Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
17. jan 2011

@tortelinka vitaj 😉
a čo takto sa na určitú dobu (polroka-rok) presťahovať sem, resp. o tých 15km bližšie 😕 😉
@akramgad , pokojne sa "vtieraj" 😅 , keď práve nefachčíme, tak sa tu niekedy zastavíme 😉 🙂

najjulinka
autor
17. jan 2011

@tortelinka to urad v zahraniči vyžaduje doklad, ktorý ich štát nevystaví??? to je divné.... lebo akože muž je poliak a výpis myslim do prace potreboval... a vydali mu ho u nas.... tu to potreboval, tu mu to bolo vydané.... velmi divnô...

tortelinka
17. jan 2011

s prestahovanim to nie je mozne, kvoli cene bytu byvame prave tych 15 km dalej, myslim, ze vypis a odpis su ine veci, a neviem ktore z toho ti vydaju len v krajine, kde si statny obcan, navyse su tam aj ine veci, pre ktore to cudzi urad riesit nemoze, neviem, budeme s tym bojovat, ved ak ide o navstevu u nas, to sa da vyriesit aj precestovanim tych 15 km, to by tety z uradu snad zvladli...no uvidime

najjulinka
autor
17. jan 2011

@tortelinka vypis a odpis su ine veci.. u nas odpis nedaju nikomu do ruky, to može žiadať len urad... ale ak pod naš urad patria cudzi štatni prislušnici žijuci tu, tak tak to asi funguje v každom štáte EU .. však nejaká dohoda medzi štátmi musi existovať, aby dakto koli tomu nemohol adoptovať, že nepatrí pod žiaden urad je dosť brutal...
ale rozhodne ak máte možnosť ukázať vaše bývanie tu v SR - napr. u rodičov, že máte nejakú izbu a pod., tak skuste touto cestou.... 😉

akramgad
17. jan 2011

ďakujem budem nevzdám to 🙂))

akramgad
17. jan 2011

@magimary no já mám už fraj tak sa tu zarážam 😖

tortelinka
17. jan 2011

ved to je ten paradox, u rodicov mame k dispozicii obrovsky dom, uradnicka co to ma na starosti byva doslova za plotom, snazi sa nam pomoct, ale su veci ktore idu mimo nej a urady su take kostnate, ze neviem kedy sa pohneme

akramgad
17. jan 2011

@tortelinka moja budeš to mať ťažké lebo strašne záleži na tom na akého človeka natrafíš ale neboj prekúšete sa tým a už len budete hladať dieťatko 🙂

suezana
17. jan 2011

@akramgad no, máš výhodu, lebo už dieťatko máš, ja ešte nie, len čakám 😉 Koľko ste čakali? Máte adoptované? Ja som zvedavá, tak daj svoje skúsenosti, ak môžeš 😵

tortelinka
17. jan 2011

najjulinka to definovala presne, skratka nepatrime nikam a podhadzuju si nase papiere jeden druhemu

eliana
17. jan 2011

@najjulinka ked uz spominas tu socialku otazka troku odveci,od tejto temy 😅 ked k nam pride socialka a ja som este v pyzame, aj ked je povedzme pol deviatej ale ved nie je zakazane dlhsie spat,ze? som povinna ich pustit dnu?ked mame rano deti aj ja cerstvo zobudene...k nam uz nechodia moc , obcas zavolaju,ci sa cosi nezmenilo, lebo my chodime domov az o pol siestej,ale ked pridu prazdniny vedia ze sme doma tak casto delzu prave vtedy a kedze su prazdniny tak spime dlhsie a lenosime....nenavidim take necakane navstevy, 😠

najjulinka
autor
17. jan 2011

@tortelinka velmi divne... lebo ak sa viete tvariť, že žijete u rodičov, tak čo sa uradu potom už nevidi????

najjulinka
autor
17. jan 2011

@eliana no ty maš pravo nepustiť ich kedykolvek.. proste nemaš povinnosť ich vpustiť.... .ale skus nepustiť.. asi budeš hned podozrivá....
akože k nam prišli v juni , tak nevhodne že brutál.... prišli pred obedom. .ráno Karol bol s Lucinkou u lekara a výsledok bol že operovať... obaja sme mali v tom momente zahmlene pred očami. .ja som potrebovala prevetrať hlavu a muž zas nemal chuť nikam chodiť.. .kým on bol s Luckou u lekara, tak ja som ospršila 2 cakumpak prekadené deti čo sa takto po noci zobudili a zvliekla osm im postele.. .všetko pokadene - oblečko, plachty som hodila pred záchod len na chodbu..... išla som von s dvoma detmi a mužovi som len povedala, že ktoré deti ešte treba nakrmiť a že Vaška nech nechá v pyžamku, nech sa s tým neondie, že jedno dopoludnie v pyžame nikoho ešte nezabilo....... a takto k nam dorazila socialka...... proste des a hruza..... čo narobim.... nehovoriac o tom, že matrace čo boli zvlečené z plachiet su profi detí a to mame požičane z domova, takže žiadna hyper novinka,a le dosť použivane a flakate po tolkých detoch.... takže keby zvlieknute postele, ale ešte také matrace .. no vyzeralo to na pohlad dosť beeee....

eliana
17. jan 2011

@najjulinka 😀 😀 😀 no podobne to zvykne vyzerat aj u nas.ja nie som ziadna extra poriadkumilovna zena,oni sa sice tvaria ze ved my vas chapemeeee,tri male deti, v pohodeee,ale je to neprijemny pocit, vieme mat totalny bordel. ked idu nejake prazdniny tak si davam oblecko do izby kde spim,lebo mame take izby prechodove,bez chodby,ze ak pridu nech sa spon viem rychlo obliect 😝 a to k nam chodi zena s muzom,takze o to je to neprijemnejsie. a vzdy pridu nevhod,bud ked mam vyhadzane skrine lebo balime na dovolenku alebo cez velke upratovanie alebo ked je muz chory sam doma s tromi detmi a to teda nie je okulahodiaci pohlad... 😠 😠

akramgad
17. jan 2011

@suezana jasné nemám problém po 2a pol roku nám zavolali aby sme sa šli pozrieť na krásne tri týždne narodené dievčatko tak sme šli a presne za týždeň sme si ju boli zobrať domov a potom začal kolotoč úradov a po roku aj kúsok máme všetko za sebou 🙂 a ty koľko už čakáš ak chceš vedieť niečo konkrétne pýtaj sa 🙂

suezana
17. jan 2011

@akramgad čakáme na dieťatko už takmer rok a zdá sa mi to dlho, ako každej z nás 😔 teraz sa radšej venujem iným témam, aby som toľko na to nemyslela. Ja sa už len teším, že ma prekvapí telefón 😉 A ďakujem.

maznacik007
17. jan 2011

@eliana ku mne dosli o osmej rano pocas prazdnin v lete... v pondelok akurat v nedelu vecer sme sa vratili co sme boli prec.. ja v pyzame nezvonili zdola lebo sused ich pustil.. ja som sla otvorit ako v pohode ze asi nieco len suseda potrebuje pozicat /sol, muka.../ a tam socialka... osobne ti poviem ze som ich zavolala do chodby ale sadnut som ich nejako nevolala ... lebo akurat detska ranajkovali ani sadnut si nemali kde... no mne to bolo neprijemne... / mohli sa ohlasit ... podla mna.../ mne to bolo neprijemne len tak tam stat v pyzame... a tak..

akramgad
17. jan 2011

@suezana moja na to myslieť neprestaneš a počkaj ten pocit keď ti zazvoní tel. a tam napísané sociálka ( to som mala já xixix) v živote ti tak nebude byť srdce a toľko myšlienok ti nepôjde hlavou ako vtedy nám volali na tri detičky a až to tretie sme sa rozhodli ale nezabudnem na to nikdy 🙂

suezana
17. jan 2011

@akramgad verím ti 😵 ja to prežívam so všetkými, čo to práve teraz zažívajú a neviem si predstaviť, čo to urobí so mnou 😅 keď to príde 😵

akramgad
17. jan 2011

@suezana moja zem pod nohami sa ti zatrasie prvý krát a druhý krát sa zatrasie keď si pôjdete pozrieť dieťatko toľko zmiešaných pocitov a otázok či to zvládneš či budeš dobrá mama a atď veď sama zažiješ 🙂 a aké dieťa ste si žiadali

eliana
17. jan 2011

@akramgad a potom to zatrasie este mnohokrat.... 😅

najjulinka
autor
17. jan 2011

@maznacik007 presne aj k nám tak, že zvonia rovno za dverami bytu... je to strašne neprijemne taka neohlasena navšteva... a mne prišli aj tak, že ked som deti uložila spať.... a sebe naložila večeru.. a 2 detske ešte neprerobene, takže sme mali jednu velku kuchyno-spalno-obyvačko-detsku a deti uložim a dohrnie sa navšteva.... akože po šiestej večer mi to prišlo tiež dosť nevhod......

toto leto u nas bola socialka (z kraja!!! nie z okresu) , ale nas nevymakla... asi si mysleli, že sedime doma na zadku... a my toto leto viac preč ako doma.... no smola..... aj v tom juni to bola nahoda, že nas zastihli, lebo ked je teplo, tak doma sa len spi a inak vonku an ihrisku s detmi... ale kedže muž po tom lekarovi s luckou nemal chut na nič, tak ostal doma..... že proste vypina. .a tak ho vymakli....

suezana
17. jan 2011

@akramgad 0-3 biele a polo, zdravé...

najjulinka
autor
17. jan 2011

@maznacik007 presne aj k nám tak, že zvonia rovno za dverami bytu... je to strašne neprijemne taka neohlasena navšteva... a mne prišli aj tak, že ked som deti uložila spať.... a sebe naložila večeru.. a 2 detske ešte neprerobene, takže sme mali jednu velku kuchyno-spalno-obyvačko-detsku a deti uložim a dohrnie sa navšteva.... akože po šiestej večer mi to prišlo tiež dosť nevhod......

toto leto u nas bola socialka (z kraja!!! nie z okresu) , ale nas nevymakla... asi si mysleli, že sedime doma na zadku... a my toto leto viac preč ako doma.... no smola..... aj v tom juni to bola nahoda, že nas zastihli, lebo ked je teplo, tak doma sa len spi a inak vonku an ihrisku s detmi... ale kedže muž po tom lekarovi s luckou nemal chut na nič, tak ostal doma..... že proste vypina. .a tak ho vymakli....

akramgad
17. jan 2011

@eliana to áno ale toto sa nedá z ničím porovnať ten prvý krát a teda u mňa aj posledný 🙂 a ty máš koľko detičiek ?

akramgad
17. jan 2011

@suezana no my sme mali tiež a máme dievku bielu a zatiaľ zdravú a až moc živú xixiix

eliana
17. jan 2011

@maznacik007 my uz zamkyname branu,byvame v dome a moj muz - antitalent na vsetko technicke, este stale uz rok, aj viac , nenamontoval zvoncek. A tak obzvlast cez prazdniny zamykame na noc branu. potom nik cudzi nema sancu 😀 odomkneme az ked sme usporiadani a oblecení 😀

maznacik007
17. jan 2011

@najjulinka no ako ja chapem ked idu na nejake setrenie z dovodu ze da niekto podnet .. tak ano nech idu neohlasene... ale toto si myslim ze by si mohli odpustit u nahradkarov atd... clovek by sa aj rad mozno poradil s nimi ohladne ci uz dietata ci inych veci / ci je mozne vyslovit osvojitelnost a pod./ ale ked ta takto prepadnu... tak aj zabudnes co chces...

maznacik007
17. jan 2011

@eliana budem robit napodbne ked sa prestahujeme 😀

suezana
17. jan 2011

Mám dcéru a aj ona veľmi túži po sestričke.

eliana
17. jan 2011

@akramgad ja mam dve svoje biologicke a jedno svoje v pestunskej 🙂
no to mas pravdu to sa neda porovnat 😅 ked ti zavolaju je to krasny pocit aj tie navstevy a radost z dietatka....ale ono to obcas zatrasie aj potom,ked to dietatko mas uz doma 😝 kolko malo tvoje ked ste si ho brali?

eliana
17. jan 2011

@najjulinka my sme tiez malo doma a ked sme doma tak len urobime neporiadok a zas ideme prec a ked nas tak vymaknu tak zvacsa je neporiadok a chaos. ktovie co o nas popisu potom do tych spisov 😀 ale snad nic zle,lebo ked chcela chiaru mama naspat boli na nasej strane 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre