Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
15. máj 2009

pomaly padáme do škôlky...chlapci (a ostatné deti samozr.tiež 😅 ) majú vystúpenie pre mamičky...
tak tam ideme zakotviť... 🙂

cairka
15. máj 2009

magi, tak prajem pekný zážitok 😵

macocha
15. máj 2009

Jaj Magi, pre mňa by to problém nebol, ale akosi pre našich lekárov... už od októbra mi nechcú predpisovať ani antirefluxné, ani teraz bezlaktózové... pomôžem si?
Pekne sa v škôlke bav 🙂

najjulinka
autor
15. máj 2009

No lebo má malá cez rok a to musí revizny lekar schvaliť...

mexx
15. máj 2009

Tak u nas po rannej zime ostalo uplne sparno, zas volajake aprilove pocko. 😅 Pockam, kym sa vrati MM z prace, a pojdeme von aj s prckom.

macocha
15. máj 2009

Juli však toto počúvam ako zaklínadlo už vyše pol roka. Proste sa im nechce napísať tomu reviznemu. Keby bolo na mne, píšem aj denne. Ale lekári - to je stále "však počkajte si na GE vyšetrenie"... "počkajte si na laktózový test"... "počkáme ešte mesiac, že ako to zaberie"...
namiesto "počkajte si" treba dosadiť "zaplaťte si sama". AR som platila, ale ak toto bez receptu nedajú, som nahratá 😒

macocha
15. máj 2009

Mexx, aj u nás tak nastriedačku. Vyšla som z domu pomaly v zimnej bunde, cestou z prechádzky to bolo pomaly na tričko. Ale boli sme na ihrisku samé, evidentne ostatným maminám bola zima- aspoň si Dianka sólo užila šmykľavku 😉

pimpa
15. máj 2009

ahojte,
my o chvilu pojdeme na prechadzku. Postarka dnes sice prisla, ale predbezko nikde....hmmmmm.....no co uz, snad v pondelok. Chceli by sme kvoli pasu pre Patka. Dnes bol placlivy den u nas uz len 50 na 50. Tak snad uz si lesie zvyka. len vcera ani v stredu nebol v kociku, lebo som bola v praci poobede a manzel prechadzku nejako nestihal, tak snad ho dnes nevydesi kocik. Ale poobedny spanok na balkone uz vcelku v pohode.
Magi, uzi si recitacie, skolkarske vystupenia su vacsinou take brnk na city, treba ratat aj s vreckovkou po ruke. 😉
Mimi, vidim ze vy sa otuzujete 🙂

macocha
15. máj 2009

Ahooooj Pimpa. Super správy, teším sa, že sa to lepší. Užite si slniečkový deň.
My až tak neotužujeme, naobliekali sme sa ako cibule. Ja som z práce zvyknutá, že neexistuje nevhodné počasie, len nevhodné oblečenie 😉

najjulinka
autor
15. máj 2009

😠 😠 😠 😠 😠 😠 Lucka o 18:25 zalahla a dakto začal o 18:35 vrtať 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Tak ju tu mam nasackovanu a nija sa nedá presvedčiť na postielku............

najjulinka
autor
15. máj 2009

Inak Lucinka sa vie od dnes hojdať sama na takje hojdačke čo je len doska an reťazách 😉 Posadim ju tam, trošku do nej drgnem a ona sa hojdá sama a potom aj sama ie zliezť dole 😉 😵 😵 😵
A dostali sme dnes kuponiky a šatky z DM 😉

laculik
15. máj 2009

ahojte,
yukki ale aspon sa mala vyhrala na ihriskach!
maly dnes vecer bez teploty, uz ma prerezane, tak dufam ze uz ok. Inak vsetky styri stolicky aj horne aj dolne, sa mu naraz prerezavali ☹ .
after eight aj u mna znamenaju cisty komunizmus, fotrik ich miloval!!!
u nas teploooooooo, mala v kratasoch podvecer na zahrade 😉 .
A k doktorom: v pondelok ideme k neurologicke a v utorok ma maly ockovanie pneumokoky. davate niektora emlu na umrtvenie miesta vpichu? my sme malej vzdy zatial davali. Ale uz som pocula aj nazor ze to nie je moc funkcne...
Juli, neurologicka vyzvedala, ze preco maly chodi k neur,. tak som povedala ze preventivne...hm?

laculik
15. máj 2009

a lucka sikula na hojde. to nasa sa sice naucila skoro sama hojdat ale aj tak miluje ked pri nej "otrocime" a hojdame ju... potvora. Aj ked teraz je to jedno, bo maju vedla seba hojdy, velkacsku a detsku, cize ked do maleho musim drncnut, tak mi je uz jedno, ze aj do malej 😅 .

najjulinka
autor
15. máj 2009

mne hlavne ide o to, ž ena ihriskách su len také hojdalky, že doska... a za Luckou som musela stať a držať jej chrbat.... a už nemusím .. .to hojdanie je mnimalne...
detská je u nás len na jednom ihrisku a je tam len jedna, takže večne obsadená...

laculik Kiko na očkovaní čo so mnou bol, tak pohodaaaaaaaaa 😉 Neplakal vobec alebo minimálne... Spamätal sa, že dačo, ked sa ihla vyberala von 😉 Tak snad aj teraz bude dobre... Zato Lucka začne vrieskať ešte ani ihlu nevidi ani nič... ona to proste cíti, že dačo nie je ok... či so vzduchu,a lebo zo mna neviem,a le Lucka reve vopred a Kiko vobec,a lebo len tak minimalne,a le fakt minimálne...

laculik
15. máj 2009

no, tak to mala krici na celu polikliniku, len co zbada ihlu (moja polovicka ma dokonca fobiu z ihli, aj šijacej)...
ale maly bude po mne 😀 😀 😀 . Aj som sa pytala ci to ockovanie proti pneumokokom treba a ze ked mame malu skolo povinnu, bohvie co dovlecie... Lebo ked mala malá rok, dva tak sa este na pneumokoky moc neockovalo a ze teraz, ked ma 5 a pol je to uz pasé...

najjulinka
autor
15. máj 2009

A preplaca ti ockovanie poistovna?

Lucinka je zaočkovaná, lebo ona to mala zadara, patrí do rizokovej skupiny.. .Teraz neviem ako to je... Lebo potom to deti do dvoch rokov mali zadara... Lenže Kiko má už 2 roky....

laculik
15. máj 2009

asi nepreplaca, bo mi setricka povedala, ze to stoji (ale teraz asi trepnem, nepamatam), 82 EUR. Ale to sa mi mozno marí, tá cena. neviem co to stoji...

najjulinka
autor
15. máj 2009

no tak nepreplaca.. .a preco vam to nepovedala skor? do dvoch rokov sa to preplacalo najnovsie....

laculik
15. máj 2009

juli, mna to ani nenapadlo... a dokine je to asi jedno 😒 ...

najjulinka
autor
15. máj 2009

inak by tu mala byt tema k ockovaniu a možno aj konkretne k pneukokovemu... Ja niesom moc ockovací maniak a tak som si vravela, že to navyše je proste navyše, že asi je mala pravdepodobnosť, že to schytáa tak... Lebo ak Lucka to má zadara a Kiko nie, tka to nie je len tak prenič za nič, že neočkujú každé dieťa... Keby som vedela, že ty ho chceš mať zaočkovaného, tak by sme začali ešte u nás, nech sa to stihne čím skor.... No č narobím... Ja som iná.. .Ja som ešte aj dufala, že nebudeme musieť protichrípke, lebo aj to maju moje deti zadara.... nastastie sme nemuseli...

laculik
15. máj 2009

proti chripke by som deti nedala 😉 . ale pneumokok mal maly znamej nedavno, taky, ze ho museli operovat! tak to ma nejako nastrasilo, aj ked dokina mi to automaticky odporucila. ja tiez moc nie som za ockovania, malá ma len povinné plus ztlacka (kvoli thajsku).... a este to moze zrusit 😝 . A to vobec neber, ze ty si to mala zacat... mne co sa tyka zdravia na peniazoch fakt nezalezi 😉 .

najjulinka
autor
15. máj 2009

No ja nie len na peneží to jasne... vsak Nutrilon antirefluxný som aj jemu aj domči kupila,kým sme nedostali na predpis... len proste škoda, že to nemá zadara, ked to mohol mať... to ma mrzí... Kiko nemal reflux a tak som myslela, že budem tak či tak cvakať plne Nutrilon, ale lekárka mi ho predpisala po gastrovyšetrení aj tak... že je to tam tak nejasné a doležité je, že bol na gastre a to si už poistovna spojí a ona ma kod tej lekarky, tak mu ho može predpisať 😀 😀 😀 Tak to potešilo... Ale dostali sme 2 recepty a už mi na druhý nechceli vydať, že už ma jeden rok... mal rok aj 2 dni... tak som zbehla do inej lekarne, kde si to nvsimli a bolo 😀 😀 😀 ono jasne, že na tom s anešetrí, ale ked sa dá, tak prečo nie? 😉 😝 😀 😀 😀 Proste to človeka škrie, ked dačo može mať zadara alebo za 50% ceny len koli par dnom si to ma platiť.. .aj teraz ste tesne po druhých narodkách, tak preto ma to toto.. keby mal 4 preč, tak by ma to tak neškrelo... nebolo by to tak natesno... 😉 😅 😔

najjulinka
autor
15. máj 2009

ale inak na babetku jedna tiež ma dceru čo ju operovali koli pneumokokom, tak ja tiež som zvažovala, že všetky deti čo budu u mna, tak zaočkujeme... a aj manžel raz s tým dorazil, že kolegovho syna tiež operovali a da sa to očkovať a Lucinku treba užaj zaočkovať... tak som mu povedla, že už prvu davku Lucinka má, tak bol spokojný.... to sme ešte Kika nemali... a potom dajak plno očkovani vkuse a to muselo byt v rozostupoch a potom sa mi zdal už velký a hlavne obe deti boli zdravé, neboli chorlave, tak už som naberala opačný dojem, či vobec bolo nutne Lucku očkovať... 😅
Vsak aj proti chripke nas neočkovali asi preto, lebo sa to nestihalo koli povinným rozostupom medzi očkovaniami 😉 Som bola taká rada vtedy... Lebo kolegyna vravela, že musela dať deti zaočkovať...
No je to ine mať deti v profi, predsa len to nie su naše deti a človek uvažuje tak inak.. .čo by chcela ta dalsia mama... a to tazko odhadnuť..... Dufam, e Domčina nebude kcieť naušničky jej dať, lebo to sme si radsej spolu mohli odtrpieť.. .vsak cim skor tým lepsie... ale zas ked nebude jej kciet dat nausnicky, tak by zbytocne Domča trpela......

mayap
15. máj 2009

dnes sme obehli NZ - psycholog. vyšetrenie prebiehalo v duchu : aj tak nedokážeš navliecť gorálky, nepodarí sa ti to ap... 😝 , no des... a nakoniec sme sa dozvedeli, že je, respektíve bude hyperaktívny, bude ľavák, a určite má celiakiu, lebo je malý a nevracká kvôli psych. problémom. no mudr. objavila ameriku... 🙄
no a ešte cca 20 minút rozprávala o tom ako si ona doma pečie chlieb...

exceloval aj Martin, perom dopísal novú knihu o zvieratkách, stála asi 200 korún, no nasral ma... 🤐
toto by som bola čakala ešte od Paťa a nie od neho. no keďže sa priznal sám (stalo sa to , keď sme neboli doma a bol so svokrou), tak nedostal (hoci chuť blola veľká... 😠 ) ,ale má nejaké zákazy...
mám pocit, že za každú cenu si chce získať pozornosť, no fakt divným spôsobom.
...kto pochopí myslenie chlapov????...

magimary
15. máj 2009

ja len k pneumokokom (dnes som nejako úplne out... 😝 klasika stav po návšteve Bratislavy... 🙄 )...
po včerajšom predávkovaní by som mohla už knihy písať o očovaní... ( 😅 )...
od 1.1.09 je pre všetky deti POVINNÉ očkovanie proti pneumokokom! čiže je zadara...,
ALE týka sa to len detí, ktoré sú narodené v tomot roku a detí, ktoré už mali začaté očkovania zadara v predch.rokoch...
čo však legislatíva nedoriešila, sú deti, kt. sa očkujú od januára 2009, ale narodili sa od oktobra-decembra 2008...
to sa rieši všade len na kolene (aj u dr., aj v lekárni, aj v poisťovni... 😠 )... ale to už je iná téma...

a o pneumokokch (resp. o očkovaní proti nim) je tu hneď viacero tém...

dnes večer odišiel Menši zas na ďalší hosťovský pobyt... 😒 a to až túto poslednú noc konečen normálne (pre)spal, keďže predchádzajúce noci sa ešte zbadávala z príchodu z NP... 😖

čo už?...

a už aj idem...spať...
mati, zajtra vyrážame na Vaše smery... 😉 (ideme k starkovcom)...

lenkove
15. máj 2009

ahojte
ja neviem cim to je, tuto temu vzdy hladam, akosi si neviem zapamatat nazov! esteze tam je Najjulinka, podla toho to viem identifikovat 😉
ja len ze dobru noc 😀

najjulinka
autor
15. máj 2009

mary no fiha.. .tak tam spada aj tvoj a aj moja do tej nevyriešenej kategorie...

mexx
16. máj 2009

Bre ranko,

meteookienko hlasi asi nieco, ale nevidim, bo su este stale zatiahnute zaluzky, ale asi bude pekne. 🙂 Tak sa idem nachystat a vyrazime na cerstvy dedinsky luft, budeme oslavovat segrine narodky a obdivovat krasy dedinskeho zivota. 🙂

mexx
16. máj 2009

A inac ma boli hlava, tak som zvedava, jak to vytrimem, taketo dni neznasam, ked uz od rana mi duni v makovici... 😔

laculik
16. máj 2009

bre ranecko,
meteo: zmracene, ale teplo.
vcera som zadrichmala ako male decko 😅 .
cize magi vyriesila dilemu ockovat-neockovat pneumokok, kedze povinne 🙂 .
my by sme dnes chceli grilovat, tak uvidme ci nebude prsat 🙄.
a pes ma sra.ku. neviem, co zasa pozral debilek....
pekny dnicek!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre