Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatolu
24. okt 2011

No mne pred niekoľkými rokmi vyberali nosné mandle, že iba umŕtvili, ale kámoška bola teraz so svojou dcérou a tam jej to robili v úplnej narkóze 😔 Ale vravela čosi o tom, že robia aj tak ako mne kedysi, ale že je potom dlhšie v nemocnici alebo také niečo - už sa nepamätám prečo sa rozhodla pre úplnú narkózu 😔

magimary
24. okt 2011

@tatolu ale nie, tatolu! mojim obom chalanom bral mandle na počkanie, jednému v ambulancii, druhému v nemocke, bez hospitky, na obed sme išli domov...
celková je zbytočná...

cairka
24. okt 2011

@magimary , údajne je. 6e to tam lepšie prečistia, keď je dieťa uspaté, a neviem teda, či to ej zákrok na 2 minúty, ale veve brali preč na 35 minút a preberala sa až na izbe 😕 odchádzala ešte pri vedomí. ale asi ju pol hodiny nedávali do narkózy 😅

tatolu
24. okt 2011

@natia Natie, neboj sa, nejde zas až o taký veľký zákrok 😉 Kľud, všetko bude dobré 😉

lenkove
24. okt 2011

@natia Paniku z celkovej anestezy doverne poznam. Obrala ma o niekolko rokov zivota 🤐 Ani som sa nebala ci malej vyberu tu hrcku celu, len ci sa mi zobudi z narkozy.. Drz sa a ziadne stresy, ved ozaj ide o maly zakrok. Maly zvladne ako nic 😉

najjulinka
autor
24. okt 2011

@natia ja som tiež chytala takuto paniku....
mandlový boli raz dva spravení,a le luck ana sale hodinu 🙄 🙄 🙄 ja som bola uplne už na srajdu....
akože ja som mala taký strach, že ked mi volal Karol, že sa prebrala, tak som bola spokojná.. už mi mohol aj povedať, že pol tvare ochrnutej a neviem čo, tak už by som to brala, že však v pohode. ja som sa bala toho najhoršieho. .všetko ostatne som brala, že fajn..... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 a vyšlo to uuuplne, že fajn.. aj lekari boli moc spokojní a 2 dni po operacii hajde domov.... na takú kratku hospitalizaciu nas ani v najlepšom pripade nepripravovali... 😉 (mandliaci idu hned na druhý den domkov)....

no neviem či ten stres zo zakroku stoji za to... aj ked narkoza nie je sranda..... ťažko.. ale deti, že do narkozy... ale je nejaka mini, lebo tých tam robia ako na pase mandliakov......

tatolu
24. okt 2011

@magimary Myslím, že celkovú jej robili v BB a tú ambulantnú ponúkli v inom meste 😔 Naozaj neviem, prečo v BB robili celkovú 😔 Možno to záleží od nemocnice a dohode 😔
@cairka Ten zákrok naozaj netrvá tak dlho 😔 Možno nie 2minúty, ale viac ako 10 minút to netrvá 😔

magimary
24. okt 2011

@cairka rozhodne je to na dve minúty, bola som vedľa v izbe, keď to tobikovi robili ambulantne...
pri nakróze je práve celá tá tortúra, zavádzania, uvádzania, uspávania a prvého preberania najdlhšia (a trvá presne tých 30min. 😉)

tatolu, kdeže??? 10minút rozhodne nie, ak je to bez nark.

marketka1
24. okt 2011

@natia buď kľudná Martinovi vyberali za rok nosné mandle 2x a prežil 😉
1x len v oblbováku ambulantne a presne o rok už v celkovej a to z dôvodu že pri ambulantnej sa to nevyškrabalo- nevyštiklo poriadne.
Takže ak vybrať tak poriadne 😉 ak spí sa im nemece.

cairka
24. okt 2011

no tak potom tak, každopádne viem, že veve bola preč 35 minút a tak cca aj všetci ostatní. a teda pred 3 rokmi mi iná možnosť ani nebola ponúknutá, je fakt, že veve mala čerstvé 2 roky, tak možno aj preto. 😕 Ale boli tam aj väčšie deti a všetci šli do narkózy, tak asi to ta robia tu. respektíve teda pred tými 3 rokmi robili.

magimary
24. okt 2011

u nás o narkóze nikto nechce ani počuť, nikdy tak nerobia, ani nenavrhujú...
jedine, ak si človek zaplatí, tak na antolskej vyberú aj v nark.
u nás iná možnosť nie je...
náš tomi bol tiež tak malý 😉

a výsledok je vždy natoľko uspokojivý, že nikto o žiadnom vyškriabavaní nehovorí

cairka
24. okt 2011

tak zrejme nie len na sociálkach a súdoch platí, že "iný kraj, iný mrav" , ale aj v nemocniciach 😝

tatolu
24. okt 2011

@magimary No bola som dieťa, možno to trvalo večnosť, čo já viem 😉 Viem, že som otvorila ústa a doktor iba mandle vyštikol 😉 No už neviem, či to zašíval, ale asi áno 😔 Ináč by som vykrvácala, nie 🙂 Myslela som to tak, že do 10 minút to musí byť skončené 😔
@cairka Mne vyberali pred vyše 30 rokmi 😉 a držali ma dvaja 🤐 - jeden hlavu a druhý nohy

lenkove
24. okt 2011

Baby, mne vyberali pred 28 rokmi mandlu a tak si to pamatam, ze mi asi ani len ten oblbovak nedali 😝

magimary
24. okt 2011

@tatolu nie, tam sa nič nešije 😉 ,
mne brali tiež mandle ako malej-dvakrát a pohoda 🙂
aj ja si to pamätám, ale premedikáciu slabučkú ISTO dávali aj vtedy (aj mne, aj tebe, aj každému 😉)

cairka
24. okt 2011

no keď vás tak čítam, tak som rada, že to veve prespala 😅

lenkove
24. okt 2011

@tatolu no to mame podobny zazitok.. Ja si pamatam len to, ze som potom strasne revala a isla mi krv. A plakala a plakala.. No chudak moja babicka, co so mnou bola 😀 😀

lenkove
24. okt 2011

@magimary no som rada, ze aj mne 😀 Asi poldeci 😀 Alpy 😀

tatolu
24. okt 2011

@cairka Iný kraj a iný mrav je aj v poisťovniach 😉 Tá istá poisťovňa v jednom meste schváli aj polohovateľnú posteľ aj vozík a v druhom meste si máš vybrať 😉

cairka
24. okt 2011

@tatolu , juj, o poisťovnich mi ani nevrav, na tie som taká nas...hnevaná, že až... 😠

tatolu
24. okt 2011

@lenkove No tak ja som bola pred aj po zákroku nemocke a viac som sa bála pendeponu, čo vtedy všetkým pichali 😀 😀 😀 😀

tatolu
24. okt 2011

@cairka No všade je to o ľuďoch 😔 Keď natrafíš, na normálneho, tak viac vybavíš 😔 Ale to je teraz asi naozaj všade ☹

marketka1
24. okt 2011

@natia myslím že sú tu odborníci ktorý sa vyznajú v rôznych lekárskych odvetviach no Mudr.zatiaľ nie sú. 😉

Takže ak Ti - vám bola odporúčaná celková anestézia asi vedia prečo ...pri týchto výkonoch pod celk. nár. sa zvykne už rovno prezrieť všetko z ORL . Takže by Ti ho mali zároveň prezrieť či je všetko O.K. 😉 Len sa pekne pýtaj dr.🙂

najjulinka
autor
24. okt 2011

Dnes som mala velke kočky vonku. Boli sme na školkovom dvore... A naraz za plotom vidim asocialov - muž a dve ženske..... chlap na zemi.. jedna ženska sa ho snažila zdvihnuť a druhá ta len čumele a sedela na zemi........ Samozrejme moje dievčata sa nahrnuli k plotu... Lucka ich zdrbala ako syroty, že ho maju nechať, že nech mu daju pokoj a kedže asociali ani tichí nie su, tak ešte ich zdrbala za kričanie, že nech nekriči, že to sa nepatrí, že je to NO NO NO.... no mala som problem dievčata od toho plotu dostať... a ked už moje stichli, tak ti asocali po sebe navzajom spustili... a to sa neda zopakovať..... to by bolo same píííííííp píííp pííííp ty píííííp píííííp pííííp pííííp ne pííííp píííp...... Ked toto čo tam počuli kdesizopakuju, takma šlahne. .a verim tomu, že tie naše babizne si to zapamatali........ otazka času kde to vytiahnu.... Lucka možno v školke... a biki... hmmm.. zajtra mame v plane ist k lekarke s profičatmi na očkovanie.... tak dufam, že bude držať jazyk za zubami........ 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 (inak obe maju super pamať.. minule som s biki šla po lucku do školky a vonku bola nejaka trieda a tam upozornila učitelka nejakeho Nikolasa... a potom sme ich stretli pri brane a nejaké dieťa sa hrnulo k dveram a Biki "Nikolas neutekaj dopredu, to nesmieš! NO NO NO!!!" a ono to bol fakt Nikolas 😕 😕 😕 stačilo jej jedno počutie situacia sa diala tak bokomod nas a vedela o ktoreho sa jedna.. ja sama som to nepostrehla.. to že povedala učka toto meno to ano,a le že ktore dieťa myslela v tom dave detí... a biki hned si zapamatala)

magimary
24. okt 2011

@marketka1 myslím, že máš zbytočné narážky 😅
natia hodila otázku sem do pléna,
lekárov sa, predpokladám, už iste pýtala,
my sme jej len napísali, ako to kde funguje..
nemyslím si, že by v BAkraji boli nejakí horší lekári len preto, že nedávajú deti pri dvojminutových zákrokoch do celkovej narkozy..
iste tiež vedia prečo 😎 😉

mexx
24. okt 2011

Evidentne je, ze v kazdej nemocnici to asi robia inac (nech uz maju akekolvek dovody). Dospelym len v lokalke, ale ked je niekto z toho hotovy a povie, ze chce radsej celkovu narkozu (ako moja spoluziacka), tak vyhoveju. 😅 Mne/nam nic take zatial nerobili, tak z vlastnej skusenosti neviem, ale deti niektorych kamosiek, co to maju za sebou, su tak pol na pol. U nas v nemocke robili v lokalke (v celkovej len pri vacsich problemoch), kamaratkina mala bola minuly rok na Kramaroch v celkovej (lebo tam tak vtedy robili tiez vsetky deti, tak sa prisposobili). Vsade inak, a vsade sa to moze este priebezne menit. Toz naco sa tu hadat... 😉

marketka1
24. okt 2011

@magimary asi tak jak Ty 😉

lenkove
24. okt 2011

@natia nic neboj.. A len sa bavim, ze s kontaktom nemas problem, len nech ho nevidia, lebo by ho chceli 😀
Mozno by ho vobec nechceli, ze je pre nich prisvetly 😀 Sa mi frajeruje, ked ja mam moju svetlusku v adopcii. Inak by som na tvojom mieste hovorila, to mi je jasne .... Neboj, bude dobre.

natia
25. okt 2011

@lenkove no ja viem, že to je divné...sama som z toho prekvapená...ale čím viac je môj, tým viac sa bojím, chápeš... akože keby mi oni povedali narovinu, že "sme radi, že je u vás; my si na neho nebudeme robiť nároky, len ho raz za čas vidieť..." tak nie je problém... s týmto fakt nie, lebo to ja chcem, aby vedel kto je a odkiaľ je... len proste ona ho videla naposledy v marci predtým ako sme ho brali a to je rok a pol odvtedy...a to riadne vyrástol a opeknel... no nič,nejdem stresovať...

ja som len chcela vedieť aký je postup vybavenia súhlasu, to mi Juli napísala podrobne, ostatá debata sa vyvinula celkom bokom 🙂

lenkove
25. okt 2011

@natia Ja ti ozaj rozumiem, lebo nieco vzdialene podobne zazivam aj ja... 😕 My sice mame papierovo inu situaciu, ale kedze nasa bio nebyva na druhom konci republiky, ale za rohom, tak 🤐 🤐 mam strach.. Nemusis mi nic vysvetlovat ani 🤐
Inak, baby, co drobcom na Vianoce?
Alebo teda, co 4 rocnemu a 5 rocnemu chalanovi k sviatku? (narodeniny)
Nemate nejaku stranku, odkial objednavate postelne obliecky s rozpravkou tematikou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre