Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata71
8. sep 2014

@liwka no riaditelka sa mi zdá taká prisná ,ale robí všetko čo treba pre deti... u nás bola a bola nadčená kde bude maly bývat...mam ho z DD Nitra... preto som sa začudovala....tak či tak držím púalce...

@najjulinka ja sa chcem spýtat po dokončený kurzu,a ked prejde človek všetkymi čo treba a najde si DD ,davaju detičky domov aj pred Vianocami,,,alebo cez školský rok ? či ako to kvoly šôlke a škole sa pýtam...hmm 😕

najjulinka
autor
8. sep 2014

@mata71 davaju vtedy ked im treba.. .stále.... 😉

mata71
8. sep 2014

@najjulinka dakujem...

tslobik
17. sep 2014

Ahojte žienky. Mám takú otázku na vás. Keď ste sa rozhodovali pre profi rodičovstvo každú z vás v tom manžel či partner podporoval? Je to v podstate podmienka k tejto profesiii? Viem, že to môže vykonávať jeden z manželov, ale rodina funguje ako celok - biologické deti v súlade s tými z DD a spolu so všetkými členmi domácnosti, teda aj manželmi navzájom. Takáto prípadná profesia, mňa ako profi matky bez záujmu manžela asi nemá zmysel. Rada by som vedela vaše skúsenosti. Totižto sa vám možno moje zmýšlanie bude zdať extrémne, ale do budúcna rozmýšľam aj nad tým, že by som to robila aj za cenu odchodu manžela. Lebo stále sa kvôli tomu vadíme. Viem, že to je špecifická profesia, ktorá sa dotýka celej rodiny, ale ja mu do jeho zamestnania nehovorím.

matkaasebko
17. sep 2014

@tslobik urcite sa neda profi vykonavat ked s tym nesuhlasia vsecia v domacnosti...jednoducho tie deti by to citili ze su tam "neziaduce" u nas chlap zaujal neutralny postoj, deti lubi, ma rad, hra sa s nimi aj vsetko, ale drzi si zaroven aj odstup pretoze vie ze raz pôjdu prec a potrebujeme jedneho silneho co podrzi mna...🙂) ale zas jeho sa to nejak extremne nedotyka, kedze jeho prac. cas je taky ze chodi domov uz ked deti spia...

tslobik
17. sep 2014

@matkaasebko A môžem toto vykonávať aj sama? Teda v prípade, že by som bola rozvedená? A ako je to s bytovými podmienkami, berú to nejako prísne? Mám 4-izb. byt a jedného syna. A ako je to s platom? Teda myslím koľko detí minim. je plný úväzok a dá sa aj na polovičný (napr. len jedno dieťa). A v prípade úplne maličkých bábätiek? Jedno bábo pol úväzok? Či toto si rieši každý DeD individuálne? Ďakujem

macocha
17. sep 2014

@tslobik Veď sama si si odpovedala, týka sa to celej rodiny, musia sa s tým všetci stotožniť. 🙂
K tej druhej časti Ti z vlastnej skúsenosti poviem len toľko, že single žena ako profi mama je pre zamestnávateľa nevýhodná. Oni očakávajú, že aj partner pomáha s profi deťmi. Ak nie partner, tak niekto z rodiny: babka, strýko či sestra. Bez manžela si rizikovejšia... či ako to nazvať 🤐
Financie a nároky na bývanie sú individuálne podľa DeD.

tslobik
17. sep 2014

@macocha ☹ to som tušila. Ďakujem.....

tslobik
17. sep 2014

@macocha tak jedine vymeniť manžela 😀

matkaasebko
17. sep 2014

@tslobik na taketo veci ti moc ja odpovedat neviem...ja som absolvovala hned prvy pohovor a hned ma aj vzali...🙂) ja mam 1 dieta do 2 rokov a jedno do 1 roka...takze mam plny uvazok urcite...ako to bude ked starsia nastupi do skôlky neviem...a anineviem kedy vôbec nastupi...a ci teda uz u nas...

tslobik
17. sep 2014

@matkaasebko A môžem sa spýtať, čo všetko obnáša ten pohovor?

matkaasebko
17. sep 2014

@tslobik prve kolo bolo normalne v domove pred komisiou otazky zo vsetkych oblasti ako to uz na pohovore chodi...potom prisli pozriet k nam domov, porozpravat sa so svokrou kedze tu byva, s priatelom, pozriet podmienky....a myslim ze to je aj vsetko...na navsteve tu boli viac x....myslim ze 2x...

saskah7
17. sep 2014

@tslobik bez suhlasu a spoluprace partnera je to k nicomu 🤐 ako rozvedena, myslim, ze sa da... u nas su kolegyne, ktore ziju same, ale su to starsie zeny, ktorym deti uz odisli z domu...

tslobik
18. sep 2014

Dakujem vám za info

mata71
23. sep 2014

@liwka ahoj ako si dopadla či nebola si na pohovore ?

matkaasebko
8. okt 2014

ahojte, radte....starsie profica ma ist v decembri na operaciu...nic zlozite...len kontrola sluchu...samozrejme Blava vyzaduje hospitalizaciu 3 dni...dohoda z domovom bola od zaciatku ze pôjdu s nou oni....zial uz to pravda nie je...samozrejme sa ziadnej ist nechce....a uz lanaria ze musim ist ja....a tu je ten problem...mam doma bio syna, nikdy bezomna nebol a este doma mensiu...a chcu to spravit tak ze ved s mojim synom ostane niekto z rodiny - problem kto??priatel je zivnostnik, takze narok na dovolenku nema...ano chodi sice do skôlky, ale aj tak musi ho ist niekto o 14tej zobrat a byt snim...kto ked on ma pracovnu dobu do 16:30?a mozno bude na tyzdnovkach...a ze mensiu dat do domova....mensia bude mat 1 aj 1 mesiac...vôbec to nevidim ako vhodne riesenie....a takto to vsetko komplikuju len preto ze sa im tam nechce ist...ako to spravit aby to bolo vhodne pre vsetkych???keby to bolo blizsie nemam problem dochadzat...

najjulinka
autor
8. okt 2014

@matkaasebko ti vypišu lužobku s dietami a tak? 😨 no verim ti, že sa ti to nepači.... vsak im povedz, že ti nema kto tvoje decko stražiť....

matkaasebko
8. okt 2014

@najjulinka sak im to hovorim...a pocujem len ze sak...uz som na to prisla ako to vyriesim...dufam ze tam maju vip izbu ak hej vybavujem a idem tam zo vsetkymi....a basta...nic ine ma jednoducho nenapada....a este chcem skusit vybavit to aby sme tam nemuseli byt 3 dni kedze je to banalna operacia a jeden den zoperuju a tu u nas uz druhy pustaju domov...tak to skusime nejako vybavit...fakt ma uz nic ine nenapada....uz som rozmyslala aj nad dochadzim...

magimary
8. okt 2014

@matkaasebko myslím, že je úplne nereálne, aby vás prijali všetkých 4 na jednu VIP izbu (kde je len jedna posteľ pre dieťa a jedna pre dospelého), nehovoriac o tom, že zdravé deti na oddelenie skrátka nepustia-bez ohľadu na to, že aj mnoho z tých hospit. detí je de facto zdravých....

nedávam tomu ani 0,1%, že by sa ti to podarilo tak, ako píšeš,
preto si tam radšej zavolaj, aby ti to aj hneď potvrdili...

najjulinka
autor
8. okt 2014

@matkaasebko tomu velke šance ani ja nedavam.... a 3dni su koli poistovni.... inak za vykon dostanu figu borovu.... 😖 🤐 🙄

magimary
8. okt 2014

@najjulinka dá sa odísť v ten deň-hneď po vyšetrení, na reverz,
takže by ostali len dva dni-deň príchodu a deň výkonu
ale aj tak je nereálne, aby tam bol rodič so všetkými deťmi

cairka
8. okt 2014

A nerobia u vás tak, že oficiálne na správe je, že sme tam 3 dni, ale neoficiálne prídeme v deň zákroku do pol siedmej a po obede ideme domov ... Aj malý chirurgický zákrok tak robili (pruh)... aj MRI...aj mandle 2x.... na všetých správach z nemocnice máme, že sme tam 3 dni (kvôli poisťovni) ...

magimary
8. okt 2014

@cairka nie, nerobia,
tuto to veľmi striktne dodržiavajú (dokonca aj ke´d je naplieskané oddelenie a praská vo švíkoch 😒 )
my sme tak boli teraz s malým po úraze-o polnoci ho operovali, mohli sme ísť ráno domov (lebo bol ešte aj nascípaný a mohol nakaziť pol oddelenia) a nepustili nás tie tri dni ani za svet, hoci už sme boli v izbe (aj mamičky aj detičky) tak napchaté, že sme nemali kade chodiť... 🙄

cairka
8. okt 2014

@magimary , aha, tak to je škoda 🙄 a malý už má ručičku zahojenú?

najjulinka
autor
8. okt 2014

@magimary reverz nemože podpisovať profi!!!!!!!!

magimary
8. okt 2014

@cairka hej, už pekne 🙂

@najjulinka no, jo, to mi nenapadlo (hoci som sa s tým ešte nestretla),
myslela som to ako u bežného rodiča

matkaasebko
8. okt 2014

@magimary
@najjulinka baby ja vsetko len zvazujem proste ja uz 3 dni len dumam akobto vsetko vymysliet...uz som aj v stadiu ze budrm dochadzat z nemocnice domov a rano tam sak to je "len" 130 km proste ja fakt neviem...koncom mesiaca ideme do domova musim vypytat cislo tam do ba a asik vsetko pozistovat...oeby ke to jedna noc budis to sa da...ale 2 noci a 3 dni je dost...keby to bol iny zakrok akceptujem...ale tu je to fakt pen zistenie sluchu nic ine...zial blizsie ist nemoze lebo nema 15 kg...ja viem ze hlucha nie je...ale ony to musia mat na papiery...teraz ked sme prehadzovali termin uz bolo zle...ako keby som si chorobu vymyslela...jaaaaj no vo vam poviem...zo zaciatku tam sama mohla ist zrazu uz nie...aj to myslim ze ona by lrpsie zvladla nemocnicu ako mensia domov...ja nechcem byt zla ze ju tam chcem ist dat samu ale snazim sa volit mensie zlo...

saskah7
8. okt 2014

@najjulinka ja som reverz podpisala 😝 😉

najjulinka
autor
8. okt 2014

@saskah7 akože podpisať možeš, ked lekarovi nedocvakne čo a ako... ale teda keby sa dačo zomlelo, tak sa na to inak pozerá ako pri svojom......... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

mata2
8. okt 2014

@matkaasebko a to preco musi byt mala len koli vysetreniu sluchu hospitalizovana?pamätas @magimary?aj my sme boli s dvojkami na vysetreni sluchu,urobili to v ambulancii na pockanie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre