá sa tam vojst aj s kočiarom, je to na prízemí..... 😀

najjulinka
autor
15. máj 2009

U nás v DD je len detská lekárka... No a potom rehabilitačná sestra.. .Ale proste iné lekárky nie...

macocha
15. máj 2009

Juli diky, si poklad.

Nastastie Dianke chutilo aj take vodove. Ale to ju este stale drzi taka ta pazravost, ze maloco nezosrotuje. Aj na laktozovom teste, vsetky mamky mali problem dostat ten roztok do deticiek a ta moja by aj dopila po ostatnych, xixix... Zistili nam, ze predsa len netoleruje laktozu, tak musime teraz pit take...

magimary
15. máj 2009

"Poosmičkovú" čokoládku neľúbim ani ja... 😝
ale asociuje mi detstvo s našou babkou, kt. nám ich dávala a mala ich (ešte za Komančov) priamo z Nem. 😔

magimary
15. máj 2009

mmimi, ale ved sú aj nízko, resp. bezlakzozové mlieka... 😕
určite sú viac podobné bežným mliekam, ako tie sojové náhradky... 😝

juli, nie je priamo v dd, ona tam dochádza za deťmi vždy raz do mes. a to potom vyšetrí všetky objednané... 😉

cairka
15. máj 2009

yukki, tak to bolo tiež veselé doobedie 😅

mimina, no ono to asi nikde moc humánnejšie nerobia, len neviem, ako aj budem zisťovať, kde to robia ako 🙄

magimary
15. máj 2009

cairka, ja viem, že v Pod. Biskup. a na Kramároch robia ten "pokrokovejší" spôsob... (absolvovali sme to aj tam, aj tam), ale to máte vy dve od ruky...

Ale založ si novú temu-tu na Koni a oslov mamičky, ktorá kde bola na potnom teste... a možno ničo vypátraš...

😉

macocha
15. máj 2009

Baby tak takto pripáliť ryžu sa mi už dávno nepodarilo 😒 som kukla na hodinky, že ešte tri minutky a potom až 25 min po 😝

Magi ja viem, ale na GE mi hovorila, že sa niektoré (Nutrilonové) prestali vyrábať a čo ostali je na predpis a to by musela pre mňa žiadať výnimku či čo... že nech skúsim sójové a vápnik nadradiť fermentovanými mliečnymi výrobkami.

cairka
15. máj 2009

ešte počkám čo povie obvodná, či nás niekde nenasmeruje a potom to môžem skúsiť, ak nebude vedieť

macocha
15. máj 2009

nahradiť, nie nadradiť, samozrejme 😀

najjulinka
autor
15. máj 2009

naša neorologička tiež tak chodila do decáku, ale ordinaciu ma tu priamo pod nosom mne 😀 😀 😀

magimary
15. máj 2009

mimi, tá výnimka nie je ani najmenší problém!
napíše sa žiadosť do poisťovne, poisť. ju schváli a dr. už len predpisuje...

neviem, ale myslím, že sojovka je "slabá" a nenahradí mllieko...najmä, ak malá môže mlieko a nemôže len lactozu... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre